Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-02-24 11:54:37

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Overbooking u operatora co robic

Od września mam podpisaną nową umowę z moim operatorem na dostęp do internetu bez limitu poprzez łącze 6 Mb/512 kbps. Niestety mój operator nie wywiązuje się z umowy, zasłaniając się awarią i instalacją nowych urządzeń, w wyniku czego korzystam faktycznie z łącza 4Mb. Drażni mnie jednak fakt że płace za łącze z którego nie jestem w stanie skorzystać.

I tutaj pojawia się moje pytanie czy mam prawo do żądania zwrotu kasy za te 2 MB z którego nie jestem skorzystać, ewentualnie do zwolnienia z opłat za 3 miesiące z tytułu nie wywiązywania się z umowy poprzez mojego operatora przez pół roku. Nie chciałbym zmieniać dostawcy gdyż jedyna sensowna konkurencja w tym rejonie to tpsa.


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#2  2010-02-24 12:20:17

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: Overbooking u operatora co robic

Umowy są zawierane na "do 6Mbit/s u użytkownika końcowego" 4 mieści się w "do 6" niestety. Mógłbyś po prostu naciskać na niego żeby tą sytuację zmienił albo skorzystać z paragrafów dotyczących rozwiązania umowy - IMO.


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#3  2010-02-24 12:26:20

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: Overbooking u operatora co robic

Napisz pisemko do UKE. To sprawy nie załatwi ale może coś popchnie.... Ewentualnie korespondencję z operatorem przekazuj do UKE (u dołu strony robisz dopisek "Do wiadomości UKE... (pełna nazwa i adres) i drukujesz dodatkowy egzemplarz do UKE.


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#4  2010-02-24 12:37:35

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Overbooking u operatora co robic

Właśnie też stwierdziłem ze chyba tak zrobię przed chwilą wszedłem na stronę swojego operatora w celu konsultacji przez livechat. Gdy połączyłem się z konsultantem  i z grubsza napisałem o co chodzi kazał mi dokładnie opisać problem, po czym się rozłączył w danej chwili livechat jest w trybie offline.

Operator to INEA


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#5  2010-02-24 14:41:10

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: Overbooking u operatora co robic

Jeszcze dobrym sposobem jest dziennie łazić do ich najbliższej siedziby i ich opier...!! Niektóre problemy w naszym wspaniałym kraju tylko w ten sposób da się załatwić.

A jeżeli wierzysz w to, że ktokolwiek się tym zajmie, zamiast pisać do UKE napisz do Miejskiego Rzecznika Konsumentów - jest w każdym Urzędzie Miejskim.  On się tym zajmie szybko - najwyżej sam te sprawę do UKE przekaże i to odniesie lepszy skutek.
A przynajmniej dokładnie Ci wyjaśni, co możesz zrobić w tej sprawie.

Ostatnio edytowany przez marg1 (2010-02-24 14:59:01)


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#6  2010-02-24 15:34:12

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Overbooking u operatora co robic

ogolnie zalezy od tego jaka masz umowe i jakie SLA ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#7  2010-02-24 17:49:16

  yantar - Użytkownik

yantar
Użytkownik
Skąd: Galicja
Zarejestrowany: 2009-06-09

Re: Overbooking u operatora co robic

terefere napisał(-a):

O Niestety mój operator nie wywiązuje się z umowy, zasłaniając się awarią i instalacją nowych urządzeń, w wyniku czego korzystam faktycznie z łącza 4Mb.

To jest już wina operatora. Przejrzyj dokładnie umowę. Jeśli ten stan trwa długo to zwyczajnie było to naciągnięcie klienta skoro nie jesteś nawet czasowo uzyskać maksymalnej przepustowości.

Offline

 

#8  2010-02-25 21:39:55

  zielkam - były zielony_83 :)

zielkam
były zielony_83 :)
Skąd: Zawiercie
Zarejestrowany: 2006-05-06
Serwis

Re: Overbooking u operatora co robic

terefere napisał(-a):

Właśnie też stwierdziłem ze chyba tak zrobię przed chwilą wszedłem na stronę swojego operatora w celu konsultacji przez livechat. Gdy połączyłem się z konsultantem  i z grubsza napisałem o co chodzi kazał mi dokładnie opisać problem, po czym się rozłączył w danej chwili livechat jest w trybie offline.

Operator to INEA

Kurde a chłopaki chyba dają najlepszy Net w mieście, muszę potruć im dupę bo widzę, że dają nie tylko neta ale i ciała :)
EDIT
Co do konkurencji, to Tesat w twoim rejonie nie działa ?

Ostatnio edytowany przez zielony_83 (2010-02-25 21:40:48)


Zostałeś zarejestrowany jako użytkownik #416423 przez.. :mrgreen:
##
FluxboxPL | Mój Lepszy Świat | UnixyPL | Telenia VOIP dla ISP
JID: zielony@jabster.pl

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)