Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#76  2012-01-26 10:06:41

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Jeszcze nie wszystko stracone, bo to musi zostać przegłosowane w Sejmie i Prezydent musi podpisać. Wydaje mi się, że to nie wejdzie z prostego powodu, Prezydent robi swoją partię, a chciałby zapewne jeszcze troszkę porządzić, a PO już stoczyła się. Nie podpisze, przejdzie do swojej partii i być może będzie startował w wyborach

OFC. To moje zdanie, ale zobaczym ;)

Fervi

Offline

 

#77  2012-01-26 10:19:02

  oli - Członek DUG

oli
Członek DUG
Zarejestrowany: 2012-01-08

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Jak nie wszystko stracone?
cyt. " Ambasador Polski w Japonii Jadwiga Rodowicz podpisała w czwartek w siedzibie MSZ Japonii umowę ACTA o zapobieganiu handlu podróbkami. Jak poinformował PAP radca prasowy ambasady RP w Tokio Radosław Tyszkiewicz, dokument podpisali też ambasadorowie pozostałych państw UE z wyjątkiem Cypru, Estonii, Słowacji, Niemiec i Holandii. Dwa ostatnie państwa opóźniły moment podpisania z powodów proceduralnych i uczynią to w terminie późniejszym. "
źródło >  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polska-ambasador-w-t … iadomosc.html

Offline

 

#78  2012-01-26 10:51:55

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

ilin napisał(-a):

oli napisał(-a):

Niech teraz biją się w piersi Ci co głosowali na ten rząd. ;)

Raczej na partie.Bo to one tworzą rząd. :)

Ci drudzy też nie lepsi. W parlamencie Europejskim też głosowali "ZA". Teraz się głupio tłumaczą, że nie wiedzieli za czym głosują.
Wszyscy dobrzy normalnie.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#79  2012-01-26 11:23:30

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Jedno mnie zastanawia - że ludzie protestują przeciwko ACTA, a nie przeszkadza im, że już od dawna mają odebrane podstawowe wolności osobiste -  np. obowiązkowe ubezpieczenia społeczne, obowiązek meldunkowy, domniemanie winy w sprawach podatkowych. Znając życie i dynamikę mas ACTA stanie się normalnością po pewnym czasie, bo większości ludziom tak na prawdę wisi czy im się odbiera jakieś wolności czy nie.

A te swoje filmy i muzykę niech sobie w dupę wsadzą - moje własne życie jest ciekawsze niż najbardziej najfajniejszy film. Płacić słono za to, że dwie godziny czasu z własnego życia poświęca się na jakąś fikcję? Hehe - bez sensu.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#80  2012-01-26 11:34:31

  Zolnierzu - Użytkownik

Zolnierzu
Użytkownik
Skąd: Koszalin/Poznań
Zarejestrowany: 2007-09-22
Serwis

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

No, Panowie administratorzy, myślę, że najwyższy czas wprowadzić ficzery typu "Twój post oczekuje na akceptację administratora", licho(i konkurencja) nie śpi.
BTW, poprawcie jeśli się mylę - czy, aby umowa taka, jak ACTA została wprowadzona w życie nie potrzeba jeszcze ratyfikacji tejże?


Registered Linux user number 467822, (15-03-2008)

Offline

 

#81  2012-01-26 11:39:46

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Tak ale to kwestia czasu.

W ten sposób większość rzeczy się wprowadza.
Jak szum przycichnie to można śrubkę przykręcić.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#82  2012-01-26 12:42:23

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

ilin napisał(-a):

Tak ale to kwestia czasu.

W ten sposób większość rzeczy się wprowadza.
Jak szum przycichnie to można śrubkę przykręcić.

I pewnie zabiorą się za to pod "inną nazwą" i w takim momencie, że nikt o niczym nie będzie wiedział.

Rząd-owcy mogą wszystko... i za nic nie odpowiadają [ tak ogólnie ]. Kiedyś czytałem fajny art. [ jak znajdę url to wstawię ] nt. bezpieczeństwa w systemie komunikacji rządowej [ BlackBerry i inne gadżety ]. Poszło na to ~20mln i okazało się że to niewypał. Ktoś za to poleciał? Hm... o stołek niżej chyba...  :[

edit:
-------------------------------
Dla zainteresowanych obiecany art. [ kiedyś czytałem z innego źródła ale tutaj jest nieco więcej info - temat bez zmian ]

http://www.altair.com.pl/cz-art-3152

Ostatnio edytowany przez BlackEvo (2012-01-26 13:06:25)

Offline

 

#83  2012-01-26 14:40:57

  hello_world - Członek DUG

hello_world
Członek DUG
Skąd: Rymanów Zdrój
Zarejestrowany: 2010-06-03
Serwis

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Ten jeden z tych żołnierzy to chyba jakąś przerwa  ma :)

Offline

 

#84  2012-01-26 14:42:01

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

BlackEvo napisał(-a):

.......Hm... o stołek niżej chyba...  :[

edit:
-------------------------------
Dla zainteresowanych obiecany art. [ kiedyś czytałem z innego źródła ale tutaj jest nieco więcej info - temat bez zmian ]

http://www.altair.com.pl/cz-art-3152

Za karę?
o stołek niżej?????

Znam kilka przypadków w pewnym państwie afrykańskim, kiedy za bajzel i pobojowisko w kierowanym resorcie, sprawcy za karę siedzą w sejmie, w fotelu marszałka sejmu, i w senacie.


Dla zainteresowanych obiecany art. [ kiedyś czytałem z innego źródła ale tutaj jest nieco więcej info - temat bez zmian ]

http://www.altair.com.pl/cz-art-3152

Czy mogę prosić o obiektywne porównanie (doświadczalne) mojego Gentusia z super systemami z MSZ, którymi chwali się R S, i z ultrabezpiecznymi systemami MON.
Aby ułatwić test, obiecuję wyłączyć RBAC  na czas testu (używajac programu gradm). :D

Pozdro
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-02-02 10:10:39)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#85  2012-01-26 15:00:43

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Jacekalex napisał(-a):

Znam kilka przypadków w pewnym państwie afrykańskim, kiedy za bajzel i pobojowisko w kierowanym resorcie, sprawcy za karę siedzą w sejmie, w fotelu marszałka sejmu, i w senacie.

Niech karę o podobnej 'szkodliwości' [ wręcz nagrodę ] dostanie piekarz za to, że biednemu chleb rozdał.

Z tego co pamiętam to w Madrycie w marcu ub. r. Tusk brał udział w jakiś tam konsultacjach politycznych odnośnie Afryki - podróże kształcą :)

Pozdro

Offline

 

#86  2012-01-26 15:08:52

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

To czerwoni czasem maja rację.... kto by pomyślał...?


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#87  2012-01-26 16:20:34

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

czadman napisał(-a):

To czerwoni czasem maja rację.... kto by pomyślał...?

Podobnie może być z częściami samochodów, maszyn etc.
Wszyscy trąbią tylko o piractwu.

Offline

 

#88  2012-01-26 16:22:23

  yantar - Użytkownik

yantar
Użytkownik
Skąd: Galicja
Zarejestrowany: 2009-06-09

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Czyli od dziś (no dobra dopiero po ratyfikacji ;d) każdy kto wyjdzie protestować w sprawie ACTA w nielicencjonowanej masce Guya Fawkesa  jest przestępcą ;]

Offline

 

#89  2012-01-26 16:58:05

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Jacekalex napisał(-a):

Ja też ubolewam, jednak nie na tym, że nie ma z kim iść, ale na tym, że Polacy nie chcą (ze strachu?, z jakiejś fobii?, z innych "niezwykle ważnych" przyczyn?) isć z Polakami.

Nie będąc katolikiem, wg przedstawicieli stowarzyszenia organizującego ten protest — nie jestem Polakiem.

Jacekalex napisał(-a):

I jak tu zrozumieć taki mądry Naród?

Kategorie narodowe są anachronicznym konstruktem zupełnie nieprzystającym do rzeczywistości XXI wieku.

Naród jest wspólnotą ludzi o wspólnym pochodzeniu etnicznym, kluczowe są tutaj także kategorie religijne, kulturowe i historyczne. Państwo jest wspólnotą obywateli, gdzie nie jest ważne kim są twoi przodkowie, ale kim ty jesteś.

Zdecydowanie opowiadam się za państwem polskim a nie narodem polskim. Wolę nic nie zrobić w sprawie ACTA niż przyłożyć rękę do wzmacniania procesów które z państwa, w którym się urodziłem, chcą uczynić miejsce, w którym nie będę mógł żyć.

A przy okazji kolejny ciekawy link:
http://www.tvn24.pl/0,1732732,0,1,przelomowy-wyrok- … iadomosc.html

Offline

 

#90  2012-01-26 17:08:11

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Czytaliście to: http://belfer.one.pl/2012/01/26/ad-acta/ ??
Panowie, koniec z nami...


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#91  2012-01-26 17:19:31

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Ja tam wiem, że "skuteczny środek techniczny" - jeśli można go obejść, to jest "nieskutecznym środkiem technicznym" i jako taki nie podlega pod rygory cyt. ustawy :P


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#92  2012-01-26 18:02:47

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Minio napisał(-a):

Jacekalex napisał(-a):

Ja też ubolewam, jednak nie na tym, że nie ma z kim iść, ale na tym, że Polacy nie chcą (ze strachu?, z jakiejś fobii?, z innych "niezwykle ważnych" przyczyn?) isć z Polakami.

Nie będąc katolikiem, wg przedstawicieli stowarzyszenia organizującego ten protest — nie jestem Polakiem.

Jacekalex napisał(-a):

I jak tu zrozumieć taki mądry Naród?

Kategorie narodowe są anachronicznym konstruktem zupełnie nieprzystającym do rzeczywistości XXI wieku.

Naród jest wspólnotą ludzi o wspólnym pochodzeniu etnicznym, kluczowe są tutaj także kategorie religijne, kulturowe i historyczne. Państwo jest wspólnotą obywateli, gdzie nie jest ważne kim są twoi przodkowie, ale kim ty jesteś.

Zdecydowanie opowiadam się za państwem polskim a nie narodem polskim. Wolę nic nie zrobić w sprawie ACTA niż przyłożyć rękę do wzmacniania procesów które z państwa, w którym się urodziłem, chcą uczynić miejsce, w którym nie będę mógł żyć.

Polska ma bardzo bogate tradycje zakorzenione głęboko w historii związane z tolerancją, wielokulturowością, wielonarodowością i wielowyznaniowością. W czasach kiedy prześladowano mniejszości na terenach obecnie "tej lepszej" Europy mniejszości te w Polsce znajdowały schronienie, bo Polacy są jednym z najbardziej tolerancyjnych narodów w Europie, wbrew temu co wciskają ludziom przez media tzw. elity. Dopiero zapluty czerwony komunizm i socjalizm w imię egalitaryzmu uczynił z Polski państwo etniczne, oskubał nas z bogactwa kulturowego. Wielu ludzi z wielu krajów czuje się u Nas bardzo dobrze i chwalą sobie Polskę. Tylko Polacy jakoś ciągle wybierają władze, które mają swój kraj i jego obywateli w głębokim poważaniu - bywa.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#93  2012-01-26 18:32:56

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Minio napisał(-a):

Państwo jest wspólnotą obywateli, gdzie nie jest ważne kim są twoi przodkowie, ale kim ty jesteś.

Wiesz. Mnie uczyli i to w czasach od Gierka do Rakowskiego  ,że Państwo to zorganizowany aparat przymusu

Przynajmniej mówili wprost a nie tak jak teraz ubierają gówno w ładne szatki :)


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#94  2012-01-26 19:27:20

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

ilin napisał(-a):

Minio napisał(-a):

Państwo jest wspólnotą obywateli, gdzie nie jest ważne kim są twoi przodkowie, ale kim ty jesteś.

Wiesz. Mnie uczyli i to w czasach od Gierka do Rakowskiego  ,że Państwo to zorganizowany aparat przymusu

„Państwo jest taką wspólnotą ludzką, która w obrębie określonego terytorium (...) rości sobie (z powodzeniem) prawo monopolu na wywieranie prawomocnej przemocy fizycznej”
— Max Weber, wykład ze stycznia 1919 roku (później opublikowany pod tytułem „Politik als Beruf” [Polityka jako zawód i powołanie] i zapisany w historii jako jeden z bardziej rozpoznawalnych tekstów tego autora). Akurat komuniści czy socjaliści nie mieli z tą koncepcją wiele wspólnego. Monopolizacja prawomocnych środków przemocy fizycznej jest cechą nie tylko systemów totalitarnych, ale także skrajnie demokratycznych.

Natomiast dla mnie istotny jest inny aspekt — mianowicie taki, że państwo jest z założenia inkluzywne i osiąganiowe, zaś naród jest z założenia ekskluzywny i przypisaniowy. Model utożsamiania państwa z narodem nie jest dla mnie atrakcyjny.

Offline

 

#95  2012-01-26 19:30:33

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Ja wolę być Polakiem w Polsce niż "Polaczkiem" w np państwie pruskim w jakim mieszkali moi przodkowie.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#96  2012-01-26 19:35:21

  janosik - Członek DUG

janosik
Członek DUG
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

http://pclab.pl/news48558.html

a to najlepsze :

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash … 8644987_n.jpg

Ostatnio edytowany przez janosik (2012-01-26 19:37:46)

Offline

 

#97  2012-01-26 19:44:42

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Kategorie, którymi się posługujesz, świadczą o tym, że nie zrozumiałeś.

Linia podziału nie przebiega pomiędzy byciem „Polakiem w Polsce” a „»Polaczkiem« w państwie pruskim”, a pomiędzy byciem „Polakiem w Polsce” a „obywatelem państwa polskiego”.

Różnica jest taka, że obywatelami mogą być nie tylko Polacy. Dobrym obywatelem jest się wyłącznie dzięki swoim działaniom; warunkiem koniecznym bycia dobrym Polakiem jest urodzenie, na które przecież nikt z nas nie ma wpływu.

Jeżeli taki model Cię nie przekonuje, to nie szkodzi — ja nie mam ambicji nikogo przekonywać do podzielania mojej wizji „dobra”. Ale jeżeli ktoś się z nią nie zgadza, to niech chociaż wskazuje na to, że ją rozumie.

Offline

 

#98  2012-01-26 19:50:40

  janosik - Członek DUG

janosik
Członek DUG
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

o ile domyślam się co rozumiesz przez ekskluzywny i przypisaniowy, to nie do końca rozumiem pojęcie inkluzywne i osiąganiowe (zwłaszcza co pojmujesz jako osiąganiowe ? )

Offline

 

#99  2012-01-26 19:53:22

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

Linia podziału nie przebiega pomiędzy byciem „Polakiem w Polsce” a „»Polaczkiem« w państwie pruskim”, a pomiędzy byciem „Polakiem w Polsce” a „obywatelem państwa polskiego”.

Akurat rozumiem tylko nie dostrzegasz istoty sprawy.

Ja chcę być zarówno obywatelem państwa polskiego jak i Polakiem w Polsce.Bo tu sie urodziłem i takie są korzenie moich przodków.
Natomiast nie chcę być obywatelem "państwa europejskiego" gdzie zorganizowany aparat przymusu tegoż państwa będzie decydował o moim postępowaniu.
Taki zaś jest sens Twoich wypowiedzi.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#100  2012-01-26 20:04:15

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: [ACTA] stan wyjątkowy?

janosik: rodzaje statusów i typy grup są opisane w każdym podręczniku ogólnym z zakresu socjologii.

Np. definicje ze Sztompki:
Grupy ekskluzywne — inaczej zamknięte, czyli takie, do których przyjęcie obwarowane jest bardzo trudnymi, rygorystycznymi warunkami.
Grupy inkluzywne — inaczej otwarte, czyli takie, które akceptują wszystkich chętnych do przystąpienia.
Pozycje przypisane — nabywane niezależnie od woli, bez możliwości wyboru, przez sam fakt urodzenia, z biologicznej konieczności lub przez odebranie nam podmiotowości, czyli prawa decydowania o sobie.
Pozycje osiągane — nabywane przez własne pozycje i starania.

ilin: jesteś pierwszą osobą w tym wątku która mówi o „państwie europejskim”. Nie wkładaj mi z łaski swojej do ust poglądów, których nie wygłosiłem.

Dostrzegam istotę sprawy — wg Ciebie wybór stoi pomiędzy wspólnotą europejską a państwem narodowym. Wg mnie rezygnacja z kategorii narodowych nie wiąże się z utratą suwerenności państwa. Pomiędzy dwoma skrajnymi punktami dostrzegam trzecią drogę.

Ostatnio edytowany przez Minio (2012-01-26 20:11:11)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)