Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2012-04-04 18:11:29

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

thomsson vs. BENQ C1450 :) czyli jak podłączyć aparat :D

Otóż Panie(Trin & BiExi - przepraszam że zapomniałem o mamusi) i Panowie mam pewien zapewne zabawny i banalny problem z podłączeniem aparatu Cyfrowego BENQ do komputera :D, mam kabelek USB który podłączam jeden koniec do aparatu, 2-gi do kompa(pasującymi stronami :) ) i odpalam aparat, a tu KUPA ;/ aparat olewa komputer A(XP), więc sądząc, że tamten to może mieć ze sobą problemy przeszedłem do komputera B którego aparat olał również (oba komputery były szkolnymi - B to też XP), później (tj. teraz gdy wróciłem do domu) próbuje te cholerę połączyć z moim kompem (Linux-wow) i dalej nie chce się łączyć...

Aparat nie jest mój (szkolny), ja mam z niego zrzucić fotki :) i jest pytanie, czy coś trzeba przytrzymać/ustawić/zrobić coś innego, aby połączyć to z komputerem? Bo mnie ten problem przerasta :)

Ostatnio edytowany przez thomsson (2012-04-04 18:35:02)


ilin napisał
"DUG to tez moja mała ojczyzna"

Offline

 

#2  2012-04-04 18:21:14

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: thomsson vs. BENQ C1450 :) czyli jak podłączyć aparat :D

Niepotwierdzona plotka: http://forum.linux.pl/viewtopic.php?id=16997

Edyta:

Otóż Pani(Trin) i Panowie mam pewien.......

Zapomniałeś o Mamusi ....

Pozdro
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-04-04 18:23:56)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2012-04-04 18:25:34

  yantar - Użytkownik

yantar
Użytkownik
Skąd: Galicja
Zarejestrowany: 2009-06-09

Re: thomsson vs. BENQ C1450 :) czyli jak podłączyć aparat :D

W instrukcji do tego aparatu tylko pisze podłączyć kablem, wybrać Komputer, w Mój komputer powinien się pojawić Dysk Wymienny.

Ten Komputer to chyba w menu aparatu trzeba:)

Offline

 

#4  2012-04-04 18:38:43

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: thomsson vs. BENQ C1450 :) czyli jak podłączyć aparat :D

No niestety tak łatwo to nie ma ;/ z linku Jacka niestety nie działa, aparat, jak olewał, tak olewa dalej mojego kompa

@yantar niestety, na aparacie się nic nie pokazuje, a w ustawieniach tego nie widzę (sprawdzane kilkukrotnie)


ilin napisał
"DUG to tez moja mała ojczyzna"

Offline

 

#5  2012-04-04 18:40:51

  davidoski - Użytkownik

davidoski
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-04-17

Re: thomsson vs. BENQ C1450 :) czyli jak podłączyć aparat :D

Możliwe, że jest zepsuty. Pewnie dlatego dostałeś takie zadanie bojowe... Gdyby był sprawny to by cię nie poproszono, tylko ktoś by to zrobił samodzielnie.

A nie możesz wyjąć karty z aparatu i podłączyć ją bezpośrednio do kompa przez jakiś czytnik?

Równie dobrze też kabel może być walnięty, więc jeśli pasuje do jakiegoś innego sprzętu z pamięcią wewnętrzną, to spróbowałbym go czy działa na tym innym urządzeniu.

Ostatnio edytowany przez davidoski (2012-04-04 18:48:22)

Offline

 

#6  2012-04-04 18:50:12

  yantar - Użytkownik

yantar
Użytkownik
Skąd: Galicja
Zarejestrowany: 2009-06-09

Re: thomsson vs. BENQ C1450 :) czyli jak podłączyć aparat :D

Dokładnie, może kabelek jest uwalony (oczywiście w instrukcji pisze by używać tylko oryginalnego kabla bo inaczej ryzykujemy uszkodzenie sprzętu ;d)

Offline

 

#7  2012-04-04 18:57:25

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: thomsson vs. BENQ C1450 :) czyli jak podłączyć aparat :D

Kurde blacha że mój czytnik kart nie chce gadać z SDHC... O kurde działa! (na XP niegdyś nie chciał z nimi gadać :) )

Dobra Panie ( ;) ) i panowie chędorzyć USB linux znowu dał dzisiaj rade :)

(A tak a'propos, poza aparatem dzisiaj miałem jeszcze sprzeczkę ze szkolną kamerą, która również wolała mojego Lina od szkolnego XP :D - chyba godzinę siedziałem, na kompie pod XP i ostatecznie nic nie zrobiłem, a na Linuchu poszło z miejsca :D )

[morał]A morał z tej bajki jest krotki i niektórym znany, Linux jest lepszy od Windowsa i tyle :P[/morał]

PS. Na tej aparatowej karcie jest wirus(explorer.exe i reszta jego świty), ale go zostawie :) niech te Kasperskie za które szkoła wywaliła licencje ich sobie szukają :)

Ostatnio edytowany przez thomsson (2012-04-04 18:58:39)


ilin napisał
"DUG to tez moja mała ojczyzna"

Offline

 

#8  2012-04-04 19:07:56

  yantar - Użytkownik

yantar
Użytkownik
Skąd: Galicja
Zarejestrowany: 2009-06-09

Re: thomsson vs. BENQ C1450 :) czyli jak podłączyć aparat :D

Zajrzałem jeszcze do angielskiego manuala i tam mamy cosik takiego:
Select [PC] using the strzałka_góra/strzałka_dół buttons and press the SET button.

Może czegoś nie dopatrzyłeś :]
Ale skoro działa...

Offline

 

#9  2012-04-04 19:17:54

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: thomsson vs. BENQ C1450 :) czyli jak podłączyć aparat :D

Aparat nie ma zewnętrznej karty pamięci! I teraz tak

Aby móc dostać się do pamięci w telefonie należy zainstalować aplikacje dostarczaną zazwyczaj na cd do tego aparatu I tu  jest windows polecany, skoro linux nie wykrywa ( ubuntu czasem wykrywa ma pacze w jaju ]:-> )
Jeśli jest karta pamięci w aparacie komputer powinien ją widzieć jako zwykłego pendriva.

Offline

 

#10  2012-04-04 19:31:24

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: thomsson vs. BENQ C1450 :) czyli jak podłączyć aparat :D

Yampress już po problemie :) łubudubuntu chwyciło SDHC, więc sprawa zamknięta, swoją drogą ani XP, ani linuch nie wyczuwają, jak go podłączam przez kabel, po podłączeniu aparat niczego nie wyświetla, po włączeniu zachowuje się, jakby komputer go nie interesował... w lsusb czysto :) więc chyba kabel jest zepsuty :)


ilin napisał
"DUG to tez moja mała ojczyzna"

Offline

 

#11  2012-04-04 20:13:23

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: thomsson vs. BENQ C1450 :) czyli jak podłączyć aparat :D

Yampress napisał(-a):

Aparat nie ma zewnętrznej karty pamięci!

Mój ma. :)

Z pewnością kabel uwalony.
Też tak miałem.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#12  2012-04-05 09:02:16

  Yoda - Członek DUG

Yoda
Członek DUG
Skąd: Trzciel
Zarejestrowany: 2009-11-05

Re: thomsson vs. BENQ C1450 :) czyli jak podłączyć aparat :D

Ja też miałem zabawy z aparatem. Przez kabel działał może z miesiąc. teraz mam czytnik i po sprawie.

Offline

 

#13  2012-04-05 12:53:00

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: thomsson vs. BENQ C1450 :) czyli jak podłączyć aparat :D

W większości aparatów po podłączeniu do komputera powinno pokazać się menu na ekraniku aparatu -> Pc, Komputer, Zapis. Jak go zwał tak go zwał ale trzeba to wybrać i kliknąć OK lub Set. I jeszcze jedno - jedne aparaty odpalą opcję połączenia z kompem od razu - wystarczy im prąd z USB, inne trzeba włączyć.
Większość współczesnych aparatów ma zewnętrzne karty pamięci - w przeważającej większości SD lub SDHC. Są jeszcze cudeńka jak XD do Olka lub Memory Stick do Sony, no i Compact Flash do lustrzanek.
Ani XP, ani W7 ani linux (nawet konsolowy) nie mają najmniejszych problemów z czytaniem wszystkich typów tych kart. Jak dobrze pamiętam to do Win 98 trzeba było sterowniki.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#14  2012-04-05 12:57:26

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: thomsson vs. BENQ C1450 :) czyli jak podłączyć aparat :D

Bodzio to zwykły kompakt :) A na ekranie z włączeniem czy bez żadne menu się nie pojawiało ;) (np. u mnie w antycznym kodaku wystarczy go włączyć i nic nie trzeba wybierać-ekran nie świeci, a ja mam dostęp do plików, ale ostatecznie i tak wszystko z SD zrzucam :) )


ilin napisał
"DUG to tez moja mała ojczyzna"

Offline

 

#15  2012-04-05 13:02:45

  dominbik - Członek DUG

dominbik
Członek DUG
Zarejestrowany: 2011-07-25

Re: thomsson vs. BENQ C1450 :) czyli jak podłączyć aparat :D

nie jesteś sam bo u mnie Canon bodajże A610 jest to samo. nie działa trym usb-storage (czy jak to się tam nazywa) zarówno od Archa po Debiana - czytnik kart za to bez problemu sterowniki w jądrze


http://img34.imageshack.us/img34/5092/zw9m.png http://img29.imageshack.us/img29/219/pibw.png

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)