Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-04-22 08:54:33

  Robot_ - Członek DUG

Robot_
Członek DUG
Skąd: Zabrzeg
Zarejestrowany: 2006-07-04

Problem z energetyką

Witam,
Kończę budowę domu i mam problem z energetyką.
Instalacje mam już wykonane, wszystko gotowe i tu pojawia się problem.
Gazownia założyła mi licznik tydzień po wykonaniu wszystkich prac ziemnych.
Cała elektryka jest gotowa od ponad miesiąca, kabel jest już na słupie(kabel idzie ziemią), należy tylko podłączyć 4 kable do linii,
Dla elektryka to pół godziny roboty, a w elektrowni powiedziano nam że mają czas do połowy czerwca i szybciej raczej nie będzie.
Znacie może jakiś paragraf o działaniach monopolistycznych lub inny którym można ich postraszyć. W domu nic popołudniami nie zrobię bo nie mam prądu a łażenie z lampami i latarkami już mnie denerwuje.

Poradźcie coś bo już mi się skończyły pomysły.

Pozdrawiam


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem

Offline

 

#2  2008-04-22 15:18:53

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Problem z energetyką

Robot_ napisał(-a):

Dla elektryka to pół godziny roboty, a w elektrowni powiedziano nam że mają czas do połowy czerwca i szybciej raczej nie będzie.

nie tak źle - jakieś parę lat temu rozmawiałem z jednym ziomem z lokalnego zakładu energetycznego, to on mówił, że teoretycznie na przyłączenie do sieci zakład ma rok czasu - ale może coś się zmieniło.

a właśnie, nie napisali ci terminu wykonania na umowie przyłączeniowej?


linux regd. user #248790

Offline

 

#3  2008-04-22 15:26:59

  Robot_ - Członek DUG

Robot_
Członek DUG
Skąd: Zabrzeg
Zarejestrowany: 2006-07-04

Re: Problem z energetyką

Termin jest ale dopiero w połowie czerwca.
a prace wykończeniowe trwają cały czas i trochę nam to życie uprzykrza.
Jak się zdenerwuje to sam na ten słup wejdę i sam to zrobię :)


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem

Offline

 

#4  2008-04-22 17:13:47

  wolfvilk - Użytkownik

wolfvilk
Użytkownik
Skąd: Jaworzno
Zarejestrowany: 2006-12-19

Re: Problem z energetyką

Robot zdecydowanie odradzam samodzielne podłączenie, ze względów formalnych i bezpieczeństwa.
Czy instalacja w domu odebrana? skuteczność zerowania sprawdzona? stan izolacji kabla sprawdzony?
Jeśli nie można "zaprzyjaźnić się" z Panem Kierownikiem ZE jakimś niewielkim kosztem to proponuję go olać.
Wiem że agregat prądotwórczy trochę kosztuje, ale może można od sąsiada pociągnąć? Licznik teraz niewiele kosztuje to rozliczyć łatwo.
Życzę powodzenia.

Ostatnio edytowany przez wolfvilk (2008-04-22 17:15:15)

Offline

 

#5  2008-04-22 17:59:07

  Robot_ - Członek DUG

Robot_
Członek DUG
Skąd: Zabrzeg
Zarejestrowany: 2006-07-04

Re: Problem z energetyką

Z tym wchodzeniem na słup to żartowałem.
Prąd mam na działce więc roboty postępują ale plątanina przedłużaczy jest straszna, teraz potrzebuje już stałe przyłącze żeby elektryk mógł skończyć instalacje.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)