Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2012-11-25 22:00:26

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

TV+DYSK+WIFI+... (och jak ta technologia leci...)

Mam zamiar kupić TV. Przydała by się funkcja nagrywania. To pociąga za sobą dysk. Tak sobie pomyślałem, że fajnie by było jakby dysk podpięty do router'a wifi był widoczny dla TV. Skoro TV w dzisiejszych czasach mają wifi oraz potrafią nagrywać to co stoi na przeszkodzie? Ewentualnie w drugą stronę. Dysk podpięty do TV a widoczny dla router'a. Zawsze to jeden dysk mniej w domu, mniej kabli... No ale dziś miły pan w saturnie odpowiedział stanowcze nie na pytanie czy taki TV istnieje. Trochę mi się w to wierzyć nie chce tak więc zapytuje tutaj. Może ktoś coś takiego ma w domu? Coś podobnego? Coś wie na takowe tematy? Generalnie chodzi o prostotę czyli im mniej tym lepiej (oraz im mniej kabli tym lepiej).

Pozdrawiam


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#2  2012-11-25 22:59:45

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: TV+DYSK+WIFI+... (och jak ta technologia leci...)

man, takie cos pewnie istnieje ale zlodzieje musza zarobic wiec, pan w saturnie pewnie zaproponuje ci pakiet promocyjny TV+Bluray+HDRecorder moze z WiFi do tego amplituner i dwie kolumny.

od jakiegos czasu sie zastanawiam skad tyle kabli za telewizorem a ja i tak musze filmy kopiowac z dysku na pena/dobrze ze nie na CD zeby sobie obejzec na normalnym ekranie.

WD robi http://www.wdc.com/en/products/homeentertainment/mediaplayers/ cos takiego

ogolnie jest tego pelno ale aby w telewizor zintegrowane to nie slyszalem.

Ostatnio edytowany przez pink (2012-11-26 17:21:56)


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#3  2012-11-26 00:04:13

  chmuri - [=Centos=]

chmuri
[=Centos=]
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-11-25
Serwis

Re: TV+DYSK+WIFI+... (och jak ta technologia leci...)

Samsung ma takie TV z WIFI


http://wiki.centos.org/ArtWork/Brand?action=AttachFile&do=get&target=centos-logo-light.png

Offline

 

#4  2012-11-26 13:34:20

  dominbik - Członek DUG

dominbik
Członek DUG
Zarejestrowany: 2011-07-25

Re: TV+DYSK+WIFI+... (och jak ta technologia leci...)

pink napisał(-a):

ale zlodzieje musza zarobic wiec

często to wynika również z braku kompetencji

osobiście ze względów finansowych mam tylko 17" lapka z głośnikami, który zastępuje mi większość taki rzeczy jak radio, telewizor itd... ,ale jak któryś z tv miałby mieć takie opcje, szukałbym tutaj;

http://wiki.samygo.tv/index.php5/Content_Library_applications_list
http://forum.samygo.tv/


http://img34.imageshack.us/img34/5092/zw9m.png http://img29.imageshack.us/img29/219/pibw.png

Offline

 

#5  2012-11-26 16:02:20

  diabolic - Użytkownik

diabolic
Użytkownik
Skąd: okolice Leżajska
Zarejestrowany: 2007-10-08

Re: TV+DYSK+WIFI+... (och jak ta technologia leci...)

Ja u siebie ostatnio przy telewizorze testuję raspbery pi podłączone do tv przez kabel hdmi, a zasilanie z portu usb telewizora (tv LG32...coś tam) co ciekawe w stanie czuwania zasilanie na porcie jest odłączane i raspbery pi jest wyłączone co ogranicza pobór prądu. W raspbery pi jest wgrany obraz raspbmc, a po nfs udostępniam sobie zasoby z dysku zewnętrznego podłączonego do routera. A teraz krótkie spostrzeżenia na temat takiego rozwiązania:
-Podstawowe sterowanie nawet z pilota telewizora działa ( przez simplink O_o (aż sam się zdziwiłem), coś więcej to steruję z komórki z androidem
-filmy hd działają dobrze (chociaż za dużo tego nie testowałem)
-na razie nie odtwarza mi filmów .avi ( brak video),
-czasami jak coś się na sieci lub dysku sieciowym przydławi to pikseloza (sieć oczywiście po kablu),

Nie wiem tylko jak w kwestii nagrywania.
Co do tv, które już mają jakiś interfejs sieciowy, to zasoby dysku sieciowego  można im udostępniać przez DLNA, musiałbyś sobie to zaimplementować na routerze z dyskiem/kompie w zależności gdzie masz dysk, który udostępniasz, z nagrywaniem to nie wiem jak w tym przypadku wygląda sprawa.

Ostatnio edytowany przez diabolic (2012-11-26 16:06:52)


I am the one who chose my path

Offline

 

#6  2012-11-26 16:40:36

  yantar - Użytkownik

yantar
Użytkownik
Skąd: Galicja
Zarejestrowany: 2009-06-09

Re: TV+DYSK+WIFI+... (och jak ta technologia leci...)

Ostatnio tak coś przeglądałem testy routerów i gdzieniegdzie były wzmianki o pracy z TV. No i różnie z tym bywało, szczególnie jak poszło do przesyłania filmów w wysokiej rozdzielczości. Także dość istotną sprawą jest też router jeśli chcemy oglądać "w locie" HD i wyżej.

Offline

 

#7  2012-11-26 16:51:08

  chmuri - [=Centos=]

chmuri
[=Centos=]
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-11-25
Serwis

Re: TV+DYSK+WIFI+... (och jak ta technologia leci...)

Servioo instalujesz jako javoski skrypt na byle czym do tego TV dlna i możesz oglądać.


http://wiki.centos.org/ArtWork/Brand?action=AttachFile&do=get&target=centos-logo-light.png

Offline

 

#8  2012-11-26 17:27:29

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: TV+DYSK+WIFI+... (och jak ta technologia leci...)

rozumiem wzgledy finansowe, jak najbardziej, ale nie cierpie ogladac filmow na lapku chocby nie wiem jak dobry byl, szczerze powiem ze moj telewizor to zabytek (stary kineskopowy "panoramiczny" panasonic) do tego dvdrecorder z upscalingem i niezamienie tego puki co na nic innego - jestem zadowolony w 100%.


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#9  2012-11-27 15:00:11

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: TV+DYSK+WIFI+... (och jak ta technologia leci...)

pink napisał(-a):

ogolnie jest tego pelno ale aby w telewizor zintegrowane to nie slyszalem.

Może źle napisałem, ale TV z siecią osobno, dysk, osobno i router osobno. Sprawdzę te WD. Widziałem też na allegro, nazywa się to dysk multimedialny. Do tego jest pilot, wejscie na hdmi, ale to troche sztuczne mi się wydaje.

Najlepiej by to rozwiązał dysk sieciowy (tak myślę) z USB i ETH. Przez UBS podłączam do TV a LAN wpinam w router (albo drugie USB jak ma ale to chyba przesadziłem). Problem w tym ze router jest w jednym końcu mieszkania a TV w drugim... A jak już wspomniałem nie chce kablować.

yantar napisał(-a):

Ostatnio tak coś przeglądałem testy routerów i gdzieniegdzie były wzmianki o pracy z TV. No i różnie z tym bywało, szczególnie jak poszło do przesyłania filmów w wysokiej rozdzielczości. Także dość istotną sprawą jest też router jeśli chcemy oglądać "w locie" HD i wyżej.

O tym też myślałem. Dlatego wolałbym aby dysk było podłączony do TV kablem najlepiej USB (tu nie ma problemu z przesyłem dancyh), no ale teraz szukam TV który swoim wifi pozwoli zaglądnąć do tego dysku, czy też udostępniał swoje zasoby... XBOX chyba tak potrafi, ale to tylko dla windowsa ;)

Generalnie to TV z funkcją nagrywania i wifi jest. Tylko czy udostępnia pliki z dysku?

@diabolic: Myślałem nad takim nieco 'ekscentrycznym' rozwiązaniem, ale dla mnie to odpada... Za cienki jestem (albo nie mam czasu na to...)

EDIT:
Na allegro znalazłem coś takiego. Wygląda fajnie, ale ciekawi mnie czy linux też da rade z tym. No i szkoda, że tylko 500G :( No ale coraz bliżej...

Ostatnio edytowany przez P@blo (2012-11-27 15:20:14)


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#10  2012-11-27 15:22:42

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: TV+DYSK+WIFI+... (och jak ta technologia leci...)


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#11  2012-11-27 16:34:59

  diabolic - Użytkownik

diabolic
Użytkownik
Skąd: okolice Leżajska
Zarejestrowany: 2007-10-08

Re: TV+DYSK+WIFI+... (och jak ta technologia leci...)

Może napisz jaki model tego tv z funkcją nagrywania i wifi cię interesuje to się może jemu lepiej trzeba przyjrzeć, czy nie da rady jakość zasobów przez niego udostępnić.


I am the one who chose my path

Offline

 

#12  2012-11-27 16:41:27

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: TV+DYSK+WIFI+... (och jak ta technologia leci...)

Interesuje mnie LG 47LM660S. Ale może ktoś zasugerować coś innego.

EDIT: Kurcze teoretycznie ma coś takiego:

Smart Share

Browse and share files in your external storage devices on your TV screen, or seamlessly share files on your PC, tablet PC or smart phone via Wi-Fi.

Tylko ciekawe jak to działa...

EDIT2:  I obawiam się, że ta funkcja może tylko działać tylko z urządzeniami tejże firmy... :/

Ostatnio edytowany przez P@blo (2012-11-27 17:24:07)


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#13  2012-11-27 18:20:12

  diabolic - Użytkownik

diabolic
Użytkownik
Skąd: okolice Leżajska
Zarejestrowany: 2007-10-08

Re: TV+DYSK+WIFI+... (och jak ta technologia leci...)

Niby zgodne z DLNA więc teoretycznie powinno działać z innym urządzeniami wspierającymi DLNA, ale jak w praktyce...


I am the one who chose my path

Offline

 

#14  2012-11-28 21:07:48

  anonimek - Członek DUG

anonimek
Członek DUG
Skąd: Alwernia
Zarejestrowany: 2005-06-13

Re: TV+DYSK+WIFI+... (och jak ta technologia leci...)

Markowe telewizory szyfrują nagrania na pvr ( tak jest np w moim philips pfl 5507 K12) , co powoduje ze odtworzyc mozna tylko na tym egzemplarzu odbiornika na którym dokonało sie nagrania. (Producenci boją sie naruszenia praw autorskich .. no moze poza Chinczykami z Manty)

Jesli chodzi o dvb-t  ( bo z niego sie nagrywa) to  lepiej dokonać tego na jakims tunerze typu ferguson t-65 albo wiwa hd-90.
Nagranie bedzie w formacie mts (o ile pamietam)  i łatwo to odtworzyć.
Zeby nie bylo za wiele kabli, to takie tunery maja wyjscie antenowe (loop) i tam sie podpina przelotke kabla antenowego
od tunera do telewizora.

Jesli chcesz miec tuner z pvr na Satelite i na dvb-t to są  fergusony Combo, ze slotami na N czy Cyfrowy Polsat.
I wtedy nagranie nie jest kodowane.

O tunerach mozna przeczytaj wiecej na forum Emitela.
http://forum.emitel.pl/viewforum.php?f=36&sid=a … 6f6fc1d729724


Poogladaj nizej co ludzie wybieraja
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd-f21.html

Ostatnio edytowany przez anonimek (2012-11-28 21:12:49)

Offline

 

#15  2012-12-19 10:52:20

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: TV+DYSK+WIFI+... (och jak ta technologia leci...)

P@blo napisał(-a):

Interesuje mnie LG 47LM660S (dalej zwanym TV)...

No i gwiazdka spadła z nieba... Postanowiłem podzielić się informacjami co i jak tam działa bo może kogoś to też interesuje.

Obraz super, ale nie o tym miała być tu mowa.

Funkcja nagrywania. Faktycznie, możliwość tylko do odczytu na tym TV. Przykre jest to, że jak chce się tego używać należy sformatować cały dysk, który jest formatowany na JFS. Dokopałem się do środka jak już coś nagrał, ale pliki są 'poszatkowane', bez rozwinięć więc sobie darowałem zabawę w obchodzenie zabezpieczeń. Nie wymyśliłem (i chyba się nie da) zrobić tak aby ten dysk miał jakieś dwie partycje. Normalną (powiedzmy jakiś ntfs) i ta JFS dla TV.

Inna przykra sprawa to to że np w Wiwie gdy nagrywa się coś można oglądać inne kanały w obrębie danego MUX-a/u. W TV tak się nie da. :(

Funkcja dlna. No działa. Na razie nie bawiłem się z linuxiem tylko z tel (ale jak kogoś to interesuje to mogę przesłać info jak już coś będę wiedział). No mogę puścić mp3 czy jpg na ekran. Pen wpięty do router'a też jest wychwytywany przez TV.

Ma jeszcze funkcje ScreenShare, ale do tego jest potrzebne urządzenie z WiDi a takowego nie posiadam.

Czy coś jeszcze? Aktualnie nie kojarzę. Jak ktoś coś chcę wiedzieć to niech piszę. Chyba jednak nie pozbędę się mojej wiwy... ;)

Pozdrawiam


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#16  2012-12-21 21:30:56

  anonimek - Członek DUG

anonimek
Członek DUG
Skąd: Alwernia
Zarejestrowany: 2005-06-13

Re: TV+DYSK+WIFI+... (och jak ta technologia leci...)

Samsungi mają alternatywne oprogramowanie SamyGo, ktore pozwala nagrywać w postaci niezaszyfrowanej.
Aczkolwiek nie wiem ktore wersje to umożliwiają. Poki co sie pałuje ze sklepem i plamami na ekranie philipsa.

Zebys dał rade oglądać kanał A i nagrywać kanał B (z innego muxa) to telewizor defacto musi miec dwa tunery.
W Fergusonach i Wiwach mozeliwe jest nagrywanie kanału C i ogldadanie kanału D pod warunkiem ze są  w tym samym multipleksie.

Ostatnio edytowany przez anonimek (2012-12-21 21:35:45)

Offline

 

#17  2012-12-22 13:07:54

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: TV+DYSK+WIFI+... (och jak ta technologia leci...)

anonimek napisał(-a):

Samsungi mają alternatywne oprogramowanie SamyGo, ktore pozwala nagrywać w postaci niezaszyfrowanej.
Aczkolwiek nie wiem ktore wersje to umożliwiają. Poki co sie pałuje ze sklepem i plamami na ekranie philipsa.

Chciałem samsunga (w sumie nie wiem dlaczego, ale wydają się lepsze) ale cena mnie przerosła.

Ja raczej myślałem nad rozwiązaniem związanym z dyskiem. Jak mu wydzielić partycję do nagrywania (JFS) i dla mojego użytku (NTFS). Plan miałem taki, że dobra, nich TV sobie zrobi to co chce a ja potem w gparted zmniejsze tą partycje i obok postawie NTFS. Niestety nie wiem czy to u mnie problem czy to ogólny, ale nie mam możliwości zmniejszenia partycji JFS. Poza tym nie wiem jakby TV reagował. Widziałby dwa dyski?

anonimek napisał(-a):

Zebys dał rade oglądać kanał A i nagrywać kanał B (z innego muxa) to telewizor defacto musi miec dwa tunery.
W Fergusonach i Wiwach mozeliwe jest nagrywanie kanału C i ogldadanie kanału D pod warunkiem ze są  w tym samym multipleksie.

/me napisał(-a):

Inna przykra sprawa to to że np w Wiwie gdy nagrywa się coś można oglądać inne kanały w obrębie danego MUX-a/u. W TV tak się nie da. :(

Wiem o tym. Ale TV mógłby choć w obrębie MUX-u działać... Przydatne to gdy lecą dwa filmy w tym samym czasie... :) Choć nie zawsze :(


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#18  2012-12-23 22:38:04

  anonimek - Członek DUG

anonimek
Członek DUG
Skąd: Alwernia
Zarejestrowany: 2005-06-13

Re: TV+DYSK+WIFI+... (och jak ta technologia leci...)

@P@blo Napisz prosze  jak bardzo Smart jest ten LG, jakie aplikacje ma. (IPLA, TVNPLayer, vodTVP, IPLEX ..a jesli juz je ma to  w jakiej jakośc idą filmy)  Przykladowo moj nieszczesny Philips pfl5507 ma IPLE  bez reklam a jakosc  z ipla jest 720p.  Rewelka. VOD tvp i tvnPLayera niestety shit-philips nie posiada.

A z drugiej strony Android dongle, to juz całkowita porazka, nie ma co nawet pisać.
I jeszcze jedno, czy jest możlwość  wyłączenie screena podczas sluchania radia internetowego ?

Offline

 

#19  2012-12-24 00:19:19

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: TV+DYSK+WIFI+... (och jak ta technologia leci...)

anonimek napisał(-a):

@P@blo Napisz prosze  jak bardzo Smart jest ten LG, jakie aplikacje ma. (IPLA, TVNPLayer, vodTVP, IPLEX ..a jesli juz je ma to  w jakiej jakośc idą filmy)  Przykladowo moj nieszczesny Philips pfl5507 ma IPLE  bez reklam a jakosc  z ipla jest 720p.  Rewelka. VOD tvp i tvnPLayera niestety shit-philips nie posiada.

Ma wgrane niektóre aplikacje już jednakże aby bawić się wszystkim co LG umożliwia każą zarejestrować produkt czego jeszcze nie uczyniłem (z braku czasu, ale mam zamiar). Tak więc na razie ma iple, iple film, HBO GO, Filmbox. Oczywiście co darmowe to darmowe za resztę trzeba sobie zapłacić. Czy ma reklamy to nie wiem bo jeszcze tym się nie bawiłem. TVNplayer nie ma ale myślę że jest możliwość dogrania. No, nie ma co gdybać jak będę coś więcej wiedział napisze. Musze go zarejestrować ale to po świętach.

anonimek napisał(-a):

I jeszcze jedno, czy jest możlwość  wyłączenie screena podczas sluchania radia internetowego ?

Tak, tzn jest możliwość wyłączenia screena. Akurat przy radiu nie próbowałem (bo nie wiem czy mam :D) ale jest taka opcja i myślę, że działa w każdym przypadku. Jest to oszczędność energii. Nisko, średnio, max albo właśnie screen off.


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)