Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2016-03-19 18:36:36

  firstborn - Nowy użytkownik

firstborn
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2015-09-27

Konsekwencje użycia podczas rozruchu "efi=noruntime"

Mam następujący problem. Na debianie sid, od momentu aktualizacji jądra z 4.3 do 4.4. nie byłem w stanie uruchomić systemu. To popularny problem na niektórych modelach laptopów i dlatego znalazłem gdzieś tymczasowe rozwiązanie, zalecane zanim w repozytoriach pojawi się wersja jądra bez tego problemu. Do

Kod:

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT

dopisałem

Kod:

efi=noruntime

Chodzi mi teraz o następującą kwestię. System uruchamia się i teoretycznie działa normalnie, ale chciałbym wiedzieć, jakie konsekwencje ma uruchamianie jądra z tym parametrem. Czy mogło to mieć wpływ na fakt, że przełączanie kart graficznych w technologii optimus (bumblebee) przestało działać? Spędziłem kilka godzin na próbach ponownej instalacji bumblebee w obu opcjach (nouveau i nvidia) i nie udało mi się uruchomić drugiej karty.

Offline

 

#2  2016-03-19 19:51:12

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Konsekwencje użycia podczas rozruchu "efi=noruntime"

Jakie masz konkretnie jadro?

Offline

 

#3  2016-03-19 22:09:22

  paolus - Użytkownik

paolus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-02

Re: Konsekwencje użycia podczas rozruchu "efi=noruntime"

Witam,
Najnowsza wersja jądra powinna naprawić błąd.
Pozdrawiam

Offline

 

#4  2016-03-20 11:41:48

  firstborn - Nowy użytkownik

firstborn
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2015-09-27

Re: Konsekwencje użycia podczas rozruchu "efi=noruntime"

paolus napisał(-a):

Witam,
Najnowsza wersja jądra powinna naprawić błąd.
Pozdrawiam

Wielkie dzięki. Jak do tej pory wszystkie kolejne wersje jądra z gałęzi 4.4 działały błędnie, a wczoraj zaktualizowałem i problem nie istnieje. Nie naprawiło to jednak kwestii związanych z grafiką, ale żeby nie zaśmiecać kończę wątek i jeśli sobie nie poradzę to odnośnie bumblebee założę nowy, w odpowiednim dziale.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)