Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-05-11 11:55:59

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Netia internet "no limits" ktoś wie jaki router dają?

Witam Was.

Przed chwilą przedłożyłem sobie umowę na net "no limits"+telefon (99 zł/mies za oba czyli znośnie ;] ) i zamówiłem przy okazji "router za 1 zł" i teraz zastanawiam się co to oni mi przyślą - wie ktoś może co to za badziewik będzie ;]?

Tak pytam bo się zastawiam czy OpenWRT na tym ruszy...

Z góry dzięki za info.

Pozdro.

Offline

 

#2  2011-05-11 12:01:56

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Netia internet "no limits" ktoś wie jaki router dają?

Router za 1 zeta, pewnie jakiś Chińczyk.

Na {Open|DD}wrt bym nie liczył, prawdopodobieństwo bliskie zeru bezwzględnemu ;)
Poza tym na infoolinii Netii chyba wiedzą, jakie mają routery.
Bo za Siemensa (chyba Benq w rzeczywistości) z 4 portami i voipem brali kiedyś 449 zeta.

Przy okazji - czy ten no limits ma napisane jakieś orientacyjne prędkości neta? -  bo ile kabel pociągnie, to może być równie dobrze 128 kbit.

To by było na tyle
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-05-11 13:12:25)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2011-05-11 12:10:30

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Netia internet "no limits" ktoś wie jaki router dają?

@Jacekalex:

Oczywiście wiem że to jakiś najtańszy badziewik będzie, ale jak dają to co mam nie brać ;p?

Co do netu, jak gadałem z konsultantką na chacie internetowym (no no muszę przyznać że Netia idzie wreszcie z duchem czasu ;] ) to zapytałem o to czy mi net może zjechać z obecnego 1Mbps na mniejszy, coś tam sprawdziła i odpisała że net będę miał pomiędzy 1 a 6 Mbps... liczyć tylko że bliżej tej górnej granicy :] i wreszcie aktualizacja Debiana przestanie się wlec :)

Jeszcze co do routera - znacie jakiś tani co ma możliwość podpięcia dysku na USB?

Offline

 

#4  2011-05-11 12:22:37

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Netia internet "no limits" ktoś wie jaki router dają?

24Mb/s. :) Ja niestety musiałem zmienić na 8Mb/s, bo połączenie ciągle padało.

Offline

 

#5  2011-05-11 12:33:06

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Netia internet "no limits" ktoś wie jaki router dają?

Mam w robocie dwa od nich. Na jednym i na drugim pisze "NETIA" :)
A na naklejce pod spodem: "by Pirelli Broadband Solutions S.p.A."


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#6  2011-05-11 12:56:25

  Tomeku - Użytkownik

Tomeku
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-06-07

Re: Netia internet "no limits" ktoś wie jaki router dają?

Dają jeszcze jakiś model ASMAX'a.

Offline

 

#7  2011-05-11 13:18:10

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Netia internet "no limits" ktoś wie jaki router dają?

Jak u znajomych netia instalowała 16Mbit (centrum Gliwic), to żeby w ogóle działało, trzeba było zmienić kabel od najbliższej głowicy, do sklepu.
Na szczęście kilka firm w okolicy miało ten sam problem, bo ostatecznie tepsa przysłała ekipę, dwa dni się certolili, ale w końcu zrobili.

Nigdzie w Polsce instalacja wykonana nawet 5 lat temu nie jest gotowa na ADS2+ 24 Mbit, pomijając fakt, że w części kraju kable ciągle pamiętają czasy Gomułki.

Co do OpenWrt, jak sam chciałem wziąsć Netię, szukałem wtedy routera, to nie znalazłem modelu,
w którym OpenWRT obsłuży modem dsl.
W końcu wziąłem Linksysa WAG200G EU, całkiem porządny sasprzęt, kosztował 160 zł.
Potem zmienilem dostawcę, (Netie wywaliłem za 1,5 miesiąca, po chyba 150 interwencjach i 2 wizytach serwisantów) - wyrabiała 500-1M na łaczu 4M, częste zwiechy), router poszedł na Allegro.

Miałem na serwisantów Netii fajny sposób, pieprzą tekst - bo ten pana modem jest niekompatybilny,
- a macie jakiś modem do testów ze sobą?  - no mamy jakiś na samochodzie.
To przynieście i pokażcie, że na nim chodzi lepiej.
A, no wie pan......
W końcu napisalem wypowiedzenie umowy, ze względu na niewywiązanie się dostawcy z, argumentując, że łacze nie spełania wymagań, i parametry faktyczne niezgodne z umową (przepisy o rękojmi). Na dokladkę zaprosiłem ich do UKE,(napisałem skargę), więcej nic nie chcieli.

Tak się moja przygoda z Netią skończyła.
Telefon poszedł na Skype (Skypa właśnie kupił Microsoft :( ), net mam na skrętce RJ45, leci tyle, ile mam w umowie, można wytrzymać.

Pozdrawiam
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-05-11 13:27:31)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#8  2011-05-11 13:19:18

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Netia internet "no limits" ktoś wie jaki router dają?

@Bodzio:

A powiedz Ty mi... te diabelstwa to są 802.11g czy N? Ma to jakieś porty USB czy też jest najbardziej okrojonym zwykłym routerem za najniższe pieniądze??

@Jacekalex:

Ja mam ten plus że kable są w miarę młode (telefony kładli w latach 90-siątych, net doszedł dopiero kilka lat temu) i nic nie rwie a jakość połączeni jest w miarę... niestety zanim komuś na myśl nie przyjdzie kładzenie światłowodów zamiast miedzi to o wyższych prędkościach możemy raczej tylko pomarzyć...

Tak swoją drogą - gdzieś na jakimś forum widziałem wykorzystanie narzędzia które pokazywało SNR dla danej linii... wie ktoś może jak to się zwie?

Ostatnio edytowany przez Huk (2011-05-11 13:28:52)

Offline

 

#9  2011-05-11 13:28:21

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Netia internet "no limits" ktoś wie jaki router dają?

82.11n za złotówkę? raczej w najlepszym razie G z szyfrowaniem WEP.
Netia to nie św Mikołaj.
Jeśli to Asmax, ten co na stronie, to ma też WPA-PSK, tylko przy maks wykorzystaniu łacza może się czasami  conieco zagotować. :D

Zresztą tu masz instrukcje, wystarczy poszukać chwilkę.
http://www.netia.pl/pomoc_dla_domu,kategoria,103,internet.html
Instrukcje zawierają również obrazki :D


EDIT:
W latach 90-tych?
Te kable w Gliwicach kładli w 1997 roku, a netu 16M w 2007 roku obrobić nie mogły.
Nie patrz kiedy, ale jakie kable i jak kładli.
To Polska, nie Japonia i nie USA tylko Polska.

To by było na tyle
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-05-11 13:40:18)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#10  2011-05-11 13:38:00

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Netia internet "no limits" ktoś wie jaki router dają?

A szczerze, to nie mam pojęcia. Wi-fi jest uruchomione na wariata, ale działa. WPA2 włączone.
Pierwszy z nich to DRG A125G  instrukcja

Drugi to  DRG A226G -> instrukcja


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#11  2011-05-11 13:54:01

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Netia internet "no limits" ktoś wie jaki router dają?

Dzięki wszystkim za info, czyli wcale nie najtańszy - ale jednak badziew ;], czego oczywiście można się było spodziewać.

@Jacekalex

Według ceneo te Asmaxy kosztują ponad stówę... za takie pieniądze spokojnie można kupić router N... wiadomo że firmy typu Netia biorą to w dużych ilościach więc ceny się pewnie dla nich różnią, ale mimo wszystko dało by radę jak by chcieli ;].

Jak coś ma 802.11G to WPA1 chyba jest wymogiem standardowym, o ile mnie pamięć nie myli WEP był od "G" oznaczany jako "deprecated" i działał tylko żeby kompatybilność wsteczna była zachowana z 802.11b, jak mi przyślą router bez WPA to go nawet nie włączę, samobójcą nie jestem ;p (o wykorzystanie łącza się nie martwię - i tak dalekie to będzie od 24 Mbps w sieciówce ;] )

Pozdro.

Offline

 

#12  2011-05-13 21:28:47

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Netia internet "no limits" ktoś wie jaki router dają?

Heh muszę przyznać że Netia się coś spieszy - dzisiaj dostałem esa że wysłali mi już paczkę z urządzeniem ;] (szkoda że cholerny GLS w soboty nie pracuje :/ ).

Jak przyjdzie to dam znać co za sprzęt i jak chodzi ;]

Offline

 

#13  2011-05-16 17:41:33

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Netia internet "no limits" ktoś wie jaki router dają?

No i doszedł - Asmax AR1004G czyli zgodnie z oczekiwaniami... swoją drogą czy mnie oczy mylą czy też...:

http://wiki.openwrt.org/toh/asmax/ar_1004g

ten router jednak działa pod openwrt??

Teraz to już się pogubiłem...

Offline

 

#14  2011-05-16 19:12:03

  svL - Użytkownik

svL
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-17

Re: Netia internet "no limits" ktoś wie jaki router dają?

Huk wrzuciłeś już tego openwrt? Jestem ciekawy jak działa, daj znać ja Ci się uda.


"God, root, what is difference?"

Offline

 

#15  2011-05-16 20:21:56

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Netia internet "no limits" ktoś wie jaki router dają?

@svL:

Na razie to się męczę z normalną konfiguracją - nie jestem pewny czy ma sens wrzucanie OpenWRT o ile router będzie dobrze śmigał (wypadało by zapuścić jakiegoś P2P...).

Pytanko - czy taka wymiana firmware jest w ogóle bezpieczna? Zakładając że coś pierdzielnie, czy będzie się dało zawsze przywrócić stary firmware? Nie bawiłem się w to nigdy, stąd pytam - co prawda router kosztował "aż " 1 zł no ale nie chciałbym rozwalić go tego samego dnia co dostałem... ;]

Offline

 

#16  2011-05-16 20:35:50

  diabolic - Użytkownik

diabolic
Użytkownik
Skąd: okolice Leżajska
Zarejestrowany: 2007-10-08

Re: Netia internet "no limits" ktoś wie jaki router dają?

Co do wrzuciania nowego softu to zawsze istnieje ryzyko, że coś może pójść nie tak, nawet przy wgrywaniu nowszej wersji oprogramowania producenta. W przypadku nieudanego wgrywania standardowym sposobem istnieją jeszcze inne możliwości które stosuje się w przypadku złego wgrania softu. Z tego co widać na wiki OpenWRT tego routera posiada on złącze JTAG więc nim można w razie czegoś wgrać nowy software, ale to już jest ostateczność w przypadku, gdy router nie "trawi" innych metod, a wprzypadku, gdy tym złączem już się nie da to to router jest raczej uszkodzony w inny sposób niż złe oprogramowanie. Co do wgrywania OpenWRT, to ma ono o niebo większe możliwości co zresztą większość z was wie. Ja bym się nie zastanawiał, ale wybór należy do Ciebie.


I am the one who chose my path

Offline

 

#17  2011-05-16 21:25:04

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Netia internet "no limits" ktoś wie jaki router dają?

Jacekalex, co sie tych kabli uczepiłeś jak drutów? O aktywnych częściach infrastruktury zapomniałeś?

Offline

 

#18  2011-05-16 22:34:56

  svL - Użytkownik

svL
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-17

Re: Netia internet "no limits" ktoś wie jaki router dają?

Huk u mnie router ma czasem problemy z przydzilanie dns po dhcp, jest to troche denerwujace, poczekam do weekendu jak bedzie spokojniej to sprobuje :-) Jeżeli uda Ci się wgrać predzej to daj znać.


"God, root, what is difference?"

Offline

 

#19  2011-05-16 22:49:09

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Netia internet "no limits" ktoś wie jaki router dają?

qluk napisał(-a):

Jacekalex, co sie tych kabli uczepiłeś jak drutów? O aktywnych częściach infrastruktury zapomniałeś?

Kwestię drutów poznałem  i infrastruktury organoleptycznie ;)
Sam miałem już i Neozdradę i Netię.
W robocie też miałem do czynienia z Neo*, Netią, Multimo, i podobnymi kfiatkami.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#20  2011-05-17 00:24:30

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Netia internet "no limits" ktoś wie jaki router dają?

@svL:

Na razie nie mam za bardzo czasu się w to bawić - poza tym nie do końca jestem pewien czy ruszy, na stronce OpenWRT podano że wersja AR1004G V2 (a tak podpisane jest to co otrzymałem), posiada procek BCM6333KFBG, zaś u mnie wygląda to tak:

Kod:

> cat /proc/cpuinfo
system type        : 96333EW
processor        : 0
cpu model        : BCM6338 V1.0
BogoMIPS        : 239.20
wait instruction    : no
microsecond timers    : yes
tlb_entries        : 32
extra interrupt vector    : yes
hardware watchpoint    : no
unaligned access        : 6
VCED exceptions        : not available
VCEI exceptions        : not available

Jak widać procek, jak i "system type" nieco inne... tak więc cholera wie czy coś z tego będzie (choć niby ten procek jest obsługiwany przez Linuksa od wersji 2.6.27 lub 2.6.32 - różnie, różne źródła twierdzą).

Tak swoją drogą to nie wiem co miałbym wybrać, jak wchodzę tutaj:

http://downloads.openwrt.org/backfire/10.03/brcm63xx/

To firmwarów z tym prockiem jest kilkanaście... :] i cholera wie który wybrać...

Pocieszające jest że router już stoi na Linuksie ;] :

Kod:

Jan 1 00:00:43    syslog    emerg    BCM96345 started: BusyBox v1.00 (2010.09.20-10:23+0000) 
Jan 1 00:00:43    user    notice    kernel: klogd started: BusyBox v1.00 (2010.09.20-10:23+0000) 
Jan 1 00:00:43    user    warn    kernel: Linux version 2.6.8.1 (root@localhost.localdomain) (gcc version 3.4.2) #1 Mon Sep 20 18:20:30 CST 2010

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)