Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2017-10-21 20:35:31

  migdas - Nowy użytkownik

migdas
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2017-03-30

Podczas instalacji z dysku usb, nie montuje cdrom.

Witam!
Mam problem z instalacją debiana, jestem zielony w temacie linuksa. Pobrałem obraz netinst, podczas instalacji na samym początku po wybraniu języków instalator monituje niemożność zamontowania cdrom, dodam że napędu cd rom w tym komputerze nie ma. Znajdzie się jakaś solucja?

Offline

 

#2  2017-10-21 22:02:37

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Podczas instalacji z dysku usb, nie montuje cdrom.

Źle przygotowałeś medium, z którego próbujesz zainstalować system.

Offline

 

#3  2017-10-21 22:07:45

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Podczas instalacji z dysku usb, nie montuje cdrom.

Moim zdaniem jedyny sensowy sposób instalacji z CD czy USB, to system LiveCD + debootstrap i chroot do instalacji na dysku.

W ten sposób w czasie instalacji jest i dostęp do neta przez przeglądarkę, i pełnia narzędzi do kontroli procesu instalacji.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2017-10-21 22:22:00)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#4  2017-10-21 23:25:15

  migdas - Nowy użytkownik

migdas
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2017-03-30

Re: Podczas instalacji z dysku usb, nie montuje cdrom.

Medium przygotowałem przy pomocy Linux USB Installer :). Już zainstalowałem, użyłem rufusa i opcje instalacji Obraz DD i poszło, z tym że z tego co widzę na pendrive został utworzony mały pliczek *.efi. Czyli taka instalacja może się udać tylko obok Windowsa w momencie gdy plik iso jest na tym komputerze na którym się instaluje system. Taka moja dedukcja:) Teraz mam kolejny problem (o linuxie!), posiadam Geforce 1080ti, zainstalowałem Cinammona, otrzymuje monit o renderowaniu programowym i możliwości nadmiernego użycia CPU. Zainstalowałem sterowniki NV z repo, uruchomiłem ponownie, tylko tak jakby system nie przełączył się na nie. Cały czas nie działa. Jakieś porady?

PS. Muszę do tego problemu z grafiką zakładać osobny temat? :)

Pozdrawiam.

@edit: No jednak dedukcja błędna, przeniosłem plik z obrazem, a instalka i tak odpaliła, a z poziomu windowsa widzę tylko malutki pliczek.

Ostatnio edytowany przez migdas (2017-10-21 23:38:06)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)