Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2017-07-19 20:16:23

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Telewizor?

@Jacekalex:
Pół „polskiego" AHS Krab ;)

@Bodzio:
Jak już o lustrzankach mowa, to masz przykład Canona, który ma jeszcze kilka innych źródeł dochodu (i o wiele łatwiej mu by było przetrwać ciężkie czasy w branży foto) oraz Nikona, dla którego najmniejsze wahanie na rynku może być śmiertelne. Olympus chyba też w taki sposób przetrwał.

Offline

 

#52  2017-07-19 21:03:15

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: Telewizor?

@Samsung

Oni nawet sami z siebie żartują ;)

https://news.samsung.com/global/samsung-unveils-int … fashion-range

@Telewizor

Trzeba patrzeć czy producent zapewnia w miarę częste aktualizacje. Sony wkłada raczej w miarę sensowne bebechy, więc jest szansa na kolejne wersje Androida.


Debian - there is no substitute!

Offline

 

#53  2017-07-19 23:41:22

  wikingagressor - Użytkownik

wikingagressor
Użytkownik
Skąd: Józefów k.Błonia, mazowieck
Zarejestrowany: 2015-02-03

Re: Telewizor?

Ostatnio kupowalem do domu taki i niezle dziala:
https://www.videotesty.pl/produkt/85367/tv-32-lcd-l … -usb-lanwifi/

Ma wszystkie bajery, laczy sie po wifi z moja siecia domowa, obsluguje nagrywanie, dobra jakosc obrazu i niezbyt duza cena.


Peace, Love and Debian for the World!!!

Offline

 

#54  2017-07-20 19:47:10

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Telewizor?

@arecki:

Nie mówię że się ściemnia w 100% ale na pewno człowiek mnie wrażliwy na wszelkie 'niedociągnięcia' ekranu się robi :P no i ja wychodzą z założenia że im mocniejsze, tym lepsze :)

Ja tam na TV Samsunga nie narzekam, mam też monitor CRT tej firmy który ma już z 15 lat i dopóki używałem, działał no problem... Z Samsungiem jest ten problem że oni robią sprzęt w różnych półkach cenowych - można znaleźć TV 32 cale za 1000 zł od Samsunga, LG czy Philipsa - od Sony czy Panasonic'a już ciężko. Potem ludzie się dziwią że Samsung czy LG ma tyle złych opinii na necie - no sorry, ludzie kupują TV 32 cale za 1000 zł i spodziewają się że będzie to tak samo dobre jak 32 cale za 3 koła a potem żal... To samo z telefonami czy innym sprzętem. A shit, niestety zdarza się wszystkim - reguły nie ma :(

Ja teraz też POWOLI zacznę się rozglądać za jakimś ustrojstwem - na chwile obecną celować zamierzam w Sony... ale nie wykluczam niczego - rozumiem że Panasonic (modele za 3 koła i więcej) raczej też dobrze powinny śmigać?

@wikingagressor:

A jak z input lag? Da się na tym grać bez opóźnień?

Offline

 

#55  2017-07-20 23:02:06

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: Telewizor?

Przyznaj się Halne Mega Mocne i nic innego ;)

Co do telewizora musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy chcesz telewizor z Androidem czy nie. Sony idealne nie jest. Ma wpadki jak ta zeszłego roku http://www.chip.pl/2016/11/sony-usuwa-z-forum-watki … lewizorow-4k/ , ale naprawiali to aktualizacjami, więc hardwarowo są mocne.

Natomiast za Panasem przemawia to, że prosto z fabryki obraz wygląda atrakcyjnie i nie trzeba mocno cudować z kalibracją (jak sobie zamówisz usługę).

Ostatnio edytowany przez ciastek1981 (2017-07-20 23:06:34)


Debian - there is no substitute!

Offline

 

#56  2017-07-21 13:32:34

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Telewizor?

@ciastek1981:

Ja tam wyznaję zasadę, że 95% tego co w sklepie to nie jest piwo tylko szczochy wymieszane z etanolem - tak więc im tańsze tym lepsze. Tego co wymieniłeś jeszcze nie piłem ale z chęcią bym spróbował jak kopie '10 voltów' :P - ostatnio tylko Żubry i tego typu świństwa, ale kiedyś to i 'VIP' z Biedronki za 1.69 się łykało :D (o dziwo, jeżeli chodzi o stosunek jakość/cena - to przynajmniej kilka lat temu VIP wypadał naprawdę BARDZO dobrze, nie wiem jak teraz).

Piwo prawdziwe czasami jak się kupi z tych mniej popularnych to się człowiek delektuje - albo np. z Oslo w Częstochowie - no tylko tam litr zdaje się 20 zł (dawno człowiek nie pił, a trunek zajebisty mają :( ).

A wracając do TV, to właśnie nie wiem... ja dużo dobrego o Android TV od Sony czytałem i słyszałem (o Philipsach wręcz odwrotnie) - wpadki jakieś były, ale ponoć obecnie działa to już bardzo sprawnie (kilku znajomych chwaliło) - z drugiej strony mój Kiano SlimStick z Windos 10 każdego Andka przebić powinien (no ale tylko w FullHD niestety bo Intel sztucznie ograniczył żeby za dobrze nie było :( ). Nie wiem, jeszcze do przemyślenia.

Jedno "ale" do tego co podlinkowałeś... czy czasem HDR to nie jest jeden z tych softwarowych "polepszaczy" obrazu? Jeśli tak, to trochę mnie to dziwi, ludzie chcą grać, ale powłączają sobie badziewia do "polepszania" obrazu i zdziwienie że input lag jest duży (przynajmniej tak zrozumiałem z artykułu, że te 60 ms to prz 4K + HDR, no chyba że tego HDR nie da się w przypadku 4K wyłączyć...) Inna sprawa że ja nie rozumiem też producentów - czemu po prostu nie dają trybu WOBZJPKJG! (Wyświetlanie Obrazu Bez Żadnych Je***ych Polepszaczy Ku**a Jego Mać!) z input lag bliskim 0 ms... Ja np. do Samsunga się strasznie właśnie przez to zraziłem że nawet w trybie "gry" mam IL pomiędzy 60-100 ms (a jak się włączy synchronizację pionową to chyba ze 150 ms się robi) - idiotyczne podejście... oni liczą że ja drugi TV kupię do grania czy co...?

Offline

 

#57  2017-07-21 17:08:14

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: Telewizor?

@Huk

Proszę cię bardzo

https://hdtvpolska.com/hdr-co-to-jest-hdr-hdr10-kontra-dolby-vision/

Co do piwa, to z woltażowych próbowałem lata temu Jabłonowo 23 i nigdy więcej.

PS Ja jakiś czas temu szukałem większego monitora i patrzyłem się w kierunku TV. Reszta funkcji w zasadzie jest mi zbędna.

Ostatnio edytowany przez ciastek1981 (2017-07-21 17:14:13)


Debian - there is no substitute!

Offline

 

#58  2017-07-22 01:07:21

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Telewizor?

@ciastek1981:

Wow... ten link, przypomina mi jak kilka lat wstecz czytałem o 3D, wtedy to było:

3d, 3D,  3D! - Nie da się żyć bez tego! 3DDDDDDD! ... I CAME!

A teraz widzę:

hdr, Hdr,  HDR! - Nie da się żyć bez tego! HDRRRRR! ... I CAME!

Piękny przykład publicznej masturbacji autora artykułu normalnie :P - nadal jednak nie wiem czy to coś da się wyłączyć we wspomnianych TV jak się gra na 4K i wtedy Input Lag się zmniejsza do normalnych wartości czy nie - jeżeli się da to bym Sony rozgrzeszył (no chyba że znowu, reklamowali to ustrojstwo jako tryb do grania...).

Zainteresowałeś mnie tym linkiem, muszę się przejechać do jakiegoś MM i poszukać jakiegoś TV z tym 'cudem' żeby zobaczyć nad czym się autor tak spuszcza... pewnie jak zwykle różnica w obrazie głównie na papierze... jak w każdej 'rewolucyjnej technologii' ;]

Offline

 

#59  2017-07-22 09:28:32

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: Telewizor?

Tylko nie pij nic przed "degustacją" treści telewizyjnych. Zwłaszcza domowych trunków tuningowanych etanolem tfu okowitą.

3D używałem tylko i wyłącznie tylko wtedy kiedy chciałem grać w jakąś "wyścigówę" (dwóch graczy) na PS i wtedy fajne jest to, że każdy widzi swoją połówkę w bardziej normalnych proporcjach niż paseczek na ekranie TV.

Co do HDR to wiem, że nie zawsze to działa jak należy bo jest za słaba jasność ekranu i tyle.

Tak jak pisałem wyżej mnie interesowała ostatnio tylko możliwość zastąpienia monitora komputerowego telewizorem. Za cenę dużego TV 4K kupisz co najwyżej monitor FHD.

Żeby rozjaśnić wiedzę o HDR to może to jest  bardziej przystępnie napisane

http://www.komputerswiat.pl/centrum-wiedzy-konsumen … wizorach.aspx

http://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/201 … wiedziec.aspx

Ostatnio edytowany przez ciastek1981 (2017-07-22 11:21:17)


Debian - there is no substitute!

Offline

 

#60  2017-07-22 10:43:36

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Telewizor?

@ciastek1981:

Ja do sklepów chodzę na trzeźwo, spokojnie :P

Co do tematu - co to jest HDR to ja mniej-więcej wiem, jaki był jego cel itd. również. Jedyne co, to szlag mnie trafia jak czytam artykuły jak z pierwszego linka (te dwa następne już IMHO znacznie bardziej zjadliwie napisane i bez zbędnej podniety), w których autor zachwyca się tym jakby to to było Bóg wie co zgodnie z logiką: "wszystko do tej pory to był shit, a teraz weszła 'super technologia' którą oczywiście MUSISZ mieć!" ... a za dwa lata wejdzie kolejna... i kolejna i kolejna... I oczywiście wtedy będzie że wszystko co do tej pory (z HDR włącznie ) to shit :P

Chyba każdy to słyszał tyle razy w przeciągu ostatnich 10 lat że się chce puścić pawia - 3 lata temu tacy domorośli 'eksperci' (wcale bym się nie zdziwił nawet jakby sam autor tamtego artykułu do nich należał :P ) zachwycali się 3D - ja wtedy mówiłem że 3D na TV nie ma prawa się udać (próbowano adaptacji już wielokrotnie w przeszłości - za każdym razem z opłakanym skutkiem i tymi samymi problemami - przede wszystkim zdrowotnymi), że za 2-3 lata cały szum ucichnie... 3 lata minęły i co...? Już reklam że TV ma "3D" ja nie słyszałem z rok i pewnie już za szybko nie usłyszę (co nie znaczy że jak będę brał TV to nie będę na to patrzał - w końcu mam cały 1 film w "3D" i chciałbym obejrzeć :P )

W przeciągu ostatnich 10 lat, ja już o "rewolucji" słyszałem przy okazji:
- wchodzenia 'płaskich' TV (nie chodzi mi o matryce, tylko stopniowe usuwanie wystającej "dupy" która w pierwszych LCD'kach wystawała podobnie jak w starych CRT),
- potem jak wchodziły LED'y,
- potem jak producenci zaczęli dodawać interpolatory (wszelkie MotionFlow, Motion+, 600hz i tym podobne bzdety - no i jako 'bonus' doszedł input lag),
- potem jak wchodziło 3D,
- potem jak 4K,
- a teraz przy HDR

A realnie to wszystko to ewolucja - IMHO, żadna z tych technologii sama w sobie nie jest warta zakupu nowego TV. Ostatnia rewolucja, gdzie faktycznie siedziałem z japą otwarta przez kilka minut - to było włączenia DVB-T - jak się porównywało obraz z analoga z cyfrą, to różnica faktycznie była ogromna... jednak od tamtej pory, nie dostrzegam nic co by robiło efekt 'wow.' Podsumowując - ja do HDR nic nie mam, tylko ten artykuł (sposób w jaki został napisany) mnie poirytował i tyle :)

Jeszcze w ramach ciekawostki, jak się mają różna artykuły do rzeczywistości - kiedyś natrafiłem na necie na oceną mojego Samsunga (UE40C6000), autor ocenił że matryca VA jest "bee" i kąty widzenia są takie sobie. Szczerze, ja na ten TV ponarzekać mam na co... (input lag, duszkowanie na niektórych materiałach, rozjeżdżanie się audio video przy odtwarzaniu z pendrive itd.) ale kąty widzenia i kolory IMHO są naprawdę spoko - owszem minimalne zmiany barw następują, ale TV da się oglądać nawet siedząc ostro z boku i to normalnej osobie nie powinno przeszkadzać. Od tamtej, pory - do wszelkich ocen domorosłych 'ekspertów' z netu podchodzę bardzo sceptycznie :)

Offline

 

#61  2017-07-22 11:23:20

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: Telewizor?

Tak czy owak Hobbit na TVN-nie wygląda tak samo g-niano zarówno na FHD i 4K.

Edyta: Wracając do to HDR dopóki będzie to wymagać specjalnie przygotowanych treści i nie będzie działać w locie to zostanie bajerem.

Ostatnio edytowany przez ciastek1981 (2017-07-23 00:11:39)


Debian - there is no substitute!

Offline

 

#62  2017-09-25 10:17:26

  urbinek - Dzban Naczelny

urbinek
Dzban Naczelny
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2009-10-01
Serwis

Re: Telewizor?

Pozwólcie, ze powrócę z tematem :D

Pokój prezentuje się tak: https://imgur.com/a/lAtCU


Myślałem o czymś takim: https://www.morele.net/telewizor-lg-60uj6517-4k-ips … -100-1310088/ chociaż nie mogę nigdzie znaleźć parametry input lag'a


Nie wiem czy nie będzie też za mały, jak zlegnę na kanapie


A w wolnym czasie, robię noże :)
http://nginx.urbinek.eu/_photos/signature.png

Offline

 

#63  2017-09-26 09:29:15

  urbinek - Dzban Naczelny

urbinek
Dzban Naczelny
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2009-10-01
Serwis

Re: Telewizor?

Rozważam takiego potworka - https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-lg- … 517,id-827620 

Ale nigdzie nie jestem w stanie znaleźć parametru inputlag'a


A w wolnym czasie, robię noże :)
http://nginx.urbinek.eu/_photos/signature.png

Offline

 

#64  2017-12-09 11:22:07

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Telewizor?

Jak ktoś szukał TV na święta to mogę zapewnić info odnośnie tego ustrojstwa:

https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-son … 005,id-816154

Posiadam od wczoraj i wydaje się OK:

- obraz spoko - sporo lepszy niż na starym Samsungu (no ale tamten TV miał 7 czy 8 lat).  HDR oczywiście tak jak przepuszczałem to głównie papka marketingowców i masturbacja co niektórych autorów poradników online ;] (różnicę widać po włączeniu, ale i bez tego obraz wygląda pięknie - na pewno nie jest to jakaś przełomowa technologia, tylko zwykła ewolucja).

- Android - dla mnie to ustrojstwo pozostaje najgorszym systemem od czasów Win3.1 więc tutaj miałem obawy - ale Sony pozytywnie zaskakuje - chodzi OK, czasami jak zaczyna myśleć to czas reakcji na niektóre akcje jest wydłużony (słychać np. dźwięk wywołania menu, ale pokazuje się ono po 2-3 sekundach), ale generalnie nie zdarza się to często i wrażenia są pozytywne (chociaż miałem wczoraj problem z... lewym przyciskiem myszki... nie wiem czy to jakaś niekompatybilność z konkretnym modelem gryzonia - najtańszy shit z marketu - czy też Sony coś zmąciło)

- WiFi bardzo sprawne, spokojnie można oglądać 4K z YT w salonie, gdzie zasięg WiFi jest słaby w innych urządzeniach

Podsumowując: TV OK (no ale cena też 'OK' ;] ) - jakbym miał się czepić to intuicyjność to kompletna porażka, przez 30 minut nie umiałem znaleźć gdzie się cholera wyszukuje DVB-T :D a Sony w ramach oszczędności papieru, nie dało drukowanej instrukcji (jest wbudowana pod przycisk w pilocie jako storna HTML).

W zasadzie tyle - zachowanie Android TV najpewniej będzie takie samo jak na TV z serii XE-85xx  więc jak ktoś miałby jakieś pytania odnośnie którejś z tych serii to mogę coś sprawdzić i odpowiedzieć.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)