Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-06-03 15:08:21

  s_piotr - Użytkownik

s_piotr
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-05-30

Czy świat oszalał ??

Chociaż jestem wielkim fanem Debian cały czas chcąc nie chcąc staram się śledzić nowości odnośnie Windowsa. I przyznam  się że dostałem szoku gdy ujrzałem jaki interfejs szykuje nam M$ w Windowsie 8.
Miesiąc wcześniej uczestniczyłem w zażartej dyskusji Unity w Ubuntu i należałem i nadal należę do tych dla których "GNOME = panele". Ale gdy zobaczyłem interfejs Win 8 pomyślałem sobie CZY ŚWIAT OSZALAŁ !!! czy naprawdę nam użytkownikom jest potrzebne coś takiego jakieś przeźroczystości (przecież jak wywołuje okno to po to żeby widzieć "okno" a to co jest pod nim) efekty wizualne kolorowe coś, pulpit (przepraszam za wyrażenie) zasrane jakimiś gadżetami. Szczerze mówiąc nie wiem dla kogo to jest robione bo na pewno nie dla mnie a nie czuje się staro (27).
Choć jest userem Gnoma od jakiegoś czasu i już mniej więcej wiem co gdzie mogę znaleźć to jak na virtualce (szczęśliwie) odpaliłem Ubu Unity to czułem się zagubiony, a jeśli ja miałem problem to pomyślcie co mają Ci co dopiero zaczynają swoją przygodę z Linuxem.
Czy nie można by tak pozostać przy klasycznych panelach ??

Jakie jest wasze zdanie na ten temat, czy uważacie że takie środowiska jak Unity (wiem to tylko plugin do Compiza) oraz GNOME 3 powinny być rozwijane, czy tez tak jak lubicie klasyczne panele Gnoma ?

Pozdro

Offline

 

#2  2011-06-03 15:30:35

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Czy świat oszalał ??

s_piotr napisał(-a):

czy naprawdę nam użytkownikom jest potrzebne coś takiego jakieś przeźroczystości (przecież jak wywołuje okno to po to żeby widzieć "okno" a to co jest pod nim)

Nasza administratorka ma niezłą teorię, że przezroczystości są po to, aby widzieć gołą dupę ustawioną na tapecie.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#3  2011-06-03 15:36:05

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Czy świat oszalał ??

Świat ciągle szaleje, ale raczej nie to jest powodem ;] Też lubie Gnome, ciagle używam w Ubuntu. Unity mi nie leży, fajnie wygląda, ale mam swoje przyzwyczajenia. Ale nie przeszkadza mi, że Unity istnieje, nie przeszkadza mi też wygląd Windows 8 jaki by nie był. Pewnie i tak wszystkie przezroczystości i bajery będzie można jak zwykle wyłączyć. Unity też nikt nie każe na siłę używać. Więc nie ma co panikować, różnorodność i możliwość wyboru chyba nie jest niczym złym.

Offline

 

#4  2011-06-03 15:44:10

  sir_lucjan - Kierowca Bombowca

sir_lucjan
Kierowca Bombowca
Skąd: /home/sir_lucjan
Zarejestrowany: 2010-05-20
Serwis

Re: Czy świat oszalał ??

Świat wariuje i niedługo nie będzie potrzebny nam monitor, czeka nas coś takiego - http://bi.gazeta.pl/im/9/7917/z7917339X,Druga-mozli … rzadzenie.jpg


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
                                         Arch Linux

Offline

 

#5  2011-06-03 16:22:57

  Tracerneo - Członek Drużyny Użytkowników Gentoo

Tracerneo
Członek Drużyny Użytkowników Gentoo
Zarejestrowany: 2010-09-30

Re: Czy świat oszalał ??

Wiecie, że Windows 8 jest w HTMLu pisany? :D
>Larson-Green explained that Windows 8 apps use HTML5, tapping into the native capabilities of Windows using standard JavaScript and HTML.

Jak zobaczyłem video to stwierdziłem, że jest to bardzo zubożała mieszanka Unity z mobilnymi systemami społecznościowymi (Jolicloud, EasyPeasy) przeznaczona na tablety. I się nie myliłem chyba:
>Everything is touch controlled
>EVERYTHING
>Mouse and keyboard still supported "if you still have them"
>Programs are now javascript and HTML5 and referred to as "apps" but the OS still supports "legacy apps"

Offline

 

#6  2011-06-03 16:30:49

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Czy świat oszalał ??

Zawsze można jeszcze XP używać, ma support do 2014, nawet vista ma tylko do 2012, czyli nie spełna rok. Poza tym można sobie shell w windows zmienić, a w uniksach wybrać środowiska jakie się chce lub napisać własne.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#7  2011-06-03 16:51:55

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Czy świat oszalał ??

Generalnie bycie idiotą w ostatnich czasach jest bardzo modne i wszędzie promowane ;)

Offline

 

#8  2011-06-03 19:05:03

  arturek - Członek DUG

arturek
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-08-19

Re: Czy świat oszalał ??

mati75 napisał(-a):

Zawsze można jeszcze XP używać, ma support do 2014, nawet vista ma tylko do 2012, czyli nie spełna rok.

Windows 7 chyba też jeszcze trochę będzie  dopiero co wyszedł SP1


Debian “trixie” Xfce

Offline

 

#9  2011-06-03 19:46:50

  hello_world - Członek DUG

hello_world
Członek DUG
Skąd: Rymanów Zdrój
Zarejestrowany: 2010-06-03
Serwis

Re: Czy świat oszalał ??

Nie ulega wątpliwości, że weszliśmy w etap naszej planety - totalnej rozrywki>konsumpcji. Apple zapoczątkował ten debilny styl (subiektywne spojrzenie). Zaraz google sie włączył, sony(w sumie oni zawsze byli od rozrywki) i teraz windows.
Popatrzmy tylko ile na te 200000, 1 milion, 10trilion aplikacji w ich bazach jest po prostu jednym wielkim kiczem.
Ja po prostu myślę że będzie podział. Dla masy wyprodukuje się  takie własnie urządzenia, a dla biznesu zostanie klasyka.

Proponuje pytanie quiz.

Jaka wcześniejsza epoka historyczna kojarzy wam się z zachowaniem dzisiejszej społeczności rozrywkowej?

Offline

 

#10  2011-06-03 20:16:13

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Czy świat oszalał ??

hello_world napisał(-a):

Jaka wcześniejsza epoka historyczna kojarzy wam się z zachowaniem dzisiejszej społeczności rozrywkowej?

Schyłkowe stulecia Cesarstwa Rzymskiego? :)

BTW. Mnie tam się te różne bajery podobają, niektóre są nawet użyteczne. :)


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#11  2011-06-03 20:24:50

  hello_world - Członek DUG

hello_world
Członek DUG
Skąd: Rymanów Zdrój
Zarejestrowany: 2010-06-03
Serwis

Re: Czy świat oszalał ??

@czadman
Bingo, kufel sie należy.
Dajcie ludowi rozrywki wina i chleba

Offline

 

#12  2011-06-03 21:32:10

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Czy świat oszalał ??

hello_world napisał(-a):

Nie ulega wątpliwości, że weszliśmy w etap naszej planety - totalnej rozrywki>konsumpcji. Apple zapoczątkował ten debilny styl (subiektywne spojrzenie). Zaraz google sie włączył, sony(w sumie oni zawsze byli od rozrywki) i teraz windows.
Popatrzmy tylko ile na te 200000, 1 milion, 10trilion aplikacji w ich bazach jest po prostu jednym wielkim kiczem.

Ale to już niestety dotyczy każdego aspektu działalności: polityki, gospodarki, religii, kultury, sportu itp. Więc Microsoft dopasowuje się (po części też sam kreuje) do głównego nurtu.

Offline

 

#13  2011-06-03 21:52:57

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Czy świat oszalał ??

s_piotr napisał(-a):

Choć jest userem Gnoma od jakiegoś czasu i już mniej więcej wiem co gdzie mogę znaleźć to jak na virtualce (szczęśliwie) odpaliłem Ubu Unity to czułem się zagubiony, a jeśli ja miałem problem to pomyślcie co mają Ci co dopiero zaczynają swoją przygodę z Linuxem.

Popełniasz bardzo powszechny błąd przy dyskusjach o interfejsach użytkownika. Rozumujesz:
„Skoro JA używam tyle-a-tyle Linuksa i mam z tym problemy, to co dopiero początkujący użytkownicy!”
Tymczasem z dużym prawdopodobieństwem masz problemy z nowym interfejsem nie POMIMO tego  że używasz Linuksa tyle-a-tyle, ale DLATEGO że używasz Linuksa tyle-a-tyle.

Jeżeli z komputerami masz do czynienia od 1995 roku albo wcześniej, to jest niemal pewne, że uczyłeś się na interfejsach tworzonych przez programistów, którzy nie mieli najmniejszego pojęcia o tworzeniu interfejsów użytkownika. Nawet te robione przez MS albo Apple bardziej opierały się na zdrowym rozsądku i domysłach niż rzetelnych badaniach czego naprawdę potrzebują użytkownicy. Dopiero w ciągu ostatnich 10 lat zaczęły pojawiać się interfejsy tworzone na podstawie dobrej jakości danych na temat zachowania użytkowników przed komputerem. Poza tym zachowanie przy komputerze doświadczonego użytkownika i świeżego użytkownika to dwie zupełnie różne sprawy.

To bardzo ściśle łączy się ze zmienną, którą powszechnie myli się z „intuicyjnością” czy „prostotą” interfejsu — learning curve (co osobiście poetycko przetłumaczyłbym na „próg dostępności”). Chodzi generalnie o to, jak dużo wysiłku trzeba włożyć, aby opanować obsługę danego interfejsu (programu). Dla przykładu taki vim z pewnością jest intuicyjny (komendy są ułożone w bardzo logiczny sposób), jednak ma bardzo wysoki próg dostępności — użytkownik bez przeszkolenia nie będzie potrafił się nim posługiwać.

Czasem niski próg dostępności idzie w parze z możliwościami (niski próg i niewielkie możliwości albo wysoki próg i ogromne możliwości), ale nie jest to regułą. Np. KDE ma dość niski próg dostępności (dla ludzi którzy mają już jakieś doświadczenia z innymi interfejsami komputerowymi) a przy tym ogromne możliwości. Podobnie Open Office — podstawowa obsługa jest bardzo prosta (wpisujemy tekst i po zaznaczeniu klikamy ikonki formatowania), ale jednocześnie ma całkiem spore możliwości ukryte pod maską.

Nie wiem jak Unity, ale GNOME 3 jest tworzony jako interfejs o niskim progu dostępności dla osób, które dotychczas nie miały do czynienia z interfejsami komputerowymi. Jak na razie nie idą za tym duże możliwości, ale można to zwalić na niedojrzałość całego projektu i mieć nadzieję, że z czasem ulegnie zmianie.

A tak nawiasem mówiąc, byłem zaskoczony gdy przekonałem się, że Unity jest dużo dojrzalsze niż GNOME3. O ile GNOME 3.0 to bardziej taka zapowiedź przyszłej, dojrzałej wersji, o tyle Unity wydaje się być całkiem dopracowanym oprogramowaniem. Może gdyby już było w Debianie to bym nawet go używał. Ostatnio przerzuciłem się z Fluxboksa na KDE 4.6 i jestem zadowolony.

s_piotr napisał(-a):

Czy nie można by tak pozostać przy klasycznych panelach ??

A kto Ci każe używać Unity/ GNOME3/ Windowsa 8?
Jak chcesz coś bardziej klasycznego, to zawsze jest KDE, LXDE, XFCE, Openbox, Fluxbox, ratpoison i bóg wie co jeszcze.

s_piotr napisał(-a):

Jakie jest wasze zdanie na ten temat, czy uważacie że takie środowiska jak Unity (wiem to tylko plugin do Compiza) oraz GNOME 3 powinny być rozwijane, czy tez tak jak lubicie klasyczne panele Gnoma ?

Oczywiście że powinny być rozwijane. Choćby dlatego, że różnorodność jest dobra. Jeżeli nikt nie będzie próbował zakwestionować użyteczności interfejsów, które niemal w niezmienionej formie mamy od przynajmniej 15 lat, to nigdy nie pojawi się nic lepszego. Można polemizować czy wstążki (po raz pierwszy bodaj w MS Office 2007), Unity i GNOME3 to ruchy w dobrym kierunku. Być może są to pomysły po prostu nieudane. Ale bardzo dobrze że się pojawiają. Może się pojawić 1000 nieudanych pomysłów, ale jeśli po nich pojawi się jeden naprawdę dobry, to chyba będzie to warte całego tego zamieszania. Tak uważam.

Offline

 

#14  2011-06-03 21:54:17

  hello_world - Członek DUG

hello_world
Członek DUG
Skąd: Rymanów Zdrój
Zarejestrowany: 2010-06-03
Serwis

Re: Czy świat oszalał ??

@yossarian
Pewnie tak.
Widocznie u siebie mogę stwierdzić już "różnicę pokoleniową". Jak zwykło się mówić czas leci.

Offline

 

#15  2011-06-03 21:57:08

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Czy świat oszalał ??

@Minio - dobrze gada, dać mu wódki.


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#16  2011-06-03 22:44:24

  grzesiek - Użytkownik

grzesiek
Użytkownik
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2009-03-06
Serwis

Re: Czy świat oszalał ??

Teraz trend jest taki, aby samym systemem nie zaprzątać głowy dla użytkownika. Jak to Google tłumaczy na przykładzie Chrome OS - odpalenie przeglądarki, w tym przypadku również innych aplikacji i na tym zadanie systemu się kończy. Uruchamiasz komputer, raz klikasz i już online :) tzn. w sklepie...

Offline

 

#17  2011-06-03 23:05:33

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Czy świat oszalał ??

Czy ja wiem wszystko wszystkim ale jak przed chwilą wyszukałam w google kilku screenów z Wndowsa 8 to zaczęło mnie na mdłości zbierać.
Co do przeźroczystości, inaczej trzeba spojrzeć na całość mianowicie jesli pani/pan X przez 8h zajmuje się księgowaniem lub takimi pracami to kolorowy i przeźroczysty interfejs aplikacji raczej nie jest przyjazny. Ale jeśli już np przeźroczystość znajduje się na odtwarzaczu muzyki nie jest to problematyczne bo nie musimy się koncentrować na zawartości odtwarzacza.

A teraz przykład jeśl chodzi o sam wygląd interfejsu.
Od samego początku moja mama używała OpenOffice ale ze względu na to że w fundacji w której się udziela chcieli zachować standard plików przy obiegu dokumentów musiała przejść na inny program. Fundacja zakupiła dla wszystkich MSOffice 2007 (albo nowszy). Oczywiscie zainstalowałam ten wynalazek na kompie i tak pierwsza reakcja mojej mamy (o jakie to paskidne) po tygodniu stwierdziła że bardzo ciężko się w tym pracuje i wcale ten interfejs nie jest przyjazny :/. Myslę tak ok spróbuje napisać sformatować dokument i też stwierdziłam że za dajnie się tego nie robi :] (moja mama była zła że nie ma "plik -> zapisz tylko trzeba klikać w tą kolorową kulkę jak w przedszkolu)

Wniosek jest taki są pewne normy i przyzwyczajenia które są już w nas głęboko zakorzenione i zawsze np: jeśli mamy okno aplikacji to jakoś nie swojo by się obsługiwało gdyby przycisk zamykania [x] był w dolnym lewym rogu

Kolejna sprawa intyuicyjjność
Minio = Spróbuj wyjaśnić przez telefon gościowi z windowsem xp oraz windowsem vista/7 np jak sprawdzić konfiguracje sieci oraz status połączenia i będziesz widział który interfejs jest łatwiejszy :]

Offline

 

#18  2011-06-03 23:05:47

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Czy świat oszalał ??

s_piotr napisał(-a):

Czy nie można by tak pozostać przy klasycznych panelach ??

Jakie jest wasze zdanie na ten temat, czy uważacie że takie środowiska jak Unity (wiem to tylko plugin do Compiza) oraz GNOME 3 powinny być rozwijane, czy tez tak jak lubicie klasyczne panele Gnoma ?

Minio napisał(-a):

A kto Ci każe używać Unity/ GNOME3/ Windowsa 8?
Jak chcesz coś bardziej klasycznego, to zawsze jest KDE, LXDE, XFCE, Openbox, Fluxbox, ratpoison i bóg wie co jeszcze.

W zasadzie chciałem napisać dokładnie to samo bo autor tematu zaczyna filozofować i tym argumentem zakończył bym wątek bo nie widzę celu dalej rozczulać się nad tym jakie kto ma upodobania i czy zostanie przy klasycznym czy nowym [ fikuśnym ] ustawieniu.


@s_piotr
Chcesz używać gnome 2.xx...to have fun. Ktoś się interesuje nowościami to będzie testował i cieszył się nowymi 'wodotryskami'.

Offline

 

#19  2011-06-03 23:24:53

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Czy świat oszalał ??

Bardzo fajnie. Jest dużo opcji do wyboru. Każdy może mieć to co lubi, doszlifować sobie - poświęcić temu mniej lub więcej czasu. Można godzinami, dniami konfigurować różnego rodzaju minimalistyczne środowiska, albo wybrać coś co od razu jest już gotowe i podpasuje użytkownikowi z docelowej grupy odbiorców. Mocny sprzęt komputerowy jest względnie tani, nie widzę powodu aby tej mocy nie wykorzystać dając duże możliwości i wiele mniej lub bardziej potrzebnych funkcjonalności. Dużą barierą dla wielu jest nie kiepska funkcjonalność danego środowiska, a przyzwyczajenie, które jest przysłowiową drugą naturą człowieka. Człowiek jest istotą o bardzo dużych możliwościach umysłowych i gdyby chciał to szybko by się nauczył nowych rzeczy i zmienił przyzwyczajenia, ale bardzo często po prostu życie go do tego nie zmusza, bo ludzie są też leniwi. Ja już dłuższy czas siedzę na Windowsie, ale np. wszędzie gdzie tylko się da mam skonfigurowaną vimologię. Uważam się za zaawansowanego użytkownika, ale przezroczystości bardzo mi się podobają. Mam bardzo ładnego laptopa i nie widzę powodu, aby działający na nim system nie wyglądał ładnie - tak po prostu. :)

Różnorakie krytykanctwo często wynika z nawyków, stereotypów, uprzedzeń. A użytkownicy poszczególnych systemów operacyjnych, środowisk, edytorów mają tych stereotypów i wzajemnych uprzedzeń mnóstwo w głowie. Czy coś powinno być rozwijane czy nie - zależy od "rozwijacza". Jeśli ktoś chce sobie coś rozwijać to ma pełne prawo to robić bez względu na to czy to się komuś przyda czy nie. Tu nie ma kwestii "powinno", tu jest kwestia, że ktoś ma ochotę, czas, pieniądze, jest altruistą, biznesmenem,  ma widzimisię, jakikolwiek inny motyw i sobie rozwija - tyle. Póki nie wywiera przymusu na innych aby jego produktu używali to jest ok. :)


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#20  2011-06-03 23:57:32

  womperm - Członek DUG

womperm
Członek DUG
Zarejestrowany: 2010-06-01

Re: Czy świat oszalał ??

Generalnie mam to w tyłu co sobie wymyślą z windowsami. Ja mam swoje oni swoje, proste.

Offline

 

#21  2011-06-04 08:29:20

  paoolo - Oldtimer

paoolo
Oldtimer
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Czy świat oszalał ??

OT: mam po uszy szaleństwa teraz... sesja! tak, już.

Offline

 

#22  2011-06-04 08:55:40

  torrentow - Członek Sejmowej Komisji Śledczej

torrentow
Członek Sejmowej Komisji Śledczej
Skąd: z GNU
Zarejestrowany: 2009-11-23

Re: Czy świat oszalał ??

BiExi napisał(-a):

Czy ja wiem wszystko wszystkim ale jak przed chwilą wyszukałam w google kilku screenów z Wndowsa 8 to zaczęło mnie na mdłości zbierać.
Co do przeźroczystości, inaczej trzeba spojrzeć na całość mianowicie jesli pani/pan X przez 8h zajmuje się księgowaniem lub takimi pracami to kolorowy i przeźroczysty interfejs aplikacji raczej nie jest przyjazny. Ale jeśli już np przeźroczystość znajduje się na odtwarzaczu muzyki nie jest to problematyczne bo nie musimy się koncentrować na zawartości odtwarzacza.

A teraz przykład jeśl chodzi o sam wygląd interfejsu.
Od samego początku moja mama używała OpenOffice ale ze względu na to że w fundacji w której się udziela chcieli zachować standard plików przy obiegu dokumentów musiała przejść na inny program. Fundacja zakupiła dla wszystkich MSOffice 2007 (albo nowszy). Oczywiscie zainstalowałam ten wynalazek na kompie i tak pierwsza reakcja mojej mamy (o jakie to paskidne) po tygodniu stwierdziła że bardzo ciężko się w tym pracuje i wcale ten interfejs nie jest przyjazny :/. Myslę tak ok spróbuje napisać sformatować dokument i też stwierdziłam że za dajnie się tego nie robi :] (moja mama była zła że nie ma "plik -> zapisz tylko trzeba klikać w tą kolorową kulkę jak w przedszkolu)

Wniosek jest taki są pewne normy i przyzwyczajenia które są już w nas głęboko zakorzenione i zawsze np: jeśli mamy okno aplikacji to jakoś nie swojo by się obsługiwało gdyby przycisk zamykania [x] był w dolnym lewym rogu

Kolejna sprawa intyuicyjjność
Minio = Spróbuj wyjaśnić przez telefon gościowi z windowsem xp oraz windowsem vista/7 np jak sprawdzić konfiguracje sieci oraz status połączenia i będziesz widział który interfejs jest łatwiejszy :]

Hmm, środowisko GNU/GPL powinno udupić M$ za klonowanie pomysłów i zamknąć ten interes bo oni nie wiedzą co chcą. Póki w M$ coś się znajdzie to nawet 30 minut stracone bo ta opcja tu i tu się znajduje jeżeli ktoś się przyzwyczaił do eXPeriment a  nie żeby ktoś szukał gdzie można znaleźć ustawienia eth0 na M$ bo to wkurza a są także usługi śledzące użytkownika. ZERO PRYWATNOŚCI! Firma żal M$ powinna zniknąć.
Pozdrawiam,
Towarzysz Torrentow.


Każdy sam sobie szkodzi :)
http://img715.imageshack.us/img715/7104/apt.png

Offline

 

#23  2011-06-04 09:16:08

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Czy świat oszalał ??

Tak z ciekawości. Możesz wymienić kilka tych śledzących usług? Chętnie się dowiem i wyłączę je sobie.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#24  2011-06-04 09:24:49

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Czy świat oszalał ??

A ja mimo wszystko nie jestem za zniknięciem firmy M$.
Powiem rozsądnie, może nie popieram absolutnie ich wszystkich jaj z windowsami i polityki prywatności jaką wprowadzają w systemach, nie mniej gdyby nie Microsoft - informatycy dziś żarliby banany na drzewach.

Używam Debiana i Windowsa - na żadnym systemie nie mam jaj typu przeźroczystość czy inne gadżety - nie są mi potrzebne, za to są zadania w których 'łindołs' sprawdza się świetnie, są i takie których bez debiana nie ruszę.

Offline

 

#25  2011-06-04 10:06:48

  Gutaj - Użytkownik

Gutaj
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-03

Re: Czy świat oszalał ??

W pełni Cię popieram też już denerwują mnie te przesrane systemy jak Windows i Ubuntu... wcześnie korzystałem z ubuntu 10.10 i bylem zadowolony zaktualizowałem do 11.04 moje zadowolenie trochę opadło gdyż system był niestabilny... na początku panel unity wydawał się niewygodny ale po 2-3 dniach zmieniłem swoje zdanie co do niego... można wszystko bardzo szybko i wygodnie znaleźć.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)