Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2014-01-30 17:21:57

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Ciekawostki

TDK8GB napisał(-a):

Mogę się założyć ,że prędzej wydarzy się to co jest opisane w Apokalipsie Św. Jana niż ,że będzie jakaś teoria wszystkiego ;)

słońce jest w połowie swojego życia, przez następne 5 mld lat będzie stale przemieniać wodór, a jego temperatura i rozmiar stopniowo będą rosły.
Gdy zużyje się cały wodór w środku, Słońce będzie trzy razy większe niż dzisiaj. Zewnętrzne warstwy gorącej atmosfery rozpościerać się będą prawie do orbity Merkurego. Na Ziemi zostaną wygotowane oceany, a skały przemienią się w roztopioną lawę. Na naszym globie nie pozostanie już nic żywego - ojczyzna ludzi stanie się jałową planetą.

Teoretycznie do tego czasu możesz być spokojny potem żadne modlitwy do swych bogów nawet nie pomogą;)

Moim zdaniem rasa ludzka nie ma szans przeżyć nawet jednego mld lat , wydaje się to wręcz śmieszne... .Jak już pisałem ta planeta będzie jeszcze długo długo długo po tym jak rasa ludzka całkowicie zniknie i odejdzie w zapomnienie...
Dla informacji podam dwie liczby ziemia ma 4,467 miliarda lat a pierwsze formy w linii ewolucyjnej człowieka pojawiły się zaledwie 5 mln lat temu...;)

Ostatnio edytowany przez menel (2014-01-30 17:45:13)

Offline

 

#52  2014-01-30 17:58:52

  TDK8GB - Użytkownik

TDK8GB
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-21

Re: Ciekawostki

@menel jakaś kometa może się trafić przed śmiercią Słońca :)

Offline

 

#53  2014-01-30 18:05:05

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Ciekawostki

pewnie, nigdy nie wiadomo, ale nawet i bez komety nasz gatunek nie ma najmniejszych szans przeżyć więcej niż 5-10mln lat i wsio tyle nas widzieli;)a planetka będzie sobie jeszcze stała a stała i jeszcze pewno dużo rzeczy się na niej wydarzy bez naszego udziału, hehe trochę to śmieszne...ale wszystko ma swój czas i wszystko się kończy niestety;)

Ostatnio edytowany przez menel (2014-01-30 18:08:00)

Offline

 

#54  2014-01-30 18:09:22

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Ciekawostki

Człowiek jako gatunek żyje od stu (lub kilkuset) tysięcy lat. Jak przeżyje jeszcze raz tyle to już będzie wielki sukces ;)

Offline

 

#55  2014-01-30 18:14:17

  TDK8GB - Użytkownik

TDK8GB
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-21

Re: Ciekawostki

ale wszystko ma swój czas i wszystko się kończy niestety;)

Jak będę w niebie to mi będzie wisiało co się będzie na ziemi działo :) I nie wszystko się kończy bo ksiądz w Kościele mówil ,że miłosierdzie Boga jest nieskończone :)

Offline

 

#56  2014-01-30 18:14:28

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Ciekawostki

yossarian jesteś w wielkim błędzie o wiele wiele dłużej żyjemy jak pisałem wyżej (pierwsze formy w linii ewolucyjnej człowieka pojawiły się  5 mln lat temu), chyba, że chodzi Ci konkretnie o homosapiensa a takowy pojawił się dosyć niedawno, bo ok  43 tys. lat p.n.e ;)

TDK8GB napisał(-a):

Jak będę w niebie to mi będzie wisiało co się będzie na ziemi działo :) I nie wszystko się kończy bo ksiądz w Kościele mówil ,że miłosierdzie Boga jest nieskończone :)

Tu akurat nie będą rozwijał dyskusji, bo mam całkowicie inny światopogląd ale myślę, że z kilkoma osobnikami wierzącymi głęboko znajdziesz jakieś porozumienie;)

Ostatnio edytowany przez menel (2014-01-30 18:19:02)

Offline

 

#57  2014-01-30 18:14:49

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Ciekawostki

Spoko, Genderowcy, Geje, Feministki i inni Postępowcy pewnie wyskrobią się wcześniej, ale Muzułmanie przetrwają, Katole, jak się wezmą wreszcie w garść, też, o Żydów też się nie martwię.

Zwłaszcza, jak zniknie telewizja, to tradycyjne zachowania i postawy przeżyją renesans.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#58  2014-01-30 18:20:02

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Ciekawostki

azhag napisał(-a):

(Uznałem, że wątek "Rzetelne..." został zbyt zaśmiecony polityką i bajdurzeniem, więc otwieram ten. Proszę się tu zachowywać).

Panowie: Zaczynacie bajdurzyć :)


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#59  2014-01-30 18:22:47

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Ciekawostki

Jacekalex religie też przeżyjemy, zapewne zdąży się jeszcze pojawić multum innych w zastępstwie na dzisiejsze, które też w końcu upadną a na ich miejsce powstaną nowe a z biegiem czasu i rozwoju religia stanie się zbędna i niepotrzebna. Wystarczy spojrzeć jak z biegiem lat ewoluowały wierzenia ludzi wraz z ich rozwojem;)

Ostatnio edytowany przez menel (2014-01-30 18:30:53)

Offline

 

#60  2014-01-30 18:23:10

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Ciekawostki

menel napisał(-a):

yossarian jesteś w wielkim błędzie o wiele wiele dłużej żyjemy jak pisałem wyżej (pierwsze formy w linii ewolucyjnej człowieka pojawiły się  5 mln lat temu), chyba, że chodzi Ci konkretnie o homosapiensa a takowy pojawił się dosyć niedawno, bo ok  43 tys. lat p.n.e

Nie wiem na ile wiarygodne są podlinkowane źródła:

Anatomically modern humans first appear in the fossil record in Africa about 195,000 years ago, and studies of molecular biology give evidence that the approximate time of divergence from the common ancestor of all modern human populations was 200,000 years ago.[3][4][5][6][7] The broad study of African genetic diversity found the San people to express the greatest genetic diversity among the 113 distinct populations sampled, making them one of 14 "ancestral population clusters". The research also located the origin of modern human migration in south-western Africa, near the coastal border of Namibia and Angola.[8]

http://en.wikipedia.org/wiki/Homo_sapiens

Zresztą mi nie chodziło o daty, a o rząd wielkości.
Czas, od którego występuje człowiek jest stosunkowo krótki w porównaniu z wiekiem Ziemi.

ok, Koniec bajdurzenia :)

Ostatnio edytowany przez yossarian (2014-01-30 18:24:08)

Offline

 

#61  2014-01-30 18:27:05

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Ciekawostki

yossarian napisał(-a):

Czas, od którego występuje człowiek jest stosunkowo krótki w porównaniu z wiekiem Ziemi.

dokładnie...;)to mam na myśli, że jeszcze prawdopodobnie pojawią się inne formy życia na Ziemi jak już nas dawno nie będzie (chyba, że tak zdewastujemy planetę, że będzie jałowa jak Mars albo coś ją po drodze rozdupi;), kto i wie może nawet wyewolują do naszego poziomu, ale to już są takie liczby jeżeli chodzi o dłuuuuuuuuugość czasu, że przytłacza mnie sama myśl o tym;)

Ostatnio edytowany przez menel (2014-01-30 18:35:00)

Offline

 

#62  2014-01-30 18:35:07

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Ciekawostki

menel napisał(-a):

Jacekalex religie też przeżyjemy, zapewne zdąży się jeszcze pojawić multum innych w następstwie na dzisiejsze, które też w końcu upadną a na ich miejsce powstaną nowe a z biegiem czasu i rozwoju religia stanie się zbędna i niepotrzebna. Wystarczy spojrzeć jak na rozwoju lat ewoluowały wierzenia ludzi wraz z ich rozwojem;)

Człowiek ma bardzo silną potrzebę wypełnienia pustki duchowej, i wiary w jakiś najwyższy autorytet, totalną sprawiedliwość i totalną mądrość.
Tu jest miejsce na religie, i te skutecznie to miejsce zapełniły.

Oczywiście też będą się zmieniać, ale w przeciwieństwie do pustki antyklerykalizmu, religie trzymają się mocno pomimo istnienia telewizji, która jest głównym źródłem krzewienia ateizmu i szeroko rozumianego "postępu".

Takie "postępowe" ruchy istniały zawsze, żeby wspomnieć chociażby Marcina Lutra, Jana Husa, Jana Kalwina, czy chociażby religii, jakie tworzyli Robespierre, Hitler, Stalin czy Mao Tse-Tung.
Nawet w dawnym ZSRR, gdzie Cerkiew była przez 70 lat praktycznie nielegalna, do tej pory istnieją wyznania, których bolszewicy zabronili w ~1930 roku pod karą śmierci.
Np Grekokatolicy.

Obecna narracja "postępowa" nie jest ani najsilniejszym, ani najgroźniejszym wrogiem religii, nowością natomiast jest jej siła propagandowa, dzięki sile telewizji.

Ale telewizja za 10 -15 lat nie będzie już istniała, wyprze ją internet,
w którym nie ma żadnego "centralnego ośrodka myśli ideologicznej",
i żadna grupa światopoglądowa nie ma jednoznacznej przewagi,
ani "monopolu na prawdę".

Także jestem spokojny o przyszłość długoterminową, pomimo różnych przejściowych trudności.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-01-30 18:44:18)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#63  2014-01-30 18:38:57

  TDK8GB - Użytkownik

TDK8GB
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-21

Re: Ciekawostki

menel mam pytanie  czy jesteś wierzący? jeśli tak to w jaką wiare wierzysz?

Offline

 

#64  2014-01-30 19:32:24

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Ciekawostki

Jacekalex ale ta postępowść i industrializacja jest nieunikniona czy to jest dobre czy też złe nie unikniemy tego, właśnie o tym rozmawiamy;) a czy to Ci się podoba czy też nie nie ma tu żadnego znaczenia po prostu między innymi religia będzie pierwszorzędnie wyparta w takiej wizji świata która wszystko na to wskazuje wcześniej czy później się ziści...jak już podawałem:
zhakowana ziemia
przyszłość urządzeń mobilnych

Ludzkość wkracza w epokę hiperindustrialną a tam uwierz mi nie ma miejsca na żadną religię...(oczywiście nie od razu ale pomalutku utonie...

A o całej religijnej reszcie już godoliśmy kiedyś i każdy już swoje poglądy przedstawił w tym temacie nie ma sensu dalej rozwijać i brnąć w to dalej;)

TDK8GB poczytaj forum i znajdziesz odpowiedź  przekierowuje do najbardziej wodzirejskiego tematu na forum czyli żetelne źródło informacji;)

Ostatnio edytowany przez menel (2014-01-30 19:46:13)

Offline

 

#65  2014-01-30 19:45:51

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Ciekawostki

Buddyzm, Katolicyzm, Judaizm i Islam są wypierane od 2 - 3 tysięcy lat, ciągle z takim samym skutkiem.
Obecne wypieranie "postępem" jest dużo słabsze aniżeli wypieranie przez Faraona,  Nerona czy Robespierrea.

Tylko wypierający się ciągle zmieniają, to już chyba 25 wersja wypierająca grupa, tym razem bajer nazywany jest "postępem" i nowoczesnością.
Ten bajer się zmienia co kilkadziesiąt lat, a wypieranie trwa, trwa, i nikt tego wypierania nie potrafi dokończyć.
W dodatku obecny postęp jakośtam działa na Katoli, ale już po Buddystach, Krishnach, Muzułmanach i  Żydach spływa, jak woda po kaczce. :D

Żeby było weselej, ten obecny postęp telewizyjny jest likwidowany za pieniądze z UE, w Niemczech już w 2015 zaczną wyłączać naziemną telewizję, i nadajniki przejdą na świadczenie internetu mobilnego, do 2020 roku tak ma być w całej Europie.
U Brytoli już standardowo każdy nowy telewizor ma wejście na skrętkę RJ45.

Są na to nawet specjalne pieniądze w tych wielkich funduszach z UE na lata 2014-2020, które Polska podobno dostanie.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#66  2014-01-30 19:48:37

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Ciekawostki

Jacekalex napisał(-a):

Buddyzm, Katolicyzm, Judaizm i Islam są wypierane od 2 - 3 tysięcy lat, ciągle z takim samym skutkiem.
Obecne wypieranie "postępem" jest dużo słabsze aniżeli wypieranie przez Faraona,  Nerona czy Robespierrea.

Tak ale zwróć uwagę, że kiedyś nie było czegoś takiego jak teraz czyli pełna mechanizacja, bardzo szybki obieg informacji, wszechobecna inwigilacja, manipulacja ogarniająca już dziś praktycznie cały glob a nie tylko dany region itp a to dopiero początek pewno znasz Orwella..tam nie było miejsca na religię, do takich czasów zmierzamy niestety..będzie tylko kompletnie zniewolone społeczeństwo i wszechobecna władza utożsamiana z bogiem...polecam artykuły, wszystko na to wskazuje, że za kilkaset lat tak skończymy jak w jednej powieści Orwella...

Ostatnio edytowany przez menel (2014-01-30 19:58:30)

Offline

 

#67  2014-01-30 19:58:30

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Ciekawostki

ilin napisał(-a):

azhag napisał(-a):

(Uznałem, że wątek "Rzetelne..." został zbyt zaśmiecony polityką i bajdurzeniem, więc otwieram ten. Proszę się tu zachowywać).

Panowie: Zaczynacie bajdurzyć :)

Panowie: nadal bajdurzycie.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#68  2014-01-30 19:59:29

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Ciekawostki

ok koniec tematu;)

Offline

 

#69  2014-01-30 20:19:14

  TDK8GB - Użytkownik

TDK8GB
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-21

Re: Ciekawostki

Musze przeczytać tą powieść Orwella :-)

Offline

 

#70  2014-01-30 20:45:22

  Red_Fedora - Użytkownik

Red_Fedora
Użytkownik
Skąd: Piękna kraina nad Sierpienic
Zarejestrowany: 2013-06-03

Re: Ciekawostki

Ja sobie sporo spoilerowałem, wikipedio, bądź przeklęta na wieki. Niech żyje Nonsensopedia! :P http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Strona_g%C5%82%C3%B3wna


http://static1.wikia.nocookie.net/__cb20130812121419/nonsensopedia/images/2/2b/Pinkie_pie.gif
Po co myśleć racjonalnie? Najważniejsze jest to by było zabawnie!

Offline

 

#71  2014-01-30 21:06:02

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Ciekawostki

TDK8GB napisał(-a):

Musze przeczytać tą powieść Orwella :-)

Ty to za kilka lat ;]

Offline

 

#72  2014-01-30 21:09:41

  TDK8GB - Użytkownik

TDK8GB
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-21

Re: Ciekawostki

Pavlo950 napisał(-a):

TDK8GB napisał(-a):

Musze przeczytać tą powieść Orwella :-)

Ty to za kilka lat ;]

Dlaczego?  :-)

Offline

 

#73  2014-02-01 23:40:57

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Ciekawostki

http://en.auneaudio.com/html/en_products/NewDesign/ … s/126_12.html

usb 3.0 niet.

Ostatnio edytowany przez pink (2014-02-01 23:43:04)


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#74  2014-02-06 14:25:58

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Ciekawostki

da sie dodawac poszczegolne komendy na zywo do pliku tekstowego, nie wyniki a komendy???


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#75  2014-02-06 14:42:07

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Ciekawostki

pink napisał(-a):

da sie dodawac poszczegolne komendy na zywo do pliku tekstowego, nie wyniki a komendy???

Lepszego miejsca na takie pytanie nie mogłeś znaleźć?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)