Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#76  2011-01-29 15:37:07

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Co w Linuxie powinno być? Ankieta

Pojechaliście eon świetlny od tematu, albo wrócicie albo zamknę.

Offline

 

#77  2011-01-29 18:43:09

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Co w Linuxie powinno być? Ankieta

Heh dzięki za info ludziska - widzę że jednak byłem niedoinformowany ;]

Do tematu dodam tyle - z perspektywy "zwykłego" usera, najważniejsze są 3 rzeczy:

1.Net musi działać "out of the box" (najlepiej żeby wszelkiej firmwary były od razu w systemie)

2.System musi być prosty w użyciu (tutaj akurat nie jest źle - niezależne od tego co niektórzy piszą - Debian, Ubuntu, Mandriva i wiele innych dystrybucji jest naprawdę prostych w obsłudze jak budowa cepa - śmiem twierdzić że nawet są prostsze niż Windos pod wieloma względami)

3.System musi być stabilny i szybki (o ile stabilność raczej jest, o tyle z szybkością to różnie bywa)

Jeżeli jakieś nowe distro spełniło by te trzy punkty LEPIEJ niż Debian/Ubuntu czy np Mandriva - to miało by szansę się spopularyzować - tyle że, nie ma się co oszukiwać @fervi - jeżeli chcesz SAMEMU robić coś ponad odpowiedni zlepek już istniejących pakietów, to obawiam się że nie dasz po prostu rady - niestety same chęci nie wystarczą, żeby przygotować zbudować i potem odpowiednio zapaczkować jakiś program - na to trzeba poświęcić sporo czasu - a jak jest tego więcej to jedna osoba to trochę za mało...

Offline

 

#78  2011-01-29 22:01:36

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: Co w Linuxie powinno być? Ankieta

Zgadzam się z tym co Huk napisał powyżej. Jest kilka dobrych linuksów biurkowych i jedynie trzeba im doszlifowania, żeby oferowały to, co konkurencja. Mnie brakuje programów do obsługi telefonu - niestety moja nokia na symbianie nie współpracuje z wammu ani z gnokii, a chciałbym móc synchronizować dane z komputerem. Kilka lat temu wstecz niemal idealnie mój lapek pod xp współżył ;) z siemensem s 55 :)

Dlatego uważam, że potrzebna jest opieka firm/sponsorów nad kilkoma prostymi dystrybucjami, by system się spopularyzował. Nie na tyle, żeby walczyć o 1 czy 2 miejsce, bo ani nie jest to realne (dziś) ani potrzebne - nie chcę linuksa dla idiotów. Ale na tyle, by nokia czy inne firmy wypuszczały swój soft pod linuksa, np. Nokia PC Suite.

A wszystkie hobbystyczne pomysły takimi pozostaną i trwają tyle, ile zapał ich twórców. Nie chcę deprecjonować niczyjej pracy ale tak to wygląda.

Pozdrawiam


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)