Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2015-02-04 21:53:55

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

OK, ludzie - sorry za wcześniejsze uniesienie, po prostu szlag mnie trafia na wszelkie moralizowania - wiem że się za mało ruszam i jadam zbyt dużo średnio zdrowego żarcia - ale jest to jedna z ostatnich rzeczy która mi w tym zasranym życiu sprawia przyjemność, dlatego odstawka nie wchodzi w grę...

Argument świeżego (zwłaszcza w Katowicach, Kraku czy Zakopanem :P ) powietrza średnio mnie przekonuje, ale zostawmy to...

@yossarian:

Czy to brednie, czy nie, świadczy nasz waga. Sorki za dosadność.

Ale ja dokładnie to pisałem - dopóki w pracowałem w poprzedniej firmie i miałem codziennie wymuszone 40 minutowe spacerki na mieszkanie, to mimo wcinania pizzy i deserków bakomy jako podstawy żywienia, waga spadała bądź utrzymywała się (a chyba 40 minut chodu to nie jest jakiś hiper wysiłek spalający tysiące kcal), dopiero jak w nowej firmie miałem możliwość dojechania tramwajem, zaczęła rosnąć - jak byśmy chcieli tak realnie analizować to pierwsze co to powinno być badanie krwi, enzymów i wydajności układu pokarmowego i ogólnego metabolizmu bo każdy z nas się tutaj różni - znam osobę która nieważne ile by nie jadła (i czego) nie przekracza 70 Kg (przy wzroście 177), po prostu taki metabolizm, z kolei problemy z tarczycą działają odwrotnie i bardzo ciężko zrzucić wagę... nie ma 100% reguł.

Skoro sam wiesz lepiej, to po co w ogóle pytasz innych?

Przecież nie pytam "jak schudnąć" tylko "jaki sprzęt do domu do ćwiczenia" to chyba jednak jest różnica ;]

@uzytkownikubunt:

Co do biegania w domu, to mi by się po prostu znudziło. Jakoś tak się dzieje, że na dworze się człowiek motywuje.

U mnie odwrotnie - może przez to że ludzi nie lubię, może przez to że zadyszka tak szybko dopada...

Co do tej diety mało kalorii: chcesz być zdrowszy czy tylko chudszy?

Chudszym przede wszystkim, jak to się uda to pomyślę o tym drugim.

@pink:

[...]równie dobrze można wpaść w ciąg alkoholowy, po paru tygodniach efekt gwarantowany[...]

Znajomy w latach licealnych tak się "odchudził" przez wakacje - zrzucił chyba ze 20 Kg w te dwa miesiące (wyglądał jak zombi jak się pierwszego września pokazał) ale ja poza 2-3 piwami tygodniowo nie pijam więc raczej ciężko...

Co do biegania... może kiedyś - na początek chcę coś do domu, jak zobaczę efekty i trochę poprawię kondycję to się pomyśli o wyjściu na dwór. Tak swoją drogą jak czytam te dystanse (5-10 Km, nie wiem czy mowa o w jedną stronę czy sumarycznie) to podziwiam...

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Huk (2015-02-04 21:54:48)

Offline

 

#52  2015-02-04 22:14:10

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

Nie potrzebnie wpadasz ze skrajności w skrajność.
Nikt Ci nie każe biegać maratonów i żywić się marchewką bo to głupota.

a chyba 40 minut chodu to nie jest jakiś hiper wysiłek spalający tysiące kcal

I tu się mylisz. Taki spacerek ok. 40 - 80 min to doskonały sposób na spalanie tłuszczu. Z czasem, gdy kondycja się poprawi, można powoli przejść do jakiegoś spokojnego biegania/rower itp.byle zachować czas tego treningu.

Organizm spala tłuszcz tylko w sprzyjających warunkach i to nawet wtedy niechętnie. Dopiero po 25-30 minutach od rozpoczęcia treningu (wcześniej korzysta ze zmagazynowanego glikogenu) i tylko wtedy, gdy tętno nie jest zbyt wysokie i krew nadąża dostarczać tlen do mięśni, czyli żadne forsowanie tempa bo spuchniesz zanim w ogóle zaczniesz cokolwiek spalać.

Jak się tak upierasz na ćwiczeniu w domu, to weź to pod uwagę, że takie długie ćwiczenia na takich urządzeniach są potwornie nudne i nie wierzę, że będziesz tak długo wytrzymywał. Najwyżej tylko krótko po zakupie ;)

Offline

 

#53  2015-02-05 18:30:53

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

Huk napisał(-a):

Co do biegania... może kiedyś - na początek chcę coś do domu, jak zobaczę efekty i trochę poprawię kondycję to się pomyśli o wyjściu na dwór. Tak swoją drogą jak czytam te dystanse (5-10 Km, nie wiem czy mowa o w jedną stronę czy sumarycznie) to podziwiam...

Powiem tak...
Nigdy w życiu nie podejrzewałbym siebie o coś takiego jak bieganie. W szkole średniej po biegu na 1 km prawie trupem padłem. Dziś przebiegam, w zależności od dnia i chęci, od 8km do 12km... i to można wyćwiczyć (zawsze sumarycznie się podaje, np. maratonu nie biegnie się tam i z powrotem).

W zasadzie zacząłem biegać z kilku powodów:
- wyszedł mi cholesterol na badaniu okresowym w pracy
- chciałem rzucić palenie tytoniu, a paliłem ładnych parę lat - gdzieś wyczytałem, że wysilająca aktywność fizyczna dodaje energii i wspomaga walkę z nałogiem
- szukałem sportu który nie byłby zbyt kosztowny, w sensie czasu i pieniędzy (nie jest tak do końca ;)

Dobrze Ci życzę, ale w domu jest bardzo ciężko o motywację i wytrwałość.
Osobiście wolałbym wydać kasę na karnety na basen, aniżeli inwestować w jakieś cudowne urządzenia domowego treningu.
Pływanie (a nawet samo poruszanie się w wodzie) jest bardzo energochłonne (różnica temperatury ciała i otoczenia, duży opór przy poruszaniu się w wodzie) i nie obciąża stawów.

Offline

 

#54  2015-02-05 20:18:16

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

jeśli chodzi o sprzet kuturystyczny to najlępsze w domu są: sztanga, hantle i ławka. Te "przyrządy" pozwalając ćwiczyć większą grupę mięśni,
iniż ćwiczeni izolowane na maszynach... Działają dodatkowo mięśnie stabilizujące dany ruch, a nie tylko mięsień odpowiedzialny za dany ruch.
To taka rada Arnolda Swarzennegera

Offline

 

#55  2015-02-05 20:40:04

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

1573

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:09:52)

Offline

 

#56  2015-02-09 21:31:18

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

Dobra moi drodzy - dzięki wszystkim za informacje, jeszcze dwa pytanka:

1. Wiem że orbitrek w zasadzie trzeba dobierać dość dokładnie pod parametry ciała (waga i wzrost - zwłaszcza to drugie), pytanie czy w przypadku "wioślarza" jest podobnie, czy raczej jest to urządzenie które da się dostosować po zakupie (nie widzę nigdzie danych dotyczących wzrostu - jedynie maks wagę, a wygląd sugerowałby że "siodełko" da się przesuwać).

2. Czy są jakieś sprawdzone firmy czy też można brać dowolnego nonam'e a i tak wytrzyma lata?

Pozdrawiam.

Offline

 

#57  2015-02-10 19:59:13

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

na orbiterku to raczej mięśni nie powiększysz  bardzo. Wyrobisz  zapewne kondycje

Offline

 

#58  2015-02-10 20:14:27

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

1592

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:10:16)

Offline

 

#59  2015-02-17 12:19:25

  kondek - Nowy użytkownik

kondek
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2015-01-15

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

spacer po prostu podbijał metabolizm - teraz jesz i organizm magazynuje, a nie spala.
pływalnia byłaby dobra dla stawów, 40 minut 3 razy w tygodniu nawet wolnego pływania, by dało fajne efekty.
nie musi być jakaś super droga firma, ale najważniejsze są warunki gwarancji, dlatego lepiej kupować w sklepie, który obsługuje też siłownie -  przynajmniej wiesz, że serwis mają dobry :) zajrzyj sobie tutaj -> http://www.sk-sport.pl/pol_n_SILOWNIA-I-FITNESS_SPR … ESS-1486.html i zobacz, czym się różnią najdroższe modele od najtańszych i sprawdź, czy potrzebujesz dodatkowych opcji, bo nikt nie wie poza Tobą, czego konkretnie potrzebujesz.

Offline

 

#60  2015-02-17 13:47:12

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

Co wy tam wiecie o ćwiczeniach w domu. xD https://www.youtube.com/watch?v=T74Xek-pDLM

Offline

 

#61  2015-07-17 10:23:09

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

Aby zmniejszyć wagę:

Jest jedyna dobra metoda na zrzucenie wagi. Nazywa się dieta MŻ, a na pl to tłumaczy się tak: " mniej żreć". I nie trzeba nic ćwiczyć...
Co tydzień spożywać coraz mniejsze  posiłki, coraz mniej kalorii...  Co to by za szybko nie zlecieć z wagi i aby efektu jojo nie było potem. Wszystko należy wolno robić, zbijać te kg/ tydzień.
Patrzyliście na ilość spalanych kalorii podczas danych ćwiczeń? Wybrać ćwiczenia, które spalaja najwięcej kalorii. Bieg spala niewiele :P

bo jaki jest sens tylko ćwiczyć aby zbić wagę? Odpowiednia dieta (ilość posiłków dziennie do 5-6 co 2h  -> ale niewiele kalorycznych) i ćwiczenia,
albo " bardzo odpowiednia dieta MŻ" bez ćwiczeń -> zbijanie wagi dla leniuchów.

Offline

 

#62  2015-07-17 10:49:45

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

2079

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:20:55)

Offline

 

#63  2015-07-17 17:00:23

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

waga i notatnik  powiazaniu z ćwiczeniami. Wiadomo co dodać co ująć. Ja waże się co tydzień.  osculuje  około 1 kg -/+
Gdy waga rośnie ograniczam troszkę jedzenie, gdy spada...  chlebek więcej na kolacje ipt

Offline

 

#64  2015-07-17 21:18:49

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

2081

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:20:57)

Offline

 

#65  2015-07-17 21:55:59

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

mięsnie nie ćwiczone zanikaja..

organy wewnatrz ciała też obrastają tłuszczem.

Offline

 

#66  2015-07-17 23:07:24

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

A tak w ogóle, to kto powiedział, że potrzebny jest jakikolwiek sprzęt? ;)

http://izismile.com/2014/01/30/great_home_workouts_ … _98_pics.html


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#67  2015-07-18 07:21:27

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

E tam, najlepsze jest pośrednie wyjście: xD

http://blog.codinghorror.com/content/images/uploads/2007/10/6a0120a85dcdae970b0128777024d7970c-pi.jpg

Wątek został zamknięty aby chronić go przed spamerami. :) Jeżeli jesteś normalnym użytkownikiem i chcesz tu coś napisać, skontaktuj się z którymś z moderatorów lub administratorów, a wątek zostanie otwarty.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)