Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-11-06 21:21:37

  rj46 - Użytkownik

rj46
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-28

Dynamo, więcej niż magia

Witam,

na Discovery leci "Więcej niż magia" (http://www.discoverychannel.pl/programy/dynamo-wiecej-niz-magia/), od czasu do czasu wpadnę akurat na ten kanał i uda mi się obejrzeć jakiś odcinek, osobiście nie wierzę w "Magię" czy cokolwiek tam, i traktuję ten program jako czysto rozrywkowy, jednak zdarza mi się ostatnio rozmawiać o nim, tym Dynamo z osobami, którę wierzą w jego nadludzką moc, i nie chcą dać się przekonać, że to są tricki/sztucki etc.
Zawsze podrzucą mi przyklad "jak podniosl 150kg na sztandze jak sam wazy 50kg", "jak wsadzil iphona do butelki", "jak przeszedl przez sciane", o ile starałem się wygooglować to ten trick z butelką jest na necie filmik, jak niby w zwolnionym tempie widać jak wpada mu pod kurtkę komorka itd, ale zawsze potem, no ale skad wiadomo jaka to komorka... w tv wszystko mozna... no ale i tak ciężko wygrac dyskusje;D

Chciałem zapytać czy jakoś ogarnialiście przez chwilę jak on to robi ? Czy może rzeczywiście to ja muszę w coś uwierzyć ? ;D
Jak najłatwiej im 'udowodnić'/pokazać, że to wszystko tricki ?

Ostatnio edytowany przez rj46 (2013-11-06 21:27:43)

Offline

 

#2  2013-11-06 21:47:02

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: Dynamo, więcej niż magia

Poczytaj o mentalistach. Skąd on wie, że to to będzie? On to wie bo on tego chce. Na dyskawery był też właśnie program o mentaliście, który tłumaczył co nieco jak się robi. On 'wmawia' w mózg to czego chce, czyli liczby, kolory i takie tam, a potem jest 'skąd on to wiedział?'... A skąd tak umie? A no to lata pracy i ćwiczeń... Nie umie zainstalować bc na debianie, ale umie właśnie to.

Tak więc jeżeli to się da wytłumaczyć to wszystko się da. Sam sobie tylko opowiedz czy to jest jakaś jego moc, bo dla mnie jest. Ludzka, bo (teoretycznie) każdy by mógł, ale jednak takich ludzi jest zaledwie garstka... Ot taki skill...


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#3  2013-11-06 22:01:30

  rj46 - Użytkownik

rj46
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-28

Re: Dynamo, więcej niż magia

Po prostu dość sceptycznie podchodze do każdego jakiegoś rzadziej spotykanego zjawiska (coś paranormalnego), jeśli właśnie jakiś człowiek ma nietypowy skill, to leciał kiedyś chyba też na jakimś z tych naukowych kanałów, film o autystycznych ludziach, i maja tam jakieś zaburzenia przez co są w jakiś sposób inni, ale potrafią liczyć wiele jakiś złożonych równań w pare sekund. I to jeszcze jakos potrafię zrozumieć, że są ludzie co potrafią lepiej wykorzystać mózg i liczyc w super sposob czy jeszcze jakiś inny ścisły motyw, ale takie czytanie w myślach, czy "skąd on to wie", to mhm

Ostatnio edytowany przez rj46 (2013-11-06 22:03:09)

Offline

 

#4  2013-11-06 22:13:48

  krasnij - oj tam

krasnij
oj tam
Skąd: z JO73VT
Zarejestrowany: 2012-05-04
Serwis

Re: Dynamo, więcej niż magia

Jak iluzjonista to tylko na żywo. W TV można zrobić wszystko w postprodukcji.


Pozdrawiam i życzę sukcesów :)
The truth is out there.

Offline

 

#5  2013-11-06 22:17:43

  rj46 - Użytkownik

rj46
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-28

Re: Dynamo, więcej niż magia

Niestety takie argumenty, dla jego fanów to za mało ;/ Zostaję zjedzony na wejściu

Offline

 

#6  2013-11-06 22:23:37

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Dynamo, więcej niż magia

263

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:40:59)

Offline

 

#7  2013-11-06 22:29:14

  rj46 - Użytkownik

rj46
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-28

Re: Dynamo, więcej niż magia

Czyżby po prostu Dynamo miał tak dobry PR ? :D

Offline

 

#8  2013-11-07 11:08:16

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: Dynamo, więcej niż magia

No ale ja ci wytłumaczyłem, że niektóre z tricków da się wytłumaczyć, nawet powtórzyć, a skoro to się da to wszystko się da. To podejście matematyczne do sprawy :]

Inna sprawa to taka rzecz. Zauważ, że ci ludzie to występują w stanach gdzie ludzie są... inni (mówiąc grzecznie) i wszystko co im się pokarze to potrafią się z tego cieszyć i być uśmiechniętym i tęcza, kucyki i takie tam... Chodzi mi o to, że jakby taki dynamo był w polsce i trafił na takiego typowego polaka to odechciałby mu się od razu sztuczek... Zamiast krzyczeć: OMG!!!, F***!!! to by było: hmm... Takie napędzanie też robi swoje...


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#9  2013-11-07 13:49:23

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Dynamo, więcej niż magia

Żaden człowiek nie posiada nadludzkich mocy. Jakiekolwiek miałby możliwości/moce są one zupełnie ludzkie. Zupełnie inną sprawą jest to jakie są granice ludzkich możliwości w powszechnym pojmowaniu.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#10  2013-11-07 15:51:44

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: Dynamo, więcej niż magia

No. Gdzieś słyszałem, że przeciętny człowiek wykorzystuje 5% mózgu, a Einstein używał 7%... Jak to zmierzyli tego nie wiem ;D

Ostatnio edytowany przez P@blo (2013-11-07 15:52:49)


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#11  2013-11-07 16:27:58

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Dynamo, więcej niż magia

266

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:41:02)

Offline

 

#12  2013-11-07 17:00:04

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Dynamo, więcej niż magia

P@blo napisał(-a):

No. Gdzieś słyszałem, że przeciętny człowiek wykorzystuje 5% mózgu, a Einstein używał 7%... Jak to zmierzyli tego nie wiem ;D

http://en.wikipedia.org/wiki/Ten_percent_of_brain_myth


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#13  2013-11-07 18:07:20

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Dynamo, więcej niż magia

Może to mit, a może nie, w każdym razie mózg ma w sobie ogromne rezerwy.

What is particularly remarkable with successful CI patients is the evidence that the brain remodels itself in the process of retraining, recruiting alternate neural pathways to take over the function of those damaged by the stroke. Paul Bach-y-Rita, another pioneer of neuroplasticity, recounts the case of his own father’s disabling stroke.  His father Pedro, a famous poet and scholar, suffered a totally disabling stroke which left him paralyzed. Paul’s brother worked with him intensely for hours a day, first getting him to crawl, playing games with marbles and washing pots and pans.  Eventually he could stand on his own and walk, and gradually he learned to use his hands and fingers, and started to speak again.  ”After a number of months he wanted to resume his writing. He would sit in front of the typewriter, his middle finger over the desired key, then drop his whole arm to strike it.  When he mastered that, he would drop just the wrist, and finally the fingers, one at a time. Eventually he learned to type normally again.”  Eventually, at age 68, Pedro was able to resume full-time teaching at City College in New York, and he started traveling and hiking again.  At age 72, while hiking in the mountains of Colombia, he had a heart attack and died.  Through his medical connections, Bach-y-Rita had an autopsy performed. “Ninety-seven percent of the nerves that run from the cerebral cortex to the spine were destroyed–catastrophic damaged that has caused his paralysis.”  With the years of physical effort, Pedro’s brain had reorganized itself, recruiting alternate neural pathways to take over the function of the brain areas severely damaged by the original stroke.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#14  2013-11-07 18:37:05

  Bitels - Użytkownik

Bitels
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-31

Re: Dynamo, więcej niż magia

Co do sztuczek iluzjonistycznych. Rok temu siłą żeczy rzeczy byłem na pokazie jak jeden fachowiec (wtedy mistrz europy, czy jakoś tak - już nie pamiętam dokładnie) pocił się przed nami. Najlepsze było to, że jakieś 90% publiki było w niebowzięte wniebowzięte i patrzało patrzyło na to wszysto z niedowierzaniem, a część z nas poprostu patrzała ze znudzeniem rozkminiająć czasami przez chwile jak daną sztuczke zrobił. Fakt, że trzeba być artystą żeby się nie zbłaźnić i te 90% ludzi oczarować, ale na żywo jeżeli ktoś patrzy trzeźwym wzrokiem naprawde dużo widzi. Jedyne co mnie tak naprawde zafascynowało to to jak koleś wzioł moją koleżanke i zrobił zniej żywą deske(hipnoza) kładąc jej głowe i kostki na krawędziach krzesła a potem znajomy usiadł jej na brzuchu i odziwo o dziwo dziewcze nawet się nie ugieło. Zmierzam do tego, że jak człowiek chce w coś uwierzyć to go łatwo zmanipulować i wmuwić wmówić w zasadzie wszystko, a reakcja na próbę wskazania mu prawdy najczęściej jest negatywna. Dlatego jak widzisz, że ktoś nie reaguje na sensowne argumenty to se poprostu po prostu odpuść. Oszczędzisz nerwów sobie i jemu :P

Ostatnio edytowany przez azhag (2013-11-07 19:12:22)

Offline

 

#15  2013-11-07 21:07:15

  yantar - Użytkownik

yantar
Użytkownik
Skąd: Galicja
Zarejestrowany: 2009-06-09

Re: Dynamo, więcej niż magia

Człowiek wykorzystuje cały mózg, zwyczajnie nie wykorzystuje całego do świadomej pracy zgodnie z podziałem na poszczególne części (za "wydajność" w dużej mierze odpowiada ilość ustanowionych połączeń między obiema półkulami w ciele modzelowatym). Zawsze to 10% przypomina mi dowcip, jak w PRL-u po ogłoszeniu odkrycia, że człowiek wykorzystuje 10% mózgu na zebraniu partyjnym przegłosowano uchwałę o zwiększeniu wykorzystania mózgów towarzyszy do 20%. W zaprzyjaźnionym kraju gdy o tym usłyszano przegłosowano natychmiast podniesienie do 30% ;).
Jak czasem czytam czy oglądam coś o odkryciach i teoriach na temat pracy mózgu i świadomości to odnoszę wrażenie, że próba ich pogodzenia to jak starcie mechaniki newtonowskiej, einsteinowskiej z kwantową -,-.

Offline

 

#16  2013-11-08 06:33:14

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Dynamo, więcej niż magia

Jeśli chodzi o mózg to nauka nadal jest w ciemnej dupie. Większość teorii dotyczących mózgu ma tyle wspólnego rzeczywistością co Sapkowski.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#17  2013-11-08 14:26:27

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Dynamo, więcej niż magia

Deren Drown wymiata, ale on przynajmniej mówi jak jest, on nie wmawia ludziom, że białe jest czarne, on im po prostu to sugeruje, a to czy oni taki punkt widzenia przyjmują, zależy głównie od ich umysłu. Bo to na tym się opiera, byś odebrał sugestię i by w twoim umyślę powstał pożądany obraz, nikt niczego nie zgaduje. A jeśli ktoś myśli inaczej to jest idiota. xD Lubie faceta, choć mnie takie zdolności trochę przerażają.

Co do wykorzystania mózgu -- człowiek wykorzystuje w pełni swój mózg, problem, że nie zawsze w pełni korzysta ze wszystkich jego funkcji w tym samym czasie. Mówienie, że człowiek nie używa 90% mózgu to trochę śmieszne, czemu zatem przebicie mózgu powoduje różne defekty? Gdyby 90% mózgu było zbędne to w drodze ewolucji nasze mózgi by się zmniejszyły a nie powiększały. Co prawda płaty czołowe można wyciąć, pozornie (przynajmniej 50lat temu) bez szwanku dla organizmu, ale ta część mózgu jest świeża, co sprawia, że może znieść więcej niż np. pień mózgu, spróbuj uszkodzić lekko pień mózgu i organizm zdycha natychmiast. Podobnie jest z płatami potylicznymi, uderz faceta w łeb z przodu, i porównaj efekt do uderzenia w łeb z tyłu. Co prawda mózg jest zajebisty i nawet przy wycięciu jednej półkuli organizm może funkcjonować, dajmy na to, w miarę poprawnie.

tutaj zniszczone głownie płaty czołowe -- https://www.youtube.com/watch?v=YYmfSbfA5iU
a tu wycięta połowa mózgu -- https://www.youtube.com/watch?v=2MKNsI5CWoU

I jasne, ktoś może powiedzieć, wszystko ok, ale nie jest wszystko ok, to tylko wygląda na wszystko ok. xD

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)