Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2017-01-09 17:32:20

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Szpiegujące smartfony

A wogóle rozbraja mnie dzisiejsza młodzież, która z pełną powagą pisze , że potrzebuje smartfona z minimum 3GB ramu do "pracy".

Mi by się te 3G do Alien Shooter przydało, bo na 2G trochę smartfon nie wyrabia. xD

Offline

 

#52  2017-01-11 03:38:07

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Szpiegujące smartfony

Wgrałem sobie LineageOS, na razie rom nieoficjalny, ale działa elegancko.
Obrazy są tutaj: w
https://harryyoud.co.uk/lineageos/downloads.php#flo-tab
konkretnie zainstalowałem obraz lineage-14.1-20170110-UNOFFICIAL-flo.zip   

Wygląda na to, że mają normalny tryb aktualizacji, identyczny jak dawniej CyanogenMod.
Ciekawe, kiedy LineageOS obrośnie w infrastrukturę, czyli forum, wiki  i oficjalne romy, bo po CM zostały tylko obrazy:
https://download.cyanogenmod.org/

Pozdro

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2017-01-11 04:43:19)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#53  2017-01-11 11:47:57

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Szpiegujące smartfony

BTW tego CM, to już martwy projekt? xD

EDIT:

Ok, już wiem. No to mają wyczucie, bo właśnie zamierzałem się brać za port CM. No to mam problem. xD

Ostatnio edytowany przez morfik (2017-01-11 12:03:29)

Offline

 

#54  2017-01-11 20:09:27

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Szpiegujące smartfony

CM zwinął żagle, ale ekipa "społeczna" została, także LineageOS rośnie jak na drożdżach.
Chyba za trzy miechy osiągnie masę krytyczną CM (z błogosławieństwem hakerów z XDA).


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#55  2017-01-11 22:17:58

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Szpiegujące smartfony

Ja tu widzę dziwne analogie. Ten CM to jest trzeci projekt który chciałem sobie bardziej przebadać i trzeci, który się rozpadł chwile po przyciągnięciu mojej uwagi. Na mnie to chyba ciąży jakaś klątwa. xD Najpierw live-build (choć ten się już chyba poniósł), potem OpenWRT, teraz CM. Miałem też zamiar się bardziej zainteresować Debianem, może zamiast tego zainteresuję się ubuntu? xD

Offline

 

#56  2017-01-11 22:32:13

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Szpiegujące smartfony

OpenWRT zdycha?


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#57  2017-01-11 23:29:54

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Szpiegujące smartfony

OpenWRT już od ponad pół roku jest martwe. xD

Offline

 

#58  2017-01-12 00:04:54

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Szpiegujące smartfony

To co teraz jest na routery aktywne (nie licząc mojego Gentusia xD)?


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#59  2017-01-12 00:28:28

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Szpiegujące smartfony

No LEDE, choć jeszcze nie mają stabilnego wydania ale niestabilne można wgrywać. Ja mam u siebie na Archer C2600 i jako tako działa, choć mi modem LTE uwalili ostatnio przez literówkę. xD

Offline

 

#60  2017-01-12 00:35:37

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Szpiegujące smartfony

Ja tu widzę dziwne analogie. Ten CM to jest trzeci projekt który chciałem sobie bardziej przebadać i trzeci, który się rozpadł chwile po przyciągnięciu mojej uwagi....

Pamiętaj tylko, żebyś  się na kilometr do Gentusia nie zbliżał, bo ręce i nogi z d... powyrywam... xD


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#61  2017-01-12 00:37:02

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Szpiegujące smartfony

Mam w planach, także szykuj się do przesiadki. xD

Offline

 

#62  2017-01-12 00:47:32

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Szpiegujące smartfony

morfik napisał(-a):

Mam w planach, także szykuj się do przesiadki. xD

Istnieje duża szansa, że w przypadku Gentusia skutek będzie odwrotny... :P
Na szczęście... xD


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#63  2017-01-12 02:19:05

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Szpiegujące smartfony

Jacekalex napisał(-a):

To co teraz jest na routery aktywne (nie licząc mojego Gentusia xD)?

Forki różnego rodzaju. Jak np. Asus Merlin Firmware ostatnio (8.01.2017) aktualizowałem swojego RT-N66U. Do tych najnowszych aktualizacji jednak przydaje się zainstalowana karta micro SD w routerze (tu macie instrukcje jak ją zainstalować bo jest to ukryte: https://www.youtube.com/watch?v=hlWFkyHNHUg ). Śmiało można dać 32GB i rozbudować router o różne dodatkowe funkcje. Najbardziej podoba mi się to, że w tym routerze można łatwo wrócić do poprzedniego lub nawet oryginalnego firmware (jakby jakiś fork/zamiennik oryginalnego firmware nie banglał) bez potrzeby używania kabla serwisowego z pinami (jak to ma miejsce np po złym wgraniu firmware w Netgearach). Po prostu w razie jakiegoś problemu wyświetla się w przeglądarce (po wpisaniu 192.168.1.1) tryb awaryjny i można wgrać ponownie firmware. Zwyczajnie tych Asusów nie da się łatwo "uwalić".

Ostatnio edytowany przez neo86 (2017-01-12 02:34:33)

Offline

 

#64  2017-01-13 10:38:03

  mfm - Użytkownik

mfm
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-01-13

Re: Szpiegujące smartfony

Jacekalex napisał(-a):

Poza tym jeżeli masz w Andku backdoora, to nie licz na to, że ma swoją nazwę aplikacji
i można go prosto wyłączyć, raczej zainteresuj się bootloaderem, kernelem, sterownikami i blobami. xD

By podbić te zdanie posłużę się cytatem z Kena Thompsona, a konkretnie z jego krótkiego artykułu/przemowy pt. Reflections on Trusting Trust:
"The moral is obvious. You can't trust code that you did not totally create yourself. (Especially code from companies that employ people like me.)
No amount of source-level verification or scrutiny will protect you from using untrusted code. In demonstrating the possibility of this kind of attack, I
picked on the C compiler. I could have picked on any program-handling program such as an assembler, a loader, or even hardware microcode.
As the level of program gets lower, these bugs will be harder and harder to detect. A well-installed microcode bug will be almost impossible to detect."  [w:] https://www.ece.cmu.edu/~ganger/712.fall02/papers/p761-thompson.pdf

Można natomiast próbować analizować co nasz telefon wysyła do Internetu, z jakimi IP'kami się łączy np. po podłączeniu go do AP na którym dajemy pełny zrzut tcpdumpem do pcapa - tj. od nic nie robienia, po łączenie się z FB, Twitterem, google itp. Potem analizujemy ruch całości wiresharkiem/tsharkiem/tcpdumpem + awk/perl.

Ostatnio edytowany przez mfm (2017-01-13 10:42:01)

Offline

 

#65  2018-03-16 14:58:38

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Szpiegujące smartfony

Offline

 

#66  2018-03-16 15:28:36

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Szpiegujące smartfony

Właśnie dlatego cegłofona się kupuje osobno, a system do niego kombinuje osobno.
Nawet, jakby była jakaś gimnastyka z gwarancją, to cegłofony zazwyczaj nie kosztują milionów.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#67  2018-03-29 22:46:07

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Szpiegujące smartfony

hehe jakby to coś zmieniło, jak używasz smartfona to masz swojego prywatnego szpiega przy dupie 24/h i tyle, myślisz, że to gówno Cię nie nagrywa i całego Twojego otoczenia?
używajcie i z tym łaźcie gdzie popadnie mośki przepraszam krówki :) brawo ...

wnerwia mnie tylko to, że nawet gdy ja tego ścierwa nie używam to inni w okół mnie już tak i tak czy inaczej wszystko jest rejestrowane bynajmniej w otoczeniu mośków noszących swojego prywatnego szpiega w kiesy, nie wspominam o logowaniu rozmów/sms dumpów z list kontaktów itp. głupie bydło . tfu

rms miał rację żeby całkowicie olać telefonię (niestety na to pozwolić sobie nie mogę) ale ograniczyć się do prymitywnej słuchawki spełniającej podstawowe funkcje komunikacji głosowej po gsm już tak

za góra 2/3 pokolenia zaczipują ludzi a bardziej biologiczne bezmózgie robociki i nikt **** nie kiwnie palcem, dobrze, że nie dożyję takich czasów ...

A Ty masz już swojego prywatnego szpiega w kieszeni, kup już teraz nie zwlekaj!

Ostatnio edytowany przez hi (2018-03-29 23:04:13)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#68  2018-03-29 23:11:50

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Szpiegujące smartfony

hi napisał(-a):

hehe jakby to coś zmieniło, jak używasz smartfona to masz swojego prywatnego szpiega przy dupie 24/h i tyle, myślisz, że to gówno Cię nie nagrywa i całego Twojego otoczenia?
używajcie i z tym łaźcie gdzie popadnie mośki przepraszam krówki :) brawo ...

wnerwia mnie tylko to, że nawet gdy ja tego ścierwa nie używam to inni w okół mnie już tak i tak czy inaczej wszystko jest rejestrowane bynajmniej w otoczeniu mośków noszących swojego prywatnego szpiega w kiesy, nie wspominam o logowaniu rozmów/sms dumpów z list kontaktów itp. głupie bydło . tfu

rms miał rację żeby całkowicie olać telefonię (niestety na to pozwolić sobie nie mogę) ale ograniczyć się do prymitywnej słuchawki spełniającej podstawowe funkcje komunikacji głosowej po gsm już tak

za góra 2/3 pokolenia zaczipują ludzi a bardziej biologiczne bezmózgie robociki i nikt **** nie kiwnie palcem, dobrze, że nie dożyję takich czasów ...

A Ty masz już swojego prywatnego szpiega w kieszeni, kup już teraz ....

Zmienia w podobnym stopniu, jak lapek z Windows vs lapek z Debianem.

Oczywiście jak ktoś woli aluminiową czapeczkę, to mu wolno, nikt nikogo  nie zmusza do używania czegokolwiek, nie tylko smartfona.

I mylisz się twierdząc ze smartfon jest groźniejszy od zwykłej słuchawki z GSM.

W Andku mogę używać np połączeń przez własny prywatny serwer jabbera i voipa (czyli na ejabberd z włączonym protokołem SIP), i w grupie znajomych czy pracowników używać prywatnej komunikacji szyfrowanej własnym certyfikatem SSL i do tego np OTRalbo GnuPG.
To samo z pocztą.

A spróbuj prywatny kanał komunikacyjny wpakować do słuchawki GSM, która nie ma systemu umożliwiającego instalowanie własnej konfiguracji i aplikacji.

Zwykły telefon GSM w roli aluminiowej czapeczki się nie sprawdzi, i nie trzeba być Cezarym Gmyzem,
żeby się o tym przekonać.

Pozdro

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2018-03-29 23:20:12)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#69  2018-03-29 23:18:45

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Szpiegujące smartfony

hi napisał(-a):

hehe jakby to coś zmieniło, jak używasz smartfona to masz swojego prywatnego szpiega przy dupie 24/h i tyle, myślisz, że to gówno Cię nie nagrywa i całego Twojego otoczenia?
używajcie i z tym łaźcie gdzie popadnie mośki przepraszam krówki :) brawo ...

Myślę, że jednak mijasz się z prawdą, zwłaszcza w przypadku alternatywnych ROM'ów. xD

hi napisał(-a):

wnerwia mnie tylko to, że nawet gdy ja tego ścierwa nie używam to inni w okół mnie już tak i tak czy inaczej wszystko jest rejestrowane bynajmniej w otoczeniu mośków noszących swojego prywatnego szpiega w kiesy, nie wspominam o logowaniu rozmów/sms dumpów z list kontaktów itp. głupie bydło . tfu

A wiesz, że ludzie potrafią patrzeć na ciebie i słuchać tego co mówisz, no i najważniejsze zapamiętywać to co widzieli i usłyszeli. Rada jest prosta, nie wychodź z domu albo jedź na Syberię i żyj z misiami polarnymi, czy co tam żyje. xD

hi napisał(-a):

rms miał rację żeby całkowicie olać telefonię (niestety na to pozwolić sobie nie mogę) ale ograniczyć się do prymitywnej słuchawki spełniającej podstawowe funkcje komunikacji głosowej po gsm już tak

A co z rejestrowaniem sygnału przez operatora GSM? Przecie nawet jak nie masz GPS, to i tak można bez problemu ustalić twoje położenie w oparciu o dane z kilku komórek. Idąc dalej, co z rejestracją rozmów i smsów przez operatora GSM? Oni dalej te dane są w stanie rejestrować. Wiedzą kiedy i z kim się kontaktujesz i o czym rozmawiacie. xD

Offline

 

#70  2018-03-29 23:24:41

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Szpiegujące smartfony

Jacekalex napisał(-a):

Zmienia w podobnym stopniu, jak lapek z Windows vs lapek z Debianem.

ok ale z tym nie poruszam się wszędzie w kieszeni i nie jest to włączone 24/h 365 dni w roku

Jacekalex napisał(-a):

W Andku mogę...

zasadniczo możesz wszystko ale sam system jest crapem, którego nie możesz kontrolować, może jak zrootujesz to w jakiejś części ale to i tak iluzorycznie. Nie zastanawiało Cię nigdy dlaczego nie ma na rynku realnych, użytecznych alternatyw (poza iOS) dla androida?

https://www.youtube.com/watch?v=P7B7pQhVnHw

A co z rejestrowaniem sygnału przez operatora GSM?

pewnie, nie zaprzeczam ale niestety w dzisiejszych czasach telefon jest niezbędny ale wolę zminimalizować go do zwykłej 'słuchawki' gsm, która jest wyłączona gdy nie jest mi potrzebna i z nią nie łażę/jeżdżę gdy nie mam takiej potrzeby

Ostatnio edytowany przez hi (2018-03-29 23:29:32)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#71  2018-03-29 23:28:29

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Szpiegujące smartfony

Ja tylko ci powiem, że w każdym andku istnieje coś takiego jak tryb samolotowy, który po aktywowaniu uwala wszelką komunikację radiową. Więc sobie chodź z tym trybem załączonym nonstop jak się boisz, że cie wszyscy namierzają. xD Możesz sobie też źródełka skompilować bez obsługi kamery czy mikrofonu, czy czego tam chcesz i będziesz miał iście stacjonarny komputer przenośny. xD

Ostatnio edytowany przez morfik (2018-03-29 23:29:14)

Offline

 

#72  2018-03-29 23:29:43

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Szpiegujące smartfony

hi napisał(-a):

Jacekalex napisał(-a):

Zmienia w podobnym stopniu, jak lapek z Windows vs lapek z Debianem.

ok ale z tym nie poruszam się wszędzie w kieszeni i nie jest to włączone 24/h 365 dni w roku i to jest zasadnicza różnica

Jacekalex napisał(-a):

W Andku mogę...

zasadniczo możesz wszystko ale sam system jest crapem, którego nie możesz kontrolować, może jak zrootujesz to w jakiejś części ale to i tak iluzorycznie. Nie zastanawiało Cię nigdy dlaczego nie ma na rynku realnych, użytecznych alternatyw (poza iOS) dla androida?

https://www.youtube.com/watch?v=P7B7pQhVnHw

W samym poruszaniu 24/7 problematyczne jest samo GSM, i Android nic tu nie zmienia.

System?jeśli masz źródełka AOSP, i z nich budujesz Andka, to sytuacja jest podobna jak z Linuxem.

Zresztą Linuxa też można posadzić na smartfonie, o ile poradzisz sobie ze sterownikiem GPU i akceleracją, to reszta chodzi dosyć grzecznie z każdym Linuxem.

Także nie masz się co podniecać.

Nie zastanawiało Cię nigdy dlaczego nie ma na rynku realnych, użytecznych alternatyw (poza iOS) dla androida

Odpowiedź jest banalnie prosta.
Sterownik GPU - zainstaluj taki do np Snapdragona czy Mediateka  w swoim Linuxie, i jeśli sterownik będzie działal, to możesz przepakować swojego Linuxa na smartfona.
To producenci chipów hamują zarówno rozwój Andoida, jak innych systemów na smartfony.

Niestety, Nvidia Tegra ma taki apetyty na energię, że wypadła z rynku smartfonów i tabletów.
A linuxowy ster Freedreno bardzo powoli się rozwija.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2018-03-29 23:34:50)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#73  2018-03-29 23:31:05

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Szpiegujące smartfony

Możesz sobie też źródełka skompilować bez obsługi kamery czy mikrofonu

i wracamy do meritum, komputer stacjonarny mam na biurku w domu, po ki chu mi łazić ze szpiegiem w kieszeni?


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#74  2018-03-29 23:31:57

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Szpiegujące smartfony

No to zostaw telefon w domu. xD

Offline

 

#75  2018-03-29 23:36:15

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Szpiegujące smartfony

Zresztą Linuxa też można posadzić na smartfonie, o ile poradzisz sobie ze sterownikiem GPU i akceleracją, to reszta chodzi dosyć grzecznie z każdym Linuxem.

i nie trzeba być kosmonautą do tego? na pewno? skoro tak twierdzisz to może kiedyś spróbuję :) tylko pierw kilka jakiś sztuk z biedronki dorwę bo pewnie polecą hurtowo po zjebanym romie :)

Ostatnio edytowany przez hi (2018-03-29 23:38:04)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)