Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-07-26 16:12:47

  orzeech - Użytkownik

orzeech
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-03-10

nokia 6280 i linux

witam wie ktos jak zainstalowac nokie 6280 pod linuxem

Offline

 

#2  2007-07-26 19:07:59

  paoolo - Oldtimer

paoolo
Oldtimer
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: nokia 6280 i linux

a w jakim sensie zaintalowac?? jak amsz karte pamieci to masz mozliwosc wyboru trybu pracy: domyslny (nie radze kernel swiruje, i wypluwa mase rzeczy, nie bardzo w to sie wpatrywalem) transfer danych (tylko gdy masz karte pamiecie w slocie minisd) i drukowanie (nie wiem co to jest, nigdy nie uzywalem)

nokia 6280 spokojnie dziala jako zewnetrzny dysk, TYLKO wtedy gdy jest ta karta minisd.
jest ona widoczna jako (zgodnie z fdisk): /dev/sda a nie /dev/sda1, nie ma partycji, montujesz tak samo jak inne dyski, mozesz przegladac pamiec tylko karty minisd, nie telefonu,

jesli chodzi o inne opcje to nie wiem[/code]

Offline

 

#3  2007-07-29 09:29:58

  esio - Użytkownik

esio
Użytkownik
Skąd: Danzig
Zarejestrowany: 2006-04-27
Serwis

Re: nokia 6280 i linux

Karta pamięci widziana jest jako dodatkowy dysk. Jak masz gnome-volume-manager to montuje się automatycznie.


Ps. Jeżeli ktoś nie ma jeszcze tego telefonu to proszę: nie kupujcie tego, to szmelc - gubi zasięg, rozłącza się, wyłącza się, sms dochodzą po 30 minutach... Żałuje strasznie, że go wziąłem...

Offline

 

#4  2007-07-29 18:02:27

  grzegorz.85 - Członek DUG

grzegorz.85
Członek DUG
Skąd: Ostrołęka
Zarejestrowany: 2007-07-12
Serwis

Re: nokia 6280 i linux

Luźne rozmówiki więc i ja dorzucę swoje 3 grosze do wypowiedzi przedmówcy.

Ostatnimi czasy do moich uszu dochodzą ze wszystkich stron krytyczne głosy nt. Nokii. Czyżby trafiały do nas modele "klasy 2 jakości" czy co? A to gubią zasięg, a to IrDA sie nie wyłącza (no chyba że razem z telefonem). Po powrocie z naprawy trzeszczy głośnik...

A żeby nie odbiegać aż tak bardzo od tematu, to chciałbym się zapytać, czy ktoś testował pod WINE oprogramowanie to telefonu. Dokładnie update firmware w Siemensie. Ewentualnie jeżeli są linuxowe odpowiedniki softu do komórek, to prosiłbym o podpowiedź.

Offline

 

#5  2007-07-29 18:15:56

  adam05 - Adamin

adam05
Adamin
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-12-15
Serwis

Re: nokia 6280 i linux


A żeby nie odbiegać aż tak bardzo od tematu, to chciałbym się zapytać, czy ktoś testował pod WINE oprogramowanie to telefonu. Dokładnie update firmware w Siemensie. Ewentualnie jeżeli są linuxowe odpowiedniki softu do komórek, to prosiłbym o podpowiedź.

Niestety. Ani wine, ani CrossOver, ani Cedega. Nie poradzi sobie z tym oprogramowaniem (Przynajmniej tak było, jak testowałem rok temu).

Wszystko zależy jak się łączysz. Jeżeli łączysz się przez USB, to max co możesz mieć, to dostęp do pamięci tel.
Jeżeli łączysz się przez bluetootha, to nie ma problemu, możesz robić synchronizacje, przerzucać dane itd...   (dotyczy również telefonów z symbianem)

Być może jest jakieś oprogramowanie, ale kiedyś długo szukałem i zrezygnowałem.

Pozdrawiam


Wszedzie dobrze, ale w 127.0.0.1 najlepiej...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)