Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2014-02-09 10:34:10

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Czy pod Windosem lub Linuksem, da się jakoś zrobić z wifi repeater?

Witam.

Chodzi mi o coś co będzie po prostu przedłużało sygnał pomiędzy routerem a urządzeniami, zachowując ten sam SSID, hasło, DHCP itd - po prostu odbiera pakiet i śle go dalej. Jak jakieś urządzenie chce się podpiąć do routera za pomocą tego ustrojstwa, to w drugą stronę działa tak samo.

Podejrzewam że hostapd, pod Linuksem da tutaj radę, ale co z Windos? W siódemce i wyższych da się ustawić accesspointa (w końcu ;] ) na prawie dowolnej karcie a co z repeaterem?

Jak szukam repetaer wifi windows 7 to ludki podają jak postawić właśnie AP z włąsnym ssid, i zakresem IP itd. A mi chodzi o to żeby raz skonfigurować urządzenie na jeden SSID i móc z nim latać po całym podwórku.

Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam.

Offline

 

#2  2014-02-09 10:41:03

  mAg - Członek DUG

mAg
Członek DUG
Skąd: Mrągowo
Zarejestrowany: 2004-12-23
Serwis

Re: Czy pod Windosem lub Linuksem, da się jakoś zrobić z wifi repeater?

Stawiasz AP i mostkujesz - przedluzasz sygnal tylko AP musi to obslugiwac  bede w domu to moge Ci to objasnic na podstawie AP dlinka 3500


.:: Linux connecting people :D ::.  Linux Registered User #358097 Debian GNU/Linux

https://linuxcounter.net/cert/358097.png

Offline

 

#3  2014-02-09 12:06:38

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Czy pod Windosem lub Linuksem, da się jakoś zrobić z wifi repeater?

@mAg:

Ale dobrze rozumiem że zarówno AP bazowy (ten który już łączy się z netem), jak i "przedłużający" musi to obsługiwać? Kurde, myślałem że takie coś da się zrobić na prostej zasadzie odbijania pakietów :/

Offline

 

#4  2014-02-09 12:28:29

  krasnij - oj tam

krasnij
oj tam
Skąd: z JO73VT
Zarejestrowany: 2012-05-04
Serwis

Re: Czy pod Windosem lub Linuksem, da się jakoś zrobić z wifi repeater?

Jeżeli masz 2 routery możesz skonfigurować WDS.

http://www.tp-link.com.pl/article/?id=264


Pozdrawiam i życzę sukcesów :)
The truth is out there.

Offline

 

#5  2014-02-09 12:35:17

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Czy pod Windosem lub Linuksem, da się jakoś zrobić z wifi repeater?

@krasnij:

Dzięki za linka, ale mi nie o to chodzi - własnie cały myk ma polegać na tym żeby np. tablet skonfigurować raz, nadać wszystkie parametry i potem zakładając że na świat wychodzi Netia SPOT, to nie ważne czy tablet łączy się do tego spota, czy do AsMax'a czy do AP postawionego na Windos, czy do AP hostapowego to zawsze łączy się na to samo ssid, z tym samym hasłem, bramą i ip'kiem. Wczoraj postawiłem testowo AP na Windos i działało, tyle że musiałem skonfigurować drugą sieć, a chciałbym tego uniknąć - inaczej na pokrycie podwórka 100x100 m trzeba postawić z 10 sieci wifi...

Ostatnio edytowany przez Huk (2014-02-09 14:51:47)

Offline

 

#6  2014-02-10 09:53:07

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: Czy pod Windosem lub Linuksem, da się jakoś zrobić z wifi repeater?

Rozumiem, że jakbyś dał ten sam ssid to by były widoczne dwa? I to jest problem? Ja u siebie postawiłem za Netia Szrotem AP na RPi, ale o innym essid bo w sumie tak chciałem. Nie sprawdzałem co by było jakby był ten sam. Może jest do tego jakieś narzędzie na debiana...


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)