Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2012-02-23 22:08:29

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

młynek do kawy , jaki ?

Witam.
Będąc zainspirowany tematami o odkurzaczach pralkach , wagach itp itd , które mnie wręcz oczarowały :] ( to nie sarkazm, naprawde bardzo mi się spodobały te tematy :], jak i wielotematyczność albo raczej pełna poważna nietuzinkowośc oraz domowa atmosfera tego forum )

postanowiłem się podzielić z wami moim jakże poważnym problemem, temat mówi sam za siebie, potrzebuje młynka do kawy,




stanołem przed poważną decyzja w moim życiu, jednak pomimo licznych zalet i znajomości technicznej począwszy od rysunku technicznego przez specjalistyczne komputerowe narzędzia ktore maja zastąpić deskę kleślarką , idąc dalej poprzez drobną wiedze na temat struktur metali oraz stopów, w między zasie zachaczając o wiedzę elektrotechniczną , no i oczwiście w końcu dochodzac do mojego konika, kruczka , wiedzy informatycznej. Pomimo ogromego zakresu pojęć jakie się kryją pod słowem " informatyka ", wydaje mi się ze mam prawo użyć w ogólnym sformułowaniu takiego stwierdzenia, w koncu zachaczyłem o bazy danych , web mastering, administracje systemami operacyjnymi , poznałem komputery zarówno od strony programownia jak i od strony samej budowy tego skurwysyńsko pierkielnego urządzenia, które mówcie co chcecie napewno posiada swoją własną nieokiełznana duszę. Tutaj można porównać komputery do kobiet, jak to się mówi kobieta zmienną jest tak, komputery tak samo, nie tylko w kontekście zmiennych temperatur panujących na poszczególnych podzespołach , czy napięć jakie je zasilaja, w teorii są to wartości stałe, jednak każdy zasilacz komputerowy jaki widziałem posiada pewną pulsację napięcia, zupełnie jak królowa polskich rzek, wisła ,  w piękny wrześniowy bezchmurny oraz bez wietrzny dzień, na pozór z daleka wydaje się być równa niczym tafla lodu przy siarczystych styczniowych mrozach, powodujących jakże liczne problemy z uruchomieniem samochodu bo nieubłaganej nocy, problem ten dotknoł wielu kierowców, którzy bladzi z rana musieli udać się w stronę przystanku autobusowego i trzymać się obłudnej nadzieji że ten stary autosan miejskiego przedsiębiosrtwa komunikacyjnego jednak uruchomił się w tak nie kożystnych warunkach pogodwoych i przyjedzie zabrać biednego kierowce , do ukochanej pracy, ponieważ każdy Polak kocha pracować, jesteśmy narodem stworzonym do wydajnego opieprzania się na państwowych stanowiskach w urzędowym czasie pracy, no ale tak wygląda praca w biurze , woda za darmo , herbata z przydziału cukier pana tomka z administracji, no i oczywiście jak to bywa w biurach pracownicy lubią sobie dogadzać na różne sposoby, pewnie mają młynek do kawy, możliwe ze jest tu jakaś osoba zaznajomiona z tematem i będzie mi w stanie odpowiedzieć albo chociaż udzielić wskazówki w tym trudnym dla mnie temacie, jak już wspominałem wiedzę ogólnie ulokowaną po części nabytą na studiach po części gdzie indziej mam dosyć obszerną, ale ani podstawówka, ani gimnazjum ani technikum ani nawet studia nie przygotowały mnie do tak ważnej decyji moja wiedza nie jest w stanie mi udzielić informacji na pytanie, jak mam kupić młynek do kawy.


Młynek ma być prosty i możliwie niezawodny ( o to mi chodzi przedewszystkim ), na tym polu niezawodność cenie sobie ponad różne dziwne ficzery.

Prosił bym o rzeczowe zwięzłe odpowiedzi, osób której miały doczynienia z tematem,

Pozdrawiam
Paweł "Gindek" I.

Ostatnio edytowany przez gindek (2012-02-23 22:10:11)


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#2  2012-02-23 22:14:07

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: młynek do kawy , jaki ?

Serio pytasz, czy to śmieszne miało być?

Offline

 

#3  2012-02-23 22:14:57

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: młynek do kawy , jaki ?

serio pytam :], prezent na dzień kobiet xd

Ostatnio edytowany przez gindek (2012-02-23 22:15:44)


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#4  2012-02-23 22:23:31

  TheAnt - Użytkownik

TheAnt
Użytkownik
Skąd: Silesia Moloch
Zarejestrowany: 2012-01-24
Serwis

Re: młynek do kawy , jaki ?

Polecam zestaw: moździerz + tłuczek.


If I go insane please don't put your wires in my brain...

Offline

 

#5  2012-02-23 22:24:52

  dominbik - Członek DUG

dominbik
Członek DUG
Zarejestrowany: 2011-07-25

Re: młynek do kawy , jaki ?

heh niedługo będą tematy jaki papier toaletowy ;P
;)


http://img34.imageshack.us/img34/5092/zw9m.png http://img29.imageshack.us/img29/219/pibw.png

Offline

 

#6  2012-02-23 22:30:05

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: młynek do kawy , jaki ?

polecam kawe mielona Lavazza i do tego kociolek
http://kocham-jesc.pl/c74,zaparzacz_do_kawy_/_kawiarki


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#7  2012-02-23 22:32:13

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: młynek do kawy , jaki ?

Lavazza (zwłaszcza ta złota) to była kiedyś dobra. Z biegiem czasu wszystko potrafią spierdolić... W tym momencie nie warta swojej ceny (przynajmniej ta sprzedawana w pl)


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#8  2012-02-23 22:43:25

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: młynek do kawy , jaki ?

@dominbik
Nie wiem czy wiesz ale temat papierka już jest :)


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#9  2012-02-23 22:44:17

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: młynek do kawy , jaki ?

Kolego gindek. Wiem że jesteś mądrym człowiekiem. Wiem że umiesz czytać i smakować. Dowodzi tego m.in. to że preferujesz kawę ziarnistą i chcesz ją zmielić tuż przed spożyciem, aby zachować jak najwięcej aromatu.
Jeśli już doszedłeś do takiego wniosku, to dojdź do drugiego:
- kawa mielona w młynku elektrycznym jest przypalana przez wysokoobrotowe śmigiełka, lub zbyt ciasne żarna w drugim modelu. Ale i tak żarnowe lepsze.
Kup młynek ręczny, najlepiej zabytkowy. Są drogie jak cholera, ale jaki fun, i jaki smak :) smacznego :)
http://allegro.pl/mlynek-do-kawy-azurowa-korba-cera … 22370154.html


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#10  2012-02-23 22:48:42

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: młynek do kawy , jaki ?

ta na wyspach jest ok.


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#11  2012-02-23 23:02:05

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: młynek do kawy , jaki ?

z linku P@bla ;)

Yampress napisał(-a):

post zdaje się bić rekordy popularnośći. Niby prosta rzecz jak papier a jednak z jakimi nadziejami i pomysłemi związany...  ]:->

Widac, że jeszcze nie było wątku o ACTA i portalu opiniotwórczym ;)


ilin napisał
"DUG to tez moja mała ojczyzna"

Offline

 

#12  2012-02-23 23:05:05

  Elder - Członek z ramienia...

Elder
Członek z ramienia...
Skąd: Lubaczów
Zarejestrowany: 2008-05-26
Serwis

Re: młynek do kawy , jaki ?

hmmmm, najlepiej jakiś młynek co na debianie stoi, no od biedy na NetBSD xD


Dell M4500 [ i5-540M | NV FX1800M]
linux registered user #481040
http://dl.dropbox.com/u/53204815/snoozer_likelinux_man.gif

Offline

 

#13  2012-02-23 23:09:47

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: młynek do kawy , jaki ?

I tak jak napisał NIC musi mieć Bluetooth ;)


ilin napisał
"DUG to tez moja mała ojczyzna"

Offline

 

#14  2012-02-24 00:43:35

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: młynek do kawy , jaki ?

Bodzio napisał(-a):

Kolego gindek. Wiem że jesteś mądrym człowiekiem. Wiem że umiesz czytać i smakować. Dowodzi tego m.in. to że preferujesz kawę ziarnistą i chcesz ją zmielić tuż przed spożyciem, aby zachować jak najwięcej aromatu.
Jeśli już doszedłeś do takiego wniosku, to dojdź do drugiego:
- kawa mielona w młynku elektrycznym jest przypalana przez wysokoobrotowe śmigiełka, lub zbyt ciasne żarna w drugim modelu. Ale i tak żarnowe lepsze.
Kup młynek ręczny, najlepiej zabytkowy. Są drogie jak cholera, ale jaki fun, i jaki smak :) smacznego :)
http://allegro.pl/mlynek-do-kawy-azurowa-korba-cera … 22370154.html

w sumie nie myslalem o "manualnym", ale wydaje sie być dobrym pomysłem, musze sie nad tym zastanowić,

moździeż odpada :]


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#15  2012-02-24 06:29:58

  andreq - Członek DUG

andreq
Członek DUG
Skąd: Nisko
Zarejestrowany: 2005-01-11

Re: młynek do kawy , jaki ?

Tylko taki jak napisał Bodzio, tylko ręczny! Sporo młynków jest tu: http://www.mlynekdokawy.pl/sklep/

Offline

 

#16  2012-02-24 16:14:40

  yantar - Użytkownik

yantar
Użytkownik
Skąd: Galicja
Zarejestrowany: 2009-06-09

Re: młynek do kawy , jaki ?

Bodzio dobrze prawi, jak kawa mielona to tylko w ręcznym (i to taki który ma regulację jeśli chodzi o wielkość zmielonych drobin). Tym bardziej jeśli ktoś sobie zafunduje jakąś kawę, która swoje kosztuje, to raczej chciałby mieć i czuć aromat kawy, a nie przypalonego skwarka ;d.
No i taki tradycyjny młynek jest dodatkowo jakimś elementem dekoracyjnym w kuchni.

Offline

 

#17  2012-02-24 19:30:39

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: młynek do kawy , jaki ?

gindek powaliłeś mnie tym pierwszym tekstem :[]

Offline

 

#18  2012-02-25 16:46:38

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: młynek do kawy , jaki ?

andreq napisał(-a):

Tylko taki jak napisał Bodzio, tylko ręczny! Sporo młynków jest tu: http://www.mlynekdokawy.pl/sklep/

Dzx za link, faktycznie duzo tego, cos sobie "odbiorca koncowy" wybierze :]


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#19  2012-09-05 14:17:53

  jezoo - Dzięcioł

jezoo
Dzięcioł
Skąd: Z lasu
Zarejestrowany: 2005-09-02

Re: młynek do kawy , jaki ?

Odpowiem bardzo długim zdaniem złożonym :)

tak

:)


LRU #480459

Offline

 

#20  2012-09-06 10:55:42

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: młynek do kawy , jaki ?

Pabelo: Lepiej kup sobie kwokę jak to mawiają na Węgrzech ;) Taniej wyniesie a zawsze masz tam trochę ciśnienia ;)

Wątek został zamknięty aby chronić go przed spamerami. :) Jeżeli jesteś normalnym użytkownikiem i chcesz tu coś napisać, skontaktuj się z którymś z moderatorów lub administratorów, a wątek zostanie otwarty.


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)