Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-06-23 07:41:10

  djlinux1992 - Użytkownik

djlinux1992
Użytkownik
Skąd: Zamość
Zarejestrowany: 2005-05-22

Nowy Sarge vs PLD

Już użytkuje troche linuksa. I jeśli chodzi o Debiana to miałem Woodego z Gnome (ale krótko bo tam prawie nic nie było :[)  Teraz pracuje na EduCd który bazuje na knoppixie a knoppix bazuje na Debianie.  NIby jest rulez ,ale ja mam modemik i sciagniecie np. Quanty bedzie trwać kilkanaście godzin. Chciałbym spróbować nowego Sarge czy tak są wszystkie poaktualizowane pakiety?
A może lepiej spróbować PLD? Powiem jeszcze ,że pracuje na laptopie.
Więc czyje repozytoria pakietów i budowa systemu lepsza PLD 2.0 czy Debian Sarge  z Czerwca ?

Offline

 

#2  2005-06-23 08:04:42

  BaB - Członek DUG

BaB
Członek DUG
Skąd: Krapkowice
Zarejestrowany: 2004-09-09

Re: Nowy Sarge vs PLD

Na tym forum jest tylko jedna słuszna prawda:

DEBIAN


Zarejestrowany użytkownik Linuksa #361563

Offline

 

#3  2005-06-23 08:06:12

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: Nowy Sarge vs PLD

to moż eja ztradycyjnei z lekka rozmyje, czym sie różni ten nowy dedian od mojego testinga ?

Offline

 

#4  2005-06-23 08:12:39

  Guest - Gość

Guest
Gość

Re: Nowy Sarge vs PLD

Sarge stabilny od testowej? Masz jakas tam gwarancje ze sarge ci sie nie rozleci. testing jeszcze jako tako nie ma wspomagania bezpieczeństwa i troche sie wali podczas update'ow z netu.

 

#5  2005-06-23 08:33:01

  BaB - Członek DUG

BaB
Członek DUG
Skąd: Krapkowice
Zarejestrowany: 2004-09-09

Re: Nowy Sarge vs PLD

to moż eja ztradycyjnei z lekka rozmyje, czym sie różni ten nowy dedian od mojego testinga ?

sarge jest wydany jako stabilny, dlatego nie będzie miał uaktualnianych żadnych pakietów (jedynie krytyczne dla bezpieczeństwa).

etch narazie w przybliżeniu =  sarge, ale jest to dystrybucja w której są testowane nowe pakiety z nowymi wersjami programów

to w skrócie


Zarejestrowany użytkownik Linuksa #361563

Offline

 

#6  2005-06-23 12:22:31

  Tech - Wielki Brat

Tech
Wielki Brat
Skąd: Hel
Zarejestrowany: 2004-04-22

Re: Nowy Sarge vs PLD

A może lepiej spróbować PLD?

Napisales, ze juz troche bawiles sie linuxem to napisze Ci tak..

PLD czy Debian to prawie to samo :) linux to jajo i masa malych pliczkow itd.. kwestia w pakietach i konfigach.

Ale jak juz tu jestes na tym forum to tylko i wylacznie Debian :)


Ktoś mądry kiedyś powiedział: jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to się nie odzywaj !!!

Linux Registered User: #344405
GnuPG - C22A 2BA8 BECA 173F 713B A57B DF1A C4B4 E282 AE82

Offline

 

#7  2005-06-23 22:02:28

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Nowy Sarge vs PLD

Jesli chodzi od debiana i PLD to obie dystrybucje maja podobna ilosc pakietow obydwie maja wygodny system aktualizacji pakietow pod PLD wystepuja problemy z kompilacja programow

no to tyle tytulem poruwnania

jesli chodzi o dostepnac oprogramowania to w przypadku PLD jest mniej plytek bodajze bo nie ma najnowszych danych jesli chodiz o debiana to ostatnio przegladalam L+ u bodzia i zucilo mi sie ze w nastepnym L+ Extra beda dolaczone 3 plyty DVD z debianem gdzie jest masa oprogramowania i mysle ze nie bedzie koniecznosci zasysania pakietow z netu....

Zastanwia mie tylko co bedzie na tej 3 plycie CD z qmplem rozmawialam i cos mi mowil ze chyba maja tam byc L+ archiwalne w postaci PDF'ow

Offline

 

#8  2005-06-24 04:30:31

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Nowy Sarge vs PLD

cos mi mowil ze chyba maja tam byc L+ archiwalne w postaci PDF'ow

o to ciekawe, przydałoby się :)

ma ktoś takie cudo?


linux regd. user #248790

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)