Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-07-09 18:34:18

  chmuri - [=Centos=]

chmuri
[=Centos=]
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-11-25
Serwis

Czy ktoś już uciekł z dużych serwerów pocztowych?

Zastanawiam się nad zrobieniem sobie własnego prywatnego serwera pocztowego i ucieczka z Gmaila. Czy ktoś już wykonywał podobne tematy oraz czy jest sens się bawić z konfiguracją?

Ostatnio edytowany przez chmuri (2013-07-09 18:34:51)


http://wiki.centos.org/ArtWork/Brand?action=AttachFile&do=get&target=centos-logo-light.png

Offline

 

#2  2013-07-09 19:08:53

  alex011 - Gość

alex011
Gość

Re: Czy ktoś już uciekł z dużych serwerów pocztowych?

Ja uciekłem jakiś czas temu z gmaila. Miałem ogolnie jakies 10skrzynek pocztowych przekierowanych na gmaila pod tzw "etykiety".
Gmail może kiedyś był dobrym sposobem aczkolwiek lepiej siedzieć na swoim , mieć bezpieczeństwo etc. Do tego obecny gmail strasznie długo się ładuje . Za dużo pewnie algorytmów wyszukujących słowo "bomba" itp ;D
Ja polecam jako menadzer roundcube:
-Open source w pełni obiektowy php i dopisanie profesjonalnego pluginu to godzinka roboty.
-Bezpieczny. Ale wiadomo czasem lepiej przeanalizowac samemu kod
-Posiada wiele wtyczek. Takich jak smtp, kalendarz, notatki, filtrowane w rozny sposob, mozliwosc rejestracji maili .Ogólnie nie widziałem czegoś co by nie posiadał ;D
Polecam stronki
http://myroundcube.com/
http://roundcube.net/
http://trac.roundcube.net/wiki/Plugin_Repository


Oczywiscie kwestie zabezpieczenia serwera to juz inna sprawa. Ale menadzer jest bardzo wazny by przy potem jakims mln maili nie stracic glowy.

 

#3  2013-07-09 19:18:30

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Czy ktoś już uciekł z dużych serwerów pocztowych?

Tak z czystej ciekawości... po co? Jeżeli dla zabawy to ok, ale jaki inny powód mógłby tutaj występować? Szpiegowanie - no proszę, jak ktoś myśli że prywatny serwer go uchroni... niech żyje w błogiej nieświadomości ;] .  Jeszcze jakiś? Raczej nie ma co marzyc że prywatny serwer (czy to fizyczny, czy to stojący w domu), będzie bezpieczniejszy od Googlowego, wystarczy jeden piorun w pobliska linię, albo wyrobiony dysk w wynajmowanym serwerze (a nie marz nawet o tym że za niskie pieniądze dadzą Ci nowy ;] ) i mogą być kłopoty - no chyba że chcesz serwer z pełnym wsparciem w razie awarii, ale to są chyba tysiące złociszy rocznie z tego co mi wiadomo więc... ponawiam pytanie - w jakim celu ten wynalazek ?

Offline

 

#4  2013-07-09 20:31:14

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Czy ktoś już uciekł z dużych serwerów pocztowych?

Ja miałem własny serwerek, pięknie skonfigurowany Qmail, ale my isp nagle zaczął blokować port 25, w żaden sposób z kretynem  ADMINISTRATOREM sieci, nie dało się tego portu odblokować.

Nawet zmiana IP  na dynamiczny była do bezproblemowego obejścia, ale routing na porcie 25 wyłączony na serwerze BGP.
Pytam o łącze z odblokowanymi portami - 200 zł/mies, czy coś w tym stylu, specjalna oferta firmowa.

Posłałem ich do diabła, czasem, jak chcę przetestować konfiguracje, to mogę kawałek serwera gdzieś wynająć,. ale cały rok na okrągło mi się trzymać serwera nie opłaca.
Zwłaszcza pod gentoo z grsec, do takiej konfiguracji nie nadaje się żadna tandeta w typie OpenVZ, czy inny chroot na sterydach, do KVM większość firm umysłowo jeszcze ie dorosła, natomiast serwery na Xenie z jakimś sensownym RAMem są trochę za drogie, jak na mój gust (ale to też mega super kosmiczna technologia:D ).
Także siedzę na gmailu, jak trzeba coś tajnego, to można poszaleć z kluczami gpg (tylko nie bardzo jest z kim, Outlooki nie obsługują GPG :D), wielkich problemów z nim nie mam.
Przez IMAP chodzi bez problemu z każdym klientem, przez www zaglądam może raz na kwartał.


Mój domowy serwerek, czy to Qmail czy Postfix, zawsze ma kilka drobiazgów umilających życie, np powiadamianie GG lub Jabber, lepiej dopasowane filtry w Spamassassinie, SMSy, itp.
Ale nie jest to jakaś kosmiczna przewaga nad Gmailem, tylko znacznie większe możliwości konfiguracyjno - skryptologiczne..

Pozdro
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2013-07-16 13:45:06)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#5  2013-07-09 20:42:09

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Czy ktoś już uciekł z dużych serwerów pocztowych?

Ja korzystam z trybu textowego gmaila, bardzo szybki, nawet reklam nie ma, przynajmniej nie zdzierają z ludzi co mają słabe kompy. Poza tym thunderbird mi pomaga — kopia ofline całej poczty co miesiąc + czyszczenie skrzynki (tak wiem, że i tak zostają te maile tam xD), no i oczywiście wsparcie szyfrowania.

Co do zmiany emaila to też nie widzę większego sensu. Google czy inny dostawca poczty dużo lepiej zadba o zarządzanie naszymi mailami, a to już w naszej gestii leży by zadbać o poufność ich treści. Propaguj klucze gpg.  Ja mam trochę kontaktów, z którymi mam sesje tylko szyfrowane, niezależnie czy przez pocztę czy przez jabbera i może gadamy o dupie maryny ale ona się o tym nigdy nie dowie! xD

Jacekalex napisał(-a):

tylko nie bardzo jest z kim

Ze mną możesz. xD

Offline

 

#6  2013-07-09 20:44:01

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Czy ktoś już uciekł z dużych serwerów pocztowych?

ja mam 2 konta na gmailu  i tez myśle o ucieczce.

1 do for typowo i tylko do for
2 do  sklepow internetowych i alledrogo

Offline

 

#7  2013-07-09 20:50:00

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Czy ktoś już uciekł z dużych serwerów pocztowych?

morfik napisał(-a):

Jacekalex napisał(-a):

tylko nie bardzo jest z kim

Ze mną możesz. xD

Chyba nie gustuję w chłopcach, ja taki nienowoczesny heteryk jestem. :D

Gmail?
Mam 3 szt.
Domowo -przyjacielskie.
Fora, sklepy, newslettery, aukcje.
Przekierowana poczta z różnych robót i sprawy zawodowe, też newslettery "firmowe".

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2013-07-09 20:53:34)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#8  2013-07-09 20:59:57

  chmuri - [=Centos=]

chmuri
[=Centos=]
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-11-25
Serwis

Re: Czy ktoś już uciekł z dużych serwerów pocztowych?

No własnie problemu nie ma z zwirtualizowanymi zasobami, kwestia własnie jak do tego się zabrać. Wiadomo że będzie Xen 256 ramu będzie na pocztę wystarczające. Teraz tylko kwestia pomyślunku jak to wszystko zrobić aby było raz a dobrze.

@ Jacek port 25 jest wycięty prawie w całej Polsce jak były bot nety spamujące jakiś czas temu.

Ostatnio edytowany przez chmuri (2013-07-09 21:02:07)


http://wiki.centos.org/ArtWork/Brand?action=AttachFile&do=get&target=centos-logo-light.png

Offline

 

#9  2013-07-09 21:37:33

  jurgensen - Użytkownik

jurgensen
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-01-26

Re: Czy ktoś już uciekł z dużych serwerów pocztowych?

@Jacekalex

Ja miałem własny serwerek, pięknie skonfigurowany Qmail, ale my isp nagle zaczął blokować port 25, w żaden sposób z krertynem  ADMINISTRATOREM sieci, nie dało się tego portu odblokować.

Nawet zmiana Ip na dynamiczny była do bezproblemowego obejścia, ale routing na porcie 25 wyłączony na serwerze BGP.

Chyba dostawca wprowadził Cię w błąd. Routing (w tym BGP) operuje w warstwie trzeciej, dlatego też przy wyborze tras nie są brane pod uwagę elementy warstwy czwartej. Oczywiście, na podstawie numeru portu można  blokować dostęp, ale na pewno nie routing (w BGP tablice można filtrować m. in. po porefiksie, ASN, community, ale nie po porcie)

Offline

 

#10  2013-07-09 22:11:45

  urbinek - Dzban Naczelny

urbinek
Dzban Naczelny
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2009-10-01
Serwis

Re: Czy ktoś już uciekł z dużych serwerów pocztowych?

ja myślałem nad dodatkowym serwerem poczty ale tylko dla adresu gmail@urbinek.eu :D


A w wolnym czasie, robię noże :)
http://nginx.urbinek.eu/_photos/signature.png

Offline

 

#11  2013-07-09 22:19:14

  krasnij - oj tam

krasnij
oj tam
Skąd: z JO73VT
Zarejestrowany: 2012-05-04
Serwis

Re: Czy ktoś już uciekł z dużych serwerów pocztowych?

Gmail mam do allegro, amazonu i innych tego typu usług.

Do reszty mam skrzynkę na home.pl

Thunderbird + enigmail.


Pozdrawiam i życzę sukcesów :)
The truth is out there.

Offline

 

#12  2013-07-09 22:46:46

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Czy ktoś już uciekł z dużych serwerów pocztowych?

ostatnio probuje uciec z yahoo.maila (puki co to przekierowalem) ale z gmaila nie rezygnuje bo bardzo mi siadlo G+.


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#13  2013-07-09 23:00:43

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: Czy ktoś już uciekł z dużych serwerów pocztowych?

a ja się wyniosłem z Gmaila (w sensie z Google Apps) jak Google zapewniło że będzie czytać nasze m@ile w celu jawnego i podprogowego wciskania nam reklam

od dawna się zbierałem z tym pomysłem, jednak zapewnienie Google pomogło mi w szybkim podjęciu decyzji :P
nie żałuję decyzji, uważam że poczta działa szybciej, jest bardzo miło i fajnie, firma daje też hosting XMPP - jest cool :D
aaa i są (w przeciwieństwie go Googla) firmy gdzie jest jakieś wsparcie i pomoc administratora jak coś nawala a nie olewka w myśl "skoro jesteś naszym klientem to mamy cię w du..." jak ma to miejsce w przypadku Gmaila (albo tylko ja mam takie może wrażenie)

nie korzystam z poczty przez www więc te gadżety Gmaila mnie nie kręciły kompletnie
tak czy siak nie żałuję decyzji a inni z przeniesionej domeny? nie wiem, mogli marudzić, chociaż w perspektywie nie płacenia za hosting pewnie nikt nie chciał marudzić ;)

Offline

 

#14  2013-07-09 23:08:56

  dominbik - Członek DUG

dominbik
Członek DUG
Zarejestrowany: 2011-07-25

Re: Czy ktoś już uciekł z dużych serwerów pocztowych?

Ja akurat zostałem i zostaję. Nie mam do niego najmniejszych zastrzeżeń - jako klient claws-mail i jest wszystko okey. Nie ma co popadać w paranoje,


http://img34.imageshack.us/img34/5092/zw9m.png http://img29.imageshack.us/img29/219/pibw.png

Offline

 

#15  2013-07-15 08:15:58

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Czy ktoś już uciekł z dużych serwerów pocztowych?

Widzę że nikt realnie nie odpisał na co mu to ;] tak szczerze, ja u siebie stawiałem niedawno serwer na Raspberry PI - na stronkę, ale nie widzę sensu stawiać serwera na pocztę. Jakoś nawet na 1 Mb łączu nigdy nie odczuwałem żeby Gmail był wolny (wolna to była poczta Onetu i WP z pierdylionem reklam w gif i flash ;] ), seryjnie wam to robi różnicę? Sorry za dopytywanie ale jakoś nie chce mi się wierzyć że przez to ktoś decyduje się na własny serwer...

Offline

 

#16  2013-07-15 08:23:13

  megabajt - Użytkownik

megabajt
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2012-03-07

Re: Czy ktoś już uciekł z dużych serwerów pocztowych?

To już lepiej coś z tego wybrać https://prism-break.org/ :)

Offline

 

#17  2013-07-16 06:57:16

  mc666 - Użytkownik

mc666
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-08

Re: Czy ktoś już uciekł z dużych serwerów pocztowych?

chmuri napisał(-a):

Teraz tylko kwestia pomyślunku jak to wszystko zrobić aby było raz a dobrze.

@ Jacek port 25 jest wycięty prawie w całej Polsce jak były bot nety spamujące jakiś czas temu.

Nie w przypadku poczty. przy 100+ kontach, caly czas trzeba czuwac. Pomyslowosc (glupota) userow jest nie do przewidzenia. A jak e-mail sie opoznia kilka/nascie minut, to jest dramat, telefony, skargi itp... Wlasny serwer pocztowy jedynie wtedy gdy faktycznie nie ma juz zadnej alternatywy.

Offline

 

#18  2013-07-16 08:58:57

  bobycob - Członek z Ramienia

bobycob
Członek z Ramienia
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-08-15

Re: Czy ktoś już uciekł z dużych serwerów pocztowych?

mc666 zdrowo przesadzasz

Utrzymuję własne serwery poczty już blisko 10 lat. Zawsze trafi się gagatek któremu coś się wydaje. Jednak w przypadku poczty utrzymywanej  na obcym serwisie możesz tylko zgadywać dlaczego tym razem poczta od 15min. nie dociera. Przy poczcie firmowej nie ma moim zdaniem innej opcji.

Ostatnio edytowany przez bobycob (2013-07-16 09:01:25)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)