Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2017-05-03 14:44:33

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Ebook - Kindle czy coś innego?

CoolReader na pocketbooku działa wyśmienicie - szczególnie z firmatem FB2 (a tego najczęściej używam). Zresztą MoonReader to po prostu taki klon CoolReadera więc będziesz miał program który znasz.


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#52  2017-05-03 18:03:57

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Ebook - Kindle czy coś innego?

Dobra Panowie - na razie przestawiłem sobie żeby standardowo otwierał za pomocą FBReader'a i na razie nic więcej mi nie trzeba, może jak kiedyś będę się bawił w jakieś inne formaty niż to co FBReader łyka to sprawdzę tego CoolReader'a - ale chwilowo wszystko śmiga jak powinno i spełnia moje oczekiwania (ja tam wielkich wymagań nie mam - w zasadzie tylko o to liczenie stron mi chodziło, tak to wszystko na defaultowych ustawieniach zdaje się śmigać OK).

Na razie z urządzenia jestem generalnie zadowolony.

Pozdrawiam.

Offline

 

#53  2017-11-07 22:28:08

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Ebook - Kindle czy coś innego?

Panowie, pytanko - czy możecie mi powiedzieć jaki macie mniej więcej disharge-rate waszych Pocketbook'ków kiedy lezą nieużywane przez dłuższy czas? Ja ostatnio ze swojego korzystałem 25 października, jak go wyłączałem miał bodajże 95% baterii, dzisiaj patrzę a tutaj 50% - u was w spoczynku schodzi na podobnym poziomie?

Offline

 

#54  2017-11-08 01:34:43

  davidoski - Użytkownik

davidoski
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-04-17

Re: Ebook - Kindle czy coś innego?

Trudno powiedzieć bo używam non stop. Co za problem podładować?

Offline

 

#55  2017-11-08 06:38:38

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Ebook - Kindle czy coś innego?

@davidoski:

Żaden, tylko pytanie czy taki disachrge jest normalny... mam wrażenie że wcześniej to schodziło znacznie wolniej (1% na dzień np.). Dałem ciała i dałem mu rozładować się do tego stopnia że nie chciał się włączyć... martwi mnie czy bateria przez to nie dostała po tyłku, stąd pytanie.

Przykładowo mój tablet Chiński z Androidem od pół roku leży bez ładowania i wczoraj wstał bez problemu - przy 40% baterii, dlatego trochę się dziwię że E-Book się rozładował sam z siebie...

Offline

 

#56  2017-11-08 07:51:02

  davidoski - Użytkownik

davidoski
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-04-17

Re: Ebook - Kindle czy coś innego?

Trudno to stwierdzić, bo musiałbym przestać używać urządzenie, a to nie wchodzi w grę ;)

Offline

 

#57  2017-11-08 13:45:29

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Ebook - Kindle czy coś innego?

Może jakiś proces wisiał i stąd ten ubytek energii?

A po tym całkowitym rozładowaniu ładowałeś go dopiero raz czy kilka razy?

Offline

 

#58  2017-11-08 18:22:50

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Ebook - Kindle czy coś innego?

@yossarian:

Raz... fakt faktem że podczas tego ładowania znalazł aktualizację i zainstalował, może po tej aktualizacji coś faktycznie wisiało... Teraz naładowałem dziadka raz jeszcze i będę monitorował jak to wygląda jak samemu się niby wyłączy, a jak go wyłączę ręcznie -  trzymając przycisk przez kilka sekund, może przy okazji tego Waszego CoolReadera zainstaluję w końcu bo FbReader nie zawsze trzyma formatowanie.

@davidoski:

To zamiast czytać może spróbuj coś napisać samemu? Zobaczysz jak szybciutko na tym czas leci - zanim się obejrzysz to miesiąca nie będzie :P

Offline

 

#59  2017-11-09 14:55:48

  davidoski - Użytkownik

davidoski
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-04-17

Re: Ebook - Kindle czy coś innego?

Przez pewien czas się trudniłem pisaniem bloga i tłumaczyłem teksty z angielskiego. Jak się komuś nudzi to może sobie tu poczytać. Teraz już mi się coraz mnie chce, a coraz bardziej nie chce.

https://bankowaokupacja.blogspot.com/

Offline

 

#60  2017-11-12 16:24:49

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Ebook - Kindle czy coś innego?

Hmm, chyba z tą baterią to był jakiś wypadek przy pracy - podładowałem raz jeszcze do pełna (trzymałem dziada na kablu tym razem przez 12h dla pewności) i zainstalowałem CoolReadera - jak w środę wyłączyłem (trzymając przycisk przez 5 sekund) przy 100% naładowania to dzisiaj było ~99% - po przeczytaniu 30 stron spadło na 98% więc wydaje się OK.

Jeszcze teraz wyłączyłem dziadka przy tych 98%, tak jak wtedy kiedy ładowanie spadało - czyli 'kliknąłem' tylko na sekundę przycisk, tak że przeszedł najpierw w tryb uśpienia (na ekranie pokazało się 'ZZZ') i dałem mu się wyłączyć samemu po paru minutach, będę monitorował czy w takim przypadku zjada baterię.

@davidoski:

Mnie nie chodziło o bloga tylko o coś takiego:

https://nanowrimo.org/

Ciężka sprawa pisać nowelki po angielsku jak się nie jest native English speaker, ale potrafi to dać sporo frajdy - jak dużo czytasz to masz z górki :)

Offline

 

#61  2017-11-12 19:41:46

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Ebook - Kindle czy coś innego?

Huk napisał(-a):

jak w środę wyłączyłem (trzymając przycisk przez 5 sekund) przy 100% naładowania to dzisiaj było ~99% - po przeczytaniu 30 stron spadło na 98% więc wydaje się OK.

Jeszcze teraz wyłączyłem dziadka przy tych 98%, tak jak wtedy kiedy ładowanie spadało - czyli 'kliknąłem' tylko na sekundę przycisk, tak że przeszedł najpierw w tryb uśpienia (na ekranie pokazało się 'ZZZ') i dałem mu się wyłączyć samemu po paru minutach, będę monitorował czy w takim przypadku zjada baterię.

Te procenty w akumulatorach są bardzo umowne (niewielka precyzja), w bardziej „krytycznych” urządzeniach (np. medycznych) stosuje się zwykłe baterie bo te są bardziej wiarygodne w przedstawianiu swojego poziomu naładowania.

Poczekaj jakiś dłuższy czas (może być znów tydzień) i wtedy sprawdź poziom naładowania.

Czytnik to zwykłe urządzenie elektroniczne jak tablet, czy telefon. Cała „magia” jego energetycznej długowieczności polega na tym, że do wyświetlania tekstu w zasadzie nie potrzebuje energii. Energia jest potrzebna do otwarcia ebooka i zmiany strony. Dodatkowo jakieś synchronizacje w tle, podtrzymywanie obsługi dotyku itp. Stąd te tygodnie bez konieczności ładowania.
Problem jest tylko wtedy, gdy jakiś proces zaczyna działać dłużej niż ten ułamek sekundy na zmianę strony. Gdy coś wisi obciążając procesor — czytnik się szybko zacznie rozładowywać.

Offline

 

#62  2017-11-13 20:47:06

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Ebook - Kindle czy coś innego?

@yossarian:

Spokojnie, wiem jak to ustrojstwo działa i na czym polega 'magia' - w końcu z tego powodu to zakupiłem :)

Wydaje się że z baterią to był jakiś wypadek przy pracy - dzisiaj 100 stron czytania i z 98% na 97% - wydaje się w 100% OK. Możliwe że faktycznie wtedy potrzymałem za krótko na ładowaniu i te 100% na liczniku, to było realnie bliżej 80% tylko potrzebował trochę czasu żeby się napięcie unormowało... cholera wie (fakt faktem że po aktualizacji i dojściu do 100% chyba po 15 minutach odpiąłem od ładowania, a ostatnio trzymałem całą noc więc...).

Jedno pytanie które mi się natomiast nasuwa po instalacji CoolReadera - czy kojarzycie może żeby dało się w tym włączyć gdzieś oddzielanie paragrafów za pomocą pustej linii? Chodzi mi o sytuację w której mam tekst z dwoma paragrafami który na stronie wygląda tak:

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec posuere consectetur porttitor. Etiam fringilla sed odio in finibus. Etiam nisl erat, tempus at semper vel, accumsan eget augue. Duis facilisis nibh vel efficitur aliquet. Phasellus blandit lacus leo, non condimentum arcu vehicula eu. Nunc id condimentum nibh. Nullam ultrices ullamcorper rhoncus. Ut nibh sapien, gravida in sem et, ullamcorper ultricies massa. Pellentesque tincidunt dui ac massa fermentum, ac euismod est accumsan. Donec dictum, nibh id maximus pharetra, nibh leo porttitor felis, sit amet tempor ipsum elit ut lectus. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Suspendisse cursus lacinia lacus at posuere. Maecenas at arcu id metus auctor pretium. Morbi semper, tortor at luctus rutrum, dui quam faucibus urna, a congue est leo sit amet quam. Pellentesque non imperdiet ipsum. Integer sed urna vitae elit bibendum finibus.

Sed vulputate eleifend quam, sit amet iaculis enim facilisis quis. Integer vestibulum, diam non fringilla cursus, lacus arcu posuere erat, in malesuada quam sem id metus. Integer ac risus consectetur, ultricies purus quis, dictum libero. Phasellus tellus dui, consectetur in nulla eget, imperdiet egestas lorem. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Nam luctus consequat ex eget mattis. Fusce id tortor consectetur, tempus tellus non, fermentum dolor. Fusce molestie pretium volutpat. Maecenas aliquam, ipsum et pulvinar vehicula, justo lorem facilisis massa, sed pulvinar sem urna in enim. Cras dignissim, dolor nec faucibus varius, dui lacus dapibus ligula, sit amet tempus mauris libero ut mi. Donec non rhoncus diam. In iaculis lobortis turpis, in mattis elit placerat facilisis. Maecenas egestas elit neque, sed sodales mi auctor sit amet. Aenean dapibus sapien vestibulum enim lobortis, ac lobortis elit placerat. Nulla finibus elit ac metus rutrum, a laoreet arcu tincidunt.


A CoolReader robi z tego:

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec posuere consectetur porttitor. Etiam fringilla sed odio in finibus. Etiam nisl erat, tempus at semper vel, accumsan eget augue. Duis facilisis nibh vel efficitur aliquet. Phasellus blandit lacus leo, non condimentum arcu vehicula eu. Nunc id condimentum nibh. Nullam ultrices ullamcorper rhoncus. Ut nibh sapien, gravida in sem et, ullamcorper ultricies massa. Pellentesque tincidunt dui ac massa fermentum, ac euismod est accumsan. Donec dictum, nibh id maximus pharetra, nibh leo porttitor felis, sit amet tempor ipsum elit ut lectus. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Suspendisse cursus lacinia lacus at posuere. Maecenas at arcu id metus auctor pretium. Morbi semper, tortor at luctus rutrum, dui quam faucibus urna, a congue est leo sit amet quam. Pellentesque non imperdiet ipsum. Integer sed urna vitae elit bibendum finibus.
    Sed vulputate eleifend quam, sit amet iaculis enim facilisis quis. Integer vestibulum, diam non fringilla cursus, lacus arcu posuere erat, in malesuada quam sem id metus. Integer ac risus consectetur, ultricies purus quis, dictum libero. Phasellus tellus dui, consectetur in nulla eget, imperdiet egestas lorem. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Nam luctus consequat ex eget mattis. Fusce id tortor consectetur, tempus tellus non, fermentum dolor. Fusce molestie pretium volutpat. Maecenas aliquam, ipsum et pulvinar vehicula, justo lorem facilisis massa, sed pulvinar sem urna in enim. Cras dignissim, dolor nec faucibus varius, dui lacus dapibus ligula, sit amet tempus mauris libero ut mi. Donec non rhoncus diam. In iaculis lobortis turpis, in mattis elit placerat facilisis. Maecenas egestas elit neque, sed sodales mi auctor sit amet. Aenean dapibus sapien vestibulum enim lobortis, ac lobortis elit placerat. Nulla finibus elit ac metus rutrum, a laoreet arcu tincidunt.


Wiem że tak w książkach drukowanych się robi dla oszczędności miejsca, ale ja jakoś wolę normalne oddzielenie paragrafów pustą linią - da się to jakoś ustawić? Jest jakaś wspominka odnośnie tego ale dla wersji na Androida/PC, natomiast nie znalazłem póki co parametru do configa w wersji PocketBook...

Dodam że nie jest to wina pliku epub - w Adobe Reader wygląda OK.

Offline

 

#63  2017-11-13 22:46:22

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Ebook - Kindle czy coś innego?

Huk napisał(-a):

Dodam że nie jest to wina pliku epub - w Adobe Reader wygląda OK.

To niekoniecznie musi o czymś świadczyć.
Kiedyś miałem podobny problem, ale w drugą stronę ;)

W Adobe Reader były jakieś takie symboliczne, minimalne odstępy, a w Cool Readerze odstępy były w postaci pustej linii — i te usuwałem.

Zmienisz to sobie jednym kliknięciem w Calibre:
https://s7.postimg.org/z7duvusk7/k11179.jpg

Offline

 

#64  2017-11-14 21:06:55

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Ebook - Kindle czy coś innego?

@yossarian:

Dzięki, podana opcja + 'Usuń odstępy pomiędzy akapitami' z wcięciem ustawionym na 0, załatwiła faktycznie sprawę :)

Jeszcze może podpytam czy w Calibre jest gdzieś opcja konwersji automatycznej przed wysyłką? Na necie widzę coś ludzie wspominają o jakichś pluginach tego typu, ale to bardziej dla Kindla, żeby z plików epub robić mobi - nie widzę natomiast opcji żeby konwertować przed wysyłką dla innych urządzeń (albo ślepy jestem... za duże tego w tym Calibre). Kojarzysz może coś takiego? Czy po prostu pozostaje konwersja przed uploadem każdej książki?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)