Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!
Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.
A na czym polega podsłuchiwanie TOR'a? Bo tak do końca sobie tego uzmysłowić nie mogę
Fervi
Offline
Czy komuś mózg zamarzł?
Nie chodzi o bieżące podsłuchiwanie, tylko o techniczne możliwości podsłuchania.
Do aktulalnego podsłuchiwania użytkowników komputerów wystarczy przyjaźń władz z producentem najpopularniejszego systemu, i ewentualnie producentem komputerów z konkurencyjnym systemem.
A nawet jak korzystasz z tora, to wystarczy jedno ciasteczko LSO, lub w ogóle flashplayer czy java, żeby i tak na serwerze wiedzieli, co jest grane.
Pozdro
;-)
Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-02-16 20:34:02)
Offline
@Jacekalex
Mogę się z Tobą nawet zgodzić ;-) Ale ktoś sprytny może użyć szyfru Vernama, steganografi lub jeszcze czegoś innego.
A wracając do ACTA - niestety wątek się totalnie rozjechał na tematy światopoglądowe, prawnicze, a teraz kryptograficzne ;-)
Moje zdanie: ACTA została napisana przez koncerny z USA, w jej zapisach tak naprawdę wcale nie chodzi o szpiegowanie internatów lub przeciwdziałanie pobieraniu muzyki lub filmów (tu przyszłością jest zryczałtowana, prawie powszechna - pobiera ISP, miesięczna oplata za pobieranie filmów i muzyki rodzaju: "czego dusza zapragnie" ), ale chodzi o co innego:
1) Zablokowanie zmian w prawie autorskim w wydaniu XIX wiecznym, bo pojawiały się głosy aby utwory po śmierci autora przechodziły do domeny publicznej o wiele krócej niż 70 lat po śmierci;
2) Likwidacja dozwolonego użytku, a co za tym idzie likwidacja albo poważne ograniczenie roli bibliotek i archiwów - musiałyby płacić za udostępnianie;
3) I najważniejsze patenty - ciekawe dlaczego USA nie chcą jej ratyfikować?, gdyż wtedy same mogą egzekwować zapisy, ale nikt nie może ich egzekwować od nich sic! Państwo ratyfikujące ACTA zobowiązuje się do realizacji postanowień umowy i jestem pewien, że sądy USA będą się na ACTA powoływać. Chodzi tez o rozszerzenie patentów - jak wiadomo w USA można opatentować prawie wszystko, a w np. w Polsce nie można opatentować idei, wzorów matematycznych, programów (różnie z tym bywa - Urząd Patentowy jest niekiedy "ślepy") - czemu nie zastosować tego w Europie, przecież USA ma większość patentów w garści, czyli czysty zysk!
4) Opóźnienie upowszechnienia się "sprzedaży bezpośredniej" utworów - bo zarabiają twórcy, a nie wytwórnie i koncerny.
Ostatnio edytowany przez andreq (2012-02-16 20:57:11)
Offline
Mogę się z Tobą nawet zgodzić ;-) Ale ktoś sprytny może użyć szyfru Vernama, steganografi lub jeszcze czegoś innego.
Do takich kombinacji musisz kontrolować oba końce tunelu szyfrowanego, natomiast nijak nie zrealizujesz tego, jeśli chcesz anonimowo napisać posta na jakimś forum, czy choćby ściągnać ziarno z piratebay (to jest przykład).
Także takie kombinacje ograniczają się do czysto prywatnych sytuacji.
Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-02-16 21:04:52)
Offline
Offline
Polska sprzedała się Kałbojom.
Fervi
PS. Niedługo będę siedział na koniu <omg wtf>
PS2. http://www.youtube.com/watch?v=v8bG8o-6wic xD
Ostatnio edytowany przez fervi (2012-02-17 11:28:21)
Offline
ETS napisał(-a):
49 Nakaz ustanowienia spornego systemu filtrowania pociągałby bowiem za sobą, po pierwsze, konieczność identyfikacji, systematycznej analizy i przetwarzania informacji dotyczących profili tworzonych w sieci społecznościowej przez użytkowników tej sieci, przy czym informacje dotyczące tych profili stanowią chronione dane osobowe, jako że pozwalają co do zasady na identyfikację tych użytkowników (zob. analogicznie ww. wyrok w sprawie Scarlet Extended, pkt 51).
50 Po drugie, istnieje ryzyko, że omawiany nakaz naruszyłby wolność informacji, ponieważ system ten mógłby nie rozróżniać w wystarczającym stopniu treści niezgodnej z prawem i treści zgodnej z prawem, skutkiem czego jego wdrożenie mogłoby doprowadzić do blokady połączeń o treści zgodnej z prawem. Nie budzi bowiem wątpliwości okoliczność, że odpowiedź na pytanie dotyczące zgodności z prawem danego przekazu zależy również od stosowania ustawowych wyjątków od prawa autorskiego, które różnią się od siebie w poszczególnych państwach członkowskich. Ponadto w niektórych państwach członkowskich pewne utwory mogą należeć do domeny publicznej lub zostać bezpłatnie opublikowane w witrynie internetowej przez ich autorów (zob. ww. wyrok w sprawie Scarlet Extended, pkt 52).
;-)
To z wyroku ETS w sprawie fitrowania transmisji internetowej.
http://prawo.vagla.pl/node/9683
Offline
Premier Donald Tusk zaproponował Europejskiej Partii Ludowej - frakcji w Parlamencie Europejskim, do której należy Platforma Obywatelska - odrzucenie porozumienia ACTA. Premier postuluje też rozpoczęcie głębokiej debaty na temat ochrony praw autorskich.
- Wysłałem dzisiaj list do wszystkich przywódców partii, które współpracują z PO i PSL w ramach tzw. Europejskiej Partii ludowej - to są wszyscy premierzy, pani kanclerz Niemiec, prezydenci niektórych państw i szefostwo EPL - z propozycją odrzucenia ACTA w tym kształcie, jaki został wynegocjowany przez Komisję Europejską i pod którym także my złożyliśmy podpis i przeprowadzenie zdecydowanie głębszej debaty niż do tej pory, zanim podjęlibyśmy pozytywne decyzje o jakiś regulacjach - poinformował premier podczas piątkowej konferencji prasowej.
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,11170954,Tusk_ap … Odrzucic.html
Offline
Ahhhh azhag był pierwszy :)
http://fakty.interia.pl/raport/internauci-przeciwko … ,1761418,7906
Offline
thomsson napisał(-a):
Ahhhh azhag był pierwszy :)
http://fakty.interia.pl/raport/internauci-przeciwko … ,1761418,7906
Tylko "u Ciebie" już w tytule napisali nieprawdę:
interia napisał(-a):
Tusk odrzucił ACTA
Nie ma on takiej możliwości. Dalej czytać mi się nie chcialo.
Offline
Stare przysłowie powiada, że połowa prawdy znaczy tyle, co całe kłamstwo.
Kawałek prawdy napisali w stopce:
22 kraje unijne, w tym Polska, podpisały ACTA 26 stycznia w Tokio. W imieniu UE podpis pod umową złożył ambasador unijny w Tokio. O wstrzymaniu ratyfikacji ACTA zdecydowały rządy Polski, Czech i Łotwy; nie podpisały jej jeszcze Cypr, Estonia, Niemcy, Holandia i Słowacja. By umowa weszła w życie w Unii, musi zostać ratyfikowana przez PE oraz wszystkie kraje członkowskie. Dopiero wtedy ostateczną zgodę wydaje Rada UE (wstępną zgodę wydała jesienią ub.r.). 1 marca w PE ma się odbyć tzw. wysłuchanie dotyczące ACTA.
Sznurek: http://curia.europa.eu/juris/document/document.jsf; … mp;cid=231793
Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-02-17 22:14:06)
Offline
Słowenia dołącza do państw wstrzymujących proces przyjmowania ACTA
Rząd Słowenii wstrzymuje ratyfikację umowy ACTA. Minister edukacji Radovan Żerjav powiedział, że zamrożenie procesu ratyfikacji nastąpi "tak szybko, jak to tylko możliwe". Umowę ACTA nazwał "wielkim nieporozumieniem"
-- http://www.rp.pl/artykul/69986,813996-Slowenia-zamr … cje-ACTA.html
Offline
Taaa, jasne - wielkie nieporozumienie, ale podpisywać; podpisywali.
Po prostu o stołki się boją i tyle
Fervi
Offline
Ja proponowałbym mały kurs z prawa Polski i Europy.
Wstrzymywanie ratyfikacji, oznacza odroczenie, i przeważnie oczekiwanie na "argumenty" zainteresowanych stron, może chodzić o "argumenty" w walucie wymienialnej.
Natomiast jest coś takiego, jak hierarchia aktów prawnych, zarówno w Polsce, jak i UE, czy w każdym innym państwie na świecie.
W dodatku nawet odrzucenie ACTA oznacza tylko, że za kilka miesięcy podobne rozwiązania wrócą pod inną nazwą.
Orzeczenie ETS, o niezgodnosci rozwiązań ACTY z prawem Unijnym oznacza, że jakby nie nazwać w przyszłosci tych przepisów, to zawsze zahaczą o meritum wcześniejszego orzeczenia ETS.
W naszym trybunale Konstytucyjnym nie ubicie ACTY również oznacza, ze jesli za pół roku czy rok takie przepisy pojawia się w umowie o obowiązkowej normie na średnicę landrynek malinowych, ponowien zawadzi o orzecznictwo TK, choć w Polsce będzie to wymagało nowego orzeczenia.
W każdym razie 50 razy trudniej jest przepchać cokolwiek (mam na myśli rozwiązanie, nie tytuł dokumentu), co zostało wcześniej uwalone przez TK czy ETS na podstawie aktu normatywnego wyższej rangi, aniżeli przy odroczeniu czy zawieszeniu, jakie kryją się w radosnym komunikacie w stylu wstrzymano, Obermatoł przeciwko, bo zaproponował wstrzymanie, itp.
To by było na tyle
;-)
Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-02-17 16:58:04)
Offline
Offline
Jak niektórzy wiedzą - nowa ACTA wchodzi :D
http://wolnemedia.net/prawo/nowy-pomysl-po-gorszy-od-acta/
Fervi
Offline
http://www.zdnet.co.uk/blogs/communication-breakdow … cta-10025437/
I pierwszy komentarz:
Sweet! Go Poland! Officially top of my favorite countries in the world right now.
:D
Offline
Offline
Tusk szykuje nam ACTA 2, tylko kuchennymi drzwiami ………….
Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-03-24 21:04:45)
Offline
Offline
Offline
Offline
“Pirating” UK Student to be Extradited to the US
Uważajcie do czego linkujecie.
Offline
A ja nie będę uważał i podlinkuję.
:D
Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-03-24 22:08:53)
Offline