Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-04-04 08:01:06

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Bitcoins - wolne pieniądze

Bitcoin

Macie jakieś zdanie na ten temat? Jakieś doświadczenia?

Lista sklepów akceptujących płatności w Bitcoins


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#2  2013-04-04 21:51:45

  Elder - Członek z ramienia...

Elder
Członek z ramienia...
Skąd: Lubaczów
Zarejestrowany: 2008-05-26
Serwis

Re: Bitcoins - wolne pieniądze

Powiem szczerze, że mnie to jakiś czas temu zainteresowało, ale jak zobaczyłem ile trwa pierwsza synchronizacja to się przeraziłem.

Polemika:
Swoją drogą to dość ciekawe zjawisko, zwłaszcza ze względu na swoją bardzo nietypową . Ciekawe co się stanie jak zostanie wygenerowanych większość coin-ów, i zacznie ich powoli ubywać. Obstawiam, że będzie podobnie jak w przypadku dot-bubble, tylko w trochę bardziej "dyskretnym" gronie.

Edit:
o.O trzeci wirek^^

Ostatnio edytowany przez Elder (2013-04-04 21:52:30)


Dell M4500 [ i5-540M | NV FX1800M]
linux registered user #481040
http://dl.dropbox.com/u/53204815/snoozer_likelinux_man.gif

Offline

 

#3  2013-04-04 22:02:32

  yantar - Użytkownik

yantar
Użytkownik
Skąd: Galicja
Zarejestrowany: 2009-06-09

Re: Bitcoins - wolne pieniądze

Osobiście widziałem parę razy, że ktoś proponował transakcje za pomocą bitcoins, gdy był w jakimś kraju, który nie był objęty usługą (np. kupno waluty gry via sms itp) zatem projekt jakoś działa.

Offline

 

#4  2013-04-04 23:49:34

  jarski185 - Członek DUG

jarski185
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-01-19
Serwis

Re: Bitcoins - wolne pieniądze

Ta synxhronuzacja tylko raz podobno. Ja sobie sprobuje. Ciekawa rzecz.

Offline

 

#5  2013-04-05 00:56:58

  caro_cenzura - Użytkownik

caro_cenzura
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-29

Re: Bitcoins - wolne pieniądze

@czadman
Kolega mi o tym wspominał, więc jak zobaczyłem:

To się zaciekawiłem, a tu 404 :(


Daj człowiekowi rybę, nakarmisz go na jeden dzień. Naucz go łowić, a nakarmisz go na całe życie.

Offline

 

#6  2013-04-05 10:23:16

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Bitcoins - wolne pieniądze

Wkradł się chochlik. Poprawiłem link.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#7  2013-04-05 15:53:52

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Bitcoins - wolne pieniądze


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#8  2013-04-05 16:52:19

  alfa4ce - Użytkownik

alfa4ce
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-12
Serwis

Re: Bitcoins - wolne pieniądze

Tutaj świeży news o transakcji za pomocą bitcoinów - za 300 BTC (około 39kUSD) zostało sprzedane Porsche Cayman z 2007.

https://www.pb.pl/3066254,12557,rodzina-z-teksasu-s … 300-bitcoinow

Offline

 

#9  2013-04-05 19:34:47

  davidoski - Użytkownik

davidoski
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-04-17

Re: Bitcoins - wolne pieniądze

Są alternatywne klienty dla sieci Bitcoin, które nie wymagają ściągnięcia całego łańcucha bloków. Osobiście używam i polecam Multibit - www.multibit.org.

Polecam też wywiad:

http://bankowaokupacja.blogspot.com/2013/04/bitcoin … a-cyprze.html

Offline

 

#10  2013-04-12 09:41:33

  crazyperson1 - Użytkownik

crazyperson1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-02-08

Re: Bitcoins - wolne pieniądze


Linux Registered User # 484543

Offline

 

#11  2013-04-12 16:17:34

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Bitcoins - wolne pieniądze

Na początku lutego za bitcoina płaciło się 100 zł, teraz pomimo pęknięcia "bańki" (strasznie głupie pojęcie) co najmniej 200 jak się uda. Na razie nie jest źle, poczekajmy jakiś czas to będzie można to lepiej ocenić. Podczas boomu okazało się, że mtgox nie jest wystarczająco wydajny - można się więc spodziewać, że straci użytkowników, zyskają inne giełdy, być może powstaną nowe. To powinno tylko poprawić stabilność i bezpieczeństwo ekosystemu zbudowanego wokół Bitcoina.  Bitcoin zachowa sporą wartość jeśli nawet będzie używany tylko do robienia przelewów międzynarodowych i części przelewów pomiędzy osobami pochodzącymi z jednego kraju.

Offline

 

#12  2013-04-12 16:30:07

  rafi - Użytkownik

rafi
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2006-03-12

Re: Bitcoins - wolne pieniądze

Artykuł na Onecie ma głupią konkluzję. Bezpieczne waluty nie istnieją od blisko wieku. Cała farsa zaczęła się w momencie, gdy świat zrezygnował ze standardu złota i trwa w najlepsze. Waluty emitowane przez banki centralne wiele razy doznawały załamań kursu. Były przypadki zupełnego anulowania wartości banknotów. Długoterminowo BTC jest bezpieczniejszy. Przynajmniej rząd nie może go anulować jednym podpisem, utrudnianie działania systemu wymaga dużych nakładów.


Furie terribili!
Circondatemi,
Sequidatemi
Con faci orribili!

Offline

 

#13  2013-04-12 19:46:37

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Bitcoins - wolne pieniądze

Ja tam mam ogólnie gdzieś czy są to kartki, czy metal, czy virtualny bit coin albo gold w wow'ie. Jeżeli jestem w stanie na tym operować to to robię. Za czasów wowa i L2, nie pamiętam czy było coś czego bym nie mógł kupić za golda albo przynajmniej nie wymienił tego na złotóweczki i tak dalej. xD

@rafi, mam nadzieje, że nie jesteś hipokrytą i płacisz złotem? Złoto jest jak najbardziej akceptowalne w każdym banku.

rafi napisał(-a):

Przynajmniej rząd nie może...

Może... :] I uwierz mi, gdyby tylko ludzie zaczeli używać alternatywnej waluty, nie mówię o bitcoinie ale ogólnie o jakiejś alternatywie, która by była w stanie zachwiać pozycję złotówki, zaraz byś miał wojsko na ulicy. W usa ktoś sobie produkował własną walutę opartą o złoto i zaczeła ona stawać się popularna. Jak się potoczyły losy alternatywnej waluty? Facet trafił do więzienia, a złoto cóż... można by powiedzieć, że wzrosła wartość dolara. xD

Btw, ja i tak preferuje dobra materialne, obiekty (budynki) i ziemie niż jakieś śmieci.

Offline

 

#14  2013-04-12 20:51:59

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Bitcoins - wolne pieniądze

Wojsko jest utrzymywane z podatków, jakby ludzie przestali płacić walutą narodową tylko złotem, to wojsko jak i inne państwowe instytucje, poszłoby z torbami.
Morfik - a gdybyś chciał oszczędzać na przykład na emeryturę , to wolisz wybrać złoto, które raz jest tańsza raz droższe, ale ciężko sobie wyobrazić, by całkiem straciło wartość w oczach uczestników procesu rynkowego, czy może papierek z banku centralnego, który może być za jakiś czas nic nie wart(czy jeszcze lepiej bity w komputerze w banku, które tak w ogóle reprezentują dług, który być może nie zostanie spłacony)? Powiedzmy, że dopiero zaczynasz oszczędzać, więc nie stać Cię na budynek, a aby go kupić musisz mieć oszczędności.

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2013-04-12 20:55:53)

Offline

 

#15  2013-04-12 21:24:53

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Bitcoins - wolne pieniądze

Budynki to nie są inwestycje opłacalne długoterminowo, ziemia owszem, ale biorąc pod uwagę polskie prawo, które pozwala gościa wywłaszczyć nie podając nawet kwoty odszkodowania (nie wspominając o wypłacie takowego) to też jest to całkiem śliski interes. Własność powinna być święta inaczej każda inwestycja jest ryzykowna.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#16  2013-04-13 11:03:31

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: Bitcoins - wolne pieniądze

uzytkownikubunt napisał(-a):

Wojsko jest utrzymywane z podatków, jakby ludzie przestali płacić walutą narodową tylko złotem, to wojsko jak i inne państwowe instytucje, poszłoby z torbami.

Wynika, iż amerykańscy kawalerzyści w XIX wieku byli wolontariuszami, podobnie jak ich poprzednicy w historii świata od czasów plemiennych. Krótko mówiąc pierdolisz.

Każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie o ekonomii doskonale wie, że pieniądz musi mieć pokrycie w złocie lub innym kruszcu.

Offline

 

#17  2013-04-13 12:58:28

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Bitcoins - wolne pieniądze

uzytkownikubunt napisał(-a):

jakby ludzie przestali płacić...

Chciałbym to zobaczyć. :)

uzytkownikubunt napisał(-a):

Morfik - a gdybyś chciał oszczędzać na przykład na emeryturę...

Wole sobie zrobić inteligentne dzieciaki, które zadbają o ojca na starość. xD

Dla mnie złoto jest tylko... złotem, bardziej wartościowa dla mnie jest miedź, z czego są druty robione? ze złota czy z miedzi? przekrój swoją skrętkę i obadaj z czego jest zrobiona. Z czego radiatory są robione ze złota czy z miedzi? Może i wyznajesz kult złota, dla mnie jednak jest ważniejszy fakt do czego jestem w stanie dany surowiec wykorzystać lub gdzie go zastosować.

Złotu, tak samo jak i kartkom, wartość nadają ludzie. Złoto nie ma wartości tylko dlatego, że jest złotem. Tak samo jak banknot 100 zetowy nie ma określonej wartości tylko dlatego, że ktoś nadrukuje na nim 100 zeta albo, że jest z papieru. Jeżeli chcesz się przekonać czy kartki są bez wartości, dam ci banknot 100 zetowy i 200 zetowy i pozwolę ci zadecydować, który możesz zabrać. xD

@czadman — Na dobrą sprawę nic nie jest opłacalne długoterminowo. Może przyjść kataklizm, coś ala tsunami, ludzie się wysiedlą i co mi po tej ziemi, jak nikt nie będzie się chciał w okolicy osiedlić?

Lorenzo napisał(-a):

Każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie o ekonomii doskonale wie, że pieniądz musi mieć pokrycie w złocie lub innym kruszcu.

Musi?

Offline

 

#18  2013-04-13 13:20:48

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: Bitcoins - wolne pieniądze

Musi, jeśli pieniądz nie ma pokrycia w zagranicznych walutach i/lub złocie, to może być takie coś jak mieliśmy w Polsze po pierwszej wojnie, gdy wielokrotnie Inflacja ogołacała ludność, bo pieniądze nie miały pokrycia

No a sam banknot to tylko nasze zaufanie :)


ilin napisał
"DUG to tez moja mała ojczyzna"

Offline

 

#19  2013-04-13 13:30:34

  rafi - Użytkownik

rafi
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2006-03-12

Re: Bitcoins - wolne pieniądze

morfik napisał(-a):

rafi, mam nadzieje, że nie jesteś hipokrytą i płacisz złotem? Złoto jest jak najbardziej akceptowalne w każdym banku.

Złotymi sztabkami jakby trudno zapłacić przez internet. Nie wiem czy wiesz, że złoto dekretem Roosevelta (executive order 6102) było przez długie lata zdelegalizowane w USA. Historia lubi się powtarzać.

Może... :] I uwierz mi, gdyby tylko ludzie zaczeli używać alternatywnej waluty, nie mówię o bitcoinie ale ogólnie o jakiejś alternatywie, która by była w stanie zachwiać pozycję złotówki, zaraz byś miał wojsko na ulicy. W usa ktoś sobie produkował własną walutę opartą o złoto i zaczeła ona stawać się popularna. Jak się potoczyły losy alternatywnej waluty? Facet trafił do więzienia, a złoto cóż... można by powiedzieć, że wzrosła wartość dolara. xD.

Co jest łatwiejsze dla rządu? Nasłać bandę żołdaków, żeby zrabować komuś złoto czy przejąć kontrolę nad zdecentralizowanym systemem, który jest chroniony silną kryptografią? Pomyśl chwilę.


Furie terribili!
Circondatemi,
Sequidatemi
Con faci orribili!

Offline

 

#20  2013-04-13 13:32:27

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Bitcoins - wolne pieniądze

Ok, ale obecnie waluty mają pokrycie w innych walutach, które mają pokrycie w innych walutach :]

Teraz też pieniążki nie mają pokrycia. Mało to amerykańce dodrukowali dolca w ostatnich latach? Jakim cudem ta waluta jeszcze w ogóle istnieje?

Za każdym razem gdy będzie run na banki, bez znaczenia w którym kraju, okaże się że papier nie ma pokrycia i się pojawi wojsko na ulicach. Wiara trzyma walutę przy życiu, wszystko jedno czy kartki czy złoto, to jest niczym religia. Gdy ludzie przestają wierzyć, zaczynają się kłopoty, jak na cyprze ostatnio. Tak było zawsze, jest i będzie.

@rafi — było, a czy to znaczy, że ludzie nie mieli złota? Tak samo jak prohibicja z lat 30, ludzie nie pili?

rafi napisał(-a):

Co jest łatwiejsze dla rządu...

Wmówić im, że coś co nie ma wartości, ma wartość. :]

Ostatnio edytowany przez morfik (2013-04-13 13:34:34)

Offline

 

#21  2013-04-13 19:49:40

  tekn - Użytkownik

tekn
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-22

Re: Bitcoins - wolne pieniądze

morfik napisał(-a):

Mało to amerykańce dodrukowali dolca w ostatnich latach? Jakim cudem ta waluta jeszcze w ogóle istnieje?]

Dolar jest główną walutą na świecie, rządy trzymają dużo rezerw walutowych w dolarach, za ropę płaci się w dolarach, inflacja rozkłada się na cały świat. :)

Offline

 

#22  2013-04-14 10:53:26

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: Bitcoins - wolne pieniądze

uzytkownikubunt napisał(-a):

Na początku lutego za bitcoina płaciło się 100 zł, teraz pomimo pęknięcia "bańki" (strasznie głupie pojęcie) co najmniej 200 jak się uda. Na razie nie jest źle, poczekajmy jakiś czas to będzie można to lepiej ocenić. Podczas boomu okazało się, że mtgox nie jest wystarczająco wydajny - można się więc spodziewać, że straci użytkowników, zyskają inne giełdy, być może powstaną nowe. To powinno tylko poprawić stabilność i bezpieczeństwo ekosystemu zbudowanego wokół Bitcoina.  Bitcoin zachowa sporą wartość jeśli nawet będzie używany tylko do robienia przelewów międzynarodowych i części przelewów pomiędzy osobami pochodzącymi z jednego kraju.

Przy okazji okazało sie jak bardzo istotna giełdą dla wartości waluty jest mtgox :-). Cena tam poleciała, no i poleciała wszedzie indziej.


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#23  2013-04-14 16:36:17

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Bitcoins - wolne pieniądze

cos musi byc na rzeczy skoro jest duzy artykol w the economist na ten tamat, z tego co wyczytalem to dosyc popularne te biticoiny w polswiatku (drug transactions), ale ogolnie to dosyc pozytywnie - glownie z powodu omniecia currency conversions miedzy bankami.


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#24  2013-04-14 17:58:15

  davidoski - Użytkownik

davidoski
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-04-17

Re: Bitcoins - wolne pieniądze

Dolary to dopiero są popularne w półświatku narkotykowym. Jakoś z tego powodu w The Economist nie ukazują się na ten temat artykuły...

Offline

 

#25  2013-04-14 18:06:38

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Bitcoins - wolne pieniądze

bylo i o dolarach, za przemawia glownie fakt ze bitcoiny sa dobrze zabezpieczone (nie wiem - tak napisali) ale glownie to ze odpada obsluga przez banki i problem wymiany walut, i jeszcze jast jakis limit jest ich okreslona ilosc, do konca nie doczytalem.

o tu - macie sporo na ten temat:
http://www.economist.com/search/apachesolr_search/bitcoins

Ostatnio edytowany przez pink (2013-04-14 18:07:44)


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)