Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2018-09-19 17:10:19

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: ACTA2

Bodzio napisał(-a):

skullman napisał(-a):

Nie będzie tak źle, wierzę, że UE chce dla nas dobrze. Co najwyżej z działu "luźne rozmówki" poleci parę przypiętych wątków.

Nie będzie tak źle. Dopóki nie skaczecie sobie do oczu i nie wyzywacie od h* i k* to możecie sobie tam bredzić :P

ja miałem na myśli przypięte wątki z polecanymi książkami, filmami czy muzyką bo są one objęte ustawami o prawach autorskich.

@ciastek1981 ja zawsze wiedziałem, że fachowcy z UE to nie partacze i nie skrzywdzą swoich obywateli i że każde prawo jest przemyślane.

Offline

 

#52  2018-09-19 18:45:08

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: ACTA2

@skull

Zobaczy się bo z tym to różnie bywa. Ja się bardziej boje, że u nas jak zwykle zamiast rzeczowej debaty będzie szopka polityczna.

Jeżeli jakkolwiek rozumiem dyrektywy UE to po dogadaniu szczegółów - trialog, do ~ stycznia 2019 czeka nas transpozycja

Aby dyrektywa weszła w życie na poziomie krajowym, kraje UE muszą przyjąć prawo umożliwiające jej transpozycję. Te krajowe środki muszą osiągnąć cele wyznaczone w dyrektywie. Organy krajowe muszą powiadamiać o tych środkach Komisję Europejską.

Kraje UE mają możliwość manewru w ramach procesu transpozycji. Dzięki temu mogą uwzględnić specyfikę krajową. Transpozycji dokonuje się w terminie określonym podczas przyjmowania dyrektywy (przeważnie w ciągu dwóch lat).

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/HTML … 7&from=PL

Ostatnio edytowany przez ciastek1981 (2018-09-19 18:46:48)


Debian - there is no substitute!

Offline

 

#53  2018-09-19 18:52:51

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: ACTA2

morfik napisał(-a):

Tak czy inaczej, już sam fakt obecności takiego skryptu budzi wątpliwości co radnych forum dug, no bo teraz to może i w dla dobra dzieci pozamieniajmy te słowa obraźliwe, ale w przyszłości może to się zaostrzyć i np. ktoś napisze, "używam ubuntu", a skrypt zaszaleje i wpisze "używam debiana". xD

Nie bój żaby, to co jest to nie jest drastyczne. hi naprawdę bluzgał i ludziowie zgłaszali, że to niefajne jest. Pierwszy pisałem przy zakładaniu forum, że tu cenzury nie będzie. Ale... czowiek się starzeje, jak by nie było mam 63 lata ... o ja pierdole https://olympusforum.pl/images/smilies/szok.gif i nie wypada tak bluzgać. Bądź co bądź, dzieci to też czytają.
Ale to tyle cenzury, którą można zresztą ominąć... no nie będę całego kodu ascii wpakowywał do cenzury.
...
Teraz o książkach i filmach. Nikt tu nie podaje linków do torrentów i p2p. Ktoś kumaty nie potrzebuje zachęty bo sam sobie znajdzie. Te wątki to raczej reklama, tfu nie - raczej taka opinia: o, takie coś mi się podoba.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#54  2018-09-19 20:10:46

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: ACTA2

Bodzio napisał(-a):

hi naprawdę bluzgał i ludziowie zgłaszali, że to niefajne jest.

To już się nie powtórzy tzn. trzymam się żelaznej zasady piłeś nie pisz bo później na trzeźwo jest mi wstyd jak czytam głupoty i bluzgi, które wypisywałem po pijaku. Przepraszam wszystkich za te haniebne czyny.


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#55  2018-09-19 20:29:00

  arecki - Użytkownik

arecki
Użytkownik
Skąd: 44 Bronson Lane Hensonville
Zarejestrowany: 2016-03-03

Re: ACTA2

hi napisał(-a):

Bodzio napisał(-a):

hi naprawdę bluzgał i ludziowie zgłaszali, że to niefajne jest.

To już się nie powtórzy tzn. trzymam się żelaznej zasady piłeś nie pisz bo później na trzeźwo jest mi wstyd jak czytam głupoty i bluzgi, które wypisywałem po pijaku. Przepraszam wszystkich za te haniebne czyny.

Nie czyny a słowa, ale mimo wszystko za retrospekcję należy się: brawo TY!

Offline

 

#56  2018-09-19 21:57:00

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: ACTA2

I mnie też to cieszy :)


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#57  2018-09-22 20:02:53

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: ACTA2

skullman napisał(-a):

Nie będzie tak źle, wierzę, że UE chce dla nas dobrze

Michalkiewicz to dosyć trafnie skomentował:

Żaden system nie może przetrwać długo bez cenzury. Zwłaszcza taki, który jest nastawiony na kształtowanie świadomości ludzkiej.

https://youtu.be/fJ_a3ZsDDxg?t=12m44s


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#58  2018-09-23 11:06:04

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: ACTA2

Ehh, czepiacie się tej UE i czepiacie, a ona tyle dobrego już dla nas zrobiła. xD

O tak by się nie nadwyrężać, to UE nakazała by:
- ocieplać bloki (szczytowe ściany), bez tego to by dalej szlag ludzi trafiał w zimie. Mój ojciec walczył o to chyba z 10-15 lat by w końcu ocieplili te ściany, a teraz proszę przyszła UE i od razu ocieplili. xD
- od przyszłego roku skończyć ze zmianami czasu, z tego co gdzieś tam mi się o uszy obiło, to państwa członkowskie będą mogły wybrać czy zostać przy letnim czy zimowym ale już zmian czasu nie będzie -- te na letnim zmienia ostatni czas w marcu, a te z zimowym w październiku i tyle, że też UE musi ludziom coś takiego narzucać... xD
- google zapłaci kasę za swoje wredne praktyki: https://www.indidea.org/gael/blog/eu-fines-google-4 … a-good-thing/

Także nie krytykujcie tej UE, bo ona czasem dobre rzeczy robi, a zawsze możecie pójść na dwór protestować, że cenzura. xD

Ostatnio edytowany przez morfik (2018-09-23 11:08:16)

Offline

 

#59  2018-09-23 12:57:18

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: ACTA2

"Cenzura" bo ściągać nie mogą ;)

Poważnie, ja uważam, że coś takiego jak NIEobowiązkowy "podatek od piractwa" można wprowadzić. 10-20€ do abonamentu i jakiś limit dla zasysających wszystko jak leci np. 100GB co m-c. Mogą być progi 10€ 50GB, 20€ 100GB. Niech sobie wtedy monitorują sieć i kasę transferują do twórców. Lepsze to niż ujadanie, albo czekanie na wizytę smutnych panów, których BOT z KWP gdzieś cię namierzył ;)

Ostatnio edytowany przez ciastek1981 (2018-09-23 12:57:50)


Debian - there is no substitute!

Offline

 

#60  2018-09-23 15:41:55

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: ACTA2

ciastek1981 napisał(-a):

kasę transferują do twórców.

Bredzisz facet i w dodatku jesteś naiwny. Ten hajs płynie w 99% do koncernów a nie do twórców. Wystarczy spojrzeć na nasz rodzimy rynek fonograficzny jak ZAiKS okrada twórców:
https://natemat.pl/152485,czyste-sa-tylko-nosniki

ciastek1981 napisał(-a):

można wprowadzić. 10-20€ do abonamentu

No to już jest kuriozum z Twojej strony. Widać za dużo hajsu masz, że optujesz za jeszcze większym strzyżeniem durnych owieczek przez korporacje i koncerny medialne, które nawet nie płacą podatków. Takie postulaty już nawet nie są głupotą a zwykłym frajerstwem. W sumie to mnie nie dziwi skoro płacisz nawet za jakieś popłuczyny po Ubuntu. Twój hajs Twoja sprawa ale mi wystarczy i tak spory już rachunek za średniej jakości łącze. Oprogramowania w tym gier nie "piracę" jak to nazywacie ale to bardziej ze względów bezpieczeństwa niż z troski o koncerny i korporacje a filmy i muzykę w świetle polskiego prawa mogę sobie ściągać na tzw. własny użytek. OOOOOOOczywiście z torrentów zasysam tylko i wyłącznie dystrybucje linuksa (o ile nie tuneluję ruchu :)

ART. 23 USTAWY O PRAWIE AUTORSKIM
1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. (...)

2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje korzystanie z pojedynczych egzemplarzy utworów przez krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.

a tu taka ciekawostka:
http://www.miastogier.pl/wiadomosc,28674.html

Ostatnio edytowany przez hi (2018-09-23 16:19:40)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#61  2018-09-23 17:20:06

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: ACTA2

hi, piłeś, ćpałeś nie pisz.

Co mnie to interesuje jaki jest podział czy 1/10 czy 1/6 trafia do twórcy.

Ustawę o prawie autorskim można zmienić.

Napisałem przecież NIEobowiązkowy. Ja wolę mieć spokój.

Pracujesz za darmo? Doceń pracę devów i płać chociaż po 2-3 € raz na jakiś czas. Nie bądź frajer.

Ostatnio edytowany przez ciastek1981 (2018-09-23 17:23:59)


Debian - there is no substitute!

Offline

 

#62  2018-09-23 17:51:25

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: ACTA2

ciastek1981 napisał(-a):

hi, piłeś, ćpałeś nie pisz.

No to jest cios poniżej pasa. Co teraz będziesz tak kwitował każdą moją wypowiedź na forum z którą się nie zgadzasz? Sądząc po tym jaką frajdę sprawia ci przyłączanie się do nagonki na innych użytkowników forum a wręcz ich prowokowanie jak w tym wątku to zapewne tak...
https://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?pid=321247#p321247

ciastek1981 napisał(-a):

Co mnie to interesuje jaki jest podział czy 1/10 czy 1/6 trafia do twórcy.

widzisz a mnie to interesuje skoro za coś już płacę to chcę wiedzieć czy mój hajs trafia w całości do twórcy czy do kiesy żerującego na twórcach prezia instytucji typu ZAiKS, której nie zamierzam finansować.

ciastek1981 napisał(-a):

Pracujesz za darmo? Doceń pracę devów i płać chociaż po 2-3 € raz na jakiś czas. Nie bądź frajer.

Zdarza mi się wykonać jakąś pracę nieodpłatnie, nie widzę w tym nic dziwnego. Po za tym nigdzie nie napisałem, że nie wspieram twórców, nawet jeżeli tego ode mnie nie oczekują i udostępniają swoje dzieła nieodpłatnie. Nie cierpię po prostu wyłudzania pieniędzy pod pretekstem wspierania twórców jak to robi ów ZAiKS i inne tego typu "pasożyty".

Ostatnio edytowany przez hi (2018-09-23 18:04:55)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#63  2018-09-23 18:03:57

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: ACTA2

Gdzie ja napisałem o ZAiKS?

Napisałem NIEobowiązkowy "podatek od piractwa". Wtedy niech odpowiedni organ powołany do tego rozdziela wpływy UCZCIWIE do odpowiednich firm, koncernów, twórców, a nie do pasożyta ;) Jeżeli wszyscy się zrzucą lub większość to będzie taniej. Ktoś musi stworzyć dzieło, ktoś musi je zredagować, ktoś musi je przetworzyć, ktoś musi je wypromować, a to cały sztab ludzi, którzy za uścisk dłoni nie pracują. Mają rachunki, kredyty, rodziny ... za darmo to ja mogę sąsiadom pomóc kran naprawić czy zlew odetkać ;)


Debian - there is no substitute!

Offline

 

#64  2018-09-23 18:08:48

  Novi-cjusz - Użytkownik

Novi-cjusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-05

Re: ACTA2

- Nie ograniczymy spoleczenstwu obywatelskiego prawa do dostepu zrodel uczciwej informacji.
- Nie zbierzemy nikomu zadnych pieniedzy
- Nie klamalismy...Nie klamiemy...Nie bedziemy nigdy klamac.
https://i.postimg.cc/gwfw72VN/kpina.jpg
Wszystko to robimy dla waszego dobra, zrozumieliscie wy .... europejczycy!?


------------------------------------------------------------------------------------
"Inveniam viam aut faciam" : I will either find a way, or I shall make one
"Złoto to pieniądz królów, srebro to pieniądz dżentelmenów, barter to pieniądz chłopów ale dług to pieniądz niewolników."

Offline

 

#65  2018-09-23 18:14:45

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: ACTA2

@up

Ty popatrz,a taka G...o Prawda Codziennie nie płaci swoim dziennikarzom i współpracownikom za pracę jaką wykonali pomimo wsparcia kasty rządzącej.


Debian - there is no substitute!

Offline

 

#66  2018-09-23 18:18:27

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: ACTA2

zacznijmy od tego, że nie ma czegoś takiego jak piractwo, chyba, że masz na myśli to:
https://www.youtube.com/watch?v=1NKdAxN5jJI

po za tym sprawdź sobie definicję słowa podatek:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Podatek

krótko rzecz ujmując słowa nieobowiązkowy i podatek wykluczają się nawzajem

teraz wiesz dlaczego bredzisz?

Ostatnio edytowany przez hi (2018-09-23 18:19:47)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#67  2018-09-23 18:20:44

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: ACTA2

Hi, Ciastek1981.

Po ch.. się tak nakręcacie.


ZSRE już nie istnieje (sam to pokazał w 2012 przy okazji Grexitu), teraz rządzą w ZSRE Niemcy, a Niemcy mają tylko jeden projekt na ZSRE, nazywa się Mitteleuropa,
i tu jest sedno problemu.

Niektórzy zauważyli wcześniej, inni później, jeszcze inni dopiero zauważą a niektórzy nigdy nie zauważą, ze wchodziliśmy dobrowolnie do UE a nie ZSRE czy Mitteleuropy.
Jest zasadnicza różnica miedzy UE, gdzie kraje, członkowie UE mogą realizować swoje narodowe interesy, a Mitteleuropą, gdzie wszystkie kraje mają realizować niemieckie interesy.

Tu jest sedno problemu z obecną falą eurosceptyzmu, zagrożenia demokracji w Polsce, Rumunii, Bułgarii,  czy na Węgrzech, ostatnio również we Włoszech, tu jest też przyczyna Brexitu oraz  rozłożonego na raty hiperkryzysu strefy Euro.

Pozdro

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2018-09-23 18:22:13)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#68  2018-09-23 18:20:47

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: ACTA2

@hi

Cudzysłów jest ci obcy, bo nie widzę innej przyczyny niezauważenia go przez ciebie.

EOT

PS Jak wszyscy będą ściągać bo jak coś jest już w sieci to jest legalne to w końcu nikt niczego wartościowego nie stworzy, a będziemy otaczani przez lachociągi-glonojady (dubajki jak kto woli) puszczone przez auto-tune.

Nie przeczytamy żadnej książki bo wydawnictwo splajtuje, albo będziemy uważać publikacje za bezwartościowe bo nie starczyło na opłacenie recenzenta i korekty.

Ostatnio edytowany przez ciastek1981 (2018-09-23 18:25:31)


Debian - there is no substitute!

Offline

 

#69  2018-09-23 18:31:53

  Novi-cjusz - Użytkownik

Novi-cjusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-05

Re: ACTA2

Europa Junickera jest zaprzeczeniem Europy Schumana z 1950r.
Ci, ktorzy mieli byc na zawsze rozbrojeni, teraz wzieli pod but tych, ktorzy mieli byc na zawsze bezpieczni.
Jednym z narzedzi jest i ma byc dezinformacja.
Niech zyje Europa od Kamczatki poprzez Pekin az do Gibraltaru, Vivat.

Ps. Bardzo pouczajaca jest historia witryny "wp.pl" W jakich okolicznosciach powstala i kto byl jej zalozycielem.
      Starsi forumowicze pewnie pamietaja.
      Jak szybko i w jakich warunkach wlasciciel sie zmieni,,, wnioski ?

Ostatnio edytowany przez Novi-cjusz (2018-09-23 18:52:18)


------------------------------------------------------------------------------------
"Inveniam viam aut faciam" : I will either find a way, or I shall make one
"Złoto to pieniądz królów, srebro to pieniądz dżentelmenów, barter to pieniądz chłopów ale dług to pieniądz niewolników."

Offline

 

#70  2018-09-23 18:33:46

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: ACTA2


Debian - there is no substitute!

Offline

 

#71  2018-09-23 18:58:37

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: ACTA2

ciastek1981 napisał(-a):

Tutaj też nie płacą?

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,239 … -ktorych.html

Bankructwo RUCH SA walnęło jednakowo we wszystkie gazety.
Chociaż faktycznie, w centrach miast i centrach handlowych jeszcze jest Kolporter i Garmond, ale na prowincji tylko RUCH dostarczał gazety.

Jednak ze sprzedaży w Garmondzie i Kolporterze żadna gazeta się nie utrzyma nawet rok,
chyba, że ktoś będzie ją sponsorował.

Prywatyzacja przed kilkoma laty Ruchu i jego dzisiejsza upadłość może być częścią jakiegoś planu politycznego, ale to się dopiero w przyszłości wyjaśni.

Pozdro

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2018-09-23 18:59:12)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#72  2018-09-23 19:02:40

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: ACTA2

No, ale jak to jest możliwe przy wsparciu państwa i państwowych spółek? Przecież kasa z reklam i ogłoszeń płynie strumieniem. To jest więcej kasy niż wcześniej ze SKOKów i samej sprzedaży. To jakieś drobne kwoty w stosunku to tam jest pompowane.


Debian - there is no substitute!

Offline

 

#73  2018-09-23 19:09:22

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: ACTA2

ciastek1981 napisał(-a):

No, ale jak to jest możliwe przy wsparciu państwa i państwowych spółek? Przecież kasa z reklam i ogłoszeń płynie strumieniem. To jest więcej kasy niż wcześniej ze SKOKów i samej sprzedaży. To jakieś drobne kwoty w stosunku to tam jest pompowane.

Mylisz się

Wpływy z reklam są zależne od faktycznej sprzedaży, nie ma odpowiedniego poziomu sprzedaży, to nie ma też kasy za reklamy.
Bez RUCH'u nie ma odpowiedniego poziomu sprzedaży, bo go być nie może.
Nikt nie ogłosi się w gazecie którą niewielu kupuje i czyta,
i której sam nie ma gdzie kupić.

Wszystkie gazety znalazły się na dnie z powodu upadłości RUCHu.

Od najmniejszych do największych.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#74  2018-09-23 19:33:37

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: ACTA2

Jacekalex Święta racja. Niemcy powtarzają na skalę europejską to co zrobili Amerykanie po 2 wś z uzależnieniem całej zachodniej gospodarki od dolara potem jego masowym dodrukiem (podatek inflacyjny) po drodze oczywiście było zrzucenie parytetu złota i koniec końców wszyscy zapierdalali na kurs dolara finansując konsumpcję i dobrobyt amerykanów. To samo nieudolnie próbują robić Niemcy z ojro.

ciastek1981 Po prostu nie rozumiem co masz na myśli pisząc nieobowiązkowy podatek w cudzysłowie, już samo to jest zaprzeczeniem jakiejkolwiek logiki. Jak to twoim zdaniem miałoby wyglądać? Miałbym złożyć pismo w jakimś inspektoracie do spraw piractwa, że chcę piracić i wpłacił dobrowolnie zadatek mając zabezpieczenie, że nie będą mnie dręczyły organy ścigania? Jak sobie wyobrażasz uczciwą redystrybucję wpływów i przede wszystkim jak sobie wyobrażasz zgodę na taki proceder pazernych korporacji/koncernów, które sumują wszystko co zostało "spiracone" tak jakby to normalnie sprzedały i wyliczają to jako strata co jest już całkowitym zaprzeczeniem zdrowego rozsądku.

Przecież dziś nikt nikomu nie broni finansować dobrowolnie twórców, którzy często z takich dobrowolnych wpłat są w stanie się utrzymać i kontynuować swoją twórczość. A samo tzw. piracenie może przynosić także korzyści w szczególności tym mniejszym, dałem sznurek wyżej z taką sytuacją:
http://www.miastogier.pl/wiadomosc,28674.html

A o korporacje się nie bój, one doskonale potrafią omijać system podatkowy czyli de facto okradają nas wszystkich to dlaczego my mamy im nie odpłacać tym samym?

Ostatnio edytowany przez hi (2018-09-23 19:39:16)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#75  2018-09-23 20:32:12

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: ACTA2

@hi

Nieobowiązkowy w sensie płaci ten kto chce, ale jak nie płacisz to licz się z konsekwencjami ściągania utworu na którego twórca/autor/wytwórnia nie wyrazili zgody na bezpłatne rozpowszechnianie w internecie lub kupuj sobie na sztuki/jednostki dzieła, książki, muzykę.

Korporacje można ominąć, prowizję zwiększyć i etc. Kwestia regulacji. Zresztą lata temu P2P i Torrenty monitorowała np. KWP w Katowicach.

Technika poszła do przodu. W skali państwa to się da osiągnąć.

@Jack

Wolumen sprzedaży przecież jest podawany. Kasa nie trafia tylko od jednego dystrybutora. Poza tym zobacz jaki nakład jest tego mizerny - naście tysięcy sztuk 3 razy więcej idzie na makulaturę.

To wszystko przez Ryżego xD Nawet jak ty kupujesz po 5 sztuk.

Ostatnio edytowany przez ciastek1981 (2018-09-23 20:37:21)


Debian - there is no substitute!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)