Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-11-08 21:18:37

  greywolf - Użytkownik

greywolf
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2013-08-03

Mozilla usuwa funkcję Panorama z Ff

Według tego oto komunikatu w Ff:
Komunikat
Mozilla chce usunąć grupowanie kart. Wkrótce.
Jako "zamiennik" karty z grup będą przeniesione do zakładek:
Link
Komunikat pojawił mi się po zaktualizowaniu Ff.


(...) the Linux philosophy is 'laugh in the face of danger'. Oops. Wrong one. 'Do it yourself'. That's it.

Offline

 

#2  2015-11-08 22:06:22

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Mozilla usuwa funkcję Panorama z Ff

Jakie znowu grupowanie kart? Nie bardzo rozumiem, o co dokładnie z tym chodzi. To jakaś wtyczka była, czy co?

Offline

 

#3  2015-11-08 22:19:14

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Mozilla usuwa funkcję Panorama z Ff

No co Ty Pavlo… To jest wątek pożegnalny tej funkcji, tu należy rozpisywać się jaka była genialna i krytykować Mozillę za podjęcie tak karygodnej decyzji.

Offline

 

#4  2015-11-08 22:26:55

  enether - wiecznie niewyspany

enether
wiecznie niewyspany
Zarejestrowany: 2012-05-01

Re: Mozilla usuwa funkcję Panorama z Ff

@Pavlo950 - jak masz liska w wersji ESR choćby to wciśnij sobie kombinację CTRL + SHIFT + E
Dostaniesz do dyspozycji narzędzie do tworzenia powierzchni roboczych i grupowania kart i okien.

Kiedyś próbowałem z niej korzystać, utworzyłem sobie na kompie w pracy 3 powierzchnie, na każdej okienka w innej tematyce, pracowałem na tym cały dzień, po czym przyszedł weekend, po weekendzie zasiadłem do komputera i po jakichś 2 tygodniach odkryłem że 2 tygodnie wcześniej utworzyłem sobie przestrzenie robocze...

Także tego... Fajne, ale moim zdaniem jakoś za mało wygodne by przejść do nawyków.

Offline

 

#5  2015-11-08 23:05:48

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Mozilla usuwa funkcję Panorama z Ff

Ja tam wolę zakładki Fastdiala, grup kart jakoś w ogóle nie używam.
Może dlatego, że FF trochę za dużo RAM chce, jak mu otworzę ze 20 kart (parę razy nawet ubił go cgroup.memory - 1 giga to dla FF było za mało), a 20 kart  się mieści na standardowym pasku zakładek.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#6  2015-11-09 00:49:22

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: Mozilla usuwa funkcję Panorama z Ff

Mi tam żal :/ przy moim stylu pracy, to była super sprawa, jedne okno w którym grupowałem sobie wiele kart do tego tree style tabs i iceweasel obrabiał mi tak nawet do 200 kart... No cóż, nawyki trzeba będzie zmienić, może zaczne wreszcie używać zakładek jak należy :p

Ostatnio edytowany przez thomsson (2015-11-09 00:50:23)


ilin napisał
"DUG to tez moja mała ojczyzna"

Offline

 

#7  2015-11-09 01:38:32

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Mozilla usuwa funkcję Panorama z Ff

Ja mam aktualnie 98 otwartych. Tzn załadowanych jako takich jest może 5 ale nie lubię zamykać czegoś czego nie przeczytałem jeszcze i tak się zbiera. xD

FF też nie zjada pamięci do momentu aż się te karty załaduje -- tam w opcjach jest odpowiednia pozycja od tego.

Co do dodatków od kart to są u mnie generalnie dwa. Tab Mix Plus i Session Manager . Ten pierwszy udostępnia min. multirow na karty. Kiedyś korzystałem z 4 rzędów ale na laptopie, to naprawdę sporo powierzchni zajmuje. Teraz jadę na 2 i jest ok, resztę można przewijać w górę i w dół. Ten drugi addon dba o sesję na wypadek awarii, bo ff lubi mi te wszystkie zakładki usunąć czasem, a tak to sobie zapisuje 20 ostatnich sesji i wczytuje tę, którą potrzeba, zwykle ostatnią.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)