Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2015-10-29 16:49:31

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

ArnVaker napisał(-a):

Nie mam pojęcia. Do używania Sida żadnych wielkich umiejętności nie potrzeba moim zdaniem, sam zaczynałem od testinga i po kilku tygodniach (o ile dobrze pamiętam) przeszedłem na Sida. Niektórzy tego Sida kreują na gałąź tylko dla nie wiadomo jak zaawansowanych, a tam nic szczególnego się w sumie nie dzieje.

No dziać się nie dzieje, tylko weź pod uwagę, że jeśli ktoś kompletnie nie potrafi operować na tym systemie i zacznie korzystać z sida, to jak coś się stanie, to ten ktoś robi to czego się nauczył na zajęciach z windowsa — format. Weź teraz jakiegoś bardziej obytego gościa i spytaj się go czy format cokolwiek rozwiązuje. Ja np. nie wyobrażam sobie by system mi zdechł od tak w niewyjaśnionych okolicznościach. A nawet jak mi padnie, tak jak to było przy jednej z ostatnich aktualizacji systemd, to bez problemu jestem w stanie przywrócić go do życia w parę-paręnaście minut po zawale. To jest właśnie różnica między poszczególnymi osobnikami korzystającymi z debiana. Ci, którzy nie potrafią przeprowadzić tak prostej czynności jak odwrócenie zmian wprowadzonych w systemie, nie powinni się brać za sida, bo to tylko strata czasu dla nich i dla nas. xD

Offline

 

#52  2015-10-29 16:57:08

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

morfik napisał(-a):

A nawet jak mi padnie, tak jak to było przy jednej z ostatnich aktualizacji systemd, to bez problemu jestem w stanie przywrócić go do życia w parę-paręnaście minut po zawale. To jest właśnie różnica między poszczególnymi osobnikami korzystającymi z debiana. Ci, którzy nie potrafią przeprowadzić tak prostej czynności jak odwrócenie zmian wprowadzonych w systemie, nie powinni się brać za sida, bo to tylko strata czasu dla nich i dla nas. xD

Tak było dotychczas.

Jakiś czas temu przez kilka tygodni/miesięcy (nie wiem dokładnie bo nie używam) nie działało takie KDE, czyli całe środowisko i żadne cuda nie pomagały bo deweloperzy bezmyślnie wymieszali pakiety z dwóch niekompatybilnych ze sobą środowisk: KDE i Plasmy. A to tylko jeden przykład.

Jest różnica pomiędzy pomyłką dewelopera, którą łatwo naprawić, a bezmyślnym wrzucaniu masy uwalanych pakietów.

Offline

 

#53  2015-10-29 17:03:53

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

yossarian napisał(-a):

Jakiś czas temu przez kilka tygodni/miesięcy (nie wiem dokładnie bo nie używam) nie działało takie KDE, czyli całe środowisko i żadne cuda nie pomagały bo deweloperzy bezmyślnie wymieszali pakiety z dwóch niekompatybilnych ze sobą środowisk: KDE i Plasmy. A to tylko jeden przykład.

Od pewnego czasu wiadomo, że kde 4 i qt4 w końcu wyleci z repozytorium, po prostu wystarczy poczytać co developerzy piszą przy błędach w danych pakietach. Potem nagle się okazuje płacz na debian.pl, bo całe środowisko chce się usunąć w sidzie. To się używa stabilnej wersji albo się zmienia środowisko na plasma 5. Przez stabilność sida większość większość zapomniała jak to jest jak się sypie albo nie zna tego uczucia wcale.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#54  2015-10-29 17:10:38

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

mati75 napisał(-a):

Od pewnego czasu wiadomo, że kde 4 i qt4 w końcu wyleci z repozytorium, po prostu wystarczy poczytać co developerzy piszą przy błędach w danych pakietach.

Wystarczyło trochę pomyśleć i usunąć całe KDE4 w momencie zastąpienia go pakietami Plasmy.
Ja nie widzę żadnego sensu we wrzucaniu luzem części pakietów Plasmy, które i tak nie działały bez reszty środowiska, a jednocześnie rozwalały obecnie działające KDE. Do tego nie trzeba niczego czytać.

Pojedyncze pakiety Plasmy (do czasu spakietowania całego środowiska) mogli wrzucać do experimentala lub jakiegoś zewnętrznego repozytorium (przykładowo qt-kde.debian.net).

Tyle samo sensu ma stwierdzenie, że kiedyś i tak wyleci X.Org, więc można teraz bezmyślnie wywalać część jego kluczowych pakietów, rozwalając systemy użytkownikom.

Offline

 

#55  2015-10-29 17:55:16

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

yossarian napisał(-a):

mati75 napisał(-a):

Od pewnego czasu wiadomo, że kde 4 i qt4 w końcu wyleci z repozytorium, po prostu wystarczy poczytać co developerzy piszą przy błędach w danych pakietach.

Wystarczyło trochę pomyśleć i usunąć całe KDE4 w momencie zastąpienia go pakietami Plasmy.
Ja nie widzę żadnego sensu we wrzucaniu luzem części pakietów Plasmy, które i tak nie działały bez reszty środowiska, a jednocześnie rozwalały obecnie działające KDE. Do tego nie trzeba niczego czytać.

Pojedyncze pakiety Plasmy (do czasu spakietowania całego środowiska) mogli wrzucać do experimentala lub jakiegoś zewnętrznego repozytorium (przykładowo qt-kde.debian.net).

Tyle samo sensu ma stwierdzenie, że kiedyś i tak wyleci X.Org, więc można teraz bezmyślnie wywalać część jego kluczowych pakietów, rozwalając systemy użytkownikom.

Taka już uroda systemu w paczkach, jak QT i KDE obrabia np 50  Developerów, to sprawniej im idzie wrzucanie paczek, niż wzajemna koordynacja.
Właśnie takie gimnastyki mnie przekonały do Gentusia, gdzie też się problemy zdarzają, ale nie tak masowo i nie tak poważne, jak przy zmianie GCC-4.9 na GCC-5 w Debianie.

Pozdro
;-)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#56  2015-10-29 21:19:53

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

yossarian napisał(-a):

Pojedyncze pakiety Plasmy (do czasu spakietowania całego środowiska) mogli wrzucać do experimentala lub jakiegoś zewnętrznego repozytorium (przykładowo qt-kde.debian.net).

Cześć była na pewno w experimental, ale potem im się odwidziało i zaczęły lecieć do unstable. Mimo że zależności nawet do repozytorium nie były zatwierdzone, bo pakiety siedziały w kolejce NEW.

To samo było z gcc, bo ktoś kolejki nie przewidział. Opiekun gcc i paru innych ważnych rzeczy jest z Ubuntu i kocha pogoń za numerkami.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#57  2015-10-29 21:36:26

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

Ostatnio nie śledzę co się dzieje nowego w Debianie, ale z tego co piszecie, to nieciekawie. Mam nadzieję, że nie trzeba będzie uciekać na inny system.

Offline

 

#58  2015-10-30 17:43:37

  sir_lucjan - Kierowca Bombowca

sir_lucjan
Kierowca Bombowca
Skąd: /home/sir_lucjan
Zarejestrowany: 2010-05-20
Serwis

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

Problemy z Plasmą 5 i KDE 4 w Debianie są o tyle dziwne, że w Archu  takie nie występują. W repozytorium jest zarówno KDE 4 jak i Plasma 5 - nie można zainstalować jednego obok drugiego, jednak nie ma sytuacji, w której aktualizacja próbowałaby wywalić środowisko. Jedynie aktualizacja nowej wersji KDE Applications do nowej wersji potrafi dociągnąć KDE Frameworks 5. To nie jest jednak żaden problem, kdelibs i frameworks nie są ze sobą w konflikcie. Nie wszystkie aplikacje zostały przeportowane do Qt5/KF5 zatem część z nich działa w oparciu o stare kdelibs. Prawdopodobnie wraz z KDE Applications 15.12 (a najpóźniej 16.04) wszystkie zostaną przeportowane do Qt5/KF5 i wtedy KDE4 wyleci z repo. Aktualizacja nie sypie, nie sprawia problemów - czyli jednak da się. Zawinił czynnik ludzki, co czasem może się zdarzyć. Jednak oby nie za często :D


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
                                         Arch Linux

Offline

 

#59  2015-10-30 18:21:20

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

Pewnie miało to związek z libstdc++6 i stąd wynikała to niekompatybilność KDE i Plasmy.

Ja nie używam KDE i w szczegóły nie wnikam.

Offline

 

#60  2015-10-30 18:42:25

  sir_lucjan - Kierowca Bombowca

sir_lucjan
Kierowca Bombowca
Skąd: /home/sir_lucjan
Zarejestrowany: 2010-05-20
Serwis

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

Nie mam pojęcia, kto dał d... - ale bez cienia wątpliwości, ktoś dał i to mocno. :)


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
                                         Arch Linux

Offline

 

#61  2015-10-31 07:08:33

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

Panowie proszę wróćcie do tematu. O problemach z KDE na innym temacie sobie pogadajcie.

Zaczynają napływać "imigranci":

https://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?pid=292359#p292359

Jeszcze trochę i się bajzel zrobi z wymieszanymi tematami *buntu i Debian...

Może jakiś osobny główny dział w kategorii "Zdrada..."?


ethanak napisał(-a):

(...) interesowałby mnie wtedy problem akumulatorów w wózku i dlaczego mi nikt jeszcze pieluszki nie zmienił...

Doświadczenie z wózkami inwalidzkimi mam po szkole medycznej gdzie przez 2 lata nabierałem wprawy w tym. Zarówno w przypadku mechanicznych jak i elektrycznych. Co do pieluszek u dorosłych osób obłożnie chorych nabieram amatorsko wprawy (u osoby z rodziny). Masz pytania? Pytaj (poważnie)!

Ostatnio edytowany przez neo86 (2015-10-31 07:35:53)

Offline

 

#62  2015-10-31 07:38:51

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

neo86 napisał(-a):

Panowie proszę wróćcie do tematu. O problemach z KDE na innym temacie sobie pogadajcie.

Zaczynają napływać "imigranci":

https://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?pid=292359#p292359

Jeszcze trochę i się bajzel zrobi z wymieszanymi tematami *buntu i Debian...

Może jakiś osobny główny dział w kategorii "Zdrada..."?


ethanak napisał(-a):

(...) interesowałby mnie wtedy problem akumulatorów w wózku i dlaczego mi nikt jeszcze pieluszki nie zmienił...

Doświadczenie z wózkami inwalidzkimi mam. Zarówno w przypadku mechanicznych jak i elektrycznych. Co do pieluszek u dorosłych osób obłożnie chorych nabieram wprawy (u osoby z rodziny). Masz pytania? Wal śmiało!

Co do KDE popieram.

Co do ubuntu administracja obecnie rozważa różne warianty.

Co do porad na temat wózków i pieluszek to najmniej pasuje do tego wątku.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#63  2015-10-31 18:40:30

  chmuri - [=Centos=]

chmuri
[=Centos=]
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-11-25
Serwis

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

Jakie parametry są potrzebne realnie nie z kosmosu na forum.ubuntu.pl?

Ostatnio edytowany przez chmuri (2015-10-31 18:41:04)


http://wiki.centos.org/ArtWork/Brand?action=AttachFile&do=get&target=centos-logo-light.png

Offline

 

#64  2015-10-31 20:22:51

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

Na razie dodaliśmy dział „Pochodne Debiana: Ubuntu, Mint”. A co dalej, się zobaczy jak rozwinie się sytuacja i zapotrzebowanie.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#65  2015-10-31 21:04:57

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

azhag napisał(-a):

Na razie dodaliśmy dział „Pochodne Debiana: Ubuntu, Mint”. A co dalej, się zobaczy jak rozwinie się sytuacja i zapotrzebowanie.

Fajnie, ale na Ubuntowym forum jest tylko ponad milion -półtora mln  postów.
Nie wszystkie są ramkami od moderatorów. ;)

I to by się przydało gdzieś umieścić, bo po prostu nie ma takiego problemu w buntu, który by tam nie był rozwiązany.
Użyszkodników, którzy dawali forum wartość dodaną jest znacznie mniej, ale trochę się też znajdzie.
Przez forum ubu przewinęło się tylko około 100 tys użyszkodników (podobno - tak pisze Sylwester - Admin).

Krótko pisząc, warto by ten bajzel gdzieś zaparkować choćby w trybie read-only, dopóki zawartość się nie zdezaktualizuje, o ile np tutaj czy gdzie indziej się zmieści.

Sylwester trochę za gwałtownie zwinął ten interes.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#66  2015-10-31 21:06:07

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

Zamiast skakać sobie do gardeł, powinniście raczej odpowiedzieć sobie na jedno zajebiście ważne pytanie. Czy chcemy tu mieć siebie to co mamy, czyli w większości przypadków szacunek nawet dla "najmłodszych", czy 5000 cybków vel LiteON`ów, Tej-Której-Imienia-Nie-Wymawiamy etc. Bo ja chciałbym zadać pytanie i dostać odpowiedź, nawet jeśli miałbym ją wyłuskać spod kilku ;-) offtopów, niż jej nie dostać, bo w międzyczasie założono 1517 wątków z problemami, których rozwiązanie jest w trzech pierwszych podpowiedziach google... łubudubu.pl żyło tylko dzięki kilku userom, dug żyje dzięki większości. I fajnie by było. jakby tak zostało.

// pozwoliłem sobie nadużyć uprawnień admina aby dokonać jednej niezmiernie ważnej zmiany — azhag

Ostatnio edytowany przez azhag (2015-10-31 21:12:04)


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#67  2015-10-31 21:18:33

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

To, że mieli użytkowników w tysiące, a kiedyś rekordowo zalogowanych w jednym momencie tyle co u nas w ogóle w tym czasie, nie znaczy, że wszystko to się nagle zwali do nas. Jak napisałem wcześniej na razie zdecydowaliśmy się zrobić to co zrobiliśmy, nie ma potrzeby martwić się na zapas.

W razie czego, jeśli będzie potrzeba, coś się pewnie wymyśli.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#68  2015-10-31 21:30:26

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

pasqdnik napisał(-a):

łubudubu.pl żyło tylko dzięki kilku userom, dug żyje dzięki większości.

Osobiście odnoszę wrażenie, że DUG obecnie też żyje dzięki tylko kilku osobom (i nie mam tu na myśli siebie pomiędzy nimi ;)), ale może to tylko moje wrażenie. No i generalnie ruch spadł i im i nam, z tego co koledzy pisali – na innych forach linuxowych też można to zaobserwować, takie czasy. ;) Również nie spodziewam się przytłaczającego najazdu ubuntowców na DUG-a.

Offline

 

#69  2015-10-31 21:35:12

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

azhag napisał(-a):

To, że mieli użytkowników w tysiące, a kiedyś rekordowo zalogowanych w jednym momencie tyle co u nas w ogóle w tym czasie, nie znaczy, że wszystko to się nagle zwali do nas. Jak napisałem wcześniej na razie zdecydowaliśmy się zrobić to co zrobiliśmy, nie ma potrzeby martwić się na zapas.

Do rozwiązań konkretnych problemów (in polish)  google kieruje w większości do nas albo debian.pl . łubudubu.pl potwierdzało, że nie tylko szukający miał ten problem ;-) Zrobiliście i tak za dużo.

azhag napisał(-a):

// pozwoliłem sobie nadużyć uprawnień admina aby dokonać jednej niezmiernie ważnej zmiany — azhag

Przeca admin ma zawsze rację. Wybaczam ;-)

EDIT

ArnVaker napisał(-a):

Osobiście odnoszę wrażenie, że DUG obecnie też żyje dzięki tylko kilku osobom (i nie mam tu na myśli siebie pomiędzy nimi ;)), ale może to tylko moje wrażenie. No i generalnie ruch spadł i im i nam, z tego co koledzy pisali – na innych forach linuxowych też można to zaobserwować, takie czasy. ;) Również nie spodziewam się przytłaczającego najazdu ubuntowców na DUG-a.

Wszystkie polskie fora techniczne, które regularnie odwiedzam (m. in pjurpisi, p(i)silab, fraz) mają spadek. Ale wg mnie to cisza przed burzą.

Ostatnio edytowany przez pasqdnik (2015-10-31 21:40:36)


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#70  2015-10-31 22:03:59

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

Jacekalex napisał(-a):

I to by się przydało gdzieś umieścić, bo po prostu nie ma takiego problemu w buntu, który by tam nie był rozwiązany.
[…]

Krótko pisząc, warto by ten bajzel gdzieś zaparkować choćby w trybie read-only, dopóki zawartość się nie zdezaktualizuje, o ile np tutaj czy gdzie indziej się zmieści.

Dystrybucje linuksowe zmieniają się zbyt szybko by kilkuletnie porady miały dziś jakąś istotną wartość przy rozwiązywaniu obecnych problemów.

Ja, gdy szukam jakiegoś rozwiązania, wycinam w wyszukiwarce słowo „ubuntu” bo w większości przypadków tylko zaśmiecają internet pseudo-poradami.

Offline

 

#71  2015-10-31 22:04:10

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

Jacekalex napisał(-a):

azhag napisał(-a):

Na razie dodaliśmy dział „Pochodne Debiana: Ubuntu, Mint”. A co dalej, się zobaczy jak rozwinie się sytuacja i zapotrzebowanie.

Fajnie, ale na Ubuntowym forum jest tylko ponad milion -półtora mln  postów.
Nie wszystkie są ramkami od moderatorów. ;)

I to by się przydało gdzieś umieścić, bo po prostu nie ma takiego problemu w buntu, który by tam nie był rozwiązany.
Użyszkodników, którzy dawali forum wartość dodaną jest znacznie mniej, ale trochę się też znajdzie.
Przez forum ubu przewinęło się tylko około 100 tys użyszkodników (podobno - tak pisze Sylwester - Admin).

Krótko pisząc, warto by ten bajzel gdzieś zaparkować choćby w trybie read-only, dopóki zawartość się nie zdezaktualizuje, o ile np tutaj czy gdzie indziej się zmieści.

Sylwester trochę za gwałtownie zwinął ten interes.

To nie nasz cyrk i nie nasze małpy.
Nic nam do tego.

Pierwszy punkt w niepisanym regulaminie DUGa wyraźnie mówi,
Służymy pomocą, jeśli jej ktoś potrzebuje

Tylko otwarliśmy furtkę dla użytkowników ubuntu którzy mogą jej potrzebować, nie mając się gdzie o nią zwrócić.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#72  2015-10-31 22:22:49

  Hepita - Użytkownik

Hepita
Użytkownik
Skąd: 127.0.0.1
Zarejestrowany: 2014-10-30

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

Akurat według mnie nie ma co porównywać klimatu na dugu do klimatu na łubudubu.pl, bo to niebo a ziemia ;-)
Tam było zbyt dużo ludzi prosto z Windowsa, którzy pytali się o naprawdę podstawowe rzeczy które daje się znaleźć w Google w ciągu kilku minut, więc od razu moderatorzy bardziej nerwowi, lekki offtop i już niedobrze, człowiek boi się cokolwiek napisać... Oczywiście w pełni rozumiem tych "nowych" bo aż mi się płakać chce jak przypominam sobie jak ja się idiotycznie kiedyś zachowywałem... Niektórzy wyrastają, inni nie. Na łubudubu mieli trudne zadanie z takimi użyszkodnikami.

Taka mala dygresja, też zauważyłem stopniowy spadek aktywności różnych forów w ostatnich latach... Co też takiego się dzieje? ;)


Arch Linux + KDE Plasma 5.12@Core i5 4460 + GTX 750 Ti + 4 GB RAM

Offline

 

#73  2015-10-31 22:39:23

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

@Hepita to  akurat jest proste, funkcje forum przejął facebook (nowości są na tablicy, resztę załatwiają grupy), a problemy ludzi pracy w informatyce rozwiązuje stack exchange na większość innych odpowiada quorra lub odpowiedniki, dla dzisiejszego internetu fora to już zbyt skomplikowana rzecz (jakieś tagi,faq, co to faq, google, co to google, etc)


ilin napisał
"DUG to tez moja mała ojczyzna"

Offline

 

#74  2015-10-31 23:50:59

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

yossarian napisał(-a):

Ja, gdy szukam jakiegoś rozwiązania, wycinam w wyszukiwarce słowo „ubuntu” bo w większości przypadków tylko zaśmiecają internet pseudo-poradami.

A ja tam wrzucam opcje "max rok" i jakoś idzie. xD

@thomsson, ogólnie to kiedyś były ludzie, listy mailingowe i fora. Jak ktoś nie znał ludzi to pisał maile na listach. Jak ktoś nie potrafił to pisał na forach. Taki łańcuch. Fora zawsze były na samym końcu i pierwsze padną. Teraz jak jest jakiś projekt, to się go rozwija na gicie i tam się toczy dyskusja, bo tam mają bugtrackera. Nawet od list mailingowych się odchodzi, tylko debian i kilka starych projektów jeszcze to wykorzystuje ale one też padną. xD Fejs jest dla ludzi, którzy nic nie umieją i nie chcą się nauczyć — no bo jak? Jak masz 100 znaków czy ileś tam by komuś coś napisać. Poza tym kto by czytał xxxx komentarzy w jakiejś dyskusji, w której ludzie piszą po jednym zdaniu? xD Na stackexchange siedzą ludzie co mają sporą wiedzę ale do obsługi tego potrzebny angielski, a ci co dopiero startują z linuxem nie wiedzą co to "angielski". xD

Offline

 

#75  2015-11-01 08:11:04

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: [+]Ubu - Potrzebne na Dugu?

ilin napisał(-a):

Pierwszy punkt w niepisanym regulaminie DUGa wyraźnie mówi,
Służymy pomocą, jeśli jej ktoś potrzebuje

Tylko otwarliśmy furtkę dla użytkowników ubuntu którzy mogą jej potrzebować, nie mając się gdzie o nią zwrócić.

Trzymać kciuki by nie skończyło się tak:

Kod:

http://www.wiocha.pl/1288691,Merkel-i-emigranci

Wiesz w sensie pomagasz kilku a zlatuje się cała zgraja wstawiając tematy i posty nie tam gdzie trzeba i jedna wielka kaszana powstaje. ;)

Hepita napisał(-a):

Oczywiście w pełni rozumiem tych "nowych" bo aż mi się płakać chce jak przypominam sobie jak ja się idiotycznie kiedyś zachowywałem... Niektórzy wyrastają, inni nie. Na łubudubu mieli trudne zadanie z takimi użyszkodnikami.

Kiedy ja zaczynałem z linuksem to (chyba) żadne z polskich forów internetowych nie było na tyle sensowne by mi pomóc to musiałem posługiwać się translatorem i na amerykańskim forum szukać pomocy. Szczególnie w kwestii sterownika do karty graficznej z poprawnym wyprowadzeniem sygnału na okulary do niby wirtualnej rzeczywistości 3D o takiej:

http://www.stereo3d.com/total3d.jpg

i karty TV Winfast 2000 XP by zgrywać filmy na linuksie (wówczas był to Linux Aurox 8.0 bazujący na Red Hat  a pomoc w 100% skuteczna w poprawnym działaniu i tak doszła dopiero wraz z nadejściem wersji 9.x bo dopiero wtedy bardziej rozwinęła się ta dystrybucja a Ubuntu jeszcze chyba nie istniało).

thomsson napisał(-a):

to akurat jest proste, funkcje forum przejął facebook (...)

Co jeśli ktoś nie toleruje "Fejsa"?! :-P

Ostatnio edytowany przez neo86 (2015-11-01 08:21:46)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)