Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2014-01-29 22:36:36

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Android 4.2.1 nie mogę ustawić tapet i dzwonków dla kontaktów

Hej
Właśnie zakupiłem mój pierwszy w życiu smrtfon, na pokładzie ma Androida 4.2.1 i cały wieczór spędziłem żeby ładnie go sobie skonfigurować, ale mam jeden problem i nie umiem sobie z nim poradzić, mianowicie nie mogę dojść jak ustawić daną piosenke albo zdjęcie dla danego kontaktu. Mam kontakty na karcie sim i mogę edytować ich nazwy i numery ale nie moge znaleźć jak przypisać im zdjęcie albo dzwonek. Od drugiej strony jak klikam na zdjęcie i daje ustaw jako tło kontaktu to mi ich nie znajduje.
Co robić?

Offline

 

#2  2014-01-29 22:55:34

  krasnij - oj tam

krasnij
oj tam
Skąd: z JO73VT
Zarejestrowany: 2012-05-04
Serwis

Re: Android 4.2.1 nie mogę ustawić tapet i dzwonków dla kontaktów

Kontakty muszą być w pamięci telefonu, żeby była możliwość przypisywania im zdjęć oraz dzwonków.


Pozdrawiam i życzę sukcesów :)
The truth is out there.

Offline

 

#3  2014-01-30 08:14:31

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Re: Android 4.2.1 nie mogę ustawić tapet i dzwonków dla kontaktów

OK spoko, ale teraz pytanie, z ustawieniem zdjęć kontktów sobie poradziłem, ale teraz 2 sprawy,  kontaktach mam teraz zdublowane wpisy z sima i z tel, to co te z sima mam jakoś usunąć? bo niepotrzebnie mi sie wydłuża lista kontaktów.
Sprawa 2 to jak przypisać dany dzwonek d konkretnego kontaktu? Bo okazuje się że to nie takie proste, z pozycji dzwonka można ustawić tylko jako dzwonek główny a jak majstruję przy kontakcie to mam do wyboru tylko sztywni narzuconą systemową liste dzwonków.

Offline

 

#4  2014-01-30 08:23:51

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: Android 4.2.1 nie mogę ustawić tapet i dzwonków dla kontaktów

1. W opcjach kontaktów jest opcja wyświetlane/widoczne i klikasz co chcesz żeby było widoczne.
2. To coś nie tak patrzysz. Co to w ogóle za telefon? Tylko z poziomu kontaktu przypiszesz więc tam musisz szukać. Na pewno się da.


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#5  2014-01-30 08:34:00

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Re: Android 4.2.1 nie mogę ustawić tapet i dzwonków dla kontaktów

Telefon to insignia 5 goclever . Co do kontaktow to ok udało mi się, ale z dzwonkami ok na tej liście mi się zaczeły pojawiać wgrane piosenki, ale ja mamna karcie sd folder z piosenkami i na tej liście pokazują mi się tylko niektóre z nich, pyctanie czy może tzrea gdzies ustawić ściezkę do dzownków, albo hmm może sa jakieś wymagania co do ich długości albo formatu?

Offline

 

#6  2014-01-30 08:39:46

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: Android 4.2.1 nie mogę ustawić tapet i dzwonków dla kontaktów

Jest taki sposób, ale nie wiem czy zadziała. Trzeba zrobić folder Notifications i w nim trzymać piosnki. Spróbuj taki folder na sd zrobić lub na pamięci telefonu bo nie wiem skąd czyta ten phone.

Co do jakiś ograniczeń to chyba nie ma takowych.


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#7  2014-01-30 21:12:34

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Re: Android 4.2.1 nie mogę ustawić tapet i dzwonków dla kontaktów

Z tym notificaton to tak połowicznie, działa to ale odnośnie dżwięków sms, ale w przypadku gdy chcę ustawić dzwonek to mi go nie wykrywa. Gdzie android domyślnie trzyma pliki dzwonków?

Offline

 

#8  2014-01-30 22:58:03

  sicko - Użytkownik

sicko
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-17

Re: Android 4.2.1 nie mogę ustawić tapet i dzwonków dla kontaktów

Dla dzwonków utwórz folder ringtones, analogicznie jak folder notifications

Offline

 

#9  2014-01-31 08:29:29

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: Android 4.2.1 nie mogę ustawić tapet i dzwonków dla kontaktów

A racja, sory pomyliłem.


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#10  2014-01-31 11:36:05

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Re: Android 4.2.1 nie mogę ustawić tapet i dzwonków dla kontaktów

OK Działa, ale teraz pytanie z wyższej pułki, nie da się ustawić sygnału sms dla poszczególnych kontaktów?

Offline

 

#11  2014-01-31 11:41:11

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: Android 4.2.1 nie mogę ustawić tapet i dzwonków dla kontaktów

Tego chyba brak. Może jest jakiś 'sms manager', w którym się to da. Poszukaj w apps store.


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#12  2014-02-02 12:28:08

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Re: Android 4.2.1 nie mogę ustawić tapet i dzwonków dla kontaktów

ok poszukam takiego programu. Mam jednak pytanie jeszcze odnośnie Androida

1) odnośnie karty pamięci. Dokupiełm sobie kartę mikroSD i ok ale tam jest FAT32 więc wchodzą tylko pliki do 4GB, jest to jednak ograniczenie bo  nie mogę skopiować np moich nagranych filmów a nieraz one zajmują dużo więcej. Pytanie więc jakie jeszcze systemy plików obsługuje Android? Formatowałem kartę jako NTFS ale telefo jej nie widzi i formatuje mi ją domyślnie jako FAT32 i nie ma możliwości wyboru systemu plików.  Ktoś wie jakie inne systemy plików są dopuszczalne na androidzie?
2) Dlaczego telefon na karcie  tworzy mi jakieś swoje systemowe pliki np folder Android za każdym razem. Da się jakoś to wyłączyć? Domyślnie mam ustawiony zapis na pamięci telefonu i nie chce żeby tel sam mi zapisywał na karcie.

Offline

 

#13  2014-02-05 08:37:10

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Re: Android 4.2.1 nie mogę ustawić tapet i dzwonków dla kontaktów

Chciałem jeszcze dopytać o aplikację do androida która by wyświetlała informacje astronimiczne o aktualnym dniu czyli np godzinę wschodu i zachodu słońca, krótkie kalendarium imieniny, oraz informacje o ludziach urodzonych danego dnia. Czy jest w ogóle coś takiego? Bo nie mogę się doszukać, albo przede wszystkim nie wiem jakich słów kluczowych użyć.

Offline

 

#14  2014-02-05 09:39:55

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: Android 4.2.1 nie mogę ustawić tapet i dzwonków dla kontaktów

vnu007dl napisał(-a):

1) odnośnie karty pamięci. Dokupiełm sobie kartę mikroSD i ok ale tam jest FAT32 więc wchodzą tylko pliki do 4GB, jest to jednak ograniczenie bo  nie mogę skopiować np moich nagranych filmów a nieraz one zajmują dużo więcej. Pytanie więc jakie jeszcze systemy plików obsługuje Android? Formatowałem kartę jako NTFS ale telefo jej nie widzi i formatuje mi ją domyślnie jako FAT32 i nie ma możliwości wyboru systemu plików.  Ktoś wie jakie inne systemy plików są dopuszczalne na androidzie?

Chyba tylko faty obsługuje, ale może też ext{2,3,4}, tego nie wiem, sprawdź.

Ale inne rozwiązanie to spakować film i podzielić go na jakieś rozsądnej wielkości pliki np za pomocą 7z. Na telefonie sobie rozpakujesz... Możesz też przekonwertować film do rozsądnej rozdzielczości...

vnu007dl napisał(-a):

2) Dlaczego telefon na karcie  tworzy mi jakieś swoje systemowe pliki np folder Android za każdym razem. Da się jakoś to wyłączyć? Domyślnie mam ustawiony zapis na pamięci telefonu i nie chce żeby tel sam mi zapisywał na karcie.

Też to mam. Chyba tego się nie uniknie.

vnu007dl napisał(-a):

Chciałem jeszcze dopytać o aplikację do androida która by wyświetlała informacje astronimiczne o aktualnym dniu czyli np godzinę wschodu i zachodu słońca, krótkie kalendarium imieniny, oraz informacje o ludziach urodzonych danego dnia. Czy jest w ogóle coś takiego? Bo nie mogę się doszukać, albo przede wszystkim nie wiem jakich słów kluczowych użyć.

Calendar Astronomy? Coś słabo szukasz...

Rozumiem, że chodzi o sławnych ludzi?

Ja mam np w google calendar dodane właśnie imieniny, wschody zachody i ur ludzi z kontaktów... Tylko to musisz sobie ustawić z poziomu google calendar...

Ostatnio edytowany przez P@blo (2014-02-05 09:42:44)


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#15  2014-02-08 09:54:25

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Re: Android 4.2.1 nie mogę ustawić tapet i dzwonków dla kontaktów

ok już mi się udało prawie całkowicie skonfigurować mojego androida i jest super, ale ciągle odkrywam coś nowego co bym chciał. Obecnie jest to jdownloader.
Pytanie więc czy jest jakaś wersja na androida? Bo to co obecnie jest dostępne nie jest wersja na adnroida tylko wersjami zdalnymi do PC, może ktoś wie czy jest coś takiego dostępne? Może się jakoś inaczej nazywa? a może jakoś można odpalić to na javie, t o przecież autonomiczne środowisko, więc gdyby udało się odpalić javę mogło by się udać odpalenie jdownloadera?

Offline

 

#16  2014-02-08 10:05:25

  P@blo - Nadworny matematyk

P@blo
Nadworny matematyk
Skąd: Wrocław v Jasło
Zarejestrowany: 2010-11-11

Re: Android 4.2.1 nie mogę ustawić tapet i dzwonków dla kontaktów

Nie chce mi się sprawdzać co ten jdownloader robi... Ale może to ci podpasuje:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dv.adm

Jedno co mi się podoba w google play to to, że jeśli znajde jakiś program a nie pasuje mi on do końca to niżej mogę sobie zjechać i tam są programy które inni też instalowali wraz ztym, ale podobne... Zacznij z tego korzystać. Trzeba też pamiętać że może czasem czegoś nie być na androida.


ThinkPadX220i
| Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz |
|  Debian: sid   |   Arch: amd64   |   Sound: alsa   |
| No DE | WM: DWM  |  DM: .bash_profile  |  BIOS+MBR |

Offline

 

#17  2014-02-08 23:32:55

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Re: Android 4.2.1 nie mogę ustawić tapet i dzwonków dla kontaktów

No spoko zainstalowalem go i fajnie ale nie pobiera bo nie rozpoznaje tych kodow catpcha.troche to dziwne ze program rozpoznaje linki z danego serwera ale ich nie pobierze bo nawet nie wyswietla tych kodow do wpisania

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)