Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-05-16 23:02:43

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

Hello, przez chwilkę musiałem użyć Windowsa i potrzebowałem na szybko zamontować obraz ISO aby móc coś zainstalować. Aby nie kombinować z takimi kombajnami jak Alcohol czy Daemon Tools zacząłem szukać czegoś darmowego. Znalazłem kilka jednak dwa się zawieszały już podczas montowania obrazu a w trzecim musiałem najpierw rozpakować aby móc zainstalować. Wtedy zatęskniłem za AcetoneISO który jest banalny, łatwy w obsłudze i robi to co do niego należy bez problemu.
Zazwyczaj jak są tematy tego typu to dotyczą Windows to Linux a nie odwrotnie i tak naszła mnie myśl, czego może wam brakować co jest pod Linuksa a nie ma pod Windowsa (oczywiście pomińmy same jądro hehe ;P) ?


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#2  2011-05-16 23:15:22

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

banale w obsłudze to jest mount -o loop obraz.iso /mnt :p
na szita jest jeszcze poweriso - dość lekkie, ale płatne (jak prawie wszystko na szita).

mi pod szitem głównie brakuje wirtualnych pulpitów (workspaces), które na lin mają nawet najprostsze menadżery okien. pewnie kiedyś m$ wprowadzi to jako jakąś zajebistą zajawkę, będzie mega promocja i dużo pla pla o nowoczesnych technologiach :>


linux regd. user #248790

Offline

 

#3  2011-05-16 23:17:28

  svL - Użytkownik

svL
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-17

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

rychu jeżeli chodzi o wirtualne pulpity to sprawdź Desktops z Sysinternal Suite http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/cc817881


"God, root, what is difference?"

Offline

 

#4  2011-05-16 23:31:33

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

rychu: ja na Win 7 mam Dexpot i sobie chwalę. W sumie ma chyba wszystko czego można oczekiwać od aplikacji tego typu.
A tak właściwie to był pierwszy program, jakiego szukałem w wersji na Windowsa ;) .

A czego mi brakuje na Windowsie? Przede wszystkim takiej wygodnej obsługi, jaką mam we Fluxboksie. Windows ma jakieś tam skróty klawiszowe, ale ja nie umiem ich zmienić (albo się nie da). Alt+tab dla zmiany okna dla mnie nie jest wygodne i już. I jeszcze kopiowania tekstu przez samo zaznaczenie (wkleja się środkowym klawiszem myszy). I klawisza compoze. I moich ustawień xmodmap. Ten Linux to jednak rozleniwia ;) .

Ale z programów jako takich, to w sumie żadnych. Na co dzień pracuję na Linuksie i Windowsa mam tylko dla MS Office 2007 (z którym czasem trzeba zachować kompatybilność) oraz Starcrafta 2 ;) . Trudno mi wskazać jakiś konkretny program którego może mi brakować, bo nie używam Windowsa aż tak intensywnie. I nie mam zamiaru tego zmieniać.

Offline

 

#5  2011-05-17 00:02:31

  marian6 - Użytkownik

marian6
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-08

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

Mi brakuje programu p2m typu moorhunt na winde. Dość dlugo szukałem zamiennika ale niestety nie ma-jest moorie ale juz nie rozwijany ...

Offline

 

#6  2011-05-17 00:48:45

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

Phew... no to tak:

1.Brak porządnej konsoli (cmd.exe to niezła kpina ;] )
2.Brak konfigurowalnego managera plików (eplorer tragiczny nie jest - ale brakuje mi funkcjonalności z Thunara - inna sprawa że Thunar też ma od cholery braków ;] )
3.MANAGER PAKIETÓW, MANAGER PAKIETÓW no i oczywiście MANAGER PAKIETÓW! Ja nie wiem jakim cudem, najpopularniejszy system na świecie nie ma tak ważnego oprogramowania... OK, OK wiem że realnie są jakieś "namiastki" managera i pakietów w formie plików z rozszerzeniem msi... ale nie ma co porównywać tego do dpkg/pacmana czy innych Linuksowych.
4.Brak standardowych narzędzi (tar, man, mount (z możliwością montowania chociażby iso) itp)
5.Brak porządnej dokumentacji  pomocniczej - to oczywiście wiąże się z zamkniętą natura Windosa, ale naprawdę cholera człowieka może trafić jak coś mu się sypie, szuka i jedyne co znajduje  to rady w stylu "sformatuj dysk C:/przeinstaluj system itd.
6.Brak oddzielenia serwera X od reszty systemu


Na prędko to mi przychodzi do głowy - oczywiście znalazło by się tego sporo więcej, mnie przy Windos trzymają tylko gry nieśmigające na Linuksie...

Offline

 

#7  2011-05-17 01:17:16

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

Offline

 

#8  2011-05-17 10:47:57

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

Mi brakuje Sibelius'a... Program do pisania nut :) W sumie nie wiem czy przez wine nie pójdzie bo nie próbowałem, ale szczerze wątpię :/


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#9  2011-05-17 11:00:56

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

Ekhm… w tym wątku rozmawiamy o aplikacjach które są dostępne na Linuksa, ale nie ma ich w wersji na Windowsa.
O aplikacjach których nie ma na Debianie (czyli np. są na Windowsie) rozmawiamy w innym wątku.

Offline

 

#10  2011-05-17 11:14:54

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

Oj pomyrdało mi się... Dopiero wstałem :) Jak jakiś moderator ma cheć może te posty wywalić ;)

Ostatnio edytowany przez P@blo (2011-05-17 11:15:08)


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#11  2011-05-17 11:43:02

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

To mi też się pomieszało ;)
Mi brakuje zapisywania sesji przy wyłączaniu komputera, wirtualnych pulpitów i niektórych efektów Compiza/KWin i w ogóle zarządzania oknami (rozmieszczenie, zawsze na wierzchu/pod spodem, przełączanie między nimi itp)

Ostatnio edytowany przez yossarian (2011-05-17 12:22:27)

Offline

 

#12  2011-05-17 12:02:46

  bns - unknown

bns
unknown
Zarejestrowany: 2005-12-25
Serwis

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

Huk napisał(-a):

2.Brak konfigurowalnego managera plików (eplorer tragiczny nie jest - ale brakuje mi funkcjonalności z Thunara - inna sprawa że Thunar też ma od cholery braków ;] )

Thunar do Total Commander z wtyczkami się nie umywa :)

Huk napisał(-a):

3.MANAGER PAKIETÓW, MANAGER PAKIETÓW no i oczywiście MANAGER PAKIETÓW! Ja nie wiem jakim cudem, najpopularniejszy system na świecie nie ma tak ważnego oprogramowania... OK, OK wiem że realnie są jakieś "namiastki" managera i pakietów w formie plików z rozszerzeniem msi... ale nie ma co porównywać tego do dpkg/pacmana czy innych Linuksowych.

msi namiastką menadżera pakietów? msi to jest paczka jak .deb. Menadżerów, które mogą zarządzać nimi masz w postaci WSUS, AD i/albo SCOM.

Huk napisał(-a):

5.Brak porządnej dokumentacji  pomocniczej - to oczywiście wiąże się z zamkniętą natura Windosa, ale naprawdę cholera człowieka może trafić jak coś mu się sypie, szuka i jedyne co znajduje  to rady w stylu "sformatuj dysk C:/przeinstaluj system itd.

Dokumentacje MS o wiele bardziej mnie przekonują niż.. Linuksa? Podaj linka do wzorcowej dokumentacji pomocniczej całego Linuksa, jestem bardzo ciekaw jak ona wygląda. Wszystko porozrzucane po różnych stronach, dużo rzeczy jest nie aktualnych, główne źródło to fora. Nie umywa się to do Technetu, MSDN itp

Huk napisał(-a):

6.Brak oddzielenia serwera X od reszty systemu

No bo nie ma serwera X w Windowsie to jak chcesz go oddzielić? W Windowsie 2008 możesz sobie uruchomić tryb command line bez paska zadań, menu start itp.

Windows jest słaby ale niektóre strony ma bardzo mocne i trzeba być ignorantem albo totalnym maniakiem/fanbojem Linuksa żeby ich nie widzieć, specjalnie ignorować :)


Co mi brakuje to menadżera okien którym mógłbym wyrzucić okno na wierzch, zwinąć do belki, równo rozłożyć okienka. Również wirtualnych pulpitów. Reszta jest do zasępienia, większość jest na to i na tamto.


Pozdrawiam,
bns

Offline

 

#13  2011-05-17 12:18:43

  paoolo - Oldtimer

paoolo
Oldtimer
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

Win ma mikrojądro/hydrybę, Linux monolit :) Ot, różnica, która robi różnicę ;) Fakt: linux ma moduły, ale to nie to samo, co lekkie mikrojądro i coś jak w GNU Mach'u - service i wszystko via wymiana danych z tymi procesami - stąd między innymi ich X środowisko jest takie... lekkie :) Oraz, co jest widoczne w linux'ie pod postacią binfmt czy jakoś tak: tryby pracy msdos, win16, win32, i te nowsze - inaczej by stracili klientów przy wydaniu xp'ka, bo nie było softu na win xp. Chyba jeszcze OS/2 odpali i wspiera jako tako POSIX.

Offline

 

#14  2011-05-17 12:51:50

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

@bns:

Thunar do Total Commander z wtyczkami się nie umywa :)

Nazwijcie mnie dziwnym ale nigdy ani NC, ani MC, ani Totala nie lubiłem, nie wiem może seryjnie dziwny jestem, ale nie podobają mi się i już, ja tam wolę coś ala Thunar/Nautilus/Konqueror itd. a czegoś takiego pod Win nie ma (poza Explorerem rzecz jasna).

msi namiastką menadżera pakietów? msi to jest paczka jak .deb. Menadżerów, które mogą zarządzać nimi masz w postaci WSUS, AD i/albo SCOM.

OK, OK wiem że realnie są jakieś "namiastki" managera i pakietów w formie plików z rozszerzeniem msi...

Czytać lepiej następnym razem ;] Co z tego że manager (o ile to tak nazwac można) jest jak nie ma repozytorium pakietów standardowo? Chcesz progam OpenOffice? Pod Debianem:

Kod:

sudo apt-get install OpenOffice.org

Pod Windos:

wejdź na net, znajdź stronkę, znajdź link, pobierz, uruchom instalator, zaakceptuj licencję, wybierz folder i... "już" ;]

I oto mi chodziło, brak normalnego managera z repozytorium jest chyba największą bolączką Windosa. A czemu nie ma można się oczywiście domyśleć ;]

Dokumentacje MS o wiele bardziej mnie przekonują niż.. Linuksa? Podaj linka do wzorcowej dokumentacji pomocniczej całego Linuksa, jestem bardzo ciekaw jak ona wygląda. Wszystko porozrzucane po różnych stronach, dużo rzeczy jest nie aktualnych, główne źródło to fora. Nie umywa się to do Technetu, MSDN itp

Jako Dokumentację POMOCNICZĄ miałem na myśl rzeczy które pod Linuksem opisuje się np na wiki. Wchodzi na wiki takiego Archa wklepujesz hasełko i masz obszerny artykuł i instrukcję, najczęściej step by step. Pod Windos, o ile w ogóle szanowny M$ uznał że coś jest warte wzmianki na ich stronie, masz lakoniczną instrukcję która najczęściej sprowadza się do "pobierz łatkę" (która nie zawsze naprawia do końca problem o czym samemu się przekonałem), albo odsyła do martwych lnków (o czym też się przekonałęm kilka lat wstecz), i tak nie raz i nie dwa musiałem szukać jak coś wyedytować w rejestrze żeby to czy tamto wyłączyć - oczywiście na stronce MS ani widu ani słychu takiej informacji bo i po co ;] ?

No bo nie ma serwera X w Windowsie to jak chcesz go oddzielić? W Windowsie 2008 możesz sobie uruchomić tryb command line bez paska zadań, menu start itp.

Ależ oczywiście że ma, nie nazywa się zapewne "serwerem X'ów" ale o jego obecności świadczy właśnie fakt że można go wyłączyć i pracować na samym wierszu poleceń (inna sprawa czy jest to ze sobą zintegrowane - ale jak tak to jeszcze większa wtopa ;] ). Różnica tylko taka że jak X pod Unixem się sypnie to nic wielkiego, restart i po kłopocie, a jak pod Windą pójdzie... to bez resetu często się nie obejdzie.

Windows jest słaby ale niektóre strony ma bardzo mocne i trzeba być ignorantem albo totalnym maniakiem/fanbojem Linuksa żeby ich nie widzieć, specjalnie ignorować :)

W 100% zgoda, ale to co wymieniłem to są REALNE wady i nie ma co negować - oczywiście Linux też ma za uszami: niekompatybilność sprzętu, słabsze wsparcie programistów, jest "always changing" (plus dla userów bo szybciej się rozwija, ale programistów którzy chcą aby coś po prostu działało szlag trafia ;] ) i wiele innych.

Tak swoją drogą - czy Win7 nie zapewnia czasem wirtualnych pulpitów? Coś mi się wydawało że miały tam być...

@paoolo:

Ale jajo Linuksa możesz do woli odchudzać, a jajko Windosa... no cóż ;] z tą "lekkością" tez bym nie przesadzał - co prawda Xorg do najlżejszych nie należy, ale Windosowy odpowiednik od Visty wzwyż chodzi jeszcze wolniej... natomiast faktem jest że Windows dzięki integracji różnorakich usług potrafi znacznie szybciej włączać programy "za pierwszym razem" - jedynie chyba KDE oferuje podobny poziom integracji.

Offline

 

#15  2011-05-17 14:21:55

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

Oj zaczyna się robić gorąco.
Na myśli głównie mam aplikacje użytkowe i ich funkcjonalność, fajnie byłoby skupić się tylko na tym.
Przeciętnego użytkownika (jak ja;)) guzik obchodzi czy system ma budowę modularną, monolityczną czy ma rozdzieloną konsolę od 'X'.

P@blo napisał(-a):

Mi brakuje Sibelius'a... Program do pisania nut :) W sumie nie wiem czy przez wine nie pójdzie bo nie próbowałem, ale szczerze wątpię :/

Istnieje taki bardzo fajny program, nazywa się Rosegarden.
Używam go od jakiegoś czasu i bardzo sobie chwalę. Spróbuj może Ci też przypadnie do gustu.
Jest to kolejny program którego mi brakuje pod Windowsem.
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQvlRXRURdBGS77McuDVOcJZCKm3GqYjDrMotyj1wo9M-x7n2YG


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#16  2011-05-17 14:39:18

  torrentow - Członek Sejmowej Komisji Śledczej

torrentow
Członek Sejmowej Komisji Śledczej
Skąd: z GNU
Zarejestrowany: 2009-11-23

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

najbardziej mi brakuje TTY pod M$ :D


Każdy sam sobie szkodzi :)
http://img715.imageshack.us/img715/7104/apt.png

Offline

 

#17  2011-05-17 14:43:52

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

windowsowe nvidia-settings jest jakieś dziwne i mnie denerwuje, wersja linuxowa jest git ;)

Offline

 

#18  2011-05-17 14:47:36

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

Huk napisał(-a):

Phew... no to tak:

1.Brak porządnej konsoli (cmd.exe to niezła kpina ;] )
2.Brak konfigurowalnego managera plików (eplorer tragiczny nie jest - ale brakuje mi funkcjonalności z Thunara - inna sprawa że Thunar też ma od cholery braków ;] )
3.MANAGER PAKIETÓW, MANAGER PAKIETÓW no i oczywiście MANAGER PAKIETÓW! Ja nie wiem jakim cudem, najpopularniejszy system na świecie nie ma tak ważnego oprogramowania... OK, OK wiem że realnie są jakieś "namiastki" managera i pakietów w formie plików z rozszerzeniem msi... ale nie ma co porównywać tego do dpkg/pacmana czy innych Linuksowych.
4.Brak standardowych narzędzi (tar, man, mount (z możliwością montowania chociażby iso) itp)
5.Brak porządnej dokumentacji  pomocniczej - to oczywiście wiąże się z zamkniętą natura Windosa, ale naprawdę cholera człowieka może trafić jak coś mu się sypie, szuka i jedyne co znajduje  to rady w stylu "sformatuj dysk C:/przeinstaluj system itd.
6.Brak oddzielenia serwera X od reszty systemu


Na prędko to mi przychodzi do głowy - oczywiście znalazło by się tego sporo więcej, mnie przy Windos trzymają tylko gry nieśmigające na Linuksie...

Ad 1. - powershell (napisane chyba w .NET) - bardzo porządne i potężne narzędzie
Ad 2. - explorer jet bardzo konfigurowalny
Ad 3. - wbrew pozorom jest bardzo dobry manager pakietów "DLL hell" ;)
Ad 4. tar'a można sobie zainstalować, jako man jest "get-help" np.

Kod:

get-help *

wyświetli listę tematów pomocy, jest też msys
Ad 5. Windows jest znakomicie udokumentowany, czasem nawet wydaje się, ze dokumentacja jest zbyt obszerna


Odnośnie montowania iso to bardzo dobry jest  virtual clone drive (bezpłatny program)


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#19  2011-05-17 16:22:38

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

bns napisał(-a):

Windows jest słaby ale niektóre strony ma bardzo mocne i trzeba być ignorantem albo totalnym maniakiem/fanbojem Linuksa żeby ich nie widzieć, specjalnie ignorować :)

Albo po prostu mieć takie oczekiwania, w których Windows nie ma „bardzo mocnych stron”. Można ich po prostu nie zauważać, nie trzeba ich od razu specjalnie ignorować. Nie popadajmy w skrajności.

bns napisał(-a):

Co mi brakuje to menadżera okien którym mógłbym wyrzucić okno na wierzch

co to znaczy „wyrzucić okno na wierzch”? Jak klikniesz na jego kawałek to będzie na wierzchu (albo wybierzesz sobie z paska okien, który zazwyczaj jest na dole). Chyba jak wybierzesz przez alt+tab to też będzie na wierzchu, przysłaniając inne.

bns napisał(-a):

Również wirtualnych pulpitów.

No od tego są specjalne programy, jeden podany w którymś moim wcześniejszym poście.

Huk napisał(-a):

Tak swoją drogą - czy Win7 nie zapewnia czasem wirtualnych pulpitów? Coś mi się wydawało że miały tam być...

Nie, w domyślnej konfiguracji na pewno nie. Może trzeba je jakoś włączyć. Ale jeśli w wyszukiwarce internetowej pierwsze wyniki zawierają linki do programów developerów niezwiązanych z MS, to najwyraźniej ta opcja jest bardzo schowana ;) .

Offline

 

#20  2011-05-17 16:44:33

  Elder - Członek z ramienia...

Elder
Członek z ramienia...
Skąd: Lubaczów
Zarejestrowany: 2008-05-26
Serwis

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

Hmmmm, tylko ja za apt/synaptic'iem bym tęsknił? xD


Dell M4500 [ i5-540M | NV FX1800M]
linux registered user #481040
http://dl.dropbox.com/u/53204815/snoozer_likelinux_man.gif

Offline

 

#21  2011-05-18 16:35:19

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

nie tylko Ty :)
Swego czasu dość długo siedziałam na debku, zaś wcale nie odpalałam windowsa. któregoś razu odpaliłam i nie wiedziałam co z nim sensownego zrobić.

Offline

 

#22  2011-05-18 17:47:41

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

Trin napisał(-a):

któregoś razu odpaliłam i nie wiedziałam co z nim sensownego zrobić.

Usunąć. ;) Ba, nawet go odpalać do tego nie musisz…

Offline

 

#23  2011-05-18 23:53:33

  Zolnierzu - Użytkownik

Zolnierzu
Użytkownik
Skąd: Koszalin/Poznań
Zarejestrowany: 2007-09-22
Serwis

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

Mi brakuje nie tyle aplikacji co funkcjonalności - możliwości kopiowania przez zaznaczenie i wklejania przez przycisk scrolla. I przewijania okna, nad którym aktualnie znajduje się kursor myszy(zamiast tak jak jest teraz - tego aktywnego).  No i gnomowego alt+f2, niby jest [super] ale daje masę śmieci, np zamiast uruchomić program, zdarza mi się uruchomić jego deinstalację - btw mogliby już się zdecydować(to raczej skierowane do deweloperów) po tylu latach czy chcą usuwania programów z menu Start czy przez Panel Sterowania/Programy.
BTW Stworzenie takiego repozytorium oprogramowania + substytutu apta programów open i trial dla Windy nie byłoby głupim pomysłem :) Trzeba to przeanalizować :)


Registered Linux user number 467822, (15-03-2008)

Offline

 

#24  2011-05-19 10:21:11

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

@Zolnierzu:

BTW Stworzenie takiego repozytorium oprogramowania + substytutu apta programów open i trial dla Windy nie byłoby głupim pomysłem :) Trzeba to przeanalizować :)

Nieoficjalne repozytoria jakieś istnieją/istniały (nawet mi kiedyś chyba Bercik czy ktoś inny podawał linka ;] ), ale ja mówię o takim repie wspieranym przez M$, a o tym raczej można pomarzyć - no bo nie oszukujmy się, ile osób zainstalowało by M$ Office jak by miało do wyboru OpenOffice w repie (w firmach nadal rządził by MS, ale w domu...)? Oczywiście tyczy się to znacznie większej ilości programów, a ironia polega na tym - co zresztą parę lat temu jeden z szefów MS otwarcie powiedział - że firmy wolą żeby ich soft piracono, niż żeby został zmieniony na inny, stąd bardzo wątpię abyśmy się kiedyś doczekali normalnego repo od MS ;]

Offline

 

#25  2011-05-19 12:15:52

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: aplikacje z Linuksa na Windowsa - jakich wam brakuje?

Zolnierzu napisał(-a):

Mi brakuje nie tyle aplikacji co funkcjonalności - możliwości kopiowania przez zaznaczenie i wklejania przez przycisk scrolla. I przewijania okna, nad którym aktualnie znajduje się kursor myszy(zamiast tak jak jest teraz - tego aktywnego).  No i gnomowego alt+f2, niby jest [super] ale daje masę śmieci, np zamiast uruchomić program, zdarza mi się uruchomić jego deinstalację - btw mogliby już się zdecydować(to raczej skierowane do deweloperów) po tylu latach czy chcą usuwania programów z menu Start czy przez Panel Sterowania/Programy.
BTW Stworzenie takiego repozytorium oprogramowania + substytutu apta programów open i trial dla Windy nie byłoby głupim pomysłem :) Trzeba to przeanalizować :)

http://www.highrez.co.uk/downloads/XMouseButtonControl.htm
http://ehiti.de/katmouse/

Co windowsowego search boksa to imho jest bardzo dobry. :)


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)