Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2014-06-01 19:35:14

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

Co tu się dzieje. Zamykacie jedne wątki, potem kroicie kolejne i znów zamykacie. Nie wiem czy to tu pisać czy tam, bo mi się zmienia wszystko z otwarciem kolejnej strony, w każdym razie napisałem to:

Wiadomo co grozi temu ciekawemu wątkowi jak przesadzicie.

Znowu będzie trzeba otworzyć kolejny? xD

W totalnej anarchii, gdzie nie działa prawo, to ostatecznie można skołować kałacha, plecak granatów, i takie grupy zapraszać po kolei. :D

Nie ma stanu "bezprawie", zawsze obowiązuje jakieś prawo, a anarchia = brak państwa ale dalej struktury mafijne istnieją, które walczą o wpływy, wszystko jedno jakimi metodami.

Ja bym raczej anarchię określił jako totalny burdel.

E tam burdel, masz anarchię na świecie, czy jest burdel? W niektórych miejscach, jak tam na wschodzie co są wojny, no jest burdel, ale tu w europie czy w ameryce? No nie ma, Tak samo jak masz osiedla zamknięte, czyli dana społeczność sobie żyje na pewnym obszarze. Między takimi osiedlami też nie masz większych problemów. Gdyby nie było państwa, czyli by była anarchia, to ludzie by się zbierali w takie grupki i prędzej czy później by to zaowocowało rozszerzaniem się terytorialnie takiego małego państwa aż by powstał moloch, który wszyscy rozumieją pod państwem dzisiaj. Anarchia jako taka nie może istnieć. Istnieje tylko mniej lub bardziej zorganizowane społeczeństwo.

Offline

 

#52  2014-06-01 19:38:48

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

Zamykanie było z przyczyn technicznych ;)

Offline

 

#53  2014-06-01 19:39:35

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

morfik napisał(-a):

Co tu się dzieje. Zamykacie jedne wątki, potem kroicie kolejne i znów zamykacie. Nie wiem czy to tu pisać czy tam, bo mi się zmienia wszystko z otwarciem kolejnej strony, w każdym razie napisałem to:

Do watku Ciekawostki pasowało to jak wół do karety.

Powstał nowy o właściwym tytule, nic nie zostało usunięte.
W czym problem ?


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#54  2014-06-01 19:43:23

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

W niczym, tylko mi to przypomina te poprzednie sytuacje z krojeniem i zamykaniem wątków. xD

Offline

 

#55  2014-06-01 19:44:42

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

Wystarczy zachować pewien poziom dyskusji.
Zamykanie zawsze było z jakiegoś ważnego powodu.

Offline

 

#56  2014-06-01 23:57:08

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

Kod:

"Jak wygra Partia ... to będzie wojna z Ruskimi"

SLD tak wybory wygrało :-) w 2001 roku :-).
Pozniej ten scenariusz byl wielokrotnie powtarzany przez PO (rowniez wspomniany tekst "czy dzieci pojda do szkoly 1 wrzesnia").

morfik napisał(-a):

Nie ma dowodów na to by przekaz podprogowy odnosi jakiś skutek. xD Pamiętam kiedyś był taki programu w tv, się strefa 11 nazywał czy coś, i tam był taki test na podprogowość, ble ble ble ble

Tez to pamiętam, bylo takie nagranie z kataklizmami wypadkami itp itd. oraz pozniej postawione pytanie "ktory z obrazkow widziales". (odpowiedzia byl czarny kot, ja nie "zgadłem", a moja siostra powiedziala "oo duzo wypadkow bylo na nagraniu wiec pewnie czarny kot bedzie").


Na temat socjotechniki oraz manipulacji medialej sa fajne przykładu na tubie ...
1. co CIA robiła w Iranie w 1953 roku (dowiecie sie tez dlaczego Islamiści nie lubia ameryki):
https://www.youtube.com/watch?v=r1L_rv97r4M

2. doktryna szkoku
https://www.youtube.com/watch?v=TAOFisgryAE


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#57  2014-06-02 00:10:32

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

807

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:52:56)

Offline

 

#58  2014-06-02 01:12:50

  rafi - Użytkownik

rafi
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2006-03-12

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

Jacekalex napisał(-a):

jakby w Polsce nasi obywatele wysadzili się w powietrze w kilku pociągach czy autobusach, to byś wszystkimi ręcami i palcyma głosował za tym, żeby Państwo zapewniło CI bezpieczeństwo.

Ja bym nie głosował. Takie podejście prędzej czy później spowoduje, że służby specjalne zaczną same inspirować zamachy aby zwiększyć swoje budżety i uprawnienia o ile już tego nie robią.

They that can give up essential liberty to purchase a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety.
Thomas Jefferson (1743-1826)- prezydent USA

I jeśli twierdzisz, że w UK jest taka straszna inwigilacja, to porównaj sobie liczbę podsłuchów i zapyta o billingi w UK, i pewnym znacznie bliższym nam kraju.

W wielu krajach zachodu kupno karty sim wymaga podania danych osobowych. W Polsce można to zrobić anonimowo i dlatego służby tak często usiłują ustalić tożsamość anonima za pośrednictwem całego kręgu jego znajomych. Paradoksalnie mała liczba zapytań i podsłuchów bywa rezultatem totalnej inwigilacji!

Z ACTA też jest w bliższym kraju  większy problem, niż u nich, bo Brytole mają zaufanie do swojego państwa, bliżej nas  natomiast ACTA było czwartą próbą cenzurowania netu na przestrzeni kilku lat.

Prawo autorskie w UK jest już tak ekstremalne, że nie ma najmniejszego sensu forsować tam ACTA. Jest nawet gorzej niż w USA. Prosty przykład: w USA wierny skan obrazu Rembrandta znajduje się w domenie publicznej identycznie jak oryginał, podczas gdy w UK podlega copyrightowi! Sewisy w rodzaju Wikimedia Common praktycznie nie byłyby w stanie funkcjonować w takich warunkach.


Furie terribili!
Circondatemi,
Sequidatemi
Con faci orribili!

Offline

 

#59  2014-06-02 02:56:36

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

rafi zgadzam się całkowicie co jak co, może  u nas w Polsce syfiaści politykierzy, marne płace, na każdym rogu nas kiwają itd. itp ale te wszystkie zachodnie piękne krainy miodem opływające są doszczętnie zinwigilowane przez ten "piękny" demokratyczny rząd..U nas masz o wiele więcej wolności pod tym względem i w doooooopie mam jakiś brytoli czy szkopów, mi dobrze w swoim gniazdku zwanym Polską...;)

Mr Zoob - Mój jest ten kawałek podłogi

A jak komuś się nie podoba to niech sobie jedzie na te zielone wyspy i zapieprza z pakolami i innymi brudasami niech się szarpie na ulicy;) Tu może i mnie dymają na każdym kroku biurokraci i politykierzy ale bynajmniej mój jest ten kawałek podłogi i jestem u siebie..

Ostatnio edytowany przez menel (2014-06-02 03:08:07)

Offline

 

#60  2014-06-02 08:12:02

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

menel napisał(-a):

w totalnej anarchii wcześniej czy później wyłania się najsilniejszy podporządkowujący sobie słabsze jednostki i rodzi się system autorytarny..także czysta anarchia to z założenia też utopia...

Mylisz pojęcia to jest dyktat, a nie autorytaryzm.

A nawiązując do poruszanego ideału demokracji to jest on możliwy ale chyba w państwach wielkości Monako, czy też Andory. Bo jak w niespełna 40mln państwie procedować każdy rodzaj prawa przez całe społeczeństwo.

Offline

 

#61  2014-06-02 08:24:16

  Red_Fedora - Użytkownik

Red_Fedora
Użytkownik
Skąd: Piękna kraina nad Sierpienic
Zarejestrowany: 2013-06-03

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

Z tego samego powodu nie chcę opuszczać polski, syf jest wszędzie. Ale tutaj wiem gdzie śmierdzi i co omijać.
Poza tym, mądrzy ludzie jedynie pracują za granicą. Może i więcej jeżczenia, ale za to taniej i wygodniej się żyje.
Mógłbym wyjechać, by zarobić parę groszy ale nie zamieszkać tam na stałe.
U nas isp nie sprawdza co chwila jakie Filmy oglądamy, i nie zrobią nam za to wjazdu na nasz barłóg.


http://static1.wikia.nocookie.net/__cb20130812121419/nonsensopedia/images/2/2b/Pinkie_pie.gif
Po co myśleć racjonalnie? Najważniejsze jest to by było zabawnie!

Offline

 

#62  2014-06-02 09:33:07

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

Red_Fedora — typowo polskie myślenie. Ja pamiętam jak mi znajomy z US odpowiadał o piractwie w tamtych stronach, a właściwie o jego braku. Tam dzieciak za tygodniowe kieszonkowe jest w stanie sobie pójść do sklepu i kupić 20 płytek topowych oryginalnych gierek i ze drugie tyle filmów. xD Po co piracić, skoro tam co drugiego dzieciaka stać na kupno tego, czego większość polaków nie kupi sobie nigdy w życiu... No i te łącza 1gbit/s... w obie strony, chyba, w każdym razie mają większy up niż w PL down... xD No i niech tylko spróbują ci bez nakazu wleźć na chatę, to miasto dostanie taki pozew, na taką kasę, że już drugi raz nie wbiją do żadnego domu... W polsce? Mało to było już sytuacji o wpadaniu do domostw, niszczeniu własności przez policję u niewinnych osób, o obijaniu ludziom mord od tak i co? Pozwij takich zobaczymy czy to na ciebie czasem jakiego paragrafu nie znajdą i nie obrócą wszystkiego, tak, że jeszcze przyjdzie ci zapłacić za to, że próbujesz się stawiać i walczyć o swoje prawa...

U nas isp nie sprawdza co chwila jakie Filmy oglądamy,

No bo mają retencje danych i te dane muszą trzymać, ile, 2 lata? Czyli twój ISP musi trzymać wszystkie rekordy połączeń i to co oglądasz przez 2 lata i jak policja zażąda czegoś za rok, to udostępnią bez gadania i nie licz, że twój ISP zaprotestuje, sprzedadzą cię jak murzynów na targu. :]Nawet tu na forum był przykład ISP, co okłamał swojego klienta i to na piśmie, podpisując się z nazwiska i nazwą firmy... Szkoda, że nie padła nazwa firmy, wiedziałbym od kogo się trzymać z dala. xD Skończę robić net tutaj u siebie i za 2 tygodnie wyjeżdżam. Na dwie rzeczy ostatnio czekam z taką niecierpliwością,  że to nie sposób opisać, jedna to był dzisiejszy odcinek game of thrones (ech znów zabili jedną z moich ulubionych postaci xD), a druga to wyjazd z PL, już tylko niecałe dwa tygodnie...

A tu jeszcze takie info:

Każdego obywatela. Zatrzymywane dane są wykorzystywane przez sądy, prokuraturę, policję i inne służby nie tylko przy wykrywaniu poważnych przestępstw, ale także w tzw. celach prewencyjnych. Dane o komunikacji elektronicznej każdego obywatela zbierane są “na wszelki wypadek”, co stawia nas wszystkich w kręgu podejrzanych i narusza zasadę domniemania niewinności.

W 2009 r. służby, policja i sądy sięgały do danych telekomunikacyjnych ponad milion razy. W 2010 r. ta liczba zwiększyła się o ponad 1/3. W 2011 roku zrealizowano ponad 1,85 milionów zapytań. Jednocześnie analiza przeprowadzona przez sekretarza kolegium ds. służb specjalnych na polecenie premiera Donalda Tuska pokazała, że w obecnym stanie prawa i praktyki nie można w pełni ustalić, jakiego rodzaju są to zapytania ani kto je kieruje do operatorów. Ponad połowa (56%) dokonywanych sprawdzeń pozostaje niewiadomą, ponieważ policja, sądy i prokuratury nie przedstawiły żadnych szczegółowych danych na ich temat.

Czy aby na pewno nie patrzą co oglądasz? xD

Ostatnio edytowany przez morfik (2014-06-02 09:42:11)

Offline

 

#63  2014-06-02 10:38:39

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

808

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:52:57)

Offline

 

#64  2014-06-02 19:00:25

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

TDK8GB -- a tak się składa, że mam takie howto. xD

https://www.youtube.com/watch?v=ru4glg0RJxA

Offline

 

#65  2014-06-03 11:04:05

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

Tu macie najsłynniejszy przykład wygrywania wyborów przy pomocy inżynierii strachu, jaki się wydarzył w historii telewizji:
https://www.youtube.com/watch?v=2cwqHB6QeUw

A tu najsłynniejszą audycję radiową (w czasach przedtelewizyjnych), która pokazała to zagadnienie na tyle wyraziście, ze zaczęły się  badania zjawiska wywoływania paniki strachu przy pomocy mass-mediów.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_%C5%9Bwiat%C3%B3 … 2uchowisko%29

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-06-03 11:12:03)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#66  2014-06-03 16:06:12

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

to i ja dorzucę klasyczny przykład manipulacji przekazem stosowany nagminnie w tego typu gównianych serwisach informacyjnych w telewizji na całym świecie...

Offline

 

#67  2014-06-03 16:16:40

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

Offline

 

#68  2014-06-03 16:19:54

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

yossarian napisał(-a):

Zaczęło się od słynnej debaty:
http://wpolityce.pl/polityka/103913-50-lat-od-debaty-nixon-kennedy

Ściemniasz, zaczęło się od wykorzystania radia w kampanii wyborczej, czytaj Hitler & Goebels - Niemcy, Churchil - UK.

W przywołanych wcześniej przykładach, Daisy wygrała wybory w 1964 (jest podręcznikowym przykładem inżynierii strachu),
natomiast "Wojna Światów" Orsona Wellesa leciała w radiu CBS w 1938.

Debata kandydatów, nawet najkrwawsza kiepsko się ma do inżynierii strachu czy socjotechniki.
Debata telewizyjna odkryła natomiast starą prawdę, że 85% informacji do mózgu dociera zmysłem wzroku, dlatego radio w porównaniu z telewizją nie ma żadnych szans.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-06-03 16:33:50)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#69  2014-06-03 16:34:32

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Socjotechnika, przekaz podprogowy i inne formy manipulacji

Tak, ale radio nigdy prało tak skutecznie mózgów (lub jego pozostałości) jak TV.
W TV polityk nie musi przekazywać żadnych treści, wartości, swojego programu i planu działania, wystarczy byle (p)osła ładnie ubrać, przypiec w solarium i ludzie go „kupią”.
Teraz tak się produkuje zwycięzców wyborów.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)