Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-02-28 11:46:45

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

VLC - brak dźwięku

No i nie nacieszyłem się długo dźwiękiem. Dźwięk w systemie jest - youtube, odtwarzacze na stronach, ale VLC odmówił posłuszeństwa. Może to wina dzisiejszej aktualizacji - ale nie dotyczyła ona samego VLC.

Po wklepaniu w konsolę i odpaleniu strumienia soma.fm odtwarzacz pracuje, widać go w Kmix, ale jest kompletnie głucho. Wczoraj wieczorem działał bez najmniejszego problemu.

Kod:

mmw@debian:~$ vlc
VLC media player 2.2.0-rc2 Weatherwax (revision 2.2.0-rc1-118-g22fda39)
[0000000000ea2bc8] pulse audio output error: PulseAudio server connection failure: Connection refused
[0000000000dc8118] core libvlc: Uruchamianie vlc z domyślnym interfejsem. Użyj 'cvlc', aby używać vlc bez interfejsu.
Object::connect: No such signal org::freedesktop::UPower::DeviceAdded(QString)
Object::connect: No such signal org::freedesktop::UPower::DeviceRemoved(QString)
kfilemodule(1391) KMimeType::findByUrlHelper: Glob file refers to "audio/AMR" but this mimetype does not exist! 
kfilemodule(1391) KMimeType::findByUrlHelper: Glob file refers to "audio/AMR-WB" but this mimetype does not exist! 
kfilemodule(1391) KMimeType::findByUrlHelper: Glob file refers to "audio/AMR" but this mimetype does not exist! 
kfilemodule(1391) KMimeType::findByUrlHelper: Glob file refers to "audio/AMR-WB" but this mimetype does not exist! 
kfilemodule(1391) KSambaSharePrivate::isSambaInstalled: Samba is not installed!
kfilemodule(1391) KSambaSharePrivate::findSmbConf: KSambaShare: Could not find smb.conf! 
kfilemodule(1391) KSambaSharePrivate::isSambaInstalled: Samba is not installed!
kfilemodule(1391) KMimeTypeRepository::parents: "/usr/share/mime/subclasses"  refers to unknown mimetype  "application/vnd.ms-excel.sheet.binary.macroEnabled.12" 
kfilemodule(1391) KMimeTypeRepository::parents: "/usr/share/mime/subclasses"  refers to unknown mimetype  "application/vnd.ms-excel.addin.macroEnabled.12" 
kfilemodule(1391) KMimeTypeRepository::parents: "/usr/share/mime/subclasses"  refers to unknown mimetype  "application/vnd.ms-powerpoint.slideshow.macroEnabled.12" 
kfilemodule(1391) KMimeTypeRepository::parents: "/usr/share/mime/subclasses"  refers to unknown mimetype  "application/vnd.ms-excel.sheet.macroEnabled.12" 
kfilemodule(1391) KMimeTypeRepository::parents: "/usr/share/mime/subclasses"  refers to unknown mimetype  "application/vnd.ms-powerpoint.presentation.macroEnabled.12" 
kfilemodule(1391) KMimeTypeRepository::parents: "/usr/share/mime/subclasses"  refers to unknown mimetype  "application/vnd.ms-word.template.macroEnabled.12" 
kfilemodule(1391) KMimeTypeRepository::parents: "/usr/share/mime/subclasses"  refers to unknown mimetype  "application/vnd.ms-excel.template.macroEnabled.12" 
kfilemodule(1391) KMimeTypeRepository::parents: "/usr/share/mime/subclasses"  refers to unknown mimetype  "application/vnd.ms-powerpoint.template.macroEnabled.12" 
kfilemodule(1391) KMimeTypeRepository::parents: "/usr/share/mime/subclasses"  refers to unknown mimetype  "application/vnd.ms-word.document.macroEnabled.12" 
kfilemodule(1391) KMimeTypeRepository::parents: "/usr/share/mime/subclasses"  refers to unknown mimetype  "application/vnd.ms-powerpoint.slide.macroEnabled.12" 
[0000000000ddbe58] core playlist: stopping playback
[00007f0f00c01b38] http access: Raw-audio server found, mp3 demuxer selected
[00007f0f0c0082e8] mpgatofixed32 audio converter error: libmad error: bad main_data_begin pointer
[00007f0f0c0082e8] mpgatofixed32 audio converter error: libmad error: bad main_data_begin pointer

Nic nie grzebałem w dźwięku, była aktualizacja, m.in. chyba dbus, może to jej wina. Proszę o pomoc, udostępnię wszelkie dane techniczne.

Edycja: inne radia też nie działają - a wczoraj było bez żadnych kłopotów. To nie wina soma.fm

Edycja 2: Sam sobie poradziłem prymitywną metodą. Odinstalowałem VLC, skasowałem pliki konfiguracyjne z /home, zainstalowałem ponownie i działa ;)

Ostatnio edytowany przez MMW (2015-02-28 12:08:07)

Offline

 

#2  2015-02-28 11:57:09

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: VLC - brak dźwięku

Kod:

[0000000000ea2bc8] pulse audio output error: PulseAudio server connection failure: Connection refused

Robiłeś jakieś gimnastyki z Pulse ostatnio?

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-02-28 11:59:10)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2015-02-28 12:06:09

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: VLC - brak dźwięku

Znowu zaniemógł i tym razem nawet reinstalacja i czyszczenie konfiguracji nie pomogło.

http://www.alsa-project.org/db/?f=ad85e87ed47aef0d4 … ed6d91f150314

Pulse audio nie tykałem, żadnego gmerania w tym kierunku. Wcześniej VLC działał z automatycznym modułem wyjścia i tam tez nie grzebałem. dopiero jak zaniemówił, próbowałem ustawić Alsę, ale nic to nie dało.

Ostatnio edytowany przez MMW (2015-02-28 12:07:33)

Offline

 

#4  2015-02-28 12:06:28

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: VLC - brak dźwięku

Inne programy grają ?


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#5  2015-02-28 12:10:16

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: VLC - brak dźwięku

Jak ktoś nie używa Pulse (nie ma go w systemie), to ja radzę zainstalować bibliotekę Apulse, wtedy jak coś nagle woła o PA, to nawet się nie dowie, że go nie ma. xD

Tylko trzeba wyeksportować w systemie takie zmienne, przykładowo:

Kod:

APULSE_CAPTURE_DEVICE="plughw:0,0";
APULSE_PLAYBACK_DEVICE="dmix";

Żeby dźwięk i mikrofon chodziły z odpowiednimi urządzeniami.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-02-28 12:15:26)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#6  2015-02-28 12:13:51

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: VLC - brak dźwięku

Deadbeef gra - przed sekundą specjalnie go zainstalowałem. Wszystko gra, poza tym cholernym VLC.

Zainstalować na próbę to Pulseaudio? Wyraźnie go chce:

Kod:

mmw@debian:~$ vlc
VLC media player 2.2.0-rc2 Weatherwax (revision 2.2.0-rc1-118-g22fda39)
[0000000001b02bc8] pulse audio output error: PulseAudio server connection failure: Connection refused
[0000000001a28118] core libvlc: Uruchamianie vlc z domyślnym interfejsem. Użyj 'cvlc', aby używać vlc bez interfejsu.

Ostatnio edytowany przez MMW (2015-02-28 12:16:03)

Offline

 

#7  2015-02-28 12:16:35

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: VLC - brak dźwięku

Nie,
Problem jest wyłącznie z vlc.
W nim szukać trzeba.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#8  2015-02-28 12:18:45

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: VLC - brak dźwięku

Jak nie używasz Pulse, to ja bym nie radził, bo to dopiero może burdel w systemie zrobić.

Pokombinuj troszkę z opcjami Vlc,

Popraw też konfigurację pliku ~/.asoundrc, bo masz tam tylko:

Kod:

ctl.equal {
      type equal;
    }

    pcm.plugequal {
      type equal;
      # Modify the line below if you don't
      # want to use sound card 0.
      slave.pcm "plug:dmix";
    }

    # pcm.equal {
      # Or if you want the equalizer to be your
      # default soundcard uncomment the following
      # line and comment the above line.
    pcm.!default {
      type plug;
      slave.pcm plugequal;
    }

Wyjście dmixa w ogóle nie jest u Ciebie skonfigurowane.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-02-28 12:23:49)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#9  2015-02-28 12:22:30

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: VLC - brak dźwięku

Zamiast kombinować jak koń pod górę, w VLC zmień wyjście audio z Pulse na Alsa. Zmienisz to myszką w opcjach.

Offline

 

#10  2015-02-28 12:27:47

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: VLC - brak dźwięku

yossarian napisał(-a):

Zamiast kombinować jak koń pod górę, w VLC zmień wyjście audio z Pulse na Alsa. Zmienisz to myszką w opcjach.

Zrobiłem to z 5 razy i nic. Żadna z opcji nie daje dźwięku. Pewnie jakiś bug w tym niezwykle stabilnym systemie operacyjnym. Jedna aktualizacja i vlc przestał współpracować ze zaktualizowanymi komponentami.

Offline

 

#11  2015-02-28 12:28:17

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: VLC - brak dźwięku

Tak tylko na marginesie dodam.
Jakiś czas temu podziękowałem VLC za współpracę.
Od czasu do czasu miewa różne zagrywki.

Do filmow,Telewizji  używam mpv.

Jeśli chodzi o radio to wystarczy prozaiczny radiotray.

Z jakiego repo masz ten vlc
Vlc ma chyba więcej niż jeden konfig.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#12  2015-02-28 12:32:34

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: VLC - brak dźwięku

Z Debian multimedia, które mam domyślnie włączone. Myślałem o downgradzie, ale tego nie potrafię - samo wyłączenie debian multimedia nie pozwala zainstalować potem VLC domyslnego repo debiana, bo są niespełnione zależności. Generalnie syf.

Offline

 

#13  2015-02-28 12:35:23

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: VLC - brak dźwięku

Wyłącz Vlc, i zobacz, jakie wyjście ma ustawione w konfigu:

Kod:

$HOME/.config/vlc/vlcrc

Bo coś mi się zdaje, że tam wciąż siedzi Pulse.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#14  2015-02-28 12:37:03

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: VLC - brak dźwięku

MMW napisał(-a):

yossarian napisał(-a):

Zamiast kombinować jak koń pod górę, w VLC zmień wyjście audio z Pulse na Alsa. Zmienisz to myszką w opcjach.

Zrobiłem to z 5 razy i nic. Żadna z opcji nie daje dźwięku. Pewnie jakiś bug w tym niezwykle stabilnym systemie operacyjnym. Jedna aktualizacja i vlc przestał współpracować ze zaktualizowanymi komponentami.

Może trzeba wykazać konkretną kartę dźwiękową w wyjściu audio VLC. Masz dwie karty w systemie obsługiwane przez ten sam moduł.

PS Nawet najbardziej stabilny system nie ma szans w starciu z użyszkodnikiem ;)
Do tego nieoficjalnie pakiety z deb-multimedia, które czasem robią syf w systemie.

Offline

 

#15  2015-02-28 12:40:21

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: VLC - brak dźwięku

Nic nie robią.
Właśnie zainstalowałem tego vlc i działa dźwiek.

Nie masz czasami w samym vlc wyciszenia ?

U mnie było po instalacji.
http://s10.postimg.org/nd0d1k9it/zrzut_ekranu5.jpg


Konfiguracja  vlc siedzi w ~/.config   oraz w ~/.local/share


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#16  2015-02-28 14:02:56

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: VLC - brak dźwięku

Ja też obstawiam problem z ustawieniami vlc w jego pliku konfiguracyjnym. Miałem kiedyś coś podobnego -- pomogło wywalenie ~/.config/vlc/

Offline

 

#17  2015-02-28 14:44:19

  davidoski - Użytkownik

davidoski
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-04-17

Re: VLC - brak dźwięku

1. Zainstalować pakiet vlc-plugin-pulse
2. W menu ustawień VLC: Narzędzia/Preferenje/Dźwięk/Moduł wyjścia pojawi się opcja Wyjście dźwięku pulseaudio - ustawić to wyjście i dźwięk powinien działać normalnie przez wyjście pulseaudio.

Offline

 

#18  2015-02-28 14:46:03

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: VLC - brak dźwięku

Panowie,

już nieaktualne. Wróciłem do Windows 8.1, bo nie mogę sobie pozwolić na przesiadywanie przed komputerem po kilka godzin z powodu głupiej aktualizacji ;) Szybciej idzie reinstalka Windy, tym bardziej, że przezornie zostawiłem partycję NTFS z danymi.

Bardzo lubię to forum i podziwiam wiedzę i aktywność forumowiczów, ale nie mam ani kwalifikacji, ani czasu na bycie beta-testerem ;)

Ostatnio edytowany przez MMW (2015-02-28 14:46:23)

Offline

 

#19  2015-02-28 14:47:59

  davidoski - Użytkownik

davidoski
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-04-17

Re: VLC - brak dźwięku

+18

To po ch... zainstalowałeś testing, zamiast stable?

Offline

 

#20  2015-02-28 14:54:48

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: VLC - brak dźwięku

1685

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:12:19)

Offline

 

#21  2015-02-28 15:18:03

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: VLC - brak dźwięku

davidoski napisał(-a):

1. Zainstalować pakiet vlc-plugin-pulse
2. W menu ustawień VLC: Narzędzia/Preferenje/Dźwięk/Moduł wyjścia pojawi się opcja Wyjście dźwięku pulseaudio - ustawić to wyjście i dźwięk powinien działać normalnie przez wyjście pulseaudio.

A po jaką cho....

On nie miał pulseaudio ja tez nie mam i vlc działa bez problemu.

davidowski napisał(-a):

To po ch... zainstalowałeś testing, zamiast stable?

Stereotyp.

Jessie jest bardziej stabilny niż niejedna dystrybucja w wersji stable.

MMW napisał(-a):

już nieaktualne. Wróciłem do Windows 8.1, bo nie mogę sobie pozwolić na przesiadywanie przed komputerem po kilka godzin z powodu głupiej aktualizacji.

Na moją pomoc więcej nie licz.

nie mogę sobie pozwolić na przesiadywanie przed komputerem po kilka godzin z powodu czyichś kaprysów.

Zwłaszcza jeśli problem był banalny.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#22  2015-02-28 15:26:05

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: VLC - brak dźwięku

davidoski napisał(-a):

1. Zainstalować pakiet vlc-plugin-pulse

To pusty pakiet. Nic nie instaluje.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#23  2015-02-28 15:36:10

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: VLC - brak dźwięku

davidoski napisał(-a):

+18

To po ch... zainstalowałeś testing, zamiast stable?

Stable nic nie zmienia w przypadku PEBCAK

Linux nie jest dla każdego i nikt płakał nie będzie.

Offline

 

#24  2015-02-28 17:31:32

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: VLC - brak dźwięku

uzytkownikubunt napisał(-a):

Może czytał to forum i wyczytał, że testinga już można używać, bo zamrożony i w praktyce niby stabilny?

Co do tematu to po aktualizacji w środku tygodnia też mam problemy z dźwiękiem, tym razem w Firefoksie i Iceweaselu się czasem urywa podczas oglądania YT. Jedyne zewnętrzne repo jaki mam to Tora, które nie miesza w systemie, bo tam jest raptem kilka paczek. Jest też niby repo sida i experimentala, ale z niskim piningiem po 100 i 90. System zainstalowany po mrożeniu z netinstall, odznaczyłem wszystkie środowiska graficzne, zaznaczony był Xorg, ale i tak się domyślny dla amd64 Gnome 3.14 z Pulse zainstalował. W kwestii dźwięki nic nie ruszałem.
Ciekawy jestem czy CentOS 7 by nie wystarczył autorowi tematu.

Zgadza się, Jessie ma za jakieś 2 miesiące [orientacyjnie] wyjść i byłem pewien, że będę miał święty spokój. Jeżeli uważacie, że sytuacja, w której kładę się wieczorem, wyłączając działający odtwarzacz a następnego dnia, po zrobieniu apt-get update i apt-get upgrade za cholerę nie mogę go uruchomić świadczy dobrze o systemie a źle o mnie, to nie wiem, co powiedzieć. Testing służy do testowania i zaklinanie rzeczywistości nie pomoże. Trzeba non-stop trzymać rękę na pulsie, czytać listy bug-ów, śledzić forum itd. Tak samo, jak w Archu. Idea rolling-release, która mnie przyciągnęła do testinga, jest fajna tylko w teorii: "wieczne" distro, które można aktualizować bez reinstalacji w nieskończoność. W praktyce kilkumegowa poprawka pieprzy popularny program, na Windows działający mi bez zająknięcia od lat. Jak wejdą duże zmiany do KDE, to liczba błędów z pewnością wzrośnie lawinowo.

Poczekam do stabilnego wydania Debiana, Kubuntu a potem może Minta w wersji KDE i zobaczę, który z nich najlepiej się spisze.

CentOS, aby miał pełną funkcjonalność na desktopie, musi mieć pododawane różne amatorskie repozytoria, w których paczki bywają byle jakie. Zarządzają nimi często pojedynczy ludzie i gdy np. [ironizując] jeden ma sraczkę a drugi katar, to na ważne aktualizacje można długo czekać [np. nowe sterowniki własnościowe, Java itd.]. Poz tym distro oparte na rpm-ach mają IMHO znacznie bardziej rozbudowane zależności między paczkami niż debowe i próba wywalenia jakiejś pierdółki może skończyć się rozwaleniem systemu albo w drugą stronę - instalacja jednej rzeczy ciągnie pół innego środowiska graficznego.

Wkurzają mnie kafle w Windows 8.1, wkurza jego hybrydowy charakter [trochę na desktop, trochę na tablet], wkurza mnie ograniczenie możliwości konfiguracji interfejsu, ale nie wywinęły mi, razem z 7-ką, najmniejszego numeru przez lata. Owszem, raz zainstalowałem nieopatrznie jakiegoś adware, bo producent Burn Aware Free w kolejnej aktualizacji po cichu wyłączył możliwość odhaczenia szkodliwego dodatku Open Candy. W pół godziny było po szkodniku.

Tutaj byle bzdura urasta do rangi problemu, na który trzeba poświęcić pół dnia. Na skutek intensywnych zmian w różnych programach internet jest coraz mniej wartościowy, bo porady dezaktualizują się w ciągu miesiąca. Ze środowisk graficznych tylko KDE jest niebrzydkie i funkcjonalne zarazem, wygląd innych to sentymentalna podróż w początki graficznego GUI [vide XFCE, Mate], albo niedorzeczne ficzery, dobre do poszpanowania przed gimbusami [Gnome 3, Unity].

Offline

 

#25  2015-02-28 17:34:08

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: VLC - brak dźwięku

mati75 napisał(-a):

davidoski napisał(-a):

1. Zainstalować pakiet vlc-plugin-pulse

To pusty pakiet. Nic nie instaluje.

Dobrze wiedzieć. xD

Kod:

Package: vlc-plugin-pulse
Architecture: all
Depends: vlc (>= ${source:Version}),
         vlc-data (= ${source:Version}),
         ${misc:Depends}
Description: transitional dummy package for vlc
 This is a transitional dummy package for vlc. The PulseAudio plugin is now
 included in vlc. This package can safely be removed.

No aż tak bezpiecznie to nie może: xD

Kod:

root:~# aptitude purge vlc-plugin-pulse
The following packages will be REMOVED:
  vlc-plugin-pulse{p}
0 packages upgraded, 0 newly installed, 1 to remove and 0 not upgraded.
Need to get 0 B of archives. After unpacking 1,024 B will be freed.
The following packages have unmet dependencies:
 phonon-backend-vlc : Depends: vlc-plugin-pulse but it is not going to be installed.
The following actions will resolve these dependencies:

     Remove the following packages:
1)     amarok
2)     kadu
3)     kde-runtime
4)     libokularcore5
5)     minitube
6)     okular
7)     okular-extra-backends
8)     phonon
9)     phonon-backend-vlc



Accept this solution? [Y/n/q/?]

Ostatnio edytowany przez morfik (2015-02-28 17:36:30)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)