Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2014-08-08 23:20:52

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Kupno słuchawek

Witam!

Myślę nad kupnem słuchawek, hajsu przybyło dużo :P

Muszą dawać bardzo dobry dźwięk i mieć regulator głośności (problemy Linuksa).

Cena obojętna, o ile jest mniejsza niż 50zł (później nie jest obojętna) [do 100zł z kosztami przesyłki]

Słuchawki, które zakrywają całe uszy (czyli żadne douszne) i by był fervi face (czyli dobry dźwięk, możliwie najlepszy)

Fervi

Ostatnio edytowany przez fervi (2014-08-08 23:51:24)

Offline

 

#2  2014-08-08 23:29:25

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Kupno słuchawek

Tylko synhajzery, tylko nie żadne wydumki na usb, bo sobie można wsadzić w miejsce gdzie plecy tracą szlachetną nazwę.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#3  2014-08-08 23:38:11

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Kupno słuchawek

Nawet nic na USB nie chcę, tylko mini-jack

Ewentualnie mogą być ciut droższe niż 50zł (żeby z przesyłką koło 100zł wyniosło)

Oczywiście warto znać model jakichś konkretny (obstawiam, że bywają też gorsze i lepsze modele)

Fervi

Offline

 

#4  2014-08-09 01:01:08

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: Kupno słuchawek

@mati75: mnie jakoś Synheisery nie uwiodły, miałem parę modeli w dłoniach i słuchałem w nich dźwięków, ale niczego mi nie urwały, a same (te modele które miałem w rękach przynjamniej) nie grzeszyły super wykonaniem (ot słabe tworzywo chociażby).

Ja osobiście jestem wyznawcą myśli twórczej inżynierów AKG, kumpel ma K518, co prawda nie zakrywają całej małżowiny(poduszki opierają się o małżowinę), ale grają bardzo ładnie, drugi jest całkiem zadowolony z dousznych tej firmy, a mój wujek w półotwartych K99 sprzed 5-ciu lat bodajże pogrywa sobie na gitarze i słucha muzyki i jest piekielnie zadowolony

ogółem kieruję się bardziej marką w tej chwili niż faktycznym testem, ale z AKG do 100 aktualnie w Morele mają jeden model:
http://www.morele.net/sluchawki-akg-k511-443437/?ceneo_spo=true
jesteś z Wrocławia więc raczej na pewno możesz mieć odbiór za darmo

Pozdro


ilin napisał
"DUG to tez moja mała ojczyzna"

Offline

 

#5  2014-08-09 07:59:19

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Kupno słuchawek

Ja mam te słuchawki:

http://www.agito.pl/sluchawki-creative-labs-fatal1t … ontent=325782

W połączeniu z moim mp3playerem dają taki dźwięk, że się nie chce ich z łba ściągać. Mają regulator i doczepiany mic. Kupiłem je wieki temu i chodzą do tej pory. Tylko, że wtedy koło 80dych kosztowały.

Offline

 

#6  2014-08-09 09:36:08

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Kupno słuchawek

Bardzo dobry dźwięk za 100zł w nausznych? Będzie ciężko. Jeśli dołożyłbyś lekko ponad stówkę i obeszłoby się bez regulacji głośności to bierz te:
http://www.reloop.com/reloop-rh-3500-pro-mk2

Offline

 

#7  2014-08-09 10:05:12

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Kupno słuchawek

thomsson napisał(-a):

@mati75: mnie jakoś Synheisery nie uwiodły, miałem parę modeli w dłoniach i słuchałem w nich dźwięków, ale niczego mi nie urwały, a same (te modele które miałem w rękach przynjamniej) nie grzeszyły super wykonaniem (ot słabe tworzywo chociażby).

Te najtańsze modele takie są, osobiście używam takich: http://www.sennheiser.com.pl/sluchawki-uniwersalne- … er-hd428.html


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#8  2014-08-09 23:36:33

  rafi - Użytkownik

rafi
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2006-03-12

Re: Kupno słuchawek

Generalnie wielką zaletą droższych modeli słuchawek jest możliwość dokupienia nowych poduszek. Decydując się na coś droższego dobrze byłoby zbadać przed zakupem dostępność na rynku tych niepozornych ale jakże ważnych części zamiennych. Ja osobiście mam słuchawki bez regulacji głośności i jakoś nigdy nie odczułem, żeby brakowało mi tego...


Furie terribili!
Circondatemi,
Sequidatemi
Con faci orribili!

Offline

 

#9  2014-08-10 00:05:56

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Kupno słuchawek

Słuchawki Thomssona "AKG" wydają na bardzo dobre pod względem muzycznym, ale słabo pod względem jakości.
Oczywiście najważniejsze mają, boję się jednak, że na mój łeb nie wejdą :D

Do jutra podejmę decyzję i ewentualnie zamówię (chyba, że coś fajnego można w tej cenie ogarnąć - 100zł)
I ja sobie zdaję sprawę, że dokładając po 100zł można kupić jeszcze lepsze, ale wyraz "Polska" mówi samo za siebie :D

Fervi

Offline

 

#10  2014-08-10 01:20:54

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Kupno słuchawek

ja kupiłem jakieś prawie parę lat temu za ok 50zł słuchawki philips shp2500 i powiem jedno... dźwięk jest fenomenalny! Dźwięk rytmów Larsa Ulricha wspaniale na nich brzmi \m/^^\m/

Ostatnio edytowany przez neo86 (2014-08-10 01:22:37)

Offline

 

#11  2014-08-10 02:05:08

  enether - wiecznie niewyspany

enether
wiecznie niewyspany
Zarejestrowany: 2012-05-01

Re: Kupno słuchawek

Kupiłem półtora roku temu Sennheisery HD201 za nieco ponad stówkę z przesyłką i dźwięk jak na mój gust jest bardzo dobry. Inni mogą się nie zgodzić, ale audiofil ze mnie żaden i mnie satysfakcjonują. Do tego są dość wytrzymałe i przeżyły działanie w kilku ulewach ;)

Offline

 

#12  2014-08-10 08:39:43

  raven18 - Użytkownik

raven18
Użytkownik
Skąd: /home
Zarejestrowany: 2009-01-30

Re: Kupno słuchawek

fervi napisał(-a):

Słuchawki Thomssona "AKG" wydają na bardzo dobre pod względem muzycznym, ale słabo pod względem jakości.

Mam K44, już ponad 5 lat i jakoś nie widać śladów użytkowania, plusem jest też samo dopasowująca opaska na głowę

Doczytałem 1 post, a nawet 2 pierwsze :)

fervi napisał(-a):

i mieć regulator głośności (problemy Linuksa).

Jakie problemy? u mnie z pulse jest tak samo na windowsie jak i na linuksie :p tzn mam ustawiony na linuksie skrót do regulacji głośności, na windowsie nie mam bo nie wiem jak to zrobić
Inna sprawa że wolę słuchać muzyki, jak i mam możliwość na głośniczkach stereo, słuchawki za bardzo grzeją w uszy, zwłaszcza wiosną, latem i jesienią, przy 30 stopniach na plusie...

Ostatnio edytowany przez raven18 (2014-08-10 08:57:38)


Windows 8.1

Offline

 

#13  2014-08-10 11:02:45

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Kupno słuchawek

Teraz mam Philipsa SHP2000, ale pewnie znając różne tu osoby - stwierdzą, że syf (mama chce je dla siebie, by mieć jakieś słuchawki, dlatego mogę sobie kupić fajniejsze :D)

Problemy są z aplikacjami pełnoekranowymi (grami) - skróty klawiszowe wtedy nie działają, chociaż w e19 albo coś się zepsuło - albo naprawili ten problem. Jednak w innych Desktopach dalej występuje

Fervi

Offline

 

#14  2014-08-11 08:45:11

  yaros - Użytkownik

yaros
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-17

Re: Kupno słuchawek

Mam i polecam - http://allegro.pl/superlux-hd-681-profesjonalne-slu … 87973250.html
Dzięki nim odkryłem wiele nowych dźwięków w mojej dyskografii ;)

Ostatnio edytowany przez yaros (2014-08-11 08:46:09)

Offline

 

#15  2014-08-11 12:03:22

  HAL9000 - Użytkownik

HAL9000
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-22

Re: Kupno słuchawek

Ja ze swojej strony proponuję jednak wybrać się do jakiegoś sklepu i posłuchać brzmienia o ile będzie taka możliwość bo niestety mało gdzie jest.
To jednak nie jest zakup procesora i indywidualne odczucia są dość istotne, też kiedyś kupowałem i namówiono mnie na sennheiser hd201 i powiem szczerze, że mnie nie zachwycają jeżeli chodzi o jakość dźwięku i zakres regulacji głośności. Poprzednio miałem philips shp8900 i to były bardzo dobre słuchawki ale to była inna półka cenowa w każdym razie później kiedy to wołali za nie prawie 400 zł a ja zapłaciłem coś około 190 zł (wówczas był wyjątkowo tani dolar i ten model dopiero wchodził do sprzedaży) więc może coś z philipsa?
W przypadku słuchawek trzeba iść na ogromne kompromisy bo w jednych jest regulacja głośności w innych nie ma, te mają zbyt krótki kabel, te są nauszne te wokółuszne itd, te grają ładnie ale cicho itp.
Niewielka to pomoc ale gdzieś tam kiedyś były recenzje, dyskusje do recenzji itd więc poszukaj:
http://forum.mp3store.pl/


For some reason I'm thinking I'm still 25 but I act like I'm 12.

Offline

 

#16  2014-08-15 19:50:02

  rafi - Użytkownik

rafi
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2006-03-12

Re: Kupno słuchawek

Tzw. recenzjami i testami odsłuchowymi nie ma się co przejmować, bo w 99% autorami są sami sprzedawcy albo audiofile, czyli sekta nawiedzonych dziadków z bardzo grubymi portfelami, którzy z racji swojego wieku ledwie słyszą cokolwiek. :) Polecane wyżej słuchawki Superlux są dowodem, że żólci spryciarze potrafią już nieźle kopiować nie tylko wzronictwo produktów wiodących firm.ale także rzeczywiste parametry użytkowe.
A oto jak wypada porównanie frequency response Superluksów ze swoimi pierwowzorami - uznawanymi za bardzo neutralne studyjnymi słuchawkami K240 i K271 firmy AKG. Chłopaki z headphones.com pomierzyli też parę innych parametrów.
http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=0&graphID[]=3311&graphID[]=3301&graphID[]=2901&graphID[]=2611&scale=30


Furie terribili!
Circondatemi,
Sequidatemi
Con faci orribili!

Offline

 

#17  2014-08-16 22:56:33

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: Kupno słuchawek

Ja mam Sennheiser HD201 i Audiotechnica ATH-AD500.
HD201 nie uzywam gdzies pol roku, leza w pracy w szufladzie.

Uzywalem kiedys fatality, no coz, nie sa to wygodne sluchawki nie miescily mi sie cale malzowiny oraz uciskały mi głowe i uszy.


Moja rada, kup wygodne słuchawki :-). W kwesti dźwięku nie zauwazysz roznicy.


[edit]
@up, no trzeba przyznac ze niebieskie wypadaja na moj gust najlepiej. :-)

Ostatnio edytowany przez gindek (2014-08-16 22:57:16)


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#18  2014-08-17 00:02:51

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Kupno słuchawek

W zasadzie temat można zamknąć.

Wiem jedno, brać wygodne słuchawki - Mam te AKG i daje radę słuchać (chociaż jest mniej wygodnie); dźwięk jest inny niż w Philipsie - ale nie wiem czy lepszy, czy gorszy

Po prostu uznałem, że skoro Philips ma takie "szity", to lepsze słuchawki (bliżej audiofilii) dadzą dużo lepszy efekt (ew. za mało kasy włożone :D)

Fervi

Offline

 

#19  2014-08-17 00:40:55

  blind - Użytkownik

blind
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-10-19

Re: Kupno słuchawek

Heheh, miałem tak samo jak zainwestowałem w słuchawki. Człowiek zainwestował pieniądze, myślał, że słuchawki przeniosą go w inny świat, a grają prawie tak samo jak pchełki dołączone do telefonu. Po czym człowiek założył z powrotem pchełki i dopiero zobaczył jaki to crap i jak bardzo się mylił co do jakości dźwięku nowych słuchawek. :)

Jeśli chodzi zaś o stwierdzenie, że wygoda najważniejsza, to mam nieco inne zdanie. Fakt, słuchawki muszą być wygodne na tyle, by nie męczyć zbyt szybko uszu, no ale nie to powinno być ostatecznym czynnikiem. Moim zdaniem. Ostatnio kupiłem jakieś dokanałowe słuchawki Panasonica za 35 zł. Słuchawki mega wygodne. Najwygodniejsze jakie miałem. Co z tego jednak, skoro pierwszy raz w życiu musiałem zacząć szukać equalizera, by jakoś zdzierżyć dźwięk, który produkują? Audiofilem nie jestem, ale niektóre słuchawki to naprawdę dla przygłuchych są chyba produkowane.


"Po drugie: w to co robisz uwierz i włóż w to serce."

Offline

 

#20  2014-08-20 08:21:03

  Puchaty - Użytkownik

Puchaty
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-08
Serwis

Re: Kupno słuchawek

Ja od kilku lat używam AKG K512 w pierwszej wersji i po wygrzaniu muszę przyznać że jak na moje uszy to grają idealnie. Słuchałem sporej ilości modeli w przedziale do 200 zł i wg. mnie żadne nie grają tak fajnie jak K512(HD-201 i 202 zjadają na śniadanie). Jeżeli byś chciał wydać trochę więcej to mogę jeszcze polecić Marshall Major.


But, I love GNU.
Debian User.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)