Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-01-07 20:41:39

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Solid Edge

Moje pytanie, czy ktoś się tym bawił, lub ma styczność na studiach/w pracy?

Liznęliśmy trochę na zajęciach, jak nauczyłam się składać w nim model dieslowskiego silnika program jak i zabawa z nim zaczęła mi się podobać.
Usiłowałam szukać plików z częściami do dowolnych konstrukcji mechanicznych żeby poćwiczyć składanie, (Ci którzy używają, wiedzą że program ma kilka modułów) ale niestety- komercja, ciężko coś znaleźć.
Jako że mój rok ma świra na punkcie tego programu wydział ogłosił dodatkowe szkolenia dla chętnych, ale odpłatne.
O ile koszt tej imprezy będzie w stanie znieść moja kieszeń, nie skreślę się z listy chętnych. Wiem że program jest używany do wszelkich projektów, form wtryskarek, modeli etc.  więc chętnie znajdę osoby mogące potwierdzić jego szerokie zastosowanie (to co słyszę od prowadzących to od prowadzących, chcę poznać zdanie innych)

Ostatnio edytowany przez Trin (2011-01-07 20:43:29)

Offline

 

#2  2011-01-08 11:25:38

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Solid Edge

tomeh napisał(-a):

Ja nie widziałem tego programu, innego używałem ale do prostszych rzeczy.

Nie to, że jestem złośliwą łajzą (no dobra, jestem), ale coś wszędzie cię dziś pełno. Przystopuj trochę, bo pomyślimy sobie, że jesteś nabijaczem. ;)

I w ogóle postaraj się zabierać głos w sprawach, w których masz coś do powiedzenia. Nie mamy nic przeciwko offtopom i luźniejszym postom (w umiarkowanej ilości), ale powyższa wypowiedź to po prostu podręcznikowy przykład pustosłowia.

Ostatnio edytowany przez azhag (2011-01-08 11:27:16)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#3  2011-01-08 12:57:40

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Solid Edge

Jeżeli masz dojście do jakichś wersji testowych, studenckich, itp, to tutaj ktoś walczył z tym na Łubudubu: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1099418
A tutaj coś z horroru: http://forums.gentoo.org/viewtopic-p-2051855.html
I coś do spróbowania: http://www.graphiteone-cad.com/page_download.php

<OFTOP><nie śmiać się> Jeśli Michaił Timofiejewicz Kałasznikow poradził sobie bez komputera, konstruując AK, to strach pomyśleć, co zrobi Wredotka na takim programie.....</nie śmiać się></OFTOP>

Pozdrawiam
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-01-08 13:02:46)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#4  2011-01-08 13:28:12

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Solid Edge

Jacku:

http://91.121.168.154/~ania/duperele/silnik.jpg

Dojście do programu mam luźne, kiedy tylko chcę więc tu nie problem. Nic tylko to wykorzystać i się uczyć. Ciężej mi tylko się uczyć bo z materiałami kiepsko a sama jeszcze "projektować" w tym nie umiem, umiem tylko składać z nie małą precyzją. No a ile można składać jeden i ten sam silnik.
Czytałam trochę i wiem że program wykorzystuje się do projektów form na wtryskarki, no i w ogóle wszędzie, wszędzie. Chyba zobaczę jak wyglądają oferty pracy powiązane z ów wynalazkiem.
Wy sobie nie myślcie że ja po jednym szkoleniu chcę podbijać świat pracodawców z solidem, ale jak już się na to piszę to w przyszłości przewiduję pociągnąć temat dalej. W sensie nie skończyć na jednym szkoleniu.

Offline

 

#5  2011-01-08 16:39:12

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Solid Edge

Z programami CAD jest trochę kłopotu na Linuxie, nie ma ich zbyt wiele, większość jest na inny system, i diabelnie droga.
A rysunek -  mnie przypomina Autocada z nakładką (o ile pamiętam) AMD (nie chodzi o procesory ;) ), ale widziałem coś takiego naście lat temu (w wersji AutoCad 14).

Pozdrawiam
;-)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#6  2011-01-08 16:48:40

  Piotr3ks - Też człowiek :-)

Piotr3ks
Też człowiek :-)
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-06-24

Re: Solid Edge

Z tańszych i linuksowych to QCAD. Jest ogólnie spoko. A jeżeli chodzi o Solid Edge ... jak jest okazja to czemu sobie nie pozwolić na szkolenia ( tutaj pytanie czy certyfikowane ) ? Kto wie może akurat się przyda :) Umiejętności nigdy za wiele .

Offline

 

#7  2011-01-08 17:45:20

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Solid Edge

No właśnie pytałam o możliwy papier po przejściu szkolenia chłopaka który to wszystko aranżuje. Jeden z prowadzących może mieć możliwość załatwienia nam certyfikatu bezpośrednio od głównego dystrybutora, a jak się nie uda to dostaniemy papierek z Katedry Informatyki Stosowanej działającej na naszym wydziale. (wiem że bezpośrednio od dystrybutora to lans, ale w przyszłości pracodawca takim z Katedry też się zadowoli).
Nie sądzę by jakoś specjalnie zdzierali ze studentów kasę za to, sądzę po prostu że zawołają symboliczną kwotę za siedzenie po godzinach i tyle.

Offline

 

#8  2011-01-19 18:40:26

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Solid Edge

240 pln a certyfikat tylko z KISu- czyli od naszych, nie od Siemensa czy GM Sys.
Co myślicie? Cena mnie troszeczkę zwaliła z nóg. Troszeczkę bo to 30h zajęć (6 dni x 5h), no i trochę (nie wiele więcej niż cena kursu) kasy odłożyłam żeby być przygotowaną.

//Po przeczytaniu posta wyżej:
O naiwności! Mam swoją "symboliczną" kwotę. Łajzo, miałeś rację. ;)

Ostatnio edytowany przez Trin (2011-01-19 20:13:10)

Offline

 

#9  2011-01-19 19:19:34

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Solid Edge

Trin napisał(-a):

O nawiności! Mam swoją "symboliczną" kwotę. Łajzo, miałeś rację. ;)

Niestety. ;)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#10  2011-01-19 20:17:30

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Solid Edge

No połowa chętnych zrezygnowała. Ja jeszcze myślę. Za tyle kasy to jako początkujący student wyżywiłabym się na 3 tygodnie i jeszcze by mi w brud kasy zostało. Nie dziwię się ludziom że rezygnują, zwłaszcza jak ktoś mieszka na stancji.

Offline

 

#11  2011-01-19 20:24:42

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Solid Edge

W Durexie też go uzywaja?
Po drugie w ilu firmach Ci prowadzacy pracowali? Uwielbiam takie laboratoryjne pierdoły co to wmawiaja, że na czymś co oni lubia pracuje caly swiat. Zapytam kuzyna on w DE miedzyinnymi przy wtryskarakch, ale osobiscie uwazam ze pewnie projekty form sa w AutoCAD.

Offline

 

#12  2011-01-20 10:45:33

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Solid Edge

No to Cyc jednym  postem rozwiał wątpliwości.
Program mam "na stanie" więc mogę się bawić we własnym zakresie.
Prowadzący zapewne nie pracowali w żadnej firmie, to wykładowcy z uczelni.
Cycu, ja myślę że u kuzyna też CAD, i nie chodzi o to który program jest bardziej popularny bo co do tego nie ma wątpliwości nawet takie pisklę jak ja, nie mniej wiesz- nowa umiejętność.

Offline

 

#13  2011-01-20 14:56:52

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Solid Edge

Trin napisał(-a):

Prowadzący zapewne nie pracowali w żadnej firmie, to wykładowcy z uczelni.

Piszesz jakby jedno drugiemu przeszkadzało. Oczywiście zdarzają się prowadzący którzy życie znają tylko w obrębie wydziału, ale są też tacy z ogromnym doświadczeniem praktycznym (również przy realizacji projektów komercyjnych).

Offline

 

#14  2011-01-20 15:47:11

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Solid Edge

Miałam na myśli raczej to że to nie jest żadna super osobowość z poza wydziału czy katedry, związana z branżą czy też firmą która jest dystrybutorem- w żaden sposób. A i owszem, można dopuszczać że 'pracowali', aczkolwiek nam, studentom się takimi faktami jakoś nie chwalą.

Offline

 

#15  2011-01-20 18:38:53

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Solid Edge

No i potwierdzone info że udało się załatwić - będzie certyfikat od Siemensa.

Offline

 

#16  2011-01-20 20:32:41

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Solid Edge

Hmm nie wiem czemu ubzduralem sobie Solid Works... Solid Edge jest jednym z elementów Velocity Series, raz widzialem to w dzialaniu i siedzieli przy tym ludzie po iks fakultetach i szkoleniach. Program wyjebanie skomplikowany i uzywany do modelowania glownie maszyn. Skoro juz nie lubisz analizy to to nie jest kierunek w ktorym radzilbym ci isc. Aby pracowac w tym w przyszlosci to albo bedziesz analitykiem modelu (fizyka, matematyka itp.), albo projektantem (mechanika, matematyka, grafika, itp.). Lepiej zrob sobie certyfikat Microsoftu albo chociaz MCP, bardziej sie przydaje na rynku pracy ogolnym.

Offline

 

#17  2011-01-20 20:46:56

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Solid Edge

Cholera, nie wiem, waham się.
Szkoda mi tak łatwo rezygnować mimo wszystko, skoro program sam w sobie mi się spodobał.
Zaraziłam się do analizy, to fakt, ale to raczej przez "system" a nie przez to że jakoś kompletnie jej nie rozumiem. Ciężko zaliczyć.
Prześpię się z tym, jest jeszcze kilka dni.
Dzięki Cyc.

Offline

 

#18  2011-01-20 21:49:17

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Solid Edge

No ja wiem skądinąd, że światowy potentat w produkcji dojarek dla krów i ogólnie maszyn do przetwórstwa mlecznego używa Solid Edge. :)


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#19  2011-01-23 03:10:49

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Re: Solid Edge

jeżeli jeszcze się wahasz podpowiem ci jako ktoś nieobeznany z samym tematem projektowania - jeżeli cie to interesuje to śmiało idź na to. 240zł to nie tak dużo a z doświadczenia wiem, że bardziej żałuje się tych rzeczy, których się nie spróbowało. a nuż spodoba ci się i bardziej wgłębisz się w te tematy - nigdy nie wiadomo. a co do samej kwoty, to jeżeli program jest popularny na twojej uczelni to będziesz mogła z powodzeniem udzielać z niego korepetycji i za 5-6 lekcji spokojnie ci się to zwróci.

ps sorry za brak wielkich liter, coś z shiftem nie teges

Offline

 

#20  2011-01-23 23:02:34

  janosik - Członek DUG

janosik
Członek DUG
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Solid Edge

qluk mial racje. sam kurs nic Ci nie da jesli nie pojdziesz w tym kierunku. jesli jestes na informatyce to jest Ci to do niczego nie potrzebne, chyba ze planujesz dolozyc jakis fakultet z inzynierii produkcji czy cos w tym stylu- dla mnie strata pieniedzy.bylem studentem wydzialu samochodow i maszyn roboczych i uwierz mi ze projektowanie maszyn czy to na papierze czy z CADem (ja mialem AutoCAD z nakladka mechanical) jest cholernie ciezkim kawalkiem chleba. tutaj nie tylko analiza, ale mechanika, wytrzymalosc materialow, mechanika plynow, geometria wykreslna i oczywiscie analiza sa tak samo wazne :) - ten kwitek to takie troche oszustwo na zasadzie "zrob to sam"- dostajesz gotowe i dociete elementy stolu i go sobie skrecasz srubkami- masz stol, ale nie znaczy to ze masz umiejetnosci stolarza :)
tak samo tutaj: poskladalas sobie silniczek  to fajnie, ale glupia tulejka to setki obliczen : momenty bezwladnosci, momenty zgniatajace, gnace, wspolczynniki tarcia i ciul wie co jeszcze :)
moja rada: podejdz do problemu szerzej i zdecyduj czy chcesz dalej w to brnac. jesli czujesz ze dasz rade to bedziesz miala frajde, jesli nie to umoczysz 240 zeta.Solid Edge to tylko czubeczek gory lodowej :)

Offline

 

#21  2011-01-24 00:04:18

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Solid Edge

Czuję, że chyba te same pieniążki wolę odłożyć na kupkę oszczędności na drugim koncie i zainwestować w swój rozwój ale nie na siłę.
Dla dziewczyny tego typu zabawki to już w ogóle cięższa jazda, fajnie że umiem się tym trochę bawić i...i chyba na zabawie w domu poprzestanę. 30h zajęć kursu cudu z naszych umiejętności nie zrobi imo. Świata z tym się nie podbije.
Pierwszy rok- przyjdzie pora żeby się ukierunkować i na dalszych latach dobrać kursy do swoich umiejętności.
Póki co, te same pieniądze mogę przeznaczyć na przydatne książki bądź inne kursy, które do tanich z reguły nie należą i chyba lepiej na tym wyjdę.
Tak myślę.
Bo w sumie łatwo się rzucić na "certyfikat". Tyle że 95% z nas na tym jednym papierku w tym temacie poprzestanie więc po latach jego "waluta" będzie marna. Tak jakby próbować gotować zupę na jednej marchewce.
Dziękuję za odzew i uwagę.

Offline

 

#22  2011-01-24 01:22:39

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Solid Edge

Anka, bierz forsę i idź na bro. ciekawe rzeczy zaczynają się dopiero na trzecim roku ;)


linux regd. user #248790

Offline

 

#23  2011-01-24 13:34:42

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Solid Edge

rychu napisał(-a):

Anka, bierz forsę i idź na bro. ciekawe rzeczy zaczynają się dopiero na trzecim roku ;)

Rychu, ja nie piję bro haha :D

//Ale z tą forsą to na brak kompanów bym nie mogła narzekać :D

Ostatnio edytowany przez Trin (2011-01-24 13:35:37)

Offline

 

#24  2011-01-24 13:38:14

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Solid Edge

Trin napisał(-a):

//Ale z tą forsą to na brak kompanów bym nie mogła narzekać :D

E tam, pieniądze to nie wszystko <zalotny uśmieszek /> ;)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#25  2011-01-24 18:20:37

  Trin - Wredotka

Trin
Wredotka
Zarejestrowany: 2008-05-16

Re: Solid Edge

azhag napisał(-a):

Trin napisał(-a):

//Ale z tą forsą to na brak kompanów bym nie mogła narzekać :D

E tam, pieniądze to nie wszystko <zalotny uśmieszek /> ;)

Absolutna racja. Trzeba mieć jeszcze pomysł jak je wydać ale w moim przypadku to nie problem ;)
Wystarczy chwila nudy a zaraz sobie zaprogramuję drogę do centrum handlowego.
Tam to już jak zombie- kupuję, kupuję, kupuję..bez opamiętania.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)