Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2011-07-27 15:35:04

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: wezwanie do zapłaty za torrenty

lis6502 napisał(-a):

Kod:

windykacja@pobieraczek.pl

< tu proszę słać spam.

Źle otagowałeś, powinno być tak: windykacja@pobieraczek.pl
];>


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#52  2011-07-27 23:15:02

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: wezwanie do zapłaty za torrenty

Dzięki azhg za poprawkę, ale tak czy inaczej wczytałem się w forum Szklarskiego i każdy kto nazwie go idiotą czy innym wyłudzaczem jest IMO ograniczony umysłowo. Wystarczy przeczytać Jego temat ze zrozumieniem i wszystko staje się jasne, łącznie z tym, dlaczego wszystkim jeleniom nabitym w butlę oferuje swoją pomoc za 70 pln (mam na to swoją teorię, ale każdemu polecam rozpatrzenie Jego postępowania pod kątem własnego sumienia, zrozumienia, czy też innej 'rozkminy'). Tak czy inaczej, dla mnie działanie pro bonków jest jasne i właściwie każdy kto umie czytać ze zrozumieniem i ma zdolnośc logicznego myślenia i dociekliwość dojdzie do sedna sprawy, grubego przekrętu, a co nerwowsi i pewniejsi siebie zaczną wytaczać pozwy zwrotne o zniesławienie, pomówienia i bezprawny dostęp do danych osobowych; w tym miejscu pragnę zaznaczyć że jestem nikim w porównaniu do KJS'a, Vagli oraz pomniejszych analizatorów szerokopojętego prawa, ale chcę podkreślić że z takie działania należy conajmniej olewać, a właściwie tępić, bo ma to na celu jedynie zastraszenie i wyciągnięcie szmalu od tych, który 'wolą zapłacić i mieć spokój'.  Także reasumując: niczego nie podpisywać, nie dzwonić do kancelarii a tymbardziej do porkuratury w Białymstoku, spokojnie przeczekać "burzę", a wyjdzie słońce.

Ciekawe wg jakiego taryfikatora są naliczane moje odsetki w pobieraczku ;)

Offline

 

#53  2011-07-27 23:47:33

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: wezwanie do zapłaty za torrenty

lis6502 napisał(-a):

pozwy zwrotne o zniesławienie, pomówienia

Wg mojej najlepszej ani w tym wypadku, ani w większości podobnych nie ma znamion żadnego z powyższych — bowiem owe „oskarżenie” nie jest publiczne.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#54  2011-07-28 23:22:35

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: wezwanie do zapłaty za torrenty

Może i nie jest publiczne, ale wydaje mi się, że gdybym wysłał do Ciebie pisemko obrażające Cię, ot, nazdał Ci od szmat i do tego dorzuciłbym że widziałem jak nagabujesz nieletnie i żądał od Ciebie szmalu za milczenie (może trochę z kosmosu wzięta treść :P), to przy Twoim najpodlejszym humorze gdybyś poszedł z tym na Policję, mógłbym mieć z deczka przesrane. Uważam też, że inaczej rozpatrywane są korespondencje od trybów machiny (jednostek), a inaczej od podzespołów (firm).

Tak czy inaczej, chodziło mi w poście o odwrócenie kota i walczenie orężem oprawcy.

Offline

 

#55  2011-07-29 00:30:53

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: wezwanie do zapłaty za torrenty

lis6502 napisał(-a):

widziałem jak nagabujesz nieletnie (...) (może trochę z kosmosu wzięta treść :P)

To akurat da się zrobić, wystarczy znaleźć stare wątki w których adoruje Trin ;) .

Offline

 

#56  2013-12-09 16:16:06

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: wezwanie do zapłaty za torrenty

cały ten przypadek i przypadki mu podobne to nic innego jak sprawne wykorzystanie socjotechniki przez rzekomą "kancelarię" w celu wyłudzenia hajsów. Jak się przed tym bronić? hm.. w tym przypadku prosto - olać to a kwitek od nich wykorzystać do podtarcia dupy albo jako podkładkę pod browca, wszak nie można marnować papieru...tyle w temacie jak ktoś by miał podobne problemy...Jak ktoś nadal się boi, że będzie miał z tego powodu nieprzyjemności w sądzie polecam udać się po poradę do radcy prawnego (w wielu większych miastach są specjalne placówki gdzie możemy taką poradę dostać za darmo) i on wam dokładnie wytłumaczy jaka to ściema te całe kwitki...
A i po takiej akcji polecam zmienić ISP, chyba, że nie macie czym podcierać du...y, można też podać ich do sądu za udostępnianie naszych danych nieuprawnionym do tego instytucją (z tego co wiem takie prawo ma tylko policja, sąd i prokuratura) w innych wypadkach muszą powiadomić stronę której dane osobowe udostępniają i/lub spytać się o zgodę.

Ostatnio edytowany przez menel (2013-12-09 17:01:28)

Offline

 

#57  2013-12-10 03:32:34

  darian - Użytkownik

darian
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-10-30

Re: wezwanie do zapłaty za torrenty

jako że kolega wątek odkopał- wyjaśniam:
-dane dostali od mojego ISP legalnie za pozwoleniem sądu.
- mój ISP mnie okłamał wystawiając kłamliwe oświadczenie o nie udostępnianiu moich danych
-podobno mogli tak zrobić abym nie utrudniał śledztwa
-przesłuchane zostały wszystkie osoby,które miały dostęp do komputera
-widziałem wszystkie dane osób zamieszanych w sprawę bo śledztwo toczyło się w sprawie a nie przeciwko mnie.
-policja (wydział przestępczości gospodarczej komendy powiatowej i posterunku policji lokalnej?) mieli totalny ubaw i atak śmiechu jak czytali dokumenty potem byli żli że takimi pierdołami muszą się zajmować.
-po przesłuchaniach jako świadek (świadkowie) komendant odesłał papiery ze stwierdzeniem braku dowodów
-prokuratora nie dała za wygraną i musiałem jeszcze raz podpisywać papierzyska.

bardzo chętnie zmienię ISP jak będzie możliwość na razie mogę ich tylko podje..ć do UOKiK  za to że  wykupili wszystkich lokalnych dostawców internetu (nie liczę LTE , satelitarnych i typu orange) i dyktują warunki klientom.

nie długo będą rozbudowywać sieć,będą chcieli przekopać się przez moją ziemię, dostaną odmowę i zakaz wejścia na mój teren.

Ostatnio edytowany przez darian (2013-12-10 03:39:23)

Offline

 

#58  2013-12-10 15:09:37

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: wezwanie do zapłaty za torrenty

I bardzo dobrze, bo wszystko tak naprawdę zaczyna się od ISP, ja na szczęście nie miałem takich niemiłych sytuacji, widać mam wporzo isp, zresztą mój dobry sąsiad jest jednym z adminów to raczej bym się dowiedział o takim czymś pierwszy;). U mnie na szczęście nie ma monopolu i dwie duże firmy ze sobą konkurują na rynku lokalnym co jak wiadomo jest korzystne dla użytkowników...

Ostatnio edytowany przez menel (2013-12-10 15:11:18)

Offline

 

#59  2014-07-22 00:35:56

  Mia - Nowy użytkownik

Mia
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2014-07-22

Re: wezwanie do zapłaty za torrenty

Darian, nie wiem czy jeszcze tu zaglądasz, ale wracając jeszcze do Twojej sprawy, czy zjawili się u Ciebie policjanci z postanowieniem prokuratora o żądaniu wydania rzeczy i przeszukaniu? Czy też w ogóle nikt nie sprawdzał komputera?
Rozumiem, że ostatecznie prokurator sprawę umorzył. Czy była jakaś reakcja ze strony kancelarii?
Pozdrawiam!

Offline

 

#60  2014-07-22 02:38:00

  darian - Użytkownik

darian
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-10-30

Re: wezwanie do zapłaty za torrenty

Policjanci byli ale nie chcieli NIC zabierać ani oglądać, zostałem tylko przesłuchany, po prostu dostali od prokuratora pytania na które odpowiedziałem tj Czy wiem jak działa torrent,(nie udawałem głupka przecież wiem)Ile osób miało dostęp do komputera oczywiście podałem(te osoby zostały też przesłuchane ale nic nie wniosły do śledztwa),ja kazałem zapisać że mam router w którym nie używałem zabezpieczeń bo uważałem że są nie potrzebne.
Nikt się do mnie nie odezwał ani prokuratura ani kancelaria. Cisza.

Offline

 

#61  2014-07-22 08:32:01

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: wezwanie do zapłaty za torrenty

To jest chamski copyright trolling. Jeśli wezwanie nie przyszło listem poleconym, można podrzeć i wyrzucić. W razie przesłuchanie przez policję bądź prokuraturę wyprzeć się otrzymania jakiegokolwiek wezwania. Pod żadnym pozorem nie płacić, jest to jawne przyznanie się do winy.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#62  2014-07-22 09:11:08

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: wezwanie do zapłaty za torrenty

Tylko w ten sposób narażamy się na... PRZESZUKANIE :/

http://zaufanatrzeciastrona.pl/post/pro-bono-i-gree … przeszukania/

To jest jakaś kurde kpina, wychodzi na to że każdy może wysłać takie pisemko, nawet jak NIC się nie pobierało i na podstawie tego zatrzymają nam kompa/dysk do "analizy"? Państwo "prawa" pełną gębą :/

Offline

 

#63  2014-07-22 09:33:37

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: wezwanie do zapłaty za torrenty

Huk napisał(-a):

To jest jakaś kurde kpina, wychodzi na to że każdy może wysłać takie pisemko, nawet jak NIC się nie pobierało i na podstawie tego zatrzymają nam kompa/dysk do "analizy"? Państwo "prawa" pełną gębą :/

Dochody ze sprzedaży płyt maleją, to trzeba szukać innych źródeł zarobku ;)
Na prawo największy wpływ ma grubość portfela zainteresowanych stron. I nie dotyczy to tylko rozrywki.

Offline

 

#64  2014-07-22 09:48:42

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: wezwanie do zapłaty za torrenty

@yossarian:

Oczywiście masz rację, ale nie do końca o to w tym chodzi - patrząc na to z boku to jest jawne NASYŁANIE policji na obywatela (często takiego który realnie nic nie pobierał) i to w świetle prawa ma być OK? Gdzie do cholery jest to tak zwane "domniemanie niewinności"? No chyba że wracamy do czasów ZSRR gdzie to obywatela można było przeszukać zawsze i wszędzie (no bo przecież niewinni bać się nie muszą) a w razie czego to on musiał udowadniać że nie jest wielbłądem...

Ja może dziwny jestem, ale taka informacja znacznie bardziej mnie wkurza niż wszystkie nagrania z "Sowa i przyjaciele" razem wzięte... a najgorsze że nikt tych ludzi nie broni (coś tam rada adwokacka buczała że się sprawą zajmie... i na buczeniu się skończyło).

W sumie może to wcale nie jest taki zły pomysł - nakupić kart sim i trochę złomowatych fonów na alledrogo i dzwonić że pan/pani adwokat z kancelarii XYZ to ma w domu pirarty, kilo kokainy i 10 ruskich bomb - zgodnie z powyższą logiką powinni jej chałupkę przeszukać... czy tylko mi takie podejście wydaje się chore?

Offline

 

#65  2014-07-22 09:59:54

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: wezwanie do zapłaty za torrenty

Huk napisał(-a):

@yossarian:

Oczywiście masz rację, ale nie do końca o to w tym chodzi - patrząc na to z boku to jest jawne NASYŁANIE policji na obywatela (często takiego który realnie nic nie pobierał) i to w świetle prawa ma być OK? Gdzie do cholery jest to tak zwane "domniemanie niewinności"? No chyba że wracamy do czasów ZSRR gdzie to obywatela można było przeszukać zawsze i wszędzie (no bo przecież niewinni bać się nie muszą) a w razie czego to on musiał udowadniać że nie jest wielbłądem...

Ja może dziwny jestem, ale taka informacja znacznie bardziej mnie wkurza niż wszystkie nagrania z "Sowa i przyjaciele" razem wzięte... a najgorsze że nikt tych ludzi nie broni (coś tam rada adwokacka buczała że się sprawą zajmie... i na buczeniu się skończyło).

W sumie może to wcale nie jest taki zły pomysł - nakupić kart sim i trochę złomowatych fonów na alledrogo i dzwonić że pan/pani adwokat z kancelarii XYZ to ma w domu pirarty, kilo kokainy i 10 ruskich bomb - zgodnie z powyższą logiką powinni jej chałupkę przeszukać... czy tylko mi takie podejście wydaje się chore?

Nie obraź się za takie pytanie, ale z choinki się urwałeś?
Policja, prokuratura, sądy zawsze były (i  są) na usługach pewnych grup polityczno-biznesowych.
Zawsze tak było i jest, niezależnie od szerokości geograficznej, ustroju politycznego itd.
I nie zawsze musi to być tylko przesłuchanie/przeszukanie. Są znane bardziej drastyczne „osiągnięcia” służb.
„domniemanie niewinności”, „równość prawa” niestety to często tylko frazesy.
Ale ludzie sami sobie winni, że nie reagują od razu bo to ich nie dotyczy osobiście. Do czasu.

chińskie przysłowie napisał(-a):

Prawo jest jak płot, tygrys przeskoczy, szczur się prześlizgnie, a bydło stoi.

No ale to już oftop.

Offline

 

#66  2014-07-22 11:10:11

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: wezwanie do zapłaty za torrenty

@yossarian:

Prawo odnośnie własności intelektualnej i czynności z nią związanych jest bardzo różne w zależności od kraju, ja o przeszukaniach w związku z "kradzieżą" muzy/filmu/gry na podstawie tak lichej jak IP słyszę głównie w 3 krajach: USA, UK i Polsce - nie, NIE TWIERDZĘ że tylko tutaj takie coś się zdarza, ale śmiem twierdzić że w wielu krajach nie było by na to po prostu szans (chyba że mowa o piractwie na skalę przemysłową). Ja nie wiem jak Ty, ale wolałbym iść z tym prawem bardziej w stronę Kanady niż USA gdzie za kilka piosenek można dostać setki tysięcy USD kary...

Mam pewne "doświadczenia" odnośnie spraw związanych z IP w Polsce, co prawda pośrednie - bo tyczyły się kumpla - ale jednak. Stąd wiem że kilka lat temu taka sytuacja nie MIAŁA PRAWA MIEĆ MIEJSCA - przeszukanie miejsca zamieszkania (ciekawe czy całego, czy tak jak w przypadku kumpla - tylko pomieszczenia z komputerem) to nie jest coś co powinno się odbywać na podstawie takich bzdetów jak ściągnięcie muzy z netu... piszesz że ludzie sami sobie winni - true, ale takimi tekstami:

Nie obraź się za takie pytanie, ale z choinki się urwałeś?[...]

zamiast zachęcać do działania - zniechęcasz na całego, nie dziw się potem że nikt nic z tym nie robi, bo po przeczytaniu tego co napisałeś wychodzi: było źle, jest źle, będzie źle... u nas takie podejście dobija społeczeństwo obywatelskie, które w wielu krajach ma się całkiem dobrze i MA wpływ na to co się wokół niego dzieje.

ACTA też miało być koniecznością... aż się ludzie nie wkurwili i nie wyszli na ulicę, a wtedy nagle się rządy państw obudziły, zobaczymy czy podobnie będzie w przypadku TTIP... Ludzie są siłą której jeszcze nikt nie podskoczył, własnie dla tego stara się im wmówić że samemu to nic nie zdziałają - bo historia pokazuje inaczej.

Pozdrawiam.

Offline

 

#67  2014-07-22 11:18:24

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: wezwanie do zapłaty za torrenty


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#68  2014-07-22 11:31:46

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: wezwanie do zapłaty za torrenty

Nie tylko w tych krajach. We Francji odcinają neta bez żadnego sądu, w innych krajach (np. Irlandii) „blokują” pirackie strony i straszą użytkowników sądami (przy okazji dzieląc się IP i danymi tych użytkowników z przedstawicielami koncernów medialnych). Słyszałem, że w Holandii też niezła patologia, ale tego nie potrafię zweryfikować. 

Generalnie nie chodzi o jakieś sądy, wyroki więzienia, a tylko o to by wydoić jak największą grupę ludzi.
Dlatego takie ugody bez kosmicznych kwot sa bardziej opłacalne bo wielu ze strachu woli bezsensownie zapłacić kilkaset złotych/euro niż się ciągać po sądach. Przy wyższych kwotach wielu by pewnie walczyło o swoje prawa, niewinność i inne hasła.

A tu ciekawy przykład z polskiego podwórka:
http://di.com.pl/news/27958,0,Policja_sprawdza_lega … ania_GPS.html

i ełropejskiego:
http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/portugalia … ,1890322,4199

PS Policja jest czasem nasyłana żeby tylko spuścić obywatelom solidny wpierdol. Czasem skutki są tragiczne. Takie „przesłuchania” to przy tym igraszka bo możną się łatwo wykręcić.

Offline

 

#69  2014-07-22 11:33:15

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: wezwanie do zapłaty za torrenty

@mati75:

Zauważ że to już inna kancelaria, jak się tego nie powstrzyma to może się okazać że to dobry biznes będzie i prawnicy zaczną słać takie pisma jak leci.

@yossarian:

Ja wiem o co chodzi i mi tego nie musisz tłumaczyć - twierdzę że z tym trzeba walczyć i tyle, na co dostaję info że się z "choinki chyba urwałem"... ehhh

Ostatnio edytowany przez Huk (2014-07-22 11:34:57)

Offline

 

#70  2014-07-22 11:37:04

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: wezwanie do zapłaty za torrenty

Huk napisał(-a):

@yossarian:

Ja wiem o co chodzi i mi tego nie musisz tłumaczyć - twierdzę że z tym trzeba walczyć i tyle, na co dostaję info że się z "choinki chyba urwałem"... ehhh

Bo dla mnie założenie, że policja (i inne służby) służą obywatelom jest co najmniej naiwne.

Jak się poczułeś urażony to przepraszam.

Offline

 

#71  2014-07-22 11:54:02

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: wezwanie do zapłaty za torrenty

@yossarian:

;] spokojnie, ja się o bzdety nie obrażam. Tylko uczciwie mówię że cholernie wkurza mnie takie marazmowe podejście do sprawy które ludzi czytających tylko przekonuje że nic nie mogą - a realnie mogę wiele (ACTA to dobrze pokazało), wystarczy się zjednoczyć i pokazać politykom gdzie ich miejsce. Odnośnie sprawy - wiem że są kraje gdzie piractwo jest bardziej piętnowane (choć z tego co pamiętam to we Francji już odcinać nie mogą), ale jest też wiele takich gdzie podejście jest bardzo liberalne pytanie w którą stronę chcemy iść. IMHO nadal spokojnie można walczyć o normalniejsze prawo, tylko trzeba w to uwierzyć.

Pozdrawiam.

Offline

 

#72  2014-07-22 12:04:51

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: wezwanie do zapłaty za torrenty

Ja wcale nie uważam, że nic nie mogą.
Problem jest taki, że nikt nic nie robi bo to go nie dotyczy:

Martin Niemöller napisał(-a):

Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem. Nie byłem przecież socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

Podobnie to działa w innych dziedzinach.

Z ACTA to był wyjątek potwierdzający regułę, ale pokazujący, że da się skutecznie walczyć o swoje.
A „pożyteczni idioci” mawiają, że nie mają nic na sumieniu, nic do ukrycia, że nic nie ma za darmo itp.
Zresztą było nawet kilka wątków na DUG-u, w których ludzie podważali prawnie zatwierdzony dozwolony użytek i sami nakładali na siebie sztuczny kaganiec.
Przy takim podejściu kolejne ograniczenia będą kwestią czasu.

Offline

 

#73  2014-07-22 12:35:23

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: wezwanie do zapłaty za torrenty

Walka z piractwem powinna być, ale nie na zasadach, że będziemy blokować strony internetowe, sprawdzać pocztę innym ludziom itd. (czyli łamać prywatność)

Coś takiego jak dziś jest w Polsce (tylko trzeba podciągnąć filmy, muzykę itd.)
I bardziej liberalnie podchodzić do spraw "łamania prawa" (dużo ostrzeżeń, dużo filmów edukacyjnych itd.)

Niestety - żadna ze stron nie chce kompromisu

Fervi

Offline

 

#74  2014-07-22 14:53:53

  darian - Użytkownik

darian
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-10-30

Re: wezwanie do zapłaty za torrenty

mati75 napisał(-a):

To jest chamski copyright trolling. Jeśli wezwanie nie przyszło listem poleconym, można podrzeć i wyrzucić. W razie przesłuchanie przez policję bądź prokuraturę wyprzeć się otrzymania jakiegokolwiek wezwania. Pod żadnym pozorem nie płacić, jest to jawne przyznanie się do winy.

Tylko że prawnik doradził mi zapłacić, niby specjalista od takich rzeczy,nie posłuchałem i nie żałuję. co do kompromisu, kupuje sobie filmy na płytach,muzyka jest tania w Muzodajni.

List był polecony za potwierdzeniem odbioru, ale kto się spodziewa takiego listu i zawartości?

Offline

 

#75  2014-07-22 16:15:25

  macios4x - Użytkownik

macios4x
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-10

Re: wezwanie do zapłaty za torrenty

Jeśli ktoś udostępnia na torrenty z nielegalnymi tresciami to niestety ryzyko jest. Ale czy jest także realne ryzyko jeśli ktoś od czasu do czasu ściągnie sobie Photoshopa, Windowsa, Office, jakies gierki itp?


Zwolennik Open Source, użytkownik Arch, Debian

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)