Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2011-06-04 12:13:53

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Czy świat oszalał ??

Trin napisał(-a):

A ja mimo wszystko nie jestem za zniknięciem firmy M$.
Powiem rozsądnie (…)

Ja powiem jeszcze rozsądniej — MS to ogromna korporacja, którą było stać żeby lekką ręką pozbyć się 8,5 miliarda dolarów. Możemy sobie chcieć żeby zniknęła. Możemy sobie uważać, że wręcz powinna zniknąć. Tylko nic z tego nie wynika.
MS zniknie wtedy, kiedy przestanie być konkurencyjny. A taka konkurencja, która wykończy MS, może być — z pewnego punktu widzenia — nawet gorsza niż MS jest obecnie.
Ten wątek dyskusji jest po prostu bezprzedmiotowy.

Offline

 

#27  2011-06-04 12:16:43

  torrentow - Członek Sejmowej Komisji Śledczej

torrentow
Członek Sejmowej Komisji Śledczej
Skąd: z GNU
Zarejestrowany: 2009-11-23

Re: Czy świat oszalał ??

czadman napisał(-a):

Tak z ciekawości. Możesz wymienić kilka tych śledzących usług? Chętnie się dowiem i wyłączę je sobie.

Znajomy mi kiedyś pokazywał zrobił zdjęcie z nożem który trzymał w ręce. Potem otwierał M$owym podglądaczem i "nie można wyświetlić obrazu" LOL!


Każdy sam sobie szkodzi :)
http://img715.imageshack.us/img715/7104/apt.png

Offline

 

#28  2011-06-04 12:23:03

  paoolo - Oldtimer

paoolo
Oldtimer
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Czy świat oszalał ??

OT: nie czytałem wątku, ale jesteśmy skazani na to co jest na rynku.

OT2: A jak tego nie ma, to DIY :) i zrób później z tego OpenSource czy komercyjny produkt :] To tak w kontekście, jak zrobić dobry biznes. Np. MapReduce od Google'a - potrzebowali czegoś prostego do grep'owania 1TB (fajny wykład o tym miał gościu), RubyOnRails (albo coś koło tego, goście potrzebowali frameworka do stronki, ale go nie było więc napisali, to miało być coś ala GDocs, ale to było w 2004r. kiedy podobno GDocs'a jeszcze nie było, albo był w powijakach).

Wracam do roboty :P

Offline

 

#29  2011-07-05 15:40:05

  rubex - Użytkownik

rubex
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-05

Re: Czy świat oszalał ??

Witam

Ja pracuje na kilku systemach jednocześnie w domu to najczęściej kubuntu 11.04, Debian Squeez KDE, VISTA, XP, 2008 server. każdy z tych systemów ma swoje plusy i minusy. Coraz częściej jednak Microsoft aby przycięgnąć użytkowników do swoich systemów robi wodotryski, nie mówię że nie wprowadzają jakiś udogodnień. Natomiast dla przeciętnego Kowalskiego nie ma znaczenie jakie są dodane fukcjonalności tylko wygląd. Druga strona medalu to strategia marketingowa, w tej chwili Microsoft dąży do tego że jak kupimy komputer i po 3 latach go zmieniamy, mamy przesiąść na nowszy system. Co raz częściej jednak producenci programów zapominają o jednym że program ma działać stabilnie tak samo jak system. Gdyby ktoś mi kazał wybrać między Win do Linux to wybiorę linuxa z jednego powodu jest darmowy. Natomiast zmiany są wasze bolesne, to już niestety tak będzie że co chwilę będą wymyślane coraz to inne interfacy graficzne. Mam przykład u siebie w firmie wydano kupę kasy aby update office 2003 do office 2010, bo ktoś stwierdził że na nowym office dużo więcej idzie zrobić. A tak naprawdę te rzeczy które firma chce żeby co poniektórzy pracownicy robili idzie zrobić na Lireoffice, Office 2003, 2007, 2010. Różnica polega na tym że w zależności od pakietu i do wersji troszkę inaczej się to robi. A prawda jest taka że używając offica używamy przy zwykłych pracach biurowych używany nie całych 3 % możliwości pakietu biurowego według badań.

Offline

 

#30  2011-07-05 16:50:36

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Czy świat oszalał ??

Win$ 8 w ogóle się ciekawie zapowiada.

Choć ciekaw jestem, ile z tych zapowiedzi dotyczących ukrytych funkcji systemu, niewidocznych dla użyszkodnika, będzie nowych, a nie aktualiowanych  - od wersji z Visty :P

Bo czasy dziś takie, że np mój komputer wie o mnie znacznie więcej, niż ja sam :D


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#31  2011-07-05 20:14:57

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Czy świat oszalał ??

Ale odnośniki do źródeł są zajebiste. Mogliby plotek nie publikować, to żenujące. To jest serwis informacyjny czy Pudelek? :)


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#32  2011-07-06 09:10:21

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Czy świat oszalał ??

Jacekalex napisał(-a):

Choć ciekaw jestm, ile z tych zapowiedzi dotyczących ukrytych funkcji systemu, niewidocznych dla użyszkodnika, będzie nowych, a nie aktualiowanych  - od wersji z Visty :P

To samo mozna napisać o Debianie i innych dystrybucjach - tyle że zamiast Vista, użyć jakiejś starej wersji np. w przypadku Debiana, Potato. :)

Ostatnio edytowany przez ba10 (2011-07-06 09:10:45)


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#33  2011-07-06 13:01:28

  hornet - Maruda

hornet
Maruda
Zarejestrowany: 2006-12-19

Re: Czy świat oszalał ??

Prawda, ale po części tylko. Zauważcie, że MS reklamuje swoje systemy jako nowe, ciekawe rozwiązania, zwiększoną wydajność, bezpieczeństwo,  responsywność i tak dalej. Wszystko nowe, a tak naprawdę bazuje to na poprzednich wersjach systemu. Dla mnie Win7 powinien być wydany jako SP1 do Vsty, a jednak musiałem za niego zapłacić (nie żebym chciał koniecznie, ale jak kupić laptopa bez Windowsa?). Kernela + oprogramowanie GNU dostałem za free i to wszystko działa, wodotryski jak chcę, sam dodaję, kernel stabilny jak skała, bezpieczeństwo zapewnione - czy zainstaluje mi się jakiś syf bez mojej wiedzy? Nie.
A MS daje inne ciekawe rozwiązania. Platforma .NET i cały Visual, Office (cholera, mogli by to dać dla studentów).

Wybór jest, nie ma na co narzekać.


Jestem artystą. Tworzę rzeźbę. Rzeźbę swojego życia - dosłownie i w przenośni.

Offline

 

#34  2011-07-06 13:52:30

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Czy świat oszalał ??

hornet napisał(-a):

nie żebym chciał koniecznie, ale jak kupić laptopa bez Windowsa?

http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?id=16325

Offline

 

#35  2011-07-06 14:01:02

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Czy świat oszalał ??

w micro$ofcie zawsze na 1szym miejscu był marketing potem produkt. Trzeba świecące zabawki wcisnącć klientowi niekoniecznie dobrze zrobione  i jeszcze go tak ustawić aby był przekonany że jest mu to koniecznie niezbędne. Zawsze jest wybór. Można instalować alternatywne sysytemy linux, freebsd i tam sobie wybraż srodowisko które najbardziej pasuje.

Offline

 

#36  2011-07-06 14:25:51

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Czy świat oszalał ??

hornet napisał(-a):

ale jak kupić laptopa bez Windowsa?

Normalnie. Idziesz do sklepu i kupujesz laptopa bez Windowsa. Albo w sklepie internetowym wybierasz odpowiednią ofertę.
Wybór jest może trochę skromniejszy, ale dla dowolnego laptopa znajdziesz jego zbliżony zamiennik bez systemu. Ten zamiennik może mieć nawet lepsze parametry w tej samej cenie (bo masz te 200-400 zł marginesu które normalnie wydałbyś na system).

Offline

 

#37  2011-07-06 15:02:27

  hornet - Maruda

hornet
Maruda
Zarejestrowany: 2006-12-19

Re: Czy świat oszalał ??

Najbardziej lubię Della i Toshibe, przy czym Della szło kupić bez SO, ale są to bardzo drogie laptopy. Toshiba niestety nie uznaje czegoś takiego jak inny system operacyjny niż Windows. Acerem też nie ma zbytniego problemu, ale co z tego jak nie jestem przekonany?


Jestem artystą. Tworzę rzeźbę. Rzeźbę swojego życia - dosłownie i w przenośni.

Offline

 

#38  2011-07-06 15:59:35

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Czy świat oszalał ??

hornet napisał(-a):

Toshiba niestety nie uznaje czegoś takiego jak inny system operacyjny niż Windows.

Szkoda że moja C650-15H o tym nie wie.
Żeby znaleźć laptop bez systemu operacyjnego wystarczy poświęcić chwilę i poszukać.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)