Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-09-25 15:53:50

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

HAL: Jak wyłączyć SHMconfig i emulację środkowego klawisza myszy ?

Jakiś czas temu była aktualizacja hal? Jakoś nie mogę sobie poradzić z wyłączeniem tej opcji. Gdy dodaję poniższy wpis do /etc/hal/fdi/policy/*.fdi dalej shmconfig jest włączony. Synclient touchpadoff={0,1} powinien wywalić, że nie ma dostępu do shmconfig a tak się nie dzieje. Zresztą identyczną sytuacje mam ze zwykłą myszkę, tylko nie mogę sobie poradzić z wyłączeniem emulacji środkowego klawisza. Grrr a za czasów xorg1.4 było tak pięknie, jakieś sugestie ?

Kod:

<?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-1"?>                                     
<deviceinfo version="0.2">                                                      
  <device>                                                                      
    <match key="info.capabilities" contains="input.touchpad">                   
        <merge key="input.x11_driver" type="string">synaptics</merge>
        <merge key="input.x11_options.SHMConfig" type="string">false</merge>
    </match>
  </device>
</deviceinfo>

Ostatnio edytowany przez sp3cu (2009-09-25 15:54:04)


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#2  2009-09-25 16:52:28

  fnmirk - Redaktor

fnmirk
Redaktor
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: HAL: Jak wyłączyć SHMconfig i emulację środkowego klawisza myszy ?

Restartujesz hal? Może jest wymagane ponowne uruchomienie komputera aby udev przyjął do wiadomości zmiany?

Offline

 

#3  2009-09-25 17:58:00

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: HAL: Jak wyłączyć SHMconfig i emulację środkowego klawisza myszy ?

fnmirk napisał(-a):

Restartujesz hal? Może jest wymagane ponowne uruchomienie komputera aby udev przyjął do wiadomości zmiany?

Wykasowałem wszystkie *.fdi w /etc/ i zacząłem konfigurować na nowo to z wyłączeniem emulacji środkowego klawisza myszy już sobie poradziłem.

Kod:

<?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-1"?>
<deviceinfo version="0.2">
  <device>
    <match key="info.capabilities" contains="input.mouse">
        <merge key="input.x11_driver" type="string">evdev</merge>
        <merge key="input.x11_options.Emulate3Buttons" type="string">false</merge>
    </match>
  </device>
</deviceinfo>

Teraz tylko ten nieszczęsny shmconfig który powinien nie działać gdy jest taki *.fdi jak w pierwszym poście.


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)