Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2011-03-11 20:34:26

  atare - Użytkownik

atare
Użytkownik
Skąd: Śląsk, okolice Katowic
Zarejestrowany: 2011-03-08

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

A czy te ikony są zastrzeżone? MS podpisał jakiś patent czy coś. Powinien się cieszyć, że ktoś to zakwalifikował jako pozytyw.

Offline

 

#52  2011-03-11 20:35:36

  pioki - Użytkownik

pioki
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-10

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

azhag napisał(-a):

atare napisał(-a):

Rozumiem teraz, że większość wypowiada się o Vista, Windows 7, ale Debian nawet na forum Debiana to temat uboczny. Luzik, każdy może kochać to co chce. Ja kocham piękne dziewczyny, kobiety a tutaj z tego co widzę sporo osób kocha Windows.

pioki napisał(-a):

Każdy chwali to, czego używa ;P W sumie przeglądając to forum to Debiana używa jakieś 20% użytkowników...  A ilu jako podstawowy system, a nie jedynie do zabawy czy testowania to ciężko powiedzieć ;)

No i się, kurcze, wydało — jesteśmy zakonspirowanymi lobbystami Windowsa, zaplutymi karłami Microsoftu. :)

Sarkazm, sarkazmem ale naprawdę niewiele osób tutaj używa Debiana ;). Dość dużo postów tyczy się jakby innych dystrybucji...

Mi nie chodziło o stronę prawno-karną, ale na co poprawnie nabyta licencja pozwala...

Pozdrawiam.

Offline

 

#53  2011-03-11 20:54:48

  atare - Użytkownik

atare
Użytkownik
Skąd: Śląsk, okolice Katowic
Zarejestrowany: 2011-03-08

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

Ja na 100 procent używam tylko Debiana i to są tylko licencje, które zacytowałem wcześniej. I możesz mnie nazwać najgłupszym z najgłupszych ale licencja MS Windows do niczego nie jest mi potrzebna.

Offline

 

#54  2011-03-11 21:08:28

  pioki - Użytkownik

pioki
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-10

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

Ej, nie podchodź do wszystkiego tak śmiertelnie poważnie... Nikt tu nie prowadzi jakiejś krucjaty ;)

Swoją drogę gdy kiedyś chciałem zainstalować podobny motyw do jakiegoś środowiska (ale nie było to gnome), zawierał on jakieś binarne dodatki - stąd moje pytanie. W sumie z tego powodu zrezygnowałem z instalacji ;)

Jeśli chodzi o ikony to rzeczywiście nie jest to do końca legalne, ale myślę, że jeśli wykorzystuje się je jedynie na własny użytek, to nikt raczej za to ścigać nie będzie.

Pozdrawiam.

Offline

 

#55  2011-03-11 21:18:58

  atare - Użytkownik

atare
Użytkownik
Skąd: Śląsk, okolice Katowic
Zarejestrowany: 2011-03-08

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

To nie jest mój motyw, ściągnąłem go z netu, ale fakt, faktem mogę go przerobić. Tak już zrobiłem z poprzednią wersją. Tylko po co? Mam się bać, że MS mnie zaskarży? Chociaż wszystko jest możliwe zatem coś z tym fantem pewnie zrobię i zamiast ikonki start będzie start linux. Taki devil jak MS jest do wszystkiego jest zdolny to fakt.

Offline

 

#56  2011-03-11 21:28:42

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

@pioki:

A z ikonkami nie jest czasem tak że jak ktoś zrobi sobie samemu - przypadkowo, rzecz jasna ;] - identyczne jak te z Windos to już mu mogą naskoczyć? Czy sam wygląd jest zastrzeżony jako taki?

@atare:

Samemu przez ostatnie 10 miechów siedziałem tylko na Debianie, ale ostatnio zakupiłem gierkę (Armed Assault - AKA prawdziwy Flashpoint 2) która na winku póki co nie chodzi zbyt dobrze, stąd ten post piszę z XP'ka - niestety nie wszystko na Debianie chodzi i trzeba się z tym pogodzić (na szczęście do większości rzeczy jest jeszcze VirtualBox ;] )

Co do legalności - niestety jest w tym sporo prawdy co napisałeś :/ w wypadku Windosa to pół biedy, M$ i tak wciska to do 90% urządzeń, ale jak słyszę "gry nie kupię bo developer i tak jest bogaty i zarobi" to mnie cholera bierze. Oczywiście inna bajka jest wtedy jak ktoś sobie pobrał gierkę do testów (często tak samemu robię) i wywalił po godzinie, bo uznał za badziew.

P.S

ArnVaker - skąd to się w google wziąłeś:

http://img231.imageshack.us/img231/4086/arn.png

;p??

(sorry powstrzymać się nie mogłem ;p)

Offline

 

#57  2011-03-11 21:32:42

  atare - Użytkownik

atare
Użytkownik
Skąd: Śląsk, okolice Katowic
Zarejestrowany: 2011-03-08

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

Do grania teraz są konsole. Może być nawet XBox. Gdyby gry były ważne Apple nie byłby o 100 mld dolarów więcej wart od MS.

Offline

 

#58  2011-03-11 21:38:57

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

Dajcie sobie luzu z tymi licencjami ikonami i innymi pierdołami.

Huk Nie wiedziałeś ,że Arnie jest w trzech osobach. :)
Wiec jest wszędzie :-D


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#59  2011-03-11 21:51:11

  atare - Użytkownik

atare
Użytkownik
Skąd: Śląsk, okolice Katowic
Zarejestrowany: 2011-03-08

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

A kto to jest Arnie? Jestem tu świeżak zatem nie wiem.

Offline

 

#60  2011-03-11 22:00:45

  urbinek - Dzban Naczelny

urbinek
Dzban Naczelny
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2009-10-01
Serwis

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

atare napisał(-a):

Do grania teraz są konsole. Może być nawet XBox. Gdyby gry były ważne Apple nie byłby o 100 mld dolarów więcej wart od MS.

a komputery służą do tego do czego się ich używa :]
polityka jabłuszka się zmienia jeśli chodzi o gry, nie wierzysz ? try google steam for apple

tak btw, czemu próbujesz przekonać linuksiarzy na forum poświęconym linuksowi że linuks jest lepszy niż windows ponieważ nie każdemu podoba się transformacja linuksa w windowsa xD?

Huk
co do ikonek, mogę się mylić ale obejmuje je podobna licencja jak loga, nawet jak sam sobie stworzysz podobne to i tak ją łamiesz


A w wolnym czasie, robię noże :)
http://nginx.urbinek.eu/_photos/signature.png

Offline

 

#61  2011-03-11 22:08:54

  atare - Użytkownik

atare
Użytkownik
Skąd: Śląsk, okolice Katowic
Zarejestrowany: 2011-03-08

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

To nie są ikonki z logami firm, a tylko napis start i ikonka z krzyżykiem. Równie dobrze mógłbyś zastrzec takie same ikonki w Google Chrome też mają krzyżyk do zamykania okien. Linux XP pochodzący z Rosji ma to samo a jakoś MS go nie pozywa.

Offline

 

#62  2011-03-11 22:21:59

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

atare napisał(-a):

(...)Ale to tak naprawdę szkoła tych z FSF, którzy uważają, że każde oprogramowanie powinno być wolne czyli według nich do rozpowszechniania za free.(..)[

wiem, wiem, czepiam się, ale FSF nie chodzi o to aby oprogramowanie było rozpowszechniane za free, tylko było free


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#63  2011-03-11 22:34:02

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

Huk: No co? ;) Wrosłem już w DUG-a. :D

====================

A co do wątku, to go nie ogarniam szczerze mówiąc...

atare napisał(-a):

Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy
...
Zajrzyjcie na stronę: http://www.atare.pl/debian-gnome-xp
...
Proszę o komentarze.

atare napisał(-a):

To nie jest mój motyw, ściągnąłem go z netu

Skoro nie jesteś autorem omawianego motywu, to o co tu chodzi właściwie?

Offline

 

#64  2011-03-11 22:45:50

  atare - Użytkownik

atare
Użytkownik
Skąd: Śląsk, okolice Katowic
Zarejestrowany: 2011-03-08

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

O to chodzi, że Debian Gnome ma możliwość upodobnienia się do XP. Motyw nie jest mój, ale przed chwilą pewne zmiany wprowadziłem i zamiast start będzie Linux start bez jakichkolwiek motywacji z MS. W każdym razie nie wiem czemu to wszystko wzbudza takie emocje, bo ten motyw jest bardzo stary. Chciałem o nim przypomnieć i tyle. A tu zaraz taki atak, jakbym III wojnę światową rozpętał... A tak ogólnie nadal tutaj w wątku jest trend o Win7,  a ja nadal twierdzę, że watek jest bardziej o XP. Nie wiem jakbym musiał być pijany aby cokolwiek do Visty czy Win7 przyrównać skoro to jak dla mnie są systemy o wartości 0.

Ostatnio edytowany przez atare (2011-03-11 22:47:11)

Offline

 

#65  2011-03-11 23:00:17

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

Wygląd GNOME w ogóle można upodobnić do wyglądu większości systemów, zarówno starych jak i aktualnych, a to na jakiej dystrybucji GNOME faktycznie jest zainstalowany nie ma tu większego znaczenia. Natomiast to czy komuś się podoba akurat wygląd XP to tylko kwestia indywidualnych preferencji. Jak dla mnie wątek nadaje się do /dev/null, gdyby na DUG-u były te niebieskie ramki jak na forum Ubuntu to bym wkleił. ;)

Offline

 

#66  2011-03-11 23:04:04

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

Debian i nie tylko debian ma możliwość upodobnienia sie do 98, Me, 2000, Xp Visty , siódemki a nawet MACa
I co z tego wynika ?
Nic każdy zastosuje motyw taki jaki jemu się podoba.
Takie przesłanie tego wątku było i nic więcej.
Dyskusje na temat wyższości jednego nad drugim są zbędne i nic nie dają.

EDIT :)Arnie mnie uprzedził :)


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#67  2011-03-11 23:09:11

  atare - Użytkownik

atare
Użytkownik
Skąd: Śląsk, okolice Katowic
Zarejestrowany: 2011-03-08

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

I to jest przecież oczywiste. Każdy używa systemu takiego jaki mu pasuje. Co do dyskusji to można dyskutować na każdy temat. Nawet na takie drażliwe tematy jak konfrontacja Debiana z Windows XP. Tylko proszę mi nie wciskać obowiązku czytania o Vista czy Windows 7, bo mnie po prostu na wymioty zbiera.

Offline

 

#68  2011-03-11 23:13:37

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

Czy ktoś Cie zmusza do czytania ?
Przecież nie musisz.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#69  2011-03-11 23:20:37

  atare - Użytkownik

atare
Użytkownik
Skąd: Śląsk, okolice Katowic
Zarejestrowany: 2011-03-08

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

Wiem, że nie muszę, ale ja myślałem, że jestem na forum Debiana, a tu okazuje się, że Debian nazwa owszem jest ale mało go tutaj osób lubi. Żartowałem oczywiście. Na poważnie kupię jutro chyba po namowach na tym forum Windows 7 i będę piał z zachwytu jaki to dobry system. I pochwalę się w sklepie, że forumowicze z dug.net.pl polecili mi taką drogę obrać.

Offline

 

#70  2011-03-12 02:12:29

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Debian jak Windows XP, nie poznasz różnicy

A ja się zastanawiam, jak ma wyglądać Debian, zeby być identyczny jak WIndows, - nie poznać różnicy:
- czy Debian też będzie uprzejmie zawiadamiał, że: "System może być zagrożony, bo aktualizacja programu antywirusowego była wykonana dwa dni temu.
Kliknij, żeby rozwiązać ten  problem."

Bo bez tego to już nie będzie ani Windows, ani nic do Windowsa podobnego.

Windows 7 jest rzeczywiście lepszy od Visty, ale jego przewagę dobrze opisuje stary dowcip o kozie rabina.

To by było na tyle
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-03-12 02:16:32)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)