Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#226  2014-03-24 12:07:38

  jukon - Zbanowany

jukon
Zbanowany
Zarejestrowany: 2014-03-17

Re: Dobra wiatrówka do samoobrony

Wiatrówki a broń palna to trochę inny temat - raczej wiatrówkami się ludzie nie zabijają, bardziej traktują je sportowo, hobbystycznie.
A USA to dramat - mają największy wskaźnik osób siedzących za kratkami, dochodzi do największej ilości morderstw z wykorzystaniem broni.
Ale to temat na inną dyskusję. Dobrze, że w Polsce przynajmniej ten temat uregulowano.

Offline

 

#227  2014-03-24 14:08:06

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Dobra wiatrówka do samoobrony

jukon napisał(-a):

Wiatrówki a broń palna to trochę inny temat - raczej wiatrówkami się ludzie nie zabijają, bardziej traktują je sportowo, hobbystycznie.
A USA to dramat - mają największy wskaźnik osób siedzących za kratkami, dochodzi do największej ilości morderstw z wykorzystaniem broni.
Ale to temat na inną dyskusję. Dobrze, że w Polsce przynajmniej ten temat uregulowano.

W stanach, w których jest mało murzynów a dużo broni (i ogólnie dostęp do niej jest wolny) wskaźnik ilości zabójstw jest jednym z najniższych na świecie i to pomimo, że metodologia w USA jest inna niż wielu państwach (w wielu państwach zabójstwo do statystyk się dodaje, gdy ktoś jest skazany przez sąd za zabójstwo, w USA nie musi być skazany, wystarczy że śledczemu wydaje się że to było zabójstwo).

Offline

 

#228  2014-03-24 15:00:22

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Dobra wiatrówka do samoobrony

jukon napisał(-a):

mają największy wskaźnik osób siedzących za kratkami, dochodzi do największej ilości morderstw z wykorzystaniem broni.

Nie wiem skąd wziąłeś takie info, można prosić o jakiś dowód w postaci źródła? Czy tylko tak piszesz dla usztywnienia swoich poglądów??

Offline

 

#229  2014-03-24 15:31:20

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Dobra wiatrówka do samoobrony

jukon -- z tą bronią i zabijaniem to jeśli zabijesz kogoś w obronie własnej z broni, to jest to traktowane jako "zginął od broni" i potem cytowane przez przeciwników broni palnej jako, że rocznie "od broni" zginęło tylu ludzi. Ja kiedyś widziałem jakiś wykres na temat morderstw z użyciem broni, ale go teraz już nie znajdę, to tam sporo krajów miało współczynnik podobny do US, i nie pamiętam czy w którymś z nich broń była zezwolona. Druga sprawa, która już została poruszona parę razy, w US nie masz jednolitego prawa i bez sensu jest gadanie, że US ogólnie mają gorzej czy lepiej, rozpatruj konkretne stany, a potem staty stanów przyrównaj do innych obszarów, zwykle państwa gdzie prawo masz jednolite co do posiadania broni. Z tego co pamiętam, to w US na drogach ginie więcej ludzi niż od broni. xD

Inna sprawa to ci czarni, który mają tam w US chyba 12% populacji, a popełniają 50-60% wszystkich przestępstw w US, więc coś z tymi murzynami jest z deka nie tak, i ludzie mi się dziwią, że ich nie przepadam za czarnymi zbytnio. xD

Offline

 

#230  2014-03-24 15:42:55

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Dobra wiatrówka do samoobrony

jukon jest klasycznym przykładem osoby, która zasłyszała coś gdzieś po części i na podstawie takich szczątkowych informacji zbudowała swój ogląd w tej sprawie a trzeba pamiętać, że zawsze patrzymy na za i przeciw (nic nie jest czarne albo białe...

http://img3.demotywatoryfb.pl//uploads/201312/1387211211_1vsask_600.jpg

Offline

 

#231  2014-03-24 17:41:32

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Dobra wiatrówka do samoobrony

Tam w ogóle nie ma żadnych informacji na tym obrazku... Przynajmniej informacji z mojego punktu widzenia. W jednej tabelce masz 2002 do 2008, w drugiej masz 2007 do 2011, zero odniesienia od obszaru i populacji, czy ukształtowania terenu (szwajcaria). Czemu akurat te lata, a nie od dajmy na to 1950-2010 albo 1800-2014? Subiektywne opinie kogoś też niezbyt mnie interesują jeśli chodzi o statystyki. Nie wiem, których krajów się te tabelki tyczą, poza tym czemu tylko ich? Czemu się w jednym "fakcie" podaje jeden kraj a w drugim "fakcie" inny kraj? Tak ciężko znaleźć obszar gdzie wszystkie warunki zostaną spełnione? xD A czemu....

Zawsze gdy ktoś daje takie obrazki, to mam wrażenie, że tak ustawia sobie liczby pod siebie, żeby poprzeć swoją teorię, w tym przypadku słuszności broni.

Offline

 

#232  2014-03-24 17:45:56

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Dobra wiatrówka do samoobrony

ale dałem przykład tylko dzizes nie będę szukał statystyk, bo te jakie by nie były i tak nie odzwierciedlają rzeczywistości...A jak ktoś jest zamknięty w swoich przekonaniach to NIC go nie przekona, rozumiesz?...Dlatego umysł musi być otwarty zawsze (nie mylić z naiwnością)...

Ostatnio edytowany przez menel (2014-03-24 17:49:21)

Offline

 

#233  2014-03-24 18:23:37

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Dobra wiatrówka do samoobrony

Bo pomyślę, że nie ma żadnych statystyk potwierdzających twoje przypuszczenia. xD Jak już chce się czegoś bronić to lepiej robić to jak trza, w przeciwnym razie tylko się człowiek pogrąża.

Offline

 

#234  2014-03-24 19:08:20

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Dobra wiatrówka do samoobrony

Ja niczego nie zamierzam bronić bo nie ma czego...W Polsce nie jest możliwe wprowadzenie legalnego posiadania i noszenia broni, bo przede wszystkim większość społeczeństwa jest zastraszona, zindoktrynowana i ma mentalność jaką ma. Nie dorosła do tego i prawdopodobnie nigdy nie dorośnie, żeby takie prawo sobie wywalczyć i właśnie to jest najgorsze, bo tu nawet rząd nie jest problemem (i nie musi się tym defacto przejmować, bo ma pięknie zmanipulowane społeczeństwo w tej kwestii) tylko bezmyślna zastraszona, przywiązana do smyczy tłuszcza, która takiej możliwości nawet nie przepuszcza przez myśl i sra w portki na samą myśl, że każdy obywatel miałby dostęp do broni palnej...;(

i potem czytam takie opinie jak ta:

Bitels napisał(-a):

Polacy to nar-wisty naród i co rusz by sąsiad sąsiada gdzieś ukatrupił

Cóż, aż chce się sparafrazować takie głupoty słynnym tekstem z misia;)

bo każdy Polak to alkoholik a każdy alkoholik to złodziej..

Ostatnio edytowany przez menel (2014-03-24 19:27:37)

Offline

 

#235  2014-03-24 21:43:18

  Bitels - Użytkownik

Bitels
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-31

Re: Dobra wiatrówka do samoobrony

haha menel z jednej strony mówisz o otwartym umyśle, a z drugiej wyrywasz zdania z kontekstu i nazywasz głupotami argumenty innych. Wiem, że każdy jest inny i sam generalnie należę do tych spokojnych, ale tak się składa, że mam możliwość poznania ludzi z różnych krajów i jeżeli powiesz mi, że Polacy nie są temperamentni w porównaniu do innych krajów to Cię wyśmieje.
Jak już pisałem jestem za posiadaniem broni ale tylko w obrębie swojej posiadłości, bo tam jest to łatwo prawnie uregulować. Na ulicy jest zbyt wiele niuansów by takie zezwolenie wprowadzić i to jest moje zdanie.
Ps. Chciał bym zobaczyć tego gościa z filmiku co go podałeś z tym deserd eagel jak robi takie manewry :D byłby ubaw, a Ty uważasz że ta armata jest najlepsza do obrony... ktoś tu mówi o gadaniu głupot?

Offline

 

#236  2014-03-25 01:02:30

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Dobra wiatrówka do samoobrony

Uważam, że tu narodowość nie ma nic do rzeczy, to jakieś utarte schematy, na całym świecie są ludzie bardzo gwałtowni jak i nadmiernie spokojni oraz umiarkowani...

Co do prawa do posiadania broni w obrębie swojej posiadłości ale już noszenia jej poza nią nie... hm trochę to głupie, to jak dać cukierek i go zabrać jednocześnie. Jeżeli dajesz ludziom prawo do posiadania broni to na nic ono się zda jeżeli zakażesz jej noszenia. To tak jak byś dał komuś płytę z łindołsem bez klucza aktywującego;) Można za to uregulować jaką broń palną i jakiego kalibru będą mogli posiadać oraz nosić zwykli obywatele, tak właśnie jest w niektórych stanach usa)

Co do deserta, przeładowuje się go bardzo szybko ze względu na jego nietypową konstrukcję (przeszkodą która lekko opóźni ładowanie może być co najwyżej jego spora waga i nieporęczny kształt jak masz małą łapkę;). Dlaczego akurat uważam, że ta broń nadaje się do obrony, z bardzo prostego powodu o którym już pisałem, wystarczy raz trafić w jakąkolwiek część ciała i cel jest niezdolny do dalszej walki (a broń ta w dobrych rękach jest bardzo celna) co jest ważne w przypadku wymiany ognia...Mało wolałbym jeszcze coś większego, przykładowo .500 S&W gdyby była tylko możliwość załadowania tych pestek w broń magazynkową...;)

Ostatnio edytowany przez menel (2014-03-25 01:30:39)

Offline

 

#237  2014-03-25 17:23:07

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Dobra wiatrówka do samoobrony

Nie chce mi się cytować, ale @Huk, a kto powiedział że jest tylko Policja w Polsce? Broń to między innymi moje narzędzie pracy jak i sporo ustaw. O pseudo pomaganiu pisze z doświadczenia. Nie wszystkie formacje są umundurowane i potem jak jakiś pseudo bohater z ów gazówką mierzy np. do mnie to się nie zastanawiam czy jest to gazówka czy prawdziwa BP. Co do prawa w USA akurat wsp. w ramach szkoleń z biurem ze stanów i dla części działań trzeba znać tamtejsze przepisy.


Cywil broni nie powinien nosić i posiadać. Zrodziłoby to więcej problemów niż pozytywów. Jak już bawić się w argumenty "dresów" to oni wtedy też uzyskali by ów prawo do BP.

Offline

 

#238  2014-03-29 17:51:24

  rafi - Użytkownik

rafi
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2006-03-12

Re: Dobra wiatrówka do samoobrony

qluk napisał(-a):

Cywil broni nie powinien nosić i posiadać. Zrodziłoby to więcej problemów niż pozytywów.

Problem będzie tylko jeden: stracicie to fajne uczucie bycia kimś ważniejszym od reszty - z racji przyznanego wam przez rząd przywileju. :D


Furie terribili!
Circondatemi,
Sequidatemi
Con faci orribili!

Offline

 

#239  2014-03-29 18:39:09

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Dobra wiatrówka do samoobrony

Licencję do celów sportowych na prawdziwą broń palną po wyrokach NSA w Polsce jakiś czas temu było dostać dosyć łatwo. Jeśli nie zmienią (lub już nie zmienili) ustaw to postaram się taką zdobyć i będę miał legalnie, ale to niestety za jakiś czas :/ I nie będę musiał się przejmować głupimi komentarzami typu: "Cywil broni nie powinien nosić i posiadać" ;) Niestety broń w Polsce po ulicy nawet mając licencję trzeba nosić rozładowaną, no ale przynajmniej można. Zawsze można mieć np. speedloader do rewolweru w kieszeni :D Na krótki dystans broń biała, a jak trochę więcej czasu będzie do przygotowania się do obrony to jedną ręką wyjmuje się rewolwer drugą speedloader i jazda.

Offline

 

#240  2014-03-30 01:23:50

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Dobra wiatrówka do samoobrony

uzytkownikubunt nie chcę Cie martwić ale broń palna sportowa jak sama nazwa wskazuje nie służy do obrony i nie przyda się zbytnio w takich warunkach..
pestki do kbks'u są niewiele większe od tych na zdjęciu..;)
http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum5/xxx_copy3.jpg

Offline

 

#241  2014-03-30 09:07:10

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Dobra wiatrówka do samoobrony

@qluk:

Nie wiem w jakiej branży robisz (ochrona?), ale przecież to co podałem nie jest w żadnym stopniu sprzeczne z tym co samemu napisałeś. Przykłady można wyszukiwać w każdą stronę (co zresztą swoim poście uczyniłem) i zawsze będzie to zależne od stanu, sytuacji czy nastroju ławników danego dnia. Co nie zmienia faktu że łatwiej legalnie bronić swojego życia w USA niż w Polsce - i tutaj chyba wątpliwości nie ma.

Tak swoją drogą z całym szacunkiem ale... ludzie z branż w których broń występuje na co dzień, nie powinni się wypowiadać w kwestii dostępności. Czemu? Bo podobnie jak np. szpece od łamania haseł w NSA mają ustawiony punkt widzenia. Ludki z NSA jakby mogły, zakazały by szyfrowania cywilom (co zresztą ma miejsce - długość kluczy dla popularnych usług jak np. sieć GSM jest zwykle bardzo ograniczona włąśnie po to żeby łątwo podsłuchiwać), żeby sobie ułatwić robotę, z kolei służby, zakazały by używania broni, oraz najlepiej w ogóle możliwości obrony w razie napaści przez policję , ochronę itp.

Już chyba z 10 razy w ostatnich latach - jak wybuchała dyskusja o dostępie do broni to "eksperci" twierdzili coś podobnego jak Ty. Pan Dziwulski - swego czasu miał wypowiedź w stylu: "Cywile nie powinni mieć broni, chyba że na strzelnicy. Bo w przypadku sytuacji zagrożenia policjant nie ma możliwości weryfikacji kto atakuje, a kto się broni i może osobę z bronią - która została napadnięta - zastrzelić" (mocno z pamięci ale sens mniej więcej taki) - o ile dobrze zrozumiałem sens wypowiedzi, podobne stanowisko prezentujesz Ty.

No wszystko fajnie pięknie tylko że... dyskusja w tym wątku dotyczy tylko i wyłącznie sytuacji w której nie ma szans na reakcję ze strony służb. J bym bardzo chciał żeby co 100 m w Katowicach był patrol, ale wiemy dobrze że się to nie ma szans wydarzyć. Dlatego cała dyskusja ma niewiele wspólnego ze "zgrywaniem bohatera" - czy jak tego nie nazwać.

Jak już bawić się w argumenty "dresów" to oni wtedy też uzyskali by ów prawo do BP.

Nie, jeżeli zostawić by wymogi takie jak dzisiaj (czyli badania psychologiczne + niekaralność) - tylko zlikwidować uznaniowość. To własnie ta cholerna uznaniowość komendanta policji jest najgorsza - kilka miechów temu pokazywano fajne statystyki - w jednym województwie, na 1000 wniosków (wszystkie oczywiście już po badaniach) wydano 800 pozwoleń, w drogim na 1000 wydano... 5 ;] bo komendant ma takie poglądy jak Ty i uważa że cywile broni mieć nie powinni...

@menel & @uzytkownikubunt:

Cały czas trzeba pamiętać o tym że użycie broni - jakiejkolwiek broni - do samoobrony, w warunkach miejskich na 95% skończy się odsiadką :/ (na 100% jak śmiecia zastrzelimy, 80% jak postrzelimy i 60% jak postraszymy bronią żeby następnego dna się dowiedzieć że to My napadliśmy na 3 dresów), dopóki to się nie zmieni to średnio jest sens wyrabiać sobie pozwolenia na cokolwiek :(

Offline

 

#242  2014-03-30 11:25:20

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Dobra wiatrówka do samoobrony

@menel
Lepszy rewolwer sportowy z amunicją 0.22 (5,6mm) i 200-240 dżuli niż jakaś tam wiatrówka... Nie zakładam, że napadnie mnie grupa super wyszkolonych i zmotywowanych komandosów...

Rules for Going to a Gun fight
In civilian circles a firefight is known as a gunfight, so quite naturally the very first and most important rule when going to a gunfight are:
1. Have a gun.
      1.1 Preferably, have at least two guns.
All additional rules are supplemental to that first rule.
2. Bring all of your friends who have guns.
      2.1 Preferably, they will all have at least two guns.

Offline

 

#243  2014-03-31 01:55:04

  rafi - Użytkownik

rafi
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2006-03-12

Re: Dobra wiatrówka do samoobrony

Z tego co się orientuję na zezwolenie sportowe wcale nie musi być w kalibrze 0.22. Raczej nie ma przeciwskazań żeby strzelać sobie sportowo np. z Glocka. Problemy widzę dwa:
- Koszty zezwolenia i badań psychiatrycznych są zaporowe dla większości Polaków.
- Broń sportowa jest przeznaczona tylko do użytku na strzelnicach, więc gdy przedziurawicie jakiegoś bandziora idąc sobie np. do pracy na nocną zmianę może być ciężko wytłumaczyć sędziemu jak to się stało, że akurat mieliście ją przy sobie.


Furie terribili!
Circondatemi,
Sequidatemi
Con faci orribili!

Offline

 

#244  2014-03-31 03:02:40

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Dobra wiatrówka do samoobrony

a więc dochodzę do wniosku, że najlepiej sobie zrobić samopała na gwoździe, w jakimś dokumencie kiedyś widziałem koleś zrobił takie cacko z dostępnych powszechnie części i wolałbym być postrzelony z glocka niż z tego na bliskiej odległości...;)

Ciekawe jakby zinterpretowali takie coś w sądzie jak doszłoby do ukarania mojego niecnego i szkodliwego społecznie czynu jakim jest obrona własna w tym kraju...

Ostatnio edytowany przez menel (2014-03-31 03:06:15)

Offline

 

#245  2014-03-31 17:02:13

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Dobra wiatrówka do samoobrony

Huk napisał(-a):

@qluk:

Nie wiem w jakiej branży robisz (ochrona?), ...

Trzyliterówka
Ochrona na akcji z BP na ulicy? Chyba tylko konwojówka.
BP jest ostatecznym środkiem(!), a nie gwarantem bezpieczeństwa czy podbudowania własnej wartości i poczucia bezpieczeństwa.

rafi napisał(-a):

Z tego co się orientuję na zezwolenie sportowe wcale nie musi być w kalibrze 0.22. Raczej nie ma przeciwskazań żeby strzelać sobie sportowo np. z Glocka. Problemy widzę dwa:
- Koszty zezwolenia i badań psychiatrycznych są zaporowe dla większości Polaków.
- Broń sportowa jest przeznaczona tylko do użytku na strzelnicach, więc gdy przedziurawicie jakiegoś bandziora idąc sobie np. do pracy na nocną zmianę może być ciężko wytłumaczyć sędziemu jak to się stało, że akurat mieliście ją przy sobie.

Co do kalibru są obostrzenia ale nie tylko 0.22 LR. Ale są sposobu funkcjonowania, warunków transportu, użytkowania oraz posiadania licencji zawodnika.
Koszty:
-WPA - 242 zł
-badania - 200-300zl
-wstapienie do klubu - nie wiem nie potrzebuje
-egzamin na patent - j.w.
-licencja PZSS - j.w.

Tak, zbyt częste ukaranie z KW lub PORD może wpłynać negatywanie (i tak często jest).

Offline

 

#246  2014-03-31 17:25:49

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Dobra wiatrówka do samoobrony

qluk napisał(-a):

Co do kalibru są obostrzenia ale nie tylko 0.22 LR. Ale są sposobu funkcjonowania, warunków transportu, użytkowania oraz posiadania licencji zawodnika.
Koszty...

zdrowo ich popieprzyło hehhe, ponad tysiak żeby móc posiadać legalnie swojego kbksa na pestki wielkości zapałki..(oczywiście mam na myśli rzekomą obronę) to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest pojechać do niemiec i zakupić porządną gazówkę palną za te pieniądze...(podobno niektóre modele można nawet przerobić na ostrą...pestki bez problemu można było wytargać z woja swojego czasu także wystarczy dobry znajomy wojak, tokarka i no problem komprendo...oczywiście pół żartem pół serio;)

Ostatnio edytowany przez menel (2014-03-31 17:31:47)

Offline

 

#247  2014-03-31 17:30:49

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Dobra wiatrówka do samoobrony

@qluk:

BP jest ostatecznym środkiem(!), a nie gwarantem bezpieczeństwa czy podbudowania własnej wartości i poczucia bezpieczeństwa.

W takim razie jak do cholery jasnej mam sobie bezpieczeństwo w tym kraju zapewnić? Nóż? Nie wolno.  Wiać? Taaa, a jutro będą czekać w tym samym miejscu na Ciebie. Policja? Czas reakcji nie ten. Sztuki walki? Trzech na jednego i sajonara. Oblać kwasem? Nie wolno. Wiatrówka w oko? Nie wolno. Piła łańcuchowa? Nie wolno...

No więc co pozostaje wg Ciebie? Chyba najlepiej powiesić się na najbliższej gałęzi, wtedy co niektórzy będą mieli satysfakcję, bo broń Boże próbować się bronić - przecie ten śmieć co cię chce okraść to też człowiek... :/

Offline

 

#248  2014-03-31 17:34:27

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Dobra wiatrówka do samoobrony

@up

Pan qluk Cię obroni, zdaje się jest z odpowiednich służb co to mają monopol na BP ;)

Trzyliterówka

SOK?? ;)

Ostatnio edytowany przez menel (2014-03-31 17:38:15)

Offline

 

#249  2014-03-31 17:51:26

  TDK8GB - Użytkownik

TDK8GB
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-21

Re: Dobra wiatrówka do samoobrony

menel napisał(-a):

a więc dochodzę do wniosku, że najlepiej sobie zrobić samopała na gwoździe, w jakimś dokumencie kiedyś widziałem koleś zrobił takie cacko z dostępnych powszechnie części i wolałbym być postrzelony z glocka niż z tego na bliskiej odległości...;)

Ciekawe jakby zinterpretowali takie coś w sądzie jak doszłoby do ukarania mojego niecnego i szkodliwego społecznie czynu jakim jest obrona własna w tym kraju...

Rekonstruujesz Kozaków ze wschodu? :P

Offline

 

#250  2014-03-31 17:54:57

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Dobra wiatrówka do samoobrony

@menel:

Sorry ale to wcale śmieszne nie jest :/ jak w tym kraju ma być normalnie kiedy wszyscy chcą mi zabrać prawo do obrony? Żadna służba trzyliterowa w patrolach pieszych raczej nie chodzi, więc Pan qluk nie pomoże - zresztą, bądźmy realistami, jak gliniarz widzi że 10 kroi 1 osobę to życiem też nie będzie ryzykować :/

Nie jestem w stanie pojąc jak można srać do własnej piaskownicy... @qluk czy Ty nie masz dzieci? Albo znajomych chociaż? Nie rozumiesz że pozbawiając ludzi możliwości obrony, narażasz ich na niebezpieczeństwo? Nie rozumiesz że każdy dresik czuje się pewniej wiedząc że zwykły człowiek boi się zareagować?

Ja wiem że służby muszą działać zgodnie z prawem, ale nie znaczy to że muszą się z tym głupim prawem zgadzać :/

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)