Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-09-22 10:23:47

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

[Solved] Aktualizacja win 7 do win10 za free

Ostatnio jak wgrywałem sobie nowego wina (nie miałem odwagi łatać tego starego patch'ami z okresu 8-9 miesięcy) to wgrała mi się jedna poprawka, która wywala na desktopie komunikat o darmowej aktualizacji wina7 do wina10. Oczywiście, klikałem dalej, dalej, dalej i ok i napisało, że coś tam mam czekać aż będzie coś gotowe. No i po paru dniach było gotowe. Z tego co czytałem na necie to pierw ten plik musi zostać pobrany przez net na dysk, potem ma się dokonać aktualizacja, która ma wymagać dodatkowych xx GiB na dysku. Ja tu mam partycję 40G, z czego wolne niecałe 3. W efekcie ten win się nawet nie chce pobierać a już na pewno nie chce zainstalować. I takie pytanie -- czy w takiej sytuacji mogę sobie normalnie pobrać płytkę wina 10, wgrać go i aktywować kluczem z win7 czy to musi być aktualizacja?

Ostatnio edytowany przez morfik (2015-10-12 22:19:57)

Offline

 

#2  2015-09-22 10:28:57

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: [Solved] Aktualizacja win 7 do win10 za free

Słowo aktualizacja jest chyba jednoznaczne.

Dlaczego zwyczajnie nie zapytasz przedstawicieli MS?

Offline

 

#3  2015-09-22 10:29:19

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: [Solved] Aktualizacja win 7 do win10 za free

Bo nie umiem obsługiwać ich bugtrackera. xD

Czyli rozumiem, że nawet jeśli bym to jakoś zaktualizował, to potem jak bym formatował dysk, to znowu miałbym wgrywać win7 + ponowna aktualizacja?

Ostatnio edytowany przez morfik (2015-09-22 10:30:20)

Offline

 

#4  2015-09-22 10:30:56

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: [Solved] Aktualizacja win 7 do win10 za free

Zawiłości licencyjne to chyba tylko oni będą znać. I to pewnie też tylko częściowo ;)

Offline

 

#5  2015-09-22 10:34:13

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: [Solved] Aktualizacja win 7 do win10 za free

2257

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:24:41)

Offline

 

#6  2015-09-22 11:07:25

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: [Solved] Aktualizacja win 7 do win10 za free

Jedyną  podstawowa różnicą w wersjach Winzgrozy 10 między Polską (Europą) a resztą świata to to, że nam odcięli Cortanę. Ja swoją zarazę 10 zainstalowałem z numerem seryjnym od starej 7-ki i aktywowałem normalnie online i działa. Myślę jednak by zainstalować w miejsce 10-ki starą zabytkową 7-kę gdyż wiele starszych gier wyciągniętych z pudełka spod biurka mi na tym systemie nie działa. Uruchamia się po czym cały Windows 10 ma zwiechę. Ta 10-ka bezbłędnie działa z aplikacjami od 2010 roku i nowszym ze starszymi są problemy a tryb "zgodności" nijak nie działa to jakiś pic na wodę. A tak chciałem się odstresować i sobie pograć w stare gry z okolic lat 2000-2005 (Medal of Honor, Return to Castle Wolfenstein, Carmageddon, Heroes III i temu podobne) i 3/4 z nich nie działa na tym badziewiu. To już lepiej one działają na wine w linuksie :-P

Ostatnio edytowany przez neo86 (2015-09-22 11:09:50)

Offline

 

#7  2015-09-22 11:17:43

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: [Solved] Aktualizacja win 7 do win10 za free

2258

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:24:43)

Offline

 

#8  2015-09-22 11:18:47

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: [Solved] Aktualizacja win 7 do win10 za free

@uzytkownikubunt , podejrzewałem tego typu manewr. Może w weekend spróbuję to przerobić. xD

Offline

 

#9  2015-10-12 22:19:31

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: [Solved] Aktualizacja win 7 do win10 za free

Udało mi się w końcu ogarnąć migrację z win 7 na 10. W skrócie jest ona raczej bez problemowa i powinna działać bez zarzutu. Trwało to chyba godzinę. W każdym razie poniżej jest krótkie info na co uważać, w przypadku gdy ktoś by chciał sobie taką migrację zafundować.

Po pierwsze, muszą być włączone aktualizacje — jeśli się ma je wyłączone, to windows nie pobierze wymaganego pliku i zwyczajniej nawet o tym nie poinformuje tylko zakończy proces aktualizacji i tyle. Druga rzecz, to multiboot. Jeśli mamy jakiś inny system, np. linuxa i będziemy migrować z 7->10, również to się nie uda. Trzeba przy pomocy płytki z winem wgrać windosowski bootloader i ustawić flagę boot na partycję z winem.

Po tych dwóch powyższych krokach można zainstalować poprawkę KB3035583 via windows update, która powinna na tacce systemowej zaimplementować odpowiednią ikonkę. Tam się rezerwuje wina 10, przy czym, nie trzeba podawać maili i innych tego typu informacji. Jak będzie gotów to zwyczajnie się monit pojawi — czasem trwa to kilka dni.

Jak już się monit pojawi, to po wyrażeni chęci instalowania win10, rozpocznie się jego pobieranie via windows update. Plik ma 2-3G. Po jego pobraniu zostanie wyrzucony komunikat by zakończyć i zapisać swoją pracę i uruchomić kompa ponownie. I tu się zacznie aktualizacja trwająca jakiś dłuższy czas, gdzie komp się będzie resetował parę razy, dokładnie nie wiem bo spać poszedłem. xD Proces jest w pełni automatyczny, bo po przebudzeniu już wszystko było na swoim miejscu.

Aktualizacja wymaga te 3G wolnego miejsca na samego patcha + jakieś 10G na instalację. Choć w sumie to ten stary folder windows jest przerabiany na windows.old, dzięki czemu zawsze można wrócić na poprzedniego wina jak coś nie halo z tym win10. Tak czy inaczej, po pomyślnej aktualizacji można oczyścić dysk via to narzędzie od dysków.

Inna kwestia dotyczy wykorzystania RAMu w tym winie10. U mnie to było prawie 1G i trochę za dużo moim zdaniem. Ten win 7 miał niecałe 500M. Generalnie to jest za sprawą windows defendera i najlepsze jest to, że tego nie idzie w żaden sposób wyłączyć. Przynajmniej biorąc pod uwagę dostępne środki. Istnieje za to alternatywne rozwiązanie wyłączenia tego gówna. Może i to zdejmuje jakieś tam powłoki ochronne ale za to 150M RAMu można odzyskać w ten sposób.

Kolejna spraw to cała ta polityka prywatności jaką zaserwował MS w tym win10 — jednym słowem, ten system to jedna wielka pluskwa. xD Przy przesiadce, tam jest szereg pytań, 10-15, o tym czy zgadza się na udostępnianie MS czegoś tam. Jasne można wybrać nie, nie, nie.... ale to nie rozwiązuje problemów z syfem, jaki jest instalowany z tą aktualizacją — tam kilkanaście programów dorzucili, do tego kompletnie zbędnych. A i tak jeśli ktoś z nich będzie korzystał to wszelkie metadane (i dane) powędrują do MS. Część z tych aplikacji można ręcznie usunąć, a pozostałych się nie da. Jest i na to sposób . Więcej informacji na temat tego skryptu można znaleźć na tym forum. W każdym razie tam są zwykłe polecenia, które można dostosować sobie wedle uznania. Po aplikacji wszystkich zmian, zużycie RAM spada z tych już 850M (po odliczeniu windows defendera) do jakichś 500-550M. Choć mi tam przypadła do gustu ta wyszukiwarka aplikacji, która jest znana np. z gnome shella. Za jej sprawą, to praktycznie menu start się staje bezużyteczne. xD

I tak na zakończenie jeszcze — jeśli kogoś wnerwia wygląd nowego menu start, może go sobie zmienić.

Offline

 

#10  2015-10-12 22:28:05

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: [Solved] Aktualizacja win 7 do win10 za free

2306

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:25:43)

Offline

 

#11  2015-10-12 23:23:55

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: [Solved] Aktualizacja win 7 do win10 za free

No ja tam przejrzałem szereg opcji w panelu sterowania i tych od komunikacji oraz przesyłania danych jest całe mnóstwo. Sam nie wiem czy wszystko wyłączyłem. Monitor systemu pokazywał praktycznie żadną aktywność sieci ale może jakieś eventy godzinowe czy przy określonych akcjach zostały. No to przynajmniej już wiadomo czemu jest darmowa przesiadka. xD

Tak patrzę na ten link co dałeś i w sumie to chyba wszystkie te opcje były zawarte w tym skrypcie co podlinkowałem. W każdym razie przetestuje i to. xD

Ostatnio edytowany przez morfik (2015-10-12 23:26:28)

Offline

 

#12  2015-10-13 00:27:34

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: [Solved] Aktualizacja win 7 do win10 za free

morfik napisał(-a):

Inna kwestia dotyczy wykorzystania RAMu w tym winie10. U mnie to było prawie 1G i trochę za dużo moim zdaniem. Ten win 7 miał niecałe 500M. Generalnie to jest za sprawą windows defendera i najlepsze jest to, że tego nie idzie w żaden sposób wyłączyć. Przynajmniej biorąc pod uwagę dostępne środki. Istnieje za to alternatywne rozwiązanie wyłączenia tego gówna. Może i to zdejmuje jakieś tam powłoki ochronne ale za to 150M RAMu można odzyskać w ten sposób.

Jak gościowi kiedyś tłumaczyłem, że takie zużycie RAMu jest irracjonalne, to był wielce oburzony że ktoś w ogóle tak może twierdzić :)
On chyba z tych ludzi, co to twierdzi, że GUI jest koniecznie potrzebne wszędzie i zawsze i najlepiej by pierdołami kompa obciążył i jako router Win z pierdyliardem badziewia (a niby taki informatyk z niego).

Ogólnie mam wrażenie, że od Visty w górę za dużo pchają do tej windy. XP chodził pięknie (szczególnie na 1G ramu - spory zapas dla gierek), pełna instalacja z własnymi programami to było około 10G, może więcej. Przy 7 było ponad 20G, a czysta instalacja Win Servera 2016 (techniczna poglądowa) to prawie 30G.

Chcę Wina 98 XD

A co do tego szpiegowania, to ja bym na routerze zrobił logowanie co gdzie na jakie adresy idzie i te adresy poblokował.

Offline

 

#13  2015-10-13 14:33:46

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: [Solved] Aktualizacja win 7 do win10 za free

Win7 wyglądał całkiem przyzwoicie, może zajmował 3x tyle co mój linux ale przynajmniej startował o wiele szybciej. xD Jak sobie porównać ten win10 i win7, to ten pierwszy startuje jakieś 30s po tym jak się wiatrak w laptopie przestanie kręcić. Win7 był załadowany sporo przed tym jak ten wiatrak się uspokajał. Także tutaj jest różnica znaczna.

To zajmowane miejsce jest wynikiem tego, że konkurencyjne oprogramowanie może w końcu załatwić windowsa. Nie chodzi o sam system operacyjny ale o te wszystkie programiki i aplikacje. No bo jeśli jesteś w stanie zainstalować zewnętrzny antyvir, firewall, przegladarkę, maila, komunikaor i całą masę innych rzeczy, to zostaje jedynie sam rdzeń w rękach MS, a to już nie tak daleko by i jego zastąpić. xD Temu MS tworzy ten swój syf i korzysta z "prawa pierwszego doznania", tj. gdyby każdy z nas zetknął by się z llinuxem, a nie winem, po raz pierwszy gdy dotknął kompa, to wtedy linux by miał 95% rynku na desktopach. xD

Zresztą, ten manewr z pchaniem syfu w wykonaniu MS nie jest przecie jakimś wyjątkowym przypadkiem -- wszyscy tak robią. Popatrz sobie na googla. Ten kiedyś miał tylko wyszukiwarkę, potem dorobił maila, yt całą masę innych rzeczy kończąc na przeglądarce i androidzie. Po co? Bo jakby google miał tylko wyszukiwarkę, to np. MS mógłby tak dostroić swojego IE, by zafundować domyślną wyszukiwarkę inną niż google, a to raczej wiadomo co by dla googla oznaczało. Masz wyjaśnienie zatem czemu google stworzyło swoją własną przeglądarkę.

Oni tak bardzo boją odpływu ludzi, że nawet nie dostrzegają jaki bezsens nam fundują -- przykład te wszystkie portale społecznościowe. Był face, było ok, teraz to już trzeba słać tę samą treść na face, googla, twita, i co tam jeszcze jest. xD

Offline

 

#14  2015-10-13 14:49:05

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: [Solved] Aktualizacja win 7 do win10 za free

2307

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:25:45)

Offline

 

#15  2015-10-13 15:01:27

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: [Solved] Aktualizacja win 7 do win10 za free

Ciekawa dyskusja, niemniej tego typu migracji ja osobiście bym nie przeprowadził ( dom ),  chyba że szef/klient dałby dyspozycję itp no to niech stracę... :)

@morfik to po "...kiego czorta..." żeś robił tą migrację? :) Toć to mega pluskwa jak piszesz, cięższa kobyła od poprzednika a tak na dobrą sprawę co to więcej potrafi od takiej 7'ki? Ja tam na laptopie usunąłem tą aktualizację odpowiadającą za ikonę w tray'u bo najzwyczajniej w świecie siódemka nadaję się do narzędzi na nim używanych.

Więc pytanie po co? Albo... co chcesz tam zepsuć, aby zobaczyć że jednak można? :]

Offline

 

#16  2015-10-13 15:46:43

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: [Solved] Aktualizacja win 7 do win10 za free

uzytkownikubunt napisał(-a):

Windows jest samym rdzeniem, ale całkiem kompletnym i to jedna z zalet. Dla producentów gier stworzył DirectX, certyfikacje sterowników graficznych i jest odrobinę lepszy od OpenGL-a. Dla przykładu pisząc dla DirectX nie trzeba się zastanawiać czy pisze się dla programu 32 czy 64 bitowego, a w przypadku OpenGL trzeba być tego świadomym. Sterowniki GPUteż mniej stabilne, bo nie ma certyfikacji jakości.

Coś duży ten rdzeń.... Za duży. Ja jak sobie przygotowałem rdzeń na Linuksie, to zajął mi około 2,5G ze wszystkim, co potrzebowałem (plus proftpd i pierdoły). Z czego około 600M to /usr/share i liby. Ten rdzeń zduplikowałem na 4 maszynach wirtualnych i gdybym chciał wrzucić kde-full. to zajęło by mi dodatkowe 2.5G, czyli w porywach może dojść do 6G (bo liczę jeszcze jakieś pierdoły). I jest to kompletny system, bez gierek.
Wniosek? Windows może i jest kompletny, ale zbytnio przeładowany. Porównajcie sobie XP i 7. Lepiej byłoby chyba rozszerzyć obsługę tego co jest i udoskonalić to co jest, zamiast dodawać nowe pierdoły (poprawiony motyw windy zamiast nowego interfejsu itd).

morfik napisał(-a):

To zajmowane miejsce jest wynikiem tego, że konkurencyjne oprogramowanie może w końcu załatwić windowsa.

Nie rozumiem. Przecież z aplikacji Windowsowych (wbudowanych) raczej mało ludzi korzysta. O ile taki Windows Media Player jest dobry (ale nie pamiętam, czy flaci obsługuje), o tyle IE (albo Edge) już taki fajny nie jest. Tak samo z nagrywarką do płyt, z defragmentatorem, wordpadem, eksploratorem, paczkami zip i resztą. Często trzeba po prostu wrzucać nowe, nowe i jeszcze raz nowe zamienniki.

morfik napisał(-a):

Zresztą, ten manewr z pchaniem syfu w wykonaniu MS nie jest przecie jakimś wyjątkowym przypadkiem — wszyscy tak robią. Popatrz sobie na googla. Ten kiedyś miał tylko wyszukiwarkę, potem dorobił maila, yt całą masę innych rzeczy kończąc na przeglądarce i androidzie. Po co? Bo jakby google miał tylko wyszukiwarkę, to np. MS mógłby tak dostroić swojego IE, by zafundować domyślną wyszukiwarkę inną niż google, a to raczej wiadomo co by dla googla oznaczało. Masz wyjaśnienie zatem czemu google stworzyło swoją własną przeglądarkę.

Tylko, że produkty Google'a są relatywnie lepsze. Co wybierzesz? Chrome'a, czy IE? Gmaila, czy to od MS? Google'a czy BING? Skype'a, czy Jabbera od Gmail'a?  A może Andka, czy windę? Ja jakbym miał tylko te dwie opcje do wyboru, to biorę Google'a z jednego powodu - mam szersze pole do popisu.

morfik napisał(-a):

Win7 wyglądał całkiem przyzwoicie, może zajmował 3x tyle co mój linux ale przynajmniej startował o wiele szybciej. xD Jak sobie porównać ten win10 i win7, to ten pierwszy startuje jakieś 30s po tym jak się wiatrak w laptopie przestanie kręcić. Win7 był załadowany sporo przed tym jak ten wiatrak się uspokajał. Także tutaj jest różnica znaczna.

Wyglądał nieźle, 10 ma ikonki prawie jak z 98. Poza tym 7 jest mniej zasobożerna i to jest fakt. Ale ja 7 wrzuciłem na Celerona z 1G ramu i to działało po prostu dobrze (jak na moje, ówczesne potrzeby). A 8 zaczęła walić BSODami na tym samym starcie. I działała tragicznie. Z 10 byłoby to samo.
Tak samo zresztą jest z linią serwerową - 2008 R2 działa OK, a od 2012 w górę to już jest tragedia. Chociaż, w sumie, te systemy to jest to samo co ich odpowiedniki "cywilne", tylko z inną nazwą, tapetą, inną konfiguracją i chyba jednym programem więcej.


----


Także ja windzie podziękuję, bo ostatnio jak wrzuciłem Debiana na VM, skonfigurowałem, postawiłem FTP, to mogłem spokojnie RAM obniżyć do 128M (i jeszcze mniej, bo "brało" około 50M na żywca, wystarczyłoby tylko kernel przekompilować i swapa dodać).

Ostatnio edytowany przez Pavlo950 (2015-10-13 15:53:33)

Offline

 

#17  2015-10-13 16:07:31

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: [Solved] Aktualizacja win 7 do win10 za free

2308

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:25:46)

Offline

 

#18  2015-10-13 20:09:46

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: [Solved] Aktualizacja win 7 do win10 za free

@morfik to po "...kiego czorta..." żeś robił tą migrację? :)

Z tego samego powodu, dla którego pies liżę się po jajach — bo można. xD A tak na serio, to trzeba zrozumieć, że win7 nie będzie wieczny, w końcu się skończy support i dla niego, tak samo jak się skończył dla winxp. Jasne, że tam jest pełno rzeczy do poprawy ale lepiej jest to robić, gdy wciąż ma się na to czas, tak jak ja obecnie, niż gdy zostaniesz zepchnięty na używanie tego systemu i nie będziesz miał czasu na wprowadzanie zmian lub nie będziesz mógł znaleźć szybko danego rozwiązania, które uchroni twoją prywatność. Póki co jest szereg projeków, które z tym syfem msowym walczą i dobrze jest je monitorować i uczyć się na czym polegają wprowadzane zmiany, a do tego jest potrzebny żywy system, by sprawdzić czy to w ogóle działa i jak się zachowuje on po wprowadzeniu zmian. xD

Nie rozumiem. Przecież z aplikacji Windowsowych (wbudowanych) raczej mało ludzi korzysta.

Oj zdziwiłbyś się. Tak samo jak ludzie gadają, że nikt nie korzysta z bing'a. xD

Tak samo z nagrywarką do płyt, z defragmentatorem, wordpadem, eksploratorem, paczkami zip i resztą. Często trzeba po prostu wrzucać nowe, nowe i jeszcze raz nowe zamienniki.

Tam po zakończeniu migracji, była opcja do wypalenia płytki, o dziwo win10 zrobił to bez instalowania dodatkowego oprogramowania, za pomocą jednego kliku. Także już sam widzisz, po co takie oprogramowanie oni wrzucają — automatycznie odciąga cię od alternatyw, bo przecie je trzeba pierw znaleźć, a potem zainstalować, strata czasu. xD

Wyglądał nieźle, 10 ma ikonki prawie jak z 98

E tam. Win 98 to przy tym full HD w 3D, xD Ale fakt, te ikony (czy w ogóle ustawienia) przypominają stylowo opcje firefoxa. :]

Offline

 

#19  2015-10-13 22:37:17

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: [Solved] Aktualizacja win 7 do win10 za free

morfik napisał(-a):

Nie rozumiem. Przecież z aplikacji Windowsowych (wbudowanych) raczej mało ludzi korzysta.

Oj zdziwiłbyś się. Tak samo jak ludzie gadają, że nikt nie korzysta z bing'a. xD

No jakoś nie widziałem, żeby ktoś z bing'a korzystał.

morfik napisał(-a):

Tak samo z nagrywarką do płyt, z defragmentatorem, wordpadem, eksploratorem, paczkami zip i resztą. Często trzeba po prostu wrzucać nowe, nowe i jeszcze raz nowe zamienniki.

Tam po zakończeniu migracji, była opcja do wypalenia płytki, o dziwo win10 zrobił to bez instalowania dodatkowego oprogramowania, za pomocą jednego kliku. Także już sam widzisz, po co takie oprogramowanie oni wrzucają — automatycznie odciąga cię od alternatyw, bo przecie je trzeba pierw znaleźć, a potem zainstalować, strata czasu. xD

Też tak kiedyś myślałem, aż kiedyś zdziwiłem się, jak mi jakieś świeżo upieczone płytki nie działały. Tak samo jak Brasero spod Gnome - nagrałem, pierwszy raz płytka zadziałała, potem już nie działało :) na różnych płytkach itp itd

Offline

 

#20  2015-10-13 22:42:11

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: [Solved] Aktualizacja win 7 do win10 za free

No jakoś nie widziałem, żeby ktoś z bing'a korzystał.

Ja wiem ale uwierz mi jest ich z kilkadziesiąt milionów albo nawet jeszcze więcej. xD

Co do płytek, to brasero był jakiś dziwny bo on mordował mi płyty dvd-rw. xD Teraz to nie wiem, bo nie używam... rzecz jasna, płyt. xD

Offline

 

#21  2016-01-05 17:15:33

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: [Solved] Aktualizacja win 7 do win10 za free

Jak by ktoś nie wiedział (np. ja się dowiedziałem chwilę temu), to ten free upgrade do wina 10 jest jeszcze darmowy przez pół roku. Później za win10 trzeba będzie płacić jakieś 400zeta. Dlatego ja wam radzę zrobić sobie ten free upgrade, by uzyskać ważny klucz do win10 teraz, a jak nie chcecie siedzieć na win10, to wróćcie sobie do 7 czy co tam macie. xD Tak czy inaczej, np. nowsze wersje DirectX będą wydawane już tylko na win10, i jak grywacie w gry na winie, to będziecie zmuszeni zmigrować niedługo na win10 czy tego chcecie czy nie, a lepiej by te 400 zeta zostało wam w kieszeni. Jak coś, możecie mi je przesłać, jak wam portfel się otwiera z przepychu. xD

Ostatnio edytowany przez morfik (2016-01-05 17:16:36)

Offline

 

#22  2016-01-05 17:49:57

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: [Solved] Aktualizacja win 7 do win10 za free

2521

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:30:26)

Offline

 

#23  2016-01-06 09:00:14

  raven18 - Użytkownik

raven18
Użytkownik
Skąd: /home
Zarejestrowany: 2009-01-30

Re: [Solved] Aktualizacja win 7 do win10 za free

Ja bym przeszedł ale mam trochę małą partycję - 20GB, wolne 3, teoretycznie mam jeszcze 100 wolnego na innym dysku w NTFS ale znając życie będzie to problem nie do obejścia. Poza tym to całe szpiegowanie i nie możność wyłączenia aktualizacji wtf? Ostatnio był na pewnym portalu news ile to użytkownicy otworzyli grafik i przesłali danych na windows 10 ...
http://pclab.pl/news67755.html
Nie wiem po co oni te wszystkie dane zbierają, pewnie jeszcze jakie pornóle oglądam i z jakich torrentów gry ściągam... nie to że to robię i w ogóle korzystam z windowsa :)


Windows 8.1

Offline

 

#24  2016-01-06 12:35:25

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: [Solved] Aktualizacja win 7 do win10 za free

Aktualizacje można wyłączyć. Można zablokować pewnie wszystko co się tylko chce, z tym, że nie z poziomu windosowskiego GUI. Można wydawać szereg poleceń w konsoli, które są w stanie wyłączyć nawet te krytyczne usługi. Tutaj masz zebrane opcje, które możesz już w tej chwili wyłączyć. Pewnie będzie tego jeszcze więcej.

A co do samego klucza. To ja ludziom to robię na takiej zasadzie, że biorę ich dysk z laptopa i robię z niego obraz dd, który wrzucam na inny dysk. Potem robię upgrade i czekam aż klucz się uaktualni, czasem może parę godzin trwać po instalacji, zwykle o wiele krócej. Później tylko wgrywam wcześniej zrobioną kopię z powrotem na laptopa. W taki sposób, ten co używa tego laptopa nic nie zauważy, a licencja będzie. xD Później już można instalować sobie i tego wina, którego się miało i tego 10 bez problemów. Aktywacja obu przechodzi.

Ostatnio edytowany przez morfik (2016-01-06 12:39:33)

Offline

 

#25  2016-01-06 12:56:30

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: [Solved] Aktualizacja win 7 do win10 za free

2525

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:30:31)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)