Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-05-09 08:59:05

  fi9o - Użytkownik

fi9o
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-05-09

Debian Sid - Brak czcionek

Witam, najpierw przedstawie sie jestem fi9o (: moj problem dotyczy Xorg.conf w debianie na laptopie Acer 5315 (:

Wyglada to tak zainstalowalem Lenny`ego potem zrobilem

Kod:

 aptitude dist-upgrade

do Sid`a (: lecz nie mam fontow, jak sie okazalo pozniej w Lenny`m tez ich nie ma.
Pierwsz mysl  to

Kod:

 dpkg-reconfigure xserver-xorg

ale to nic nie pomoglo wiec mysle ze moze problem jest po stronie locales lub fonty wiec

Kod:

 dpkg-reconfigure locales
dpkg-reconfigure fonty

lecz problem wyglada nadal tak samo.

Generowalem nowego Xorg przez

Kod:

 X -configure

lecz nadal nic nie daje :/ Czy macie jakies pomysly, sugestie ?

Aha karta w moim laptopie to jest Intel X3100

Offline

 

#2  2008-05-09 09:50:15

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Debian Sid - Brak czcionek

fi9o napisał(-a):

Kod:

 dpkg-reconfigure locales
dpkg-reconfigure fonty

locales raczej nic do rzeczy nie ma, a fonty są od konsoli tekstowej

pokaż wynik

Kod:

dpkg -l | grep ttf
dpkg -l | grep xfonts

Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#3  2008-05-09 12:22:22

  fi9o - Użytkownik

fi9o
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-05-09

Re: Debian Sid - Brak czcionek

googlowalem i dowiedzialem sie ze problem tn dotycyz ogolnie wszystkich os`ow korzystajacych z tego xorga. Kubuntu 8.04 tez tak ma O_o wiec pozostaje czekac na jakies poprawki z ich strony (:

Offline

 

#4  2008-05-09 12:36:59

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Debian Sid - Brak czcionek

Eee tam gadanie.
Tez mam sida najnowszego xorga i wszystkie czcionki mam ok.
Srodowisko graficzne fluxbox grafa nvidia.

Kod:

adam@debian:~$ dpkg -l | grep ttf
ii  libsdl-ttf2.0-0                      2.0.9-1                          ttf library for Simple DirectMedia Layer with FreeType 2 supp
ii  libttf2                              1.4pre.cvs20060210-1             Old FreeType 1 TrueType font engine, shared library files
ii  ttf-bitstream-vera                   1.10-7                           The Bitstream Vera family of free TrueType fonts
ii  ttf-dejavu                           2.24-2                           Metapackage to pull in ttf-dejavu-core and ttf-dejavu-extra
ii  ttf-dejavu-core                      2.24-2                           Vera font family derivate with additional characters
ii  ttf-dejavu-extra                     2.24-2                           Vera font family derivate with additional characters
ii  ttf-freefont                         20080323-3                       Freefont Serif, Sans and Mono Truetype fonts
ii  ttf-opensymbol                       1:2.4.0-6                        The OpenSymbol TrueType font
adam@debian:~$ dpkg -l | grep xfonts
ii  xfonts-100dpi                        1:1.0.0-4                        100 dpi fonts for X
ii  xfonts-75dpi                         1:1.0.0-4                        75 dpi fonts for X
ii  xfonts-base                          1:1.0.0-5                        standard fonts for X
ii  xfonts-encodings                     1:1.0.2-3                        Encodings for X.Org fonts
ii  xfonts-scalable                      1:1.0.0-6                        scalable fonts for X
ii  xfonts-utils                         1:1.0.1-2                        X Window System font utility programs

Ostatnio edytowany przez ilin (2008-05-09 12:43:43)


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#5  2008-05-09 14:26:45

  fi9o - Użytkownik

fi9o
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-05-09

Re: Debian Sid - Brak czcionek

Kod:

dpkg -l | grep ttf
ii  ttf-dejavu                           2.24-2                Metapackage to pull in ttf-dejavu-core and ttf-dejavu-extra
ii  ttf-dejavu-core                      2.24-2                Vera font family derivate with additional characters
ii  ttf-dejavu-extra                     2.24-2                Vera font family derivate with additional characters

Kod:

 dpkg -l | grep xfonts
ii  xfonts-100dpi                        1:1.0.0-4             100 dpi fonts for X
ii  xfonts-75dpi                         1:1.0.0-4             75 dpi fonts for X
ii  xfonts-base                          1:1.0.0-5             standard fonts for X
ii  xfonts-encodings                     1:1.0.2-3             Encodings for X.Org fonts
ii  xfonts-scalable                      1:1.0.0-6             scalable fonts for X
ii  xfonts-utils                         1:1.0.1-2             X Window System font utility programs

wlasnie na laptopach sie tak dziaja czesciej niz na stacjonarnych kompach

Offline

 

#6  2008-05-09 14:29:13

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Debian Sid - Brak czcionek

Co nie zmienia faktu ze pakietów z czcionkami ttf masz mniej niz ja.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#7  2008-05-10 07:01:58

  fnmirk - Redaktor

fnmirk
Redaktor
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: Debian Sid - Brak czcionek

Kod:

libsdl-ttf
libttf2

Nie sądzę aby brak tych dwóch to powodował.

fi9o wykonaj sobie:

Kod:

dpkg-reconfigure fontconfig-config

ustaw wybierając odpowiednie opcje.
Następnie:

Kod:

dpkg-reconfigure fontconfig

Restart, najlepiej całego systemu. Powinno zostać odbudowane wszystko związane z fontami.

Offline

 

#8  2008-05-11 13:59:18

  Lacer - Członek DUG

Lacer
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Debian Sid - Brak czcionek

witajcie moi drodzy
nie chciałem zaczynać nowego wątku, więc się podpinam :)
mam taki sam problem jak kolega fi9o, a wygląda to tak:

http://img237.imageshack.us/img237/9618/czcionkipv2.th.png

jak widzicie prawie w ogóle nie mam czcionek oprócz terminala (na zrzucie - iceweasel, conky, pasek zadań fluksa, menu fluksa i właśnie terminal, który jako jedyny ma czcionki)

używam testinga z własnym jajem (widać na zrzucie), choć na repowych jajach też tak samo, a ten problem pojawił mi się po ostatnim apgrejdzie... (przed którym wszystko hulało jak ta lala)
w sensie iż dzisiaj włączam lapciaka i takie bubu :)

podejrzewam, że to może być związane z intelowską kartą graficzną i xorgiem naraz, ponieważ fi9o ma intela, ja mam takoż, z tym że trochę innego:

Kod:

 00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile GM965/GL960 Integrated Graphics Controller (rev 03)

poza tym z tego co widzę nikt z np. nvidią nie ma tego problemu

aha - zastosowałem wasze rady podane w tym temacie, ale nic to niestety nie dało...
chyba trzeba poczekać na aktualizację xorga i driverów intela...
no chyba, że ktoś zna lekarstwo... :)

pozdrawiam
miłosz


EDIT:


heh - miałem poniekąd rację...
coś mnie napadło i zmieniłem driver w /etc/X11/xorg.conf z "intel" na "vesa"
no i czcionki są...
ale w takiej jakości wyświetlania pracować się nie da... czcionki i obraz rozmazane jak piwo po stole w knajpie o 4 nad ranem

możecie podpowieedziec jakis sposób, by coś z tym zrobić?
pozdrawiam jeszcze raz :)
miłosz

Ostatnio edytowany przez Lacer (2008-05-11 14:33:03)


"Myśl i nie ufaj, decyduj sam za siebie
Nie pozwól nigdy by kierowali tobą
Popatrz czy już nie jesteś w stadzie
Bo nie obudzisz się już nigdy sobą..." Post Regiment - Stado

Offline

 

#9  2008-05-14 09:49:47

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Debian Sid - Brak czcionek

Dzis zrobiłem dist-upgrade Siduxa na lapku gdzie mam grafikę intela X3100 i wsio gra i buczy.
Wszystkie czcionki są.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#10  2008-05-14 16:13:24

  Lacer - Członek DUG

Lacer
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Debian Sid - Brak czcionek

ilin napisał(-a):

Dzis zrobiłem dist-upgrade Siduxa na lapku gdzie mam grafikę intela X3100 i wsio gra i buczy.
Wszystkie czcionki są.

a u mnie kicha...
w miedzyczasie przestawilem sie na unstable, dzis zrobilem dist-upgrade, ale dalej to samo
jade teraz na vesie, ale oczy sie tylko mecza

dzisiaj wpadlem na pomysl, by zainstalowac stery ze strony intela, ale nie wiem, czy starczy mi sil ;)
jak nie dam rady, to trzeba bedize poczekac na aktualizacje xorga w repo

pozdrowienia


"Myśl i nie ufaj, decyduj sam za siebie
Nie pozwól nigdy by kierowali tobą
Popatrz czy już nie jesteś w stadzie
Bo nie obudzisz się już nigdy sobą..." Post Regiment - Stado

Offline

 

#11  2008-05-14 17:36:31

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Debian Sid - Brak czcionek

Ależ aktualizacja xorga w sidzie była wczoraj lub przedwczoraj.
Wiem bo dist-upgrade na stacjonarnym kompie robię codziennie.

Na lapku dopiero dziś zrobilem.

Potem wkleję Ci xorg.conf z lapka bo teraz mam wylaczony.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#12  2008-05-14 18:47:55

  Lacer - Członek DUG

Lacer
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Debian Sid - Brak czcionek

ufff - nareszcie sobie poradziłem z tym problemem :)

zastosowałem się do wskazówek zamieszczonych na tej stronie:

http://bgoglin.livejournal.com/10936.html

po doinstalowaniu potrzebnych pakietów skompilowałem sterowniki i na razie wszystko hula :)

pozdrawiam
miłosz


"Myśl i nie ufaj, decyduj sam za siebie
Nie pozwól nigdy by kierowali tobą
Popatrz czy już nie jesteś w stadzie
Bo nie obudzisz się już nigdy sobą..." Post Regiment - Stado

Offline

 

#13  2008-06-06 01:11:38

  ddzwon - Użytkownik

ddzwon
Użytkownik
Skąd: 3miasto
Zarejestrowany: 2007-04-20

Re: Debian Sid - Brak czcionek

dokladnie ten sam problem:
laptop, karta intel x3100, brak czcionek i ikon (tak jak na screenie ktory ktos zamiescil),
zastanawiam sie czy to nei jest bug w nowym xorg-u, sprawdze wpierw chyba starszego jakiegos...

Lacer napisał(-a):

ufff - nareszcie sobie poradziłem z tym problemem :)

zastosowałem się do wskazówek zamieszczonych na tej stronie:

http://bgoglin.livejournal.com/10936.html

po doinstalowaniu potrzebnych pakietów skompilowałem sterowniki i na razie wszystko hula :)

pozdrawiam
miłosz

to tez sprawdze ;) wkoncu ktos w sieci powiedzial ze rozwiazal ten problem ;) a spac przez to nie moglem ;)

zapomnialem: debian testing z 2008.06.02 wiec calkiem mowy ;)

Ostatnio edytowany przez ddzwon (2008-06-06 01:14:26)

Offline

 

#14  2008-06-20 09:20:02

  Lacer - Członek DUG

Lacer
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Debian Sid - Brak czcionek

eeech znowu to samo dzisiaj miałem...
wczoraj robiłem update systemu - oczywiście unstable mam ;) - dziś włączam lapciaka, a tu to samo - brak czcionek i ikonek
ale  jeszcze raz  zastosowałem się do swoich wskazówek - hehehe ;) -  i wszystko działa

coś musi być nie tak z tym intelem w debianie

pozdrowienia
miłosz


"Myśl i nie ufaj, decyduj sam za siebie
Nie pozwól nigdy by kierowali tobą
Popatrz czy już nie jesteś w stadzie
Bo nie obudzisz się już nigdy sobą..." Post Regiment - Stado

Offline

 

#15  2009-03-09 21:06:22

  jarek - Użytkownik

jarek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-02
Serwis

Re: Debian Sid - Brak czcionek

Kod:

root@localhost:~/xf86-video-intel# apt-get build-dep xserver-xorg-video-intel
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności
Odczyt informacji o stanie... Gotowe
Zostaną zainstalowane następujące NOWE pakiety:
  libdrm-dev
0 aktualizowanych, 1 nowo instalowanych, 0 usuwanych i 0 nieaktualizowanych.
Konieczne pobranie 0B/320kB archiwów.
Po tej operacji zostanie dodatkowo użyte 758kB miejsca na dysku.
Kontynuować [T/n]? Y
(Odczytywanie bazy danych ... 143671 plików i katalogów obecnie zainstalowanych.)
Rozpakowanie libdrm-dev (z .../libdrm-dev_2.3.1-2_i386.deb) ...
dpkg: błąd przetwarzania /var/cache/apt/archives/libdrm-dev_2.3.1-2_i386.deb (--unpack):
 próba nadpisania "/usr/include/drm/drm.h", który istnieje także w pakiecie linux-libc-dev
dpkg-deb: podproces paste został zabity sygnałem (Przerwany potok)
Wystąpiły błędy podczas przetwarzania:
 /var/cache/apt/archives/libdrm-dev_2.3.1-2_i386.deb
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)
E: Nie udało się przetworzyć zależności na czas budowania
root@localhost:~/xf86-video-intel#

I jak zainstalować tą paczkę deb? próbowałem różnych sposobów  z google i nic nie pomogło ;)

apt-get install -f wykazuje ok.

pomoc z tego: http://www.linuxquestions.org/questions/linux-softw … m-dev-700347/

nie za bardzo mnie urządza zbyt dużo chce odinstalować pakietów przy okazji w tym mesa, g++, build-essential

Offline

 

#16  2009-03-09 21:22:29

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Debian Sid - Brak czcionek

Dla tej karty ja mam tak

Kod:

debian:/home/kasia# dpkg -l | grep xorg
ii  xserver-xorg                               1:7.3+18                           the X.Org X server
ii  xserver-xorg-core                          2:1.4.2-11                         Xorg X server - core server
ii  xserver-xorg-input-all                     1:7.3+18                           the X.Org X server -- input driver metapacka
ii  xserver-xorg-input-evdev                   1:2.0.8-1                          X.Org X server -- evdev input driver
ii  xserver-xorg-input-kbd                     1:1.3.1-1                          X.Org X server -- keyboard input driver
ii  xserver-xorg-input-mouse                   1:1.3.0-1                          X.Org X server -- mouse input driver
ii  xserver-xorg-input-synaptics               0.14.7~git20070706-3               Synaptics TouchPad driver for X.Org/XFree86 
ii  xserver-xorg-input-wacom                   0.8.1.6-1                          X.Org X server -- Wacom input driver
ii  xserver-xorg-video-all                     1:7.3+18                           the X.Org X server -- output driver metapack
ii  xserver-xorg-video-apm                     1:1.2.0-1                          X.Org X server -- APM display driver
ii  xserver-xorg-video-ark                     1:0.7.0-1                          X.Org X server -- ark display driver
ii  xserver-xorg-video-ati                     1:6.9.0-1+lenny4                   X.Org X server -- ATI display driver wrapper
ii  xserver-xorg-video-chips                   1:1.2.0-1                          X.Org X server -- Chips display driver
ii  xserver-xorg-video-cirrus                  1:1.2.1-1.lenny1                   X.Org X server -- Cirrus display driver
ii  xserver-xorg-video-cyrix                   1:1.1.0-8                          X.Org X server -- Cyrix display driver
ii  xserver-xorg-video-dummy                   1:0.3.0-1                          X.Org X server -- dummy display driver
ii  xserver-xorg-video-fbdev                   1:0.4.0-1                          X.Org X server -- fbdev display driver
ii  xserver-xorg-video-glint                   1:1.2.1-1                          X.Org X server -- Glint display driver
ii  xserver-xorg-video-i128                    1:1.3.0-1                          X.Org X server -- i128 display driver
ii  xserver-xorg-video-i740                    1:1.2.0-1                          X.Org X server -- i740 display driver
ii  xserver-xorg-video-imstt                   1:1.1.0-7                          X.Org X server -- IMSTT display driver
ii  xserver-xorg-video-intel                   2:2.3.2-2+lenny6                   X.Org X server -- Intel i8xx, i9xx display d
ii  xserver-xorg-video-mach64                  6.8.0-1                            X.Org X server -- ATI Mach64 display driver
ii  xserver-xorg-video-mga                     1:1.4.9.dfsg-1                     X.Org X server -- MGA display driver
ii  xserver-xorg-video-neomagic                1:1.2.1-1                          X.Org X server -- Neomagic display driver
ii  xserver-xorg-video-newport                 1:0.2.1-4                          X.Org X server -- Newport display driver
ii  xserver-xorg-video-nsc                     1:2.8.3-4                          X.Org X server -- NSC Geode GX1 display driv
ii  xserver-xorg-video-nv                      1:2.1.10-1                         X.Org X server -- NV display driver
ii  xserver-xorg-video-r128                    6.8.0-1                            X.Org X server -- ATI r128 display driver
ii  xserver-xorg-video-radeon                  1:6.9.0-1+lenny4                   X.Org X server -- ATI Radeon display driver
ii  xserver-xorg-video-radeonhd                1.2.1-2                            X.Org X server -- AMD/ATI r5xx, r6xx display
ii  xserver-xorg-video-rendition               1:4.2.0.dfsg.1-2                   X.Org X server -- Rendition display driver
ii  xserver-xorg-video-s3                      1:0.6.0-1                          X.Org X server -- legacy S3 display driver
ii  xserver-xorg-video-s3virge                 1:1.10.1-1                         X.Org X server -- S3 ViRGE display driver
ii  xserver-xorg-video-savage                  1:2.2.1-2                          X.Org X server -- Savage display driver
ii  xserver-xorg-video-siliconmotion           1:1.6.0-1                          X.Org X server -- SiliconMotion display driv
ii  xserver-xorg-video-sis                     1:0.10.0-1                         X.Org X server -- SiS display driver
ii  xserver-xorg-video-sisusb                  1:0.9.0-1                          X.Org X server -- SiS USB display driver
ii  xserver-xorg-video-tdfx                    1:1.4.0-1                          X.Org X server -- tdfx display driver
ii  xserver-xorg-video-tga                     1:1.1.0-9                          X.Org X server -- TGA display driver
ii  xserver-xorg-video-trident                 1:1.3.0-1                          X.Org X server -- Trident display driver
ii  xserver-xorg-video-tseng                   1:1.2.0-1                          X.Org X server -- Tseng display driver
ii  xserver-xorg-video-v4l                     0.2.0-1                            X.Org X server -- Video 4 Linux display driv
ii  xserver-xorg-video-vesa                    1:2.0.0-2~a0.sidux.1               X.Org X server -- VESA display driver
ii  xserver-xorg-video-vga                     1:4.1.0-8                          X.Org X server -- VGA display driver
ii  xserver-xorg-video-via                     1:0.2.2-6                          X.Org X server -- VIA display driver
ii  xserver-xorg-video-vmware                  1:10.16.2-1                        X.Org X server -- VMware display driver
ii  xserver-xorg-video-voodoo                  1:1.2.0-1                          X.Org X server -- Voodoo display driver

Być moze za dużo ale nie chciałolo mi się bawić.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#17  2009-03-09 21:41:16

  jarek - Użytkownik

jarek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-02
Serwis

Re: Debian Sid - Brak czcionek

brakowało mi 3 tych (wg. twojego ;> ) no i oczywiście kolejny 'błąd'


Kod:

root@localhost:~/xf86-video-intel# aptitude install xserver-xorg-video-all xserver-xorg-video-intel xserver-xorg-video-newport
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności
Odczyt informacji o stanie... Gotowe
Odczyt dodatkowych informacji o stanie
Inicjalizacja stanów pakietów... Gotowe
Brak kandydującej wersji xserver-xorg-video-newport
Brak kandydującej wersji xserver-xorg-video-newport
Następujące NOWE pakiety zostaną zainstalowane:
  xserver-xorg-video-all xserver-xorg-video-intel
0 pakietów aktualizowanych, 2 instalowanych, 0 do usunięcia i 0 nie aktualizowanych.
Do pobrania 425kB archiwów. Zajęte po rozpakowaniu: 819kB.
Zapisywanie dodatkowych informacji o stanie... Gotowe
Pobieranie:1 http://ftp.pl.debian.org squeeze/main xserver-xorg-video-intel 2:2.3.2-2+lenny6 [398kB]
Pobieranie:2 http://ftp.pl.debian.org squeeze/main xserver-xorg-video-all 1:7.3+18 [27,0kB]
Pobrano 425kB w 5s (80,4kB/s)
(Odczytywanie bazy danych ... 143791 plików i katalogów obecnie zainstalowanych.)
Rozpakowanie xserver-xorg-video-intel (z .../xserver-xorg-video-intel_2%3a2.3.2-2+lenny6_i386.deb) ...
dpkg: błąd przetwarzania /var/cache/apt/archives/xserver-xorg-video-intel_2%3a2.3.2-2+lenny6_i386.deb (--unpack):
 próba nadpisania "/usr/share/man/man4/intel.4.gz", który istnieje także w pakiecie xf86-video-intel
dpkg-deb: podproces paste został zabity sygnałem (Przerwany potok)
Zaznaczenie poprzednio niezaznaczonego pakietu xserver-xorg-video-all.
Rozpakowanie xserver-xorg-video-all (z .../xserver-xorg-video-all_1%3a7.3+18_i386.deb) ...
Przetwarzanie wyzwalaczy dla man-db...
Wystąpiły błędy podczas przetwarzania:
 /var/cache/apt/archives/xserver-xorg-video-intel_2%3a2.3.2-2+lenny6_i386.deb
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)
W czasie instalacji wystąpiły problemy. Próba naprawy:
dpkg: problemy z zależnościami uniemożliwiają skonfigurowanie xserver-xorg-video-all:
 xserver-xorg-video-all zależy od xserver-xorg-video-intel | xserver-xorg-video-i810; jednakże:
  Pakiet xserver-xorg-video-intel nie jest zainstalowany.
  Pakiet xserver-xorg-video-i810 nie jest zainstalowany.
dpkg: błąd przetwarzania xserver-xorg-video-all (--configure):
 problemy z zależnościami - pozostawiony nieskonfigurowany
Wystąpiły błędy podczas przetwarzania:
 xserver-xorg-video-all
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności
Odczyt informacji o stanie... Gotowe
Odczyt dodatkowych informacji o stanie
Inicjalizacja stanów pakietów... Gotowe
Zapisywanie dodatkowych informacji o stanie... Gotowe

Bieżący status: 1 niespełniona zależność [+1].

ktoś ma jakieś pomysły? a dodam, iż przed tym poradnikiem instalowałem stery intela wg: http://www.mepislovers.org/forums/showthread.php?t=12205&page=2

Czyli jak mam odinstalować stare? i zainstalować od nowa tym poradnikiem? (zapomniałem o tym :P )

Offline

 

#18  2009-03-09 21:53:45

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Debian Sid - Brak czcionek

Kod:

xf86-video-intel

To robi bubu.
Skąd to się wzięło.U mnie to nie występuje.Tego nie ma w repo debiana.
Wywal to.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#19  2009-03-09 22:35:01

  jarek - Użytkownik

jarek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-02
Serwis

Re: Debian Sid - Brak czcionek

ok, zrobiłem.

Ale nadal błędy mam co w poście: #15

//edit,

może jakiś wycinek logów Tobie pokazać? tylko który? :]

Ostatnio edytowany przez jarek (2009-03-09 22:35:46)

Offline

 

#20  2009-03-09 22:51:04

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Debian Sid - Brak czcionek

Kod:

Rozpakowanie libdrm-dev

To jest zbędne.

Pokazuj na bieżąco błedy.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#21  2009-03-09 23:15:53

  jarek - Użytkownik

jarek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-02
Serwis

Re: Debian Sid - Brak czcionek

Kod:

root@localhost:~# apt-get build-dep xserver-xorg-video-intel
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności
Odczyt informacji o stanie... Gotowe
Zostaną zainstalowane następujące NOWE pakiety:
  libdrm-dev
0 aktualizowanych, 1 nowo instalowanych, 0 usuwanych i 0 nieaktualizowanych.
Konieczne pobranie 0B/320kB archiwów.
Po tej operacji zostanie dodatkowo użyte 758kB miejsca na dysku.
Kontynuować [T/n]? Y
(Odczytywanie bazy danych ... 143796 plików i katalogów obecnie zainstalowanych.)
Rozpakowanie libdrm-dev (z .../libdrm-dev_2.3.1-2_i386.deb) ...
dpkg: błąd przetwarzania /var/cache/apt/archives/libdrm-dev_2.3.1-2_i386.deb (--unpack):
 próba nadpisania "/usr/include/drm/drm.h", który istnieje także w pakiecie linux-libc-dev
dpkg-deb: podproces paste został zabity sygnałem (Przerwany potok)
Wystąpiły błędy podczas przetwarzania:
 /var/cache/apt/archives/libdrm-dev_2.3.1-2_i386.deb
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)
E: Nie udało się przetworzyć zależności na czas budowania

chyba, że 'innym' poleceniem mam to wykonać?


pozdr.

Ostatnio edytowany przez jarek (2009-03-09 23:16:30)

Offline

 

#22  2009-03-10 07:37:34

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Debian Sid - Brak czcionek

Kod:

apt-get install xserver-xorg-video-intel

Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#23  2009-03-10 11:25:29

  jarek - Użytkownik

jarek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-02
Serwis

Re: Debian Sid - Brak czcionek

zrobione było wcześniej (nie pamiętam już dokładnie kiedy) ;)

Kod:

root@localhost:~# dpkg -l | grep xorg
ii  xserver-xorg                              1:7.3+18                          the X.Org X server
ii  xserver-xorg-core                         2:1.4.2-10                        Xorg X server - core server
ii  xserver-xorg-dev                          2:1.4.2-10                        Xorg X server - development files
ii  xserver-xorg-input-all                    1:7.3+18                          the X.Org X server -- input driver metapacka
ii  xserver-xorg-input-evdev                  1:2.0.8-1                         X.Org X server -- evdev input driver
ii  xserver-xorg-input-kbd                    1:1.3.1-1                         X.Org X server -- keyboard input driver
ii  xserver-xorg-input-mouse                  1:1.3.0-1                         X.Org X server -- mouse input driver
ii  xserver-xorg-input-synaptics              0.14.7~git20070706-3              Synaptics TouchPad driver for X.Org/XFree86
ii  xserver-xorg-input-wacom                  0.7.9.3-2                         X.Org X server -- Wacom input driver
ii  xserver-xorg-video-all                    1:7.3+18                          the X.Org X server -- output driver metapack
ii  xserver-xorg-video-apm                    1:1.2.0-1                         X.Org X server -- APM display driver
ii  xserver-xorg-video-ark                    1:0.7.0-1                         X.Org X server -- ark display driver
ii  xserver-xorg-video-ati                    1:6.9.0-1+lenny4                  X.Org X server -- ATI display driver wrapper
ii  xserver-xorg-video-chips                  1:1.2.0-1                         X.Org X server -- Chips display driver
ii  xserver-xorg-video-cirrus                 1:1.2.1-1.lenny1                  X.Org X server -- Cirrus display driver
ii  xserver-xorg-video-cyrix                  1:1.1.0-8                         X.Org X server -- Cyrix display driver
ii  xserver-xorg-video-dummy                  1:0.3.0-1                         X.Org X server -- dummy display driver
ii  xserver-xorg-video-fbdev                  1:0.4.0-1                         X.Org X server -- fbdev display driver
ii  xserver-xorg-video-glint                  1:1.2.1-1                         X.Org X server -- Glint display driver
ii  xserver-xorg-video-i128                   1:1.3.0-1                         X.Org X server -- i128 display driver
ii  xserver-xorg-video-i740                   1:1.2.0-1                         X.Org X server -- i740 display driver
ii  xserver-xorg-video-imstt                  1:1.1.0-7                         X.Org X server -- IMSTT display driver
ii  xserver-xorg-video-intel                  2:2.3.2-2+lenny6                  X.Org X server -- Intel i8xx, i9xx display d
ii  xserver-xorg-video-mach64                 6.8.0-1                           X.Org X server -- ATI Mach64 display driver
ii  xserver-xorg-video-mga                    1:1.4.9.dfsg-1                    X.Org X server -- MGA display driver
ii  xserver-xorg-video-neomagic               1:1.2.1-1                         X.Org X server -- Neomagic display driver
ii  xserver-xorg-video-nsc                    1:2.8.3-4                         X.Org X server -- NSC Geode GX1 display driv
ii  xserver-xorg-video-nv                     1:2.1.10-1                        X.Org X server -- NV display driver
ii  xserver-xorg-video-r128                   6.8.0-1                           X.Org X server -- ATI r128 display driver
ii  xserver-xorg-video-radeon                 1:6.9.0-1+lenny4                  X.Org X server -- ATI Radeon display driver
ii  xserver-xorg-video-radeonhd               1.2.1-2                           X.Org X server -- AMD/ATI r5xx, r6xx display
ii  xserver-xorg-video-rendition              1:4.2.0.dfsg.1-2                  X.Org X server -- Rendition display driver
ii  xserver-xorg-video-s3                     1:0.6.0-1                         X.Org X server -- legacy S3 display driver
ii  xserver-xorg-video-s3virge                1:1.10.1-1                        X.Org X server -- S3 ViRGE display driver
ii  xserver-xorg-video-savage                 1:2.2.1-2                         X.Org X server -- Savage display driver
ii  xserver-xorg-video-siliconmotion          1:1.6.0-1                         X.Org X server -- SiliconMotion display driv
ii  xserver-xorg-video-sis                    1:0.10.0-1                        X.Org X server -- SiS display driver
ii  xserver-xorg-video-sisusb                 1:0.9.0-1                         X.Org X server -- SiS USB display driver
ii  xserver-xorg-video-tdfx                   1:1.4.0-1                         X.Org X server -- tdfx display driver
ii  xserver-xorg-video-tga                    1:1.1.0-9                         X.Org X server -- TGA display driver
ii  xserver-xorg-video-trident                1:1.3.0-1                         X.Org X server -- Trident display driver
ii  xserver-xorg-video-tseng                  1:1.2.0-1                         X.Org X server -- Tseng display driver
ii  xserver-xorg-video-v4l                    0.2.0-1                           X.Org X server -- Video 4 Linux display driv
ii  xserver-xorg-video-vesa                   1:1.3.0-4                         X.Org X server -- VESA display driver
ii  xserver-xorg-video-vga                    1:4.1.0-8                         X.Org X server -- VGA display driver
ii  xserver-xorg-video-via                    1:0.2.2-6                         X.Org X server -- VIA display driver
ii  xserver-xorg-video-vmware                 1:10.16.2-1                       X.Org X server -- VMware display driver
ii  xserver-xorg-video-voodoo                 1:1.2.0-1                         X.Org X server -- Voodoo display driver

Offline

 

#24  2009-03-10 11:35:19

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Debian Sid - Brak czcionek

Czyli wszystko co trzeba masz zainstalowane.
Co jeszcze chcesz ?


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#25  2009-03-10 11:39:44

  jarek - Użytkownik

jarek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-02
Serwis

Re: Debian Sid - Brak czcionek

ilin napisał(-a):

Czyli wszystko co trzeba masz zainstalowane.
Co jeszcze chcesz ?

Rozwiązać ten problem z paczką: libdrm-dev (ten co w poście #21)
bo bez tego nie jestem w stanie w sumie kompilować nowego sterownika do intela x3100 ;)

ET
widzę, iż też korzystasz z 'dobrodziejstw' tej karty graficznej ;))) Możesz wkleić swojego xorg.conf? Będę wdzięczny :)
EOT

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)