Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2019-01-11 22:33:29

  hubot - Użytkownik

hubot
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-04-13

Czy to prawda, że OpenBSD jest najbezpieczniejszym systemem?

Wiele razy zdarzyło mi się przeczytać, że OpenBSD to ponoć najbezpieczniejszy system oraz że ma minimalną bazę kodu, co ma wpływać na jego bezpieczeństwo. Ciekawi mnie jak bezpieczeństwo OpenBSD wypada w porównaniu z innymi systemami z rodziny BSD, konkretnie mam na myśli FreeBSD, NetBSD i HardenedBSD oraz z takim chociażby shardenowanym dżentusiem, Archem, Slackware, Debianem, RHEL-em czy jakimkolwiek innym shardenowanym Linuxem. Weźmy przykład takiego FreeBSD - na nim jeśli chodzi o konteneryzację są jaile, jeśli chodzi o MAC to FreeBSD ma swój wbudowany podczas gdy w Linuxie macie multum tego - SELinux, RBAC, Apparmor, Firejail, Docker, LXC itd. Chciałbym, abyście rozważyli dwa przypadki:

1) desktop - załóżmy że taki system ma nam służyć głównie do programowania, administracji serwerami, pentestów i czego dusza zapragnie,
2) serwer - stronka w czymkolwiek (np. PHP, Python, Ruby), serwer poczty, bouncer IRC, LDAP, VPN etc.

Czy domyślne aplikacje w OpenBSD, tzn. OpenNTPd, httpd, OpenSMTPd są bezpieczniejsze od tlsdate, nginx, postfix oraz dovecot?

Offline

 

#2  2019-01-12 13:11:26

  urbinek - Dzban Naczelny

urbinek
Dzban Naczelny
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2009-10-01
Serwis

Re: Czy to prawda, że OpenBSD jest najbezpieczniejszym systemem?

Nie


A w wolnym czasie, robię noże :)
http://nginx.urbinek.eu/_photos/signature.png

Offline

 

#3  2019-01-12 17:02:30

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Czy to prawda, że OpenBSD jest najbezpieczniejszym systemem?

OpenBSD może być najbezpieczniejszy ale nie musi taki być.

System jest tylko tak bezpieczny, jak jego administrator kumaty.

Skoro się pytasz, to znaczy że słabo znasz ten system, i to jest sendo zagrożenia.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#4  2019-01-13 11:49:01

  urbinek - Dzban Naczelny

urbinek
Dzban Naczelny
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2009-10-01
Serwis

Re: Czy to prawda, że OpenBSD jest najbezpieczniejszym systemem?

Jacekalex napisał(-a):

Skoro się pytasz, to znaczy że słabo znasz ten system, i to jest sendo zagrożenia.

W skrócie, nie :)


A w wolnym czasie, robię noże :)
http://nginx.urbinek.eu/_photos/signature.png

Offline

 

#5  2019-01-13 12:28:09

  loms - Użytkownik

loms
Użytkownik
Skąd: Tarnowskie Góry
Zarejestrowany: 2007-07-20

Re: Czy to prawda, że OpenBSD jest najbezpieczniejszym systemem?

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to bardzo dobrą opinie ma właśnie Debian, jest odpowiednio popularny w przeciwieństwie do OpenBSD, przez cały okres istnienia dystrybucji nie było żadnych poważniejszych zagrożeń bezpieczeństwa.

A tak poza tym to Jacekalex ma 100% racji.


KNOPPIX 8.6, Windows 7

Offline

 

#6  2019-01-13 18:00:45

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Czy to prawda, że OpenBSD jest najbezpieczniejszym systemem?

Bezpieczeństwo debiana nie odbiega zbytnio od bezpieczeństwa windowsa. xD

loms napisał(-a):

... Debian... przez cały okres istnienia dystrybucji nie było żadnych poważniejszych zagrożeń bezpieczeństwa.

Nie było? xD

Ostatnio edytowany przez morfik (2019-01-13 18:01:21)

Offline

 

#7  2019-01-13 19:43:11

  loms - Użytkownik

loms
Użytkownik
Skąd: Tarnowskie Góry
Zarejestrowany: 2007-07-20

Re: Czy to prawda, że OpenBSD jest najbezpieczniejszym systemem?

morfik napisał(-a):

Bezpieczeństwo debiana nie odbiega zbytnio od bezpieczeństwa windowsa. xD

Teraz to pojechałeś na maksa.

morfik napisał(-a):

loms napisał(-a):

... Debian... przez cały okres istnienia dystrybucji nie było żadnych poważniejszych zagrożeń bezpieczeństwa.

Nie było? xD

Nie chodzi mi o dziury w oprogramowaniu (a łatki na te w porównaniu do Windowsa są wydawane bardzo szybko) a na przykład o podmiany pakietów na zmodyfikowane szpiegujące.

Ostatnio edytowany przez loms (2019-01-13 19:43:44)


KNOPPIX 8.6, Windows 7

Offline

 

#8  2019-01-13 20:08:04

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Czy to prawda, że OpenBSD jest najbezpieczniejszym systemem?

loms napisał(-a):

morfik napisał(-a):

Bezpieczeństwo debiana nie odbiega zbytnio od bezpieczeństwa windowsa. xD

Teraz to pojechałeś na maksa.

A coś bardziej konkretnie? xD

loms napisał(-a):

Nie chodzi mi o dziury w oprogramowaniu (a łatki na te w porównaniu do Windowsa są wydawane bardzo szybko) a na przykład o podmiany pakietów na zmodyfikowane szpiegujące.

Poczytaj o tym:

Luciano Bello discovered that the random number generator in Debian's openssl package is predictable. This is caused by an incorrect Debian-specific change to the openssl package (CVE-2008-0166). As a result, cryptographic key material may be guessable.
-- https://www.debian.org/security/2008/dsa-1571

Wszystkie klucze trzeba było unieważnić przez te zabawy w poprawianie gości od szyfrowania:

This is a Debian-specific vulnerability which does not affect other operating systems which are not based on Debian. However, other systems can be indirectly affected if weak keys are imported into them.

It is strongly recommended that all cryptographic key material which has been generated by OpenSSL versions starting with 0.9.8c-1 on Debian systems is recreated from scratch

Nie ma bezpiecznych systemów, są tylko bezpieczne usery. xD

Ostatnio edytowany przez morfik (2019-01-13 20:11:28)

Offline

 

#9  2019-01-13 20:32:00

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: Czy to prawda, że OpenBSD jest najbezpieczniejszym systemem?

Nawet takie niedopracowane Ubuntu ma Livepatcha od lat.


Debian - there is no substitute!

Offline

 

#10  2019-01-13 20:37:16

  arecki - Użytkownik

arecki
Użytkownik
Skąd: 44 Bronson Lane Hensonville
Zarejestrowany: 2016-03-03

Re: Czy to prawda, że OpenBSD jest najbezpieczniejszym systemem?

@morfik nie wiem po co wdawać się w dyskusje z loms, przecież wiadomo, że to zupełnie skrajne poziomy wiedzy :D

Offline

 

#11  2019-01-13 20:48:54

  loms - Użytkownik

loms
Użytkownik
Skąd: Tarnowskie Góry
Zarejestrowany: 2007-07-20

Re: Czy to prawda, że OpenBSD jest najbezpieczniejszym systemem?

arecki napisał(-a):

@morfik nie wiem po co wdawać się w dyskusje z loms, przecież wiadomo, że to zupełnie skrajne poziomy wiedzy :D

Forum jest po to aby dyskutować i nie ma ludzi nieomylnych. To fakt ja nie pracuję w IT wiec raczej ciągle się czegoś uczę ale raczej na własne potrzeby. Nie pracuje w IT bo za takie pieniądze nie dam sobie szarpać nerwów i nie czuje się z tego powodu gorszy co chcesz mi uświadomić. Wracaj więc do swojej wymarzonej pracy i martw się jak i za co naprawić zepsutą pralkę.


KNOPPIX 8.6, Windows 7

Offline

 

#12  2019-01-13 21:03:52

  arecki - Użytkownik

arecki
Użytkownik
Skąd: 44 Bronson Lane Hensonville
Zarejestrowany: 2016-03-03

Re: Czy to prawda, że OpenBSD jest najbezpieczniejszym systemem?

Chodzi o popularne ostatnio ...  "Nie znam się, ale się wypowiem" , parafrazując .... forum jest po to aby wymieniać się wiedzą, a Twoja jaka jest ... widać na obrazku.
Forum jest też po to aby wskazywać te braki w wiedzy, aby inni nie brali Twoje wypowiedzi za "prawdy objawione".
Osobiście, nie obrażę się jak ktoś mi wytknie braki w wiedzy, gdy czasem gdzieś pójdę "po bandzie" i napiszę coś czego nie jestem pewien.

Offline

 

#13  2019-01-13 21:16:55

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Czy to prawda, że OpenBSD jest najbezpieczniejszym systemem?

Niewiedza swoją drogą ale już od lat wiadomo, że linux nie jest ani mniej ani bardziej bezpieczny w stosunku do swoich konkurencyjnych odpowiedników — i to i to tworzą ludzie, a ci mają bardzo ograniczone pole percepcji. xD

Czy w linux'ie w końcu zaimplementowali jakiś podstawowy filtr pakietów, czy dalej nie ma żadnego? Czy korzystasz z dystrybucyjnego jaja, czy zbudowałeś własne? Bo to dystrybucyjne otwiera szereg podatności, np. symbole jądra są znane, czego exploity bardzo szukają. Dalej masz np. kexec czy hibernacje, które to pozwalają podmienić kernel — można wyłączyć to fakt (jeśli się wie gdzie i jak), a co jeśli ktoś korzysta z hibernacji, tak jak ja? (psstt, szyfrowanie...) xD

Dalej idąc, dziurawe/zbędne moduły, z których nie korzystasz, bo nie masz odpowiedniego sprzętu, albo możliwość ładowania modułów jak popadnie i to bez żadnej weryfikacji — wszystkie bugi na tym poziomie sprawiają, że cały syf leci wprost do kernela i jak tam się już znajdzie, to już niczym tego nie posprzątasz, a niestety by dystrybucja działała jako tako, to tego typu rzeczy muszą być na porządku dziennym, bo jak sobie wyobrażasz skonfigurowanie FW albo kernela, tak by działał na każdym sprzęcie z osobna i był jeszcze przy tym odpowiednio zabezpieczony? Dlatego masz kernel który działa na każdym sprzęcie i otwiera przy tym szereg podatności dla systemu, w który działa.

Jest też np. TPE i on już zajebiście poprawia bezpieczeństwo systemu, przynajmniej gdyby działał, bo coś mojego systemu to on nie lubi. xD No i wracamy tym samym do zwykłego usera, który musi sam sobie wszystko ogarnąć by mieć w miarę bezpieczny system, przynajmniej bezpieczniejszy niż mają inni ale dalej ktoś ci w upstreamie może buga zasadzić i się dowiesz o nim po paru latach, a jedyne co ci powiedzą, to "no sorry stary". xD

Offline

 

#14  2019-01-13 21:32:38

  loms - Użytkownik

loms
Użytkownik
Skąd: Tarnowskie Góry
Zarejestrowany: 2007-07-20

Re: Czy to prawda, że OpenBSD jest najbezpieczniejszym systemem?

Piszesz o tej całej podatności mając na uwadze, że ktoś ma dostęp do systemu w postaci konta, co jest podstawowym i poważnym błędem w polityce bezpieczeństwa.
Przedstaw mi schemat ataku na Debiana biorąc pod uwagę, że komputer z nim znajduje się za prostym routerem, który pracuje jako sprzętowy firewall.
W Windowsie schemat jest prosty, wykorzystuje się licencjonowane oprogramowanie, który otwiera backdoor w systemie.


KNOPPIX 8.6, Windows 7

Offline

 

#15  2019-01-13 21:50:21

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Czy to prawda, że OpenBSD jest najbezpieczniejszym systemem?

Ty zdajesz sobie sprawę, że masz w systemie zainstalowane coś co się nazywa przeglądarka internetowa? Jest to ogromna porcja kodu, pełna całej masy najróżniejszych błędów, która ma dostęp do praktycznie całego twojego systemu (nawet jeśli uważasz, że cześć plików jest RO lub przeglądarka nie ma do nich dostępu) i jest w stanie wykonywać dowolny kod po tym jak przejdziesz na trefną stronę, obchodzą przy tym wszelkie restrykcje FW (bo to ty zainicjowałeś połączenie). Mam dalej strzelać co może ci taki uruchomiony kod za sprawą przeglądarki zrobić, czy już się poddajesz? xD
Tu masz na pobudzenie wyobraźni:
https://blog.mozilla.org/security/2015/08/06/firefo … -in-the-wild/

Offline

 

#16  2019-01-13 21:56:00

  loms - Użytkownik

loms
Użytkownik
Skąd: Tarnowskie Góry
Zarejestrowany: 2007-07-20

Re: Czy to prawda, że OpenBSD jest najbezpieczniejszym systemem?

Nie wchodzę na przypadkowe strony, taką mam politykę bezpieczeństwa. Nawet jak szukam czegoś w Google to wchodzę tylko na wyniki, które są najwyżej.
Wysil się bardziej i podaj mi schemat skutecznego ataku na mnie z Debianem jak na Ciebie z Windowsem już podałem.


KNOPPIX 8.6, Windows 7

Offline

 

#17  2019-01-13 22:09:47

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: Czy to prawda, że OpenBSD jest najbezpieczniejszym systemem?

Od nastu miesięcy na tym forum iluś niezindoktrynowanych użytkowników regularnie pisze, że jakość Debiana się obniża. Morfik sam pisał, że jak coś zgłaszał to opiekun z QA to zamiast rozwiązać problem to wywalił paczkę.

A propos przeglądarek jak ktoś korzysta z DNS Cloudflare to można testować

https://www.cloudflare.com/ssl/encrypted-sni/

https://censorship.repair/page4.html


Debian - there is no substitute!

Offline

 

#18  2019-01-13 22:18:26

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Czy to prawda, że OpenBSD jest najbezpieczniejszym systemem?

loms napisał(-a):

Nie wchodzę na przypadkowe strony, taką mam politykę bezpieczeństwa. Nawet jak szukam czegoś w Google to wchodzę tylko na wyniki, które są najwyżej.

Wyniki najwyżej w google... widać, że nie czytasz niebezpiecznika, tam już była cała masa historii, że te pierwsze linki w wynikach były trefne za sprawą różnych zabiegów...

loms napisał(-a):

Wysil się bardziej i podaj mi schemat skutecznego ataku na mnie z Debianem

Już ci podałem, atak niezależny od systemu z wykorzystaniem tego narzędzia, z którym każdy z nas się praktycznie nie rozstaje... i nie mówię tu bynajmniej o żadnym ogranie. xD


loms napisał(-a):

...jak na Ciebie z Windowsem już podałem.

Ty mi nic nie podałeś za wyjątkiem jakiegoś ogólnego stwierdzenia, którego rozwinięcie jest znane chyba jedyne tobie. xD

Jeśli jednak chcesz, bym cię rozstrzelał, to idę po karabin — DNS, słyszałeś o czymś takim? A wiesz, że te twoje pierwsze wyniki w google zanim na nie zostaniesz odesłany, to trzeba pierw wykonać szereg zapytań DNS o adresy IP? A wiesz, że obecnie te zapytania nie są w żaden sposób chronione i nie były przez dekady? Dopiero teraz powoli zaczyna się coś w tej kwestii zmieniać jak DNS-over-TLS, którego implementacje ma zamiar google przeporwadzić na swoich publicznych DNS, tych 8.8.8.8 i 8.8.4.4 . Póki co jeśli sam nie dbasz o zabezpieczenie zapytań DNS, to można cię bez problemu przekierować na dowolny adres i zrobić z twoim kompem dosłownie wszystko i tu już można praktycznie zamknąć temat podawania "skutecznych ataków na ciebie z Debianem". :]

@ciastek1981 , to działa lub nie działa, zależy od opiekuna/deva. Ja ostatnio się bawię w znajdywanie bugów w AppArmor i nftables, no i co chwila jakieś ciekawe kwiatki wychodzą. Część już poprawili, inne nie, a inne debugują i się zastanawiają WTF. xD O tu przykład z netfiltera:
https://marc.info/?l=netfilter&m=154716139906192&w=2

Offline

 

#19  2019-01-13 22:25:24

  loms - Użytkownik

loms
Użytkownik
Skąd: Tarnowskie Góry
Zarejestrowany: 2007-07-20

Re: Czy to prawda, że OpenBSD jest najbezpieczniejszym systemem?

Podałeś przykład z przeglądarką i jest on słaby bo na mnie on nie działa.
To, że jak się nie pisze o tym w internecie i na niebezpieczniku (tak na marginesie to jest jedna ze stron, której nie odwiedzam właśnie ze względów bezpieczeństwa, a jeżeli tam wchodzisz to sam nie rozumiesz podstawowych zasad bezpiecznego przeglądania stron) to nie znaczy, że tego nie ma.
Oryginale i licencjonowane oprogramowanie może posiadać tyle furtki i nie piszę tutaj, że posiada bo źródła tej informacji podać nie mogę.
Co do ataku na DNS to korzystam tylko z DNSów Google, więc tutaj też proszę o schemat ataku.

Ostatnio edytowany przez loms (2019-01-13 22:35:30)


KNOPPIX 8.6, Windows 7

Offline

 

#20  2019-01-13 22:56:59

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Czy to prawda, że OpenBSD jest najbezpieczniejszym systemem?

loms napisał(-a):

Podałeś przykład z przeglądarką i jest on słaby bo na mnie on nie działa.

Nie działa? Używanie zbugowanego oprogramowania, tak skomplikowanego przy tym, że nawet jego twórcy nie są w stanie dostrzec w nim błędów, nie jest zbytnio zalecane przez politykę bezpieczeństwa, zwłaszcza, że teraz te przeglądarki żądają CAP_SYS_ADMIN, tu możesz poczytać co to jest.

loms napisał(-a):

To, że jak się nie pisze o tym w internecie i na niebezpieczniku (tak na marginesie to jest jedna ze stron, której nie odwiedzam właśnie ze względów bezpieczeństwa, a jeżeli tam wchodzisz to sam nie rozumiesz podstawowych zasad bezpiecznego przeglądania stron) to nie znaczy, że tego nie ma.

A czy mógłbyś mi te "podstawowe zasad bezpiecznego przeglądania stron" przedstawić i wytłumaczyć co robię źle? xD

loms napisał(-a):

Oryginale i licencjonowane oprogramowanie może posiadać tyle furtki

Jak i każde inne oprogramowanie może je posiadać. O tu przykład z FF (ale się na niego uwziąłem xD). W skrócie liczba iteracji hasła to 1, a powinno być kilkadziesiąt/kilkaset tyś. Oczywiście nie wspominając już o przejściu na Argon2. Bez tego zabezpieczenia, hasełka można złamać z parę minut... Dlatego ja już zrezygnowałem z trzymania haseł w FF, i podpiąłem sobie keepassxc, który wie co to Argon2: https://keepassxc.org/

loms napisał(-a):

i nie piszę tutaj, że posiada bo źródła tej informacji podać nie mogę.

Czyli nie posiada? xD

loms napisał(-a):

Co do ataku na DNS to korzystam tylko z DNSów Google, więc tutaj też proszę o schemat ataku.

Czytasz ze zrozumieniem co ja tu piszę, czy nie bardzo?

Offline

 

#21  2019-01-13 23:03:58

  loms - Użytkownik

loms
Użytkownik
Skąd: Tarnowskie Góry
Zarejestrowany: 2007-07-20

Re: Czy to prawda, że OpenBSD jest najbezpieczniejszym systemem?

Czytam ze zrozumieniem co piszesz, przedstawiasz mi teorię i używasz sformułowania "to można cię bez problemu przekierować na dowolny adres", pytam się w jaki sposób. Proszę o konkretny schemat ataku na mnie z uwzględnieniem, że korzystam z DNSów Google.
Co do samego niebezpiecznika to jeżeli ktoś gdziekolwiek coś podkłada to właśnie jest to te miejsce.
Trzymanie haseł w FF to też skrajna głupota.
Co do źródła informacji są to dane wywiadowcze.
Wracając do sedna proszę o schemat ataku na mnie mając na uwadze wszystko co o sobie napisałem. Nie ma takiego schematu tutaj Cię uprzedzę.


KNOPPIX 8.6, Windows 7

Offline

 

#22  2019-01-13 23:05:36

  091619EE - Użytkownik

091619EE
Użytkownik
Zarejestrowany: 2018-07-09

Re: Czy to prawda, że OpenBSD jest najbezpieczniejszym systemem?

można i nawet bezpiecznie korzystać z DNSów rozwiąznywanych przez Tor Exit Node
pod warunkiem że się po stronie klienta kontroluje poprawność certyfikatu

a już w ogóle najbezpieczniej wchodzić przez domeny .onion (jeżeli serwis je udostępnia)
bo wtedy nie trzeba nawet ufać CA - adres od razu pełni funkcje fingerpirntu klucza
publicznego

Offline

 

#23  2019-01-13 23:36:24

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Czy to prawda, że OpenBSD jest najbezpieczniejszym systemem?

loms napisał(-a):

Czytam ze zrozumieniem co piszesz, przedstawiasz mi teorię i używasz sformułowania "to można cię bez problemu przekierować na dowolny adres", pytam się w jaki sposób.

Można ci albo podmienić plik /etc/resolv.conf , albo przekierować zapytania słane na port 53 na dowolny adres na zaporze sieciowej, np.

Kod:

 -p udp -m udp --dport 53 -j DNAT --to-destination ...

i se możesz używać 8.8.8.8. Jeśli pójdzie ci zapytanie na 8.8.8.8:53 , to adres docelowy tego pakietu zostanie przepisany na to co se ktoś ustali w regule zapory i tyle masz z używania góglowskiego DNS... Tak się zajebiście infekuje routery domowe (przynajmniej w podobny sposób) i wtedy wszystkie kompy w sieci mają podmienione rekordy DNS, bo zapytania trafiają do trefnego serwera DNS...

Ty nie korzystasz z serwrów DNS gógla, ty tylko wysyłasz do nich zapytania, a to co się z tymi zapytaniami będzie działo po drodze, czyli na każdym hop'ie w sieci, to już zależy od twojego ISP, jego ISP, itp... i mogą ci dowolnie te zapytania DNS przerabiać, wstrzykiwać reklamy i inne gówna. Np. mój ISP wstrzykiwał komunikaty o nie zapłaceniu rachunku, wtedy po otwieraniu przeglądarki wymuszone było przeczytanie komunikatu o uregulowaniu płatności. Albo Aero2 wymusza przekierowanie domeny by wpisać kod Captcha... Naprawdę, to nie stanowi wyzwania w dzisiejszych czasach, by ci DNS przekierować i to jeszcze bez twojej wiedzy. To co jednak łączy te wszystkie rzeczy, to brak zabezpieczenia protokołu DNS. Odkąd ja szyfruje zaptyania DNS, to nawet Aero2 mi nie działa bo muszę ręcznie odwiedzić domenę, bo inaczej to mnie nie przekieruje jak wpisze w pasku adresu dug.net.pl. Już rozumiesz zagrożenie czy dalej nic? xD

loms napisał(-a):

Trzymanie haseł w FF to też skrajna głupota.

A czemuż to?

Offline

 

#24  2019-01-13 23:44:41

  loms - Użytkownik

loms
Użytkownik
Skąd: Tarnowskie Góry
Zarejestrowany: 2007-07-20

Re: Czy to prawda, że OpenBSD jest najbezpieczniejszym systemem?

Trzymanie haseł w FireFox to potencjalne źródło ich wycieku, tak jak wiesz nie są w żaden sposób szyfrowane, tutaj schematu ataku Ci nie podam bo go nie znam, to jest mój domysł.
Schemat skutecznego ataku to jest opis krok po kroku co mi zrobisz, żeby mnie skutecznie zaatakować. Cały czas piszesz wszystko co ma sens jednak nie podajesz konkretnego rozwiązania. Co do DNSów to router mam nie od operatora tylko swój, starego poczciwego TP-Linka, nie zwiększam nawet prędkości internetu z 50 megabit żeby go nie wymieniać.
Czy można wstrzykiwać coś skutecznie w pakiety na ich drodze z serwera do klienta poddałbym raczej w wątpliwość. Korzystam z Vectry i tam dostęp do całej infrastruktury jest dosyć dobrze chroniony.


KNOPPIX 8.6, Windows 7

Offline

 

#25  2019-01-13 23:51:52

  jawojx - Użytkownik

jawojx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-11

Re: Czy to prawda, że OpenBSD jest najbezpieczniejszym systemem?

Nie interesuje mnie „wyższość świąt wielkanocnych nad bożym narodzeniem”, krótko nie interesują mnie wasze poglądy o systemach. Nie interesuje mnie co było źle i jest naprawione, bez teorii, nie piszcie ogólników. Jestem za to zainteresowany tymi stronami i exploitami, które zrobią mi kuku przez przeglądarkę, na zaktualizowanym i domyślnie zainstalowanym Debianie, domyślnie bez modyfikacji. Niech mi chociaż zmieni DNS-y. Nawet zamienię na router z dziurawym  starym oprogramowaniem, oczywiście bez usług dostępnych z internetu. Proszę o adresy i czekam.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)