Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-06-22 14:57:01

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Zamienniki aplikacji

W niedługim okresie czasu powinienem zakończyć migrację z gnome na openboxa, jednak potrzebuję jeszcze kilku programów pozbawionych zależności od gnome i kde. Poniżej się znajduje lista programów, których jeszcze nie udało mi się zastąpić:

1. Przeglądarka obrazków — na gnome używałem eog ale przy moim setupie instalacja eog pociąga sporo zależności z gnome.
Pożądane ficzery:
-- 2x klik maxymalizuje obrazek
-- zoom na scrolu myszu
-- przewijanie zdjęć przy pomocy strzałek

2. Przeglądarka pdf — na gnome używałem evince i podobnie jak eog, pociąga on za sobą sporo pakietów. Na archu jest evince2-light (Simply a document viewer (GTK2 version, GNOME free!) . Po zainstalowaniu go, się okazało że to jest to czego szukam — istnieje coś podobnego na debianie?

3. Głośniczek w trayu — cokolwiek, przez co można wywołać pavucontrol — na archu używam pnmixer, ale na debianie go nie ma.

4. Odtwarzacz mp3. — Używałem amaroka ale 150-200 MiB zjadanej pamięci to jest więcej niż cały mój openbox zjada. xD
Pożądane ficzery:
-- obsługa napisów do piosenek. Nie musi pobierać ich z automatu, ale by posiadało i wyświetlało text.
-- normalna lista odtwarzania. bez dublowania miliona razy wykonawcy, albumu i innych wspólnych cech dla określonych piosenek, najlepiej by to wyglądało jak u amaroka: xD

http://imageshack.us/a/img534/7020/ig5a.png

5. Notyfikacje mailowe — na gnome mam mail-notification :
Pożądane ficzery:
-- obsługa wielu kont mailowych, mile widziane inne konta niż gmail.

6. Graficzny archiwizator — coś prostego, umożliwiającego zajrzenie do wnętrza archiwum i przeglądanie katalogów

Jeśli używacie, którychś z powyższych i cenicie sobie dany program, napiszcie za co go lubicie, może uda mi się coś dobrać.

Offline

 

#2  2013-06-22 15:01:54

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Zamienniki aplikacji

6 xarchiver + 7z (cli)
3 volumeicon-alsa, ale czy nie wiem, czy umożliwia wywołanie pavucontrol - nie wiem, o co chodzi
2 epdfview?
1 gpicview?

Używam powyższego pod fluxbox'em i się dobrze sprawuje.

Offline

 

#3  2013-06-22 15:08:05

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Zamienniki aplikacji


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#4  2013-06-22 15:23:54

  loop - Członek DUG

loop
Członek DUG
Zarejestrowany: 2013-02-23

Re: Zamienniki aplikacji

1. feh
2. mupdf
3. a won paszli z pulseaudio - volumeicon-alsa
4. moc
6. mc

Offline

 

#5  2013-06-22 15:54:07

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Zamienniki aplikacji

xarchiver — ok, narazie może być.
volumeicon-alsa —  Chodzi o wywołania mixera pulse, po prostu podpiąć polecenie pod prawy przycisk myszki. Działa bez problemu z pulse, dokładnie czego takiego szukałem.
gpicview — nawet w miarę — da radę zmienić binda z ctrl+ scroll , na sam scroll?
feh już wiem czemu to się nadaje tylko do ustawiania tapety. xD
mupdf — gdyby miał obsługę ctrl + f i zaznaczania textu, to bym go wziął
epdfview — jak to zainstalować, bo wygląda na to, że go nie ma?
evince-gtk — to jakaś okrojona wersja, gnome free?
qpdfview — nie pogadasz — to chyba zostanie na stałe u mnie. xD
katarakt — to się nie nadaje

Jeszcze później posprawdzam na openboxie

EDIT:

Przetestowałem — qpdfview. volumeicon-alsa, xarchiver + xdg-utils, gpicview zostają póki co. Doinstalowałem sobie też i aplet kalendarza (orage) i podciągnąłem go pod zegar w tint2, bardzo milusie narzędzie.

Nikt nie zna żadnego odtwarzacza muzyki co by posiadał te dwa wymienione przeze mnie ficzery?

Ostatnio edytowany przez morfik (2013-06-22 20:51:21)

Offline

 

#6  2013-06-22 21:10:46

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Zamienniki aplikacji

morfik napisał(-a):

epdfview — jak to zainstalować, bo wygląda na to, że go nie ma?

O, rzeczywiście — wyleciał z jessie i sida
http://packages.qa.debian.org/e/epdfview/news/20130602T100218Z.html

a latarakt jest fajny, choć rzeczywiście głównie do prezentacji ;)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#7  2013-06-22 21:27:56

  Red_Fedora - Użytkownik

Red_Fedora
Użytkownik
Skąd: Piękna kraina nad Sierpienic
Zarejestrowany: 2013-06-03

Re: Zamienniki aplikacji

morfik napisał(-a):

4. Odtwarzacz mp3. — Używałem amaroka ale 150-200 MiB zjadanej pamięci to jest więcej niż cały mój openbox zjada. xD
Pożądane ficzery:
-- obsługa napisów do piosenek. Nie musi pobierać ich z automatu, ale by posiadało i wyświetlało text.
-- normalna lista odtwarzania. bez dublowania miliona razy wykonawcy, albumu i innych wspólnych cech dla określonych piosenek, najlepiej by to wyglądało jak u amaroka: xD

Tutaj polecę clementine, to fork amroka 1.4. Ma pożądane przez ciebie cechy, i sam używam. Ma bardzo duże możliwości, ale nie jest ciężki. ok 40 mb. Używam tego playera od czasów Ubuntu, nigdy nie zawiódł.


http://static1.wikia.nocookie.net/__cb20130812121419/nonsensopedia/images/2/2b/Pinkie_pie.gif
Po co myśleć racjonalnie? Najważniejsze jest to by było zabawnie!

Offline

 

#8  2013-06-22 21:56:36

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Zamienniki aplikacji

mpd i do wyboru: ncmpcc lub gmpc jako klient.

Lekkie i błyskawicznie przy większej kolekcji.

Offline

 

#9  2013-06-22 23:18:35

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Zamienniki aplikacji

@Red_Fedora -- instalowałem clementine ale u mnie to potrafi zjadać nawet więcej niż amarok i sam się zdziwiłem jak mi wywaliło 220 MiB. Na starcie może i zjada sporo mniej ale po 1h używania albo jak zacznę latać po opcjach to od razu leci na 200+ i w nim też jest milion wpisów na liście, co czyni ją bardzo nieczytelną.

@yossarian -- ncmpcc tego nie ma, a ten gmpc ma w nazwie (Gnome Music Player Client (graficzny interfejs do MPD) xD Chyba to kiedyś na archu instalowałem.

Offline

 

#10  2013-06-23 00:07:37

  poslad - Użytkownik

poslad
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-26

Re: Zamienniki aplikacji

sonata jest dobrym graficznym klientem mpd

Poza tym ncmpcpp obsługuje napisy, a także w trybie library pozwala bardzo przejrzyście poruszać się między albumami

Ostatnio edytowany przez poslad (2013-06-23 00:10:26)

Offline

 

#11  2013-06-23 09:32:50

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Zamienniki aplikacji

morfik napisał(-a):

@yossarian — ncmpcc tego nie ma, a ten gmpc ma w nazwie (Gnome Music Player Client (graficzny interfejs do MPD) xD Chyba to kiedyś na archu instalowałem.

Czego nie ma? Sprawdzałeś w ogóle? I od kiedy program ocenia się po nazwie (która w tym przypadku jest myląca)?

Offline

 

#12  2013-06-23 11:21:52

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Zamienniki aplikacji

No, aptitude search tego nie pokazało, tak czy inaczej w systemie jest ale z tekstowych to już wolę moc.

yossarian napisał(-a):

I od kiedy program ocenia się po nazwie

Nie oceniałem programu tylko nazwę. xD A sam program nawet może być, choć troszkę wygląd okna mnie przeraża. Może uda mi się to jakoś dostosować.

Offline

 

#13  2013-06-23 11:29:42

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Zamienniki aplikacji

Miało być ncmpcpp.
Przy większej kolekcji deklasuje MOC.

Offline

 

#14  2013-06-23 12:03:13

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Zamienniki aplikacji

Rzucę okiem w wolnej chwili.

Offline

 

#15  2013-06-23 13:55:16

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: Zamienniki aplikacji

Jako odtwarzacza niezmiennie używam xmms'a - jest najlepszy i nadal jest do niego repo.
Jeśli chodzi o przeglądanie pdf'ów to najwydajniejszy jest xpdf - jeśli przeglądasz skan 1000-stronnicowej książki ważący 200MB to go docenisz ;-)
Również używam mail-notification, przy czym podpiętą mam do niego małpe jako klienta poczty.

Offline

 

#16  2013-06-23 17:01:49

  caro_cenzura - Użytkownik

caro_cenzura
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-29

Re: Zamienniki aplikacji

Ad.4
Deadbeef jest całkiem w porządku, ale nie ma go w repo.


Daj człowiekowi rybę, nakarmisz go na jeden dzień. Naucz go łowić, a nakarmisz go na całe życie.

Offline

 

#17  2013-06-23 17:09:11

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Zamienniki aplikacji

Deadbeef jest w deb-multimedia.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#18  2013-06-23 17:55:28

  dominbik - Członek DUG

dominbik
Członek DUG
Zarejestrowany: 2011-07-25

Re: Zamienniki aplikacji

Deadbeef polecam. Również używam i jest po prostu ekstra. Można sobie podpiąć do klawiszy multimedialnych ładnie komendy (play, pause itd...), wyszukuje okładki itd...


http://img34.imageshack.us/img34/5092/zw9m.png http://img29.imageshack.us/img29/219/pibw.png

Offline

 

#19  2013-06-23 18:56:35

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Zamienniki aplikacji

Z Deadbeef zrobiłem coś takiego:
http://en.zimagez.com/miniature/37372.png

Nawet w miarę. Przydałoby się tylko zmniejszyć czcionkę, przypisać bind pod dodawanie do kolejki, i szkoda, że nie działa wyszukiwanie przez pisanie. Obsługuje to napisy? A ten ctrl+f to gorzej się tego nie dało chyba skopać xD Lipa też nie nie obsługuje częściowych nazw przy szukaniu, tzn wpiszę np. połowę wykonawcy i połowę tekstu piosenki — to działa w gmpc ale tam z kolei nie ma grupowania albo ja nie mogę się doszukać.

ncmpcpp — to jest milusie, na konsole się nada wyśmienicie — moc właśnie poleciał z kompa. Najlepsze, jest to, że przez to iż mpd może używać pulse bez problemu, to i ten konsolowy client działa bez problemu, a moc miał z tym problemy.

@ Lorenzo ja już bez qpdfview nie mogę żyć. xD

Offline

 

#20  2013-06-23 22:10:41

  poslad - Użytkownik

poslad
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-26

Re: Zamienniki aplikacji

Ja w xpdf nie mogłem drukować, odsyłało mnie do lpr co nie działało, za to qpdfview drukuje znakomicie, jest lekki (powie ten, kto nie musi doinstalowywać qt) i prosty (bardziej niż xpdf, tak)

Offline

 

#21  2013-06-23 23:00:52

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Zamienniki aplikacji

poslad napisał(-a):

Ja w xpdf nie mogłem drukować, odsyłało mnie do lpr co nie działało, za to qpdfview drukuje znakomicie, jest lekki (powie ten, kto nie musi doinstalowywać qt) i prosty (bardziej niż xpdf, tak)

Trza czytać ;-)
http://stary.dug.net.pl/faq/faq-2-202-Drukowanie_pl … df._Xpdf..php


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#22  2013-06-23 23:19:34

  dominbik - Członek DUG

dominbik
Członek DUG
Zarejestrowany: 2011-07-25

Re: Zamienniki aplikacji

@morfik brzydkie ;p czemu nie używasz wygładzania czcionek? To wygląda rodem z Windows XP. Look:
http://www.makeathumbnail.com/thumbnails/image178066.png

do tego fajnie sobie zrobić skróty lub do klawiszy multimedialnych można podpiąć i sterować odtwarzaczem przez klawiature, ewentualnie tray też fajnie. Do tego jeszcze libnotify i mamy ładne powiadomienia:
http://img40.imageshack.us/img40/6240/3qjr.png

Ostatnio edytowany przez dominbik (2013-06-23 23:20:30)


http://img34.imageshack.us/img34/5092/zw9m.png http://img29.imageshack.us/img29/219/pibw.png

Offline

 

#23  2013-06-23 23:46:27

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Zamienniki aplikacji

@dominbik — nie używam wygładzania bo mnie wnerwiają nierówno nasycone kolorem literki. Wolę mieć już je postrzępione niż wyglądające w jednym miejscu cieniej, a w drugim grubiej. xD

Naprawdę nie ma żadnego playera poza amarokiem, co by normalnie generował te listy? Chyba póki co zostawię gmpc, on to ma dopiero milusie notyfikacje.

http://img832.imageshack.us/img832/2458/lu3o.png

Offline

 

#24  2013-06-24 09:13:42

  zbig - Użytkownik

zbig
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-02-25

Re: Zamienniki aplikacji

Jako odtwarzacz poleciłbym Tobie Exaile. Była to odpowiedź ze stajni GTK na amaroka ;)

Offline

 

#25  2013-06-24 10:54:18

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Zamienniki aplikacji

Ten exaile nawet mógłby u mnie zostać. Mógłbym nawet znieść te niezbyt ogarniętą listę. Ale czy ten plugin exaile-plugin-contextinfo działa w ogóle? Wpisałem mu dane do lastfm ale info się nie pokazuje. No i oczywiście szkoda, że trzeba kliknąć w pole szukaj zamiast zwyczajnie pisać. Nie czyta też ratingu z tagów. Ale jakby udało mi się go dopracować do takiego stanu jak na tej fotce -- http://exaile.org/media/screenshots/9p1Wp8j.png -- to bym go zostawił.

Edycja tagów wymiata! xD

Jak w zakładce plugina się kliknie odśwież, to na konsoli są takie błędy:

Kod:

** Message: console message:  @0: TypeError: 'null' is not an object (evaluating 'document.getElementById("compils").innerHTML=""')

** Message: console message:  @0: TypeError: 'null' is not an object (evaluating 'document.getElementById("albums").innerHTML=""')

** Message: console message:  @0: TypeError: 'null' is not an object (evaluating 'document.getElementById("track-tags")')

** Message: console message:  @0: TypeError: 'null' is not an object (evaluating 'document.getElementById("similar-artists")')

** Message: console message:  @0: TypeError: 'null' is not an object (evaluating 'document.getElementById("suggested-tracks").innerHTML=""')

EDIT:

Jak w ncmpcpp ustawić folder do którego mają być pobierane słowa piosenek? Domyślnie pobiera do ~/.lyrics

Ostatnio edytowany przez morfik (2013-06-24 17:05:56)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)