Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2014-05-10 20:50:55

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Wirtualna karta kredytowa/debetowa - jak to dostać, jak to działa?

sysek napisał(-a):

Polecam takie karty do kupowania biletów na ryanair, zawsze jakieś grosze w kieszeni :)

Nie zawsze ;)
Zależy od kraju, a konkretniej od tego czy na danym rynku jest dostępna karta Ryanaira. Jeśli jest — zniżek na inne karty brak.

Offline

 

#27  2014-05-10 21:22:36

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Wirtualna karta kredytowa/debetowa - jak to dostać, jak to działa?

@Jacekalex:

Po ostatnich zmianach to pozostała jedna z nielicznych zalet tego banku, skąd Ty wyciągasz jakieś wnioski że ja ten bank zachwalam?

Chyba naprawdę jakiś fetysz czy coś... co dyskusja to jakieś wnioski nie wiadomo skąd: wczoraj była dyskusja o Linuksie, napomniałem o .NET - zaraz implikacja że zachwalam Windosa i .NET, a po Linuksie "jadę", teraz podałem informacyjnie że Sync oferuje 10 przelewów błyskawicznych za free - zaraz implikacja jakobym bank wychwalał... czuć smrodek trolingu, prosiłbym o przestanie wyciągania wniosków z tyłka, dziękuję.

@yossarian:

To chyba ja znowu dziwny jestem, ale dla mnie normą jest że przelewy pomiędzy bankami idą dniami (choć tak naprawdę teraz chyba w dni powszednie, zwykle idzie to kilka godzin bo jakiś czas temu rząd wymusił przyspieszenie - oczywiście wpadki się zdarzają), a w tym samym banku trwają kilka sekund, po to w końcu powstały płatne przelewy błyskawiczne.

O tyle czepiam się że to nie w temacie, że tyczy się to WSZYSTKICH kont bankowych, tymczasem jak ktoś będzie czytał 5 przez 10 i zobaczy zdanie:

Natomiast standardowe, niegenerujące dodatkowych opłat zasilenie takiej katy może trwać kilka dni

to wyjdzie na to że tylko w kontach wirtualnych jest "bee" ;]

Pozdrawiam.

Offline

 

#28  2014-05-10 21:42:52

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Wirtualna karta kredytowa/debetowa - jak to dostać, jak to działa?

@Huk

Nie tyle trolling, ile brak zrozumienia.
Piszesz np o wadach Linuxa, wynikających z tego, że jest np 10 różnych sposobów na obraz i dźwięk, każdą rzecz można robić na ileś sposobów,
że jest za dużo bibliotek, i to odstrasza programistów i firmy.
Napisałeś w ten sposób o Linuxie?

Oczywiście każdy system w innym stopniu, ale ja chętnie zobaczę system operacyjny, który nie ma takich wad.

Dzisiaj oburzasz się na uwagę, że lepiej mieć taką kartę w tym banku, co konto, ze względu na szybkość przelewania środków między kontem a kartą i z powrotem.
Argumentujesz, ze w Aliorze masz gratis 10 ultraszybkich przelewów,
i nie rozumiesz, w czym problem.
A jakbyś szybko potrzebował wycofać kasę z takiej karty, żeby wróciła na konto, to w też masz WBK 10 ultraszybkich przelewów?

Czasem po prostu uważasz opinię za atak na swoją tożsamość, chyba brakuje Ci dystansu do rzeczywistości.

W o najmniej jednej nasze dyskusji, dosyć ostrej, od początku
miałem na myśli, że pisanie programów w NET przede wszystkim umacnia dominującą pozycję jednego systemu operacyjnego, którego producent jest dosyć agresywną korpo, która nie patyczkuje się z nikim.

Dyskusja trwała kilka metrów, po czym doszliśmy do wspólnego wniosku,
w NET można nieźle zarobić, ale NET buduje pozycję M$ kosztem innych systemów operacyjnych.

Teraz też, w Aliorze masz 10 superprzelewów gratis, ale moim zdaniem przy takiej karcie najlepiej jest, gdy forsa śmiga błyskawicznie na kartę i z powrotem, w obie strony.
Zastanawiam się, jak to się stało, że Alior nie ma takiej karty, ale faktycznie, nie widać nic podobnego na ich stronie, chociaż całej nie studiowałem.
Jak na razie widzę inne punkty widzenia, wynikające z innych doświadczeń życiowych.

To wszystko.

Pozdro
;-)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#29  2014-05-10 21:53:36

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Wirtualna karta kredytowa/debetowa - jak to dostać, jak to działa?

Huk napisał(-a):

@yossarian:

To chyba ja znowu dziwny jestem, ale dla mnie normą jest że przelewy pomiędzy bankami idą dniami (choć tak naprawdę teraz chyba w dni powszednie, zwykle idzie to kilka godzin bo jakiś czas temu rząd wymusił przyspieszenie - oczywiście wpadki się zdarzają), a w tym samym banku trwają kilka sekund, po to w końcu powstały płatne przelewy błyskawiczne.

O tyle czepiam się że to nie w temacie, że tyczy się to WSZYSTKICH kont bankowych, tymczasem jak ktoś będzie czytał 5 przez 10 i zobaczy zdanie:

Natomiast standardowe, niegenerujące dodatkowych opłat zasilenie takiej katy może trwać kilka dni

to wyjdzie na to że tylko w kontach wirtualnych jest "bee" ;]

Pozdrawiam.

O to mi chodziło. Mając wirtualną kartę w „swoim” banku przelewy zawsze będą bezpłatne (banki za takie coś raczej nie kasują) i błyskawiczne (nawet w wigilię), a co za tym idzie — również wszelkie płatności.

Offline

 

#30  2014-05-10 22:49:39

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Wirtualna karta kredytowa/debetowa - jak to dostać, jak to działa?

@Jacekalex:

Czy ja dobrze rozumiem - Twoim zdaniem jak ktoś napisze:

'W Eurobanku mam na zwykłym koncie 2% oprocentowanie" - to on Twoim zdaniem, ZACHWALA ten bank? Ty tak serio? Dla mnie taki tekst to zwykła informacja, nic więcej. Jak bym chciał coś zachwalać to napisałbym: "Alior jest IMHO super wyborem, bo ma to, tamto i do tego 10 przelewów błyskawicznych za free, inne banki są do dupy". Widzisz żebym gdzieś coś takiego napisał? Nie mówiąc już że nie jest to wątek "Najlepsze konto osobiste online"...

Gdzie ja się oburzam w odniesieniu do tego że "lepiej mieć taką kartę w tym banku, co konto, ze względu na szybkość przelewania środków między kontem a kartą i z powrotem." ? Zapytałem co to ma wspólnego z tematem, tematem są karty wirtualne, a to stwierdzenie odnosi się przecież do KAŻDEGO banku, karty, konta i operacji pieniężnej - więc pytam jeszcze raz, co to ma SPECYFICZNIE do kart WIRTUALNYCH? Jakby temat brzmiał "Pierwsze konto bankowe - od czego zacząć" to no problem, ale tak nie jest, zakładam że osoby wypowiadające się tutaj posiadają podstawową już konto w jakimś banku i podstawową wiedzę (w skład której wchodzi znajomość realnego czasu oczekiwania na przelew pomiędzy bankami).

Dalej piszesz:

Nie tyle trolling, ile brak zrozumienia.
Piszesz np o wadach Linuxa, wynikających z tego, że jest np 10 różnych sposobów na obraz i dźwięk, każdą rzecz można robić na ileś sposobów,
że jest za dużo bibliotek, i to odstrasza programistów i firmy.
Napisałeś w ten sposób o Linuxie?

Tak napisałem, nie wiem tylko skąd wnioski że wymieniając coś co uznaję za wady Linuksa zachwalą z automatu konkurencję na zasadzie "Linuks jest do dupy, Windos rządzi"? O to mi chodzi, cholernie nie lubię jak ktoś mi coś implikuje, wyciągając błędne wnioski, potem się człowiek dowiaduje że jak ludzi nie lubi to pewnie jest samolubem i chamem, jak powiedział coś na Kaczyńskiego to zapewne jest za Peło, jak na Tuska to musi być za PiS, jak kupił TV Plazmowy to na pewno uważa LCD za gówno, a jak powiedział ze ma w dupie Ukrainę to na 100% jest agentem Putina...

Czasem po prostu uważasz opinię za atak na swoją tożsamość, chyba brakuje Ci dystansu do rzeczywistości.

Nie, opinie na temat (lub na obecny offtop) są jak najbardziej OK, wychodzę z założenia że każdy ma inne doświadczenia i ma prawo do innych opinii niż moja, natomiast ciężko nazwać taki post:

To fajnie, że możesz, cieszymy się wszyscy, że Alior taki fajnisty. :D
[...]
Zastanawiam się tylko, jak Alior taki wspaniały, to czy Alior nie miał czasem takiej karty?

opinią, dla mnie to jest niepotrzebna próba wbijania "szpileczki", co śmieszniejsze na podstawie kompletnie błędnego wniosku(bo po ostatnich zmianach w Aliorze ja zastanawiam się poważnie nad przejściem na coś innego, jedynie darmowe bankomaty mnie trzymają). Tak samo w innych tematach, jak pisze że .NET jest fajnym frameworkiem (bo uważam że jest), to nie znaczy od razu ze wszystko inne jest do dupy, jak w jednym z wątków podałem przykład użycia SQL Servera, to potem przez kilka postów była implikacja że zachwalam go nad MySql, Postrage i inne.

Owszem jestem na takie rzeczy cholernie wyczulony, może przez to że żyję na wsi, a tutaj takie wnioski z tyłka mogą człowiekowi uprzykrzyć lub nawet zrujnować życie.

Generalnie ja jestem osobą cholernie bezpośrednią i jak chcę wyrazić o czymś opinię to jest to WYRAŹNIE oznaczone np.:

Przestrzegałbym obecnie przed GetInBankiem - ostatnio matka wybierała 1000 zł z nie ich bankomatu i naliczyli 35 zł prowizji (w tabeli opłat nie ma górnej granicy naliczania tylko na sztywno 3.5% wartości wypłaty, nie mniej niż 5 zł, ja zakładanie konta zaczynam od czytania tej tabeli, niestety mama - osoba starsza - zakładała w oddziale banku, oczywiście nikt nie wspomniał o takim "szczególe" i 35 zł w plecy :/). To jest moja opinia i możesz na jej temat dyskutować ile chcesz.

Pozdrawiam.

Offline

 

#31  2014-05-11 00:00:47

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Wirtualna karta kredytowa/debetowa - jak to dostać, jak to działa?

3,5% od wypłaty z bankomatu?
Taki bank bym kopnął w doopę w ciągu 5 minut.
Jak mam w okolicy 3 darmowe bankomaty, z innych chyba 4 czy 5 zł.
Albo wszystkie bankomaty gratis za 5 zeta/mies.

W rezultacie, nie wiem, czy przez 3 lata za wypłaty z bankomatów wydałem więcej niż 10 zł, za konto mam maks 4 zł/mies, przelewy gratis, karta gratis - Mbank.

SOA#1

Moja Mama, ile razy dostaje jakąś ślitaśną sweet ofertę, to przychodzi, żebym sprawdził na necie, ile to warte, i co to w ogóle jest.

Zdanie o Getinie wyrobiłem sobie ze dwa latka temu, kiedy w bankomacie znalazłem pozostawioną kartę płatniczą z Getina,
a ponieważ przechodziłem potem koło placówki Getina, to im tą kartę odniosłem, i pracownik banku nie chciał w mojej obecności odebrać i zniszczyć karty, kierownika nie było, dopiero, jak zapytałem, czy mam Policję wezwać, to pracownik banku, zrobił to, co do niego należy, czyli wykonał swój psi obowiązek.
Dlatego do barana nie podchodzi się od przodu, do konia od tylu,
a do Getina z żadnej strony.
Jak jakiś bank zatrudnia takich kretynów, to ja wszystko wiem i o banku i o jego ofercie.

Systemy operacyjne?
Najpopularniejszy Windows, ani bezpieczeństwem, ani stabilnością nie dorównuje Linuxowi, w którym  (w tym chyba jesteśmy zgodni)  są takie potwory, jak Xorg, Openssl, a także PA, NM, Systemd i diabli wiedzą, co jeszcze podobnie wygląda.

Jeśli mimo takich potworów Linux może być sprawniejszy i bezpieczniejszy od Windows 7/8, i przy tym chodzić na słabszym sprzęcie, to owszem przyjmuję argumenty, że ma kosmiczne wady,
ale uzasadnianie, że nie produkują softu bo to czy tamto, i to jest mega trudne i straszne, uważam za pieprzenie.

Pomimo wszystkich wad, Linux nie jest gorszy, niż inne systemy, choć nie zawsze pojawiają się takie cuda, jak Gentoo z Wine szybszy od Visty w kilku windowsowych programach.

Prosty przykład produkowania softu w Polsce, to firma, której program księgowy bez problemu chodzi na Wine, jest oparta o serwer Firebird, cześć serwerowa może chodzić na Linuxie, a końcówki klienckie tylko na Windows 2000 i nowszych.
Traktuję ten stan rzeczy w konwencji żartu, ale to niestety rzeczywistość.
W ich biurze nawet nie wiedzą, że końcówki też  mogą iść na Linuxie.

Poza granicami naszego kraju sytuacja nie jest jednolita, ale wygląda lepiej, niż u nas, bo tam więcej firm jest świadomych faktu, że w bankowości, finansach, wojsku i innych krytycznych miejscach królują RHEL i SUSE, a np na francuskich komisariatach można znaleźć Ubuntu, tak samo, jak np w monachijskim magistracie.

U nas, "nikt nie używa Linuxa" bo nie ma softu, a softu nie ma, bo "przecież nikt nie używa tego systemu" i w ten sposób koło się zamyka.

Pozdro
;-)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#32  2014-05-11 02:03:39

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Wirtualna karta kredytowa/debetowa - jak to dostać, jak to działa?

Samemu posiadam Aliora i mBank i radziłbym doczytać tabelę prowizji - masz 3% od kwoty (w większości banków jest podobnie) tyle że w mBank'u i każdym innym normalnym jest górna granica - dla mBanku dokładnie jest 3% ale nie mniej niż 5 zł i nie WIĘCEJ niż 9 zł - w Getinie tego drugiego nie ma :/ czyli jak wypłacasz 10 zł to bulisz 5 zł a jak 1000 zł to bulisz 35 zł prowizji, do tego na tym koncie chyba tylko wypłaty z Euronetu są za free... Mnie własnie brak darmowych wypłat odepchnął od mBanku - ale niby teraz w końcu poszli po rozum do głowy i wprowadzają darmowe wypłaty bez opłat, pod warunkiem wypłacenia chyba 300 zł miesięcznie...

Niestety danych tych kont z Getin'a nie da się zwykle sprawdzić od ręki gdyż matka często łazi w trybie ofert "negocjowanych" tudzież promocyjnych "Szczegóły w placówkach". Jak brała powinna takie rzeczy sprawdzać/przeczytać - taka prawda, po to jest tabela opłat. Inna sprawa że ja bym się nie spodziewał że jakikolwiek bank może tak po bandzie pojechać z tymi opłatami...

Z tym przyjmowaniem kart to generalnie w Polsce jest problem nie tylko w tym banku, możliwe że pracownik musi potem na policję łazić zeznawać - jak tak to ja też bym się bronił żeby nie brać ;p

Offline

 

#33  2014-05-11 02:26:26

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Wirtualna karta kredytowa/debetowa - jak to dostać, jak to działa?

Tak to już jest, albo czytasz wszystkie gwiazdki i drobne maczki,
i pilnujesz sprawy, albo płacisz.
Ja dwa bezpłatne bankomaty mam po drugiej stronie ulicy,
także cholernie żadko zdarza mi się zaglądać do innych.
Wypłaty w innych? faktycznie podnieśli z stałej 5 zł na od 5 do 9 zł, ale zawsze masz eKonto z darmowymi bankomatami, tylko oplata za kartę wtedy  wynosi 7 zł a nie 4 zł.

Pierwszy raz widzę tą taryfę, weszła w życie 22.04.2014.
W każdym razie konto jest gratis, dostęp przez net gratis, bezpłatne bankomaty 4 lub 7 zł,  także daje radę, i nie kosztuje to milionów.
Tylko za polecenia zapłaty biorą miesięcznie 1 zł i za jednorazowe odwołanie 0,50 zł.

Także nie jest to jakaś tragedia, z pewnością nie dożyję w tym banku takich "promocji", jak w Getinie.

Z drogich rzeczy w mBanku jest eKarta (25 zł/rok) oraz 15 zł za dyspozycję na wypadek śmierci, jak ktoś ją zmienia co tydzień, to może zaboleć. :D
Oczywiście mam na myśli obsługę przez internet, u operatora przez telefon i w placówkach prowizje są takie, jak w innych bankach.

Prowizji Aliora nie che mi się teraz studiować, są ciekawsze rzeczy w życiu do roboty. ;)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-05-11 02:28:26)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)