Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2007-08-30 06:08:09

  EL0HIM - Członek DUG

EL0HIM
Członek DUG
Skąd: ][/\][([])]R][_,][])
Zarejestrowany: 2007-08-22
Serwis

Re: Pochodne Debiana


Ja mam SimplyMEPIS-CD_6.5.04_32-es.iso.
MEPIS-KDE4-LIVE-DVD_6.9.53_32.iso to jest testowa wersja, u mnie nie działa prawidłowo.
Podziel się proszę wrażeniami z użytkowania.

Jesli chodzi o SimplyMEPIS to dziala naprawde bardzo fajnie nie mozna na niego narzekac mimo ze nie zabardzo lubie KDE :) Ale sadze ze sie spodoba wielu mlodym ludzia :)
Ale jesli chodzi o MEPIS-KDE4 to sam zobacz :>
http://www.toya.net.pl/~el0him/Images/MEPIS.jpeg
I delikatnie mowiac to co kolwiek na nim zrobie mam Blad :/


Linux Registered User #452519
COMPUTER IS LOGICAL WAY OF HUMAN EVOLUTION:
INTELLECTUALS WITHOUT MORALITY
http://www.el0him.net/Images/google.gif

Offline

 

#52  2007-08-30 10:21:17

  interpositus - Członek DUG

interpositus
Członek DUG
Skąd: Nowy Sacz
Zarejestrowany: 2007-08-16

Re: Pochodne Debiana

pochodne debiana maja sens tylko przy zachowaniu 2 warunków

kompatybilności i orginalności

kubuntu spełnia obie z nich, sidux nie bo orginalnosci w nim zero...

a tak BTW to cieszy mnie zaangażowanie mafiossa w środowisko open source. miesiąc temu jeszcze zatwardziały user MS a dziś sam Bill Gates by zadrżał :)


ps. wiek nic nie znaczy.

A propo miesiąca temu, byłem raz na ubuntu ale krótko. A w szkole próbowaliśmy przejść na linux w kwietniu na ubuntu.

Ale teraz przeforsuje debianka, nie ma to tamto!

Offline

 

#53  2007-08-30 11:20:50

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Pochodne Debiana

pochodne debiana maja sens tylko przy zachowaniu 2 warunków

kompatybilności i orginalności

kubuntu spełnia obie z nich, sidux nie bo orginalnosci w nim zero...

!

orginalnosc w linuxie ma akurat najmniejsze znaczenie bo wsumie wszystkie z zalozenia sa do siebia podobne
a dzienki siduxowi mozna miec w miare bezstresowo debiana out of the box
z dzialajacym srodowiskiem graficznym i wlan co dla mnie jest najbardziej istotne i jest 2 razy szybszy niz ubuntu (osobiscie nie mam nic do ubuntu  bo to najlepszy system jak na zaczynanie przygody z linuxem)


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#54  2007-08-30 16:03:01

  TBH - Członek DUG

TBH
Członek DUG
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Pochodne Debiana

w jakim stopniu manriva jest podobna do Debiana ?:D:D:D:D:D


http://tbhthelolmaker.wordpress.com/kontakt/
<TBH> Gentoo!
<X-dos> cóz, sa ludzie ktorzy nie wiedza co robic ze swoim wolnym czasem :)

Offline

 

#55  2007-08-30 16:16:20

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Pochodne Debiana

w jakim stopniu manriva jest podobna do Debiana ?:D:D:D:D:D

Obowiązują te same polecenia basha  i są te same środowiska graficzne no i podobne oprogramowanie.

hi hi

Pozdrawiam


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#56  2007-08-30 16:23:58

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Pochodne Debiana

no i kernel a przeciez linux to przede-wszystkim kernel


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#57  2007-08-30 20:16:37

  interpositus - Członek DUG

interpositus
Członek DUG
Skąd: Nowy Sacz
Zarejestrowany: 2007-08-16

Re: Pochodne Debiana

w jakim stopniu manriva jest podobna do Debiana ?:D:D:D:D:D

No np. tym że oba to Linux.

Offline

 

#58  2007-08-31 04:03:14

  dominik - Użytkownik

dominik
Użytkownik
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2007-06-28

Re: Pochodne Debiana

w jakim stopniu manriva jest podobna do Debiana ?:D:D:D:D:D

W takim, że na Mandrivie masz wszystko. I ze wszystkoim masz problemy
A na Debianie tez masz wszystko, ale problemy uczysz się rozwiązywać

A tak na poważnie: Mandriva "wie lepiej", dodaj KDE i masz jeszcze gorszą wersję Windows. Nic nie poprawisz, bo albo już ustawione, albo za trudne.  Co do "tych samych" poleceń i programów: jeśli na danym lapku mandriva sprawdza baterie przy użyciu $apm to debian $acpi -v i tak dalej. A środowiska graficzne, wbrew pozorom, są dokładniej skonfigurowane w debianie.  Jedyna zaletą mandrivy jest to, że łatwo ją mieszać z redhatem/fedorą - ergo łatwiej o paczki w przypadku niewolnego oprogramowania.


strzeż się: też możesz zostać politykiem

Offline

 

#59  2007-08-31 09:16:29

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Pochodne Debiana

Z punktu widzenia końcowego użytkownika nie ma większego znaczenia jaka dystrybucja, a nawet czy inny system uniksowy. Jest za to gigantyczna różnica dla administratora danego systemu.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#60  2007-08-31 09:24:20

  dziamdziak - Użytkownik

dziamdziak
Użytkownik
Skąd: Mszczonów
Zarejestrowany: 2006-05-16

Re: Pochodne Debiana

Spotkałem się z taką opcją, że administrator właśnie tak polubił mandrive i dostrzegał w niej niedoskonałości, że postanowił wszystko sam kompilować jak w Slacku :-)


Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Potrafię godzinami siedzieć i przyglądać się jej.

Offline

 

#61  2007-08-31 09:44:33

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Pochodne Debiana

dlatego wlasnie uwazam ze pochodne debiana takie jak sidux, mepis lub ubuntu (przy czym ubuntu zaczyna przypominac mandrive) sa bardzo uzyteczne bo nie odstraszaja nowych uzytkownikow joz na wstepie, debian potrafi


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#62  2007-08-31 19:28:14

  dominik - Użytkownik

dominik
Użytkownik
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2007-06-28

Re: Pochodne Debiana

Spotkałem się z taką opcją, że administrator właśnie tak polubił mandrive i dostrzegał w niej niedoskonałości, że postanowił wszystko sam kompilować jak w Slacku :-)

skądś to znam.  A wyobraź sobie mandrivę bez netu. Po miesiącu wiesz już kto to jest Grębosz ;-). Tyle że w Debianie, jak na razie, jest najlepsze wsparcie - dopiero człowiek zaczyna czuć co to jest linuxowa społeczność.  Pierwszy debian padł mi w trakcie instalacji (jakość płytki) i tak "odstraszył", że przez miesiąc nie chciało mi się zainstalowac X-ów (no bo po co mi one?).  Czasem trzeba "podnieść rękawice".
Bawię się Debiankiem od lutego, i narzekam, że musze gdzie indziej pracować na ubuntu lub fedorze


strzeż się: też możesz zostać politykiem

Offline

 

#63  2007-08-31 19:34:07

  dziamdziak - Użytkownik

dziamdziak
Użytkownik
Skąd: Mszczonów
Zarejestrowany: 2006-05-16

Re: Pochodne Debiana

Jesli chodzi o wsparcie to bardzo dobre tez ma gentoo ;-) nie liczac oczywiscie ubuntu pochodnej debiana, z ktorego faq-ow mozna korzystac.


Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Potrafię godzinami siedzieć i przyglądać się jej.

Offline

 

#64  2007-08-31 19:46:21

  dominik - Użytkownik

dominik
Użytkownik
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2007-06-28

Re: Pochodne Debiana

jak to jest z gentoo to szczerze mówiąc nie wiem, ale ubuntu w polsce mnie załamało. Mam wrażenie, że na tamtejsze fora wpadają rozgoryczeni ex userzy windy. Nie ma tam problemów tylko doły.
A na debianowych już są takie "świry" (pozytywnie), że jak czegoś brak w faq, to i tak do miesiąca dopiszą.
To moja subiektywna opinia po porównaniu kilku zaledwie forów, dla zaledwie kilku dystrybucji. Może miałem szczęście, a może specyficzne kryteria (opis problemu, sposób traktowania newbie, sposoby pomocy)


strzeż się: też możesz zostać politykiem

Offline

 

#65  2007-12-16 20:23:29

  szczypior88 - Członek DUG

szczypior88
Członek DUG
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-02-06
Serwis

Re: Pochodne Debiana

Z ciekawości (pod wpływem wątku dot. sources.list) dodałem sobie MEPIS i powiem Wam, że jestem zadowolony. A pierwsze co mi się w oczy rzuciło, to błyskawiczne działanie open office`a względem tego z repo lenny`ego.


http://www.szczypior88.republika.pl/cwp.gif
pozdrawiam
szczypior

Offline

 

#66  2007-12-18 12:52:32

  parrotlarch - Członek DUG

parrotlarch
Członek DUG
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2007-06-08

Re: Pochodne Debiana

pomysł z dodaniem repo mepisa zaczyna mi się podobać i chyba spróbuje jak mi jeszcze ktoś skutecznie zachwali.

a nawiązując do tematu -  kwestia potrzeb. ma działać od razu - mepis. ja mam taką potrzebę, żeby mieć dokładnie to czego używam, reszta przyprawia mnie o nerwicę. nie lubię jak się mnie zmusza do czegoś. nie używam pochodnych debiana, bo lubię jego możliwość wyboru. jak swojej mamie postawiłem etcha z fluxem i najważniejszym softem to chwali i używa...ale jakby sama miała stawiać hehehe to bym powiedział, żeby sobie mepisa postawiła. jedni chcą tylko z systemu korzystać i nie mają żadnych ambicji poznawania go (moja rodzicielka), a drudzy lubią se kernelka skompilować dla checy. kwestia potrzeb. jedni lubią czekoladę, a drudzy jak im nogi smierdzą.

Ostatnio edytowany przez parrotlarch (2007-12-18 12:53:53)


Linux Registered user 437054

Offline

 

#67  2007-12-18 18:20:14

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: Pochodne Debiana

he kiedyś dawno temu na forum pisałem o mepisie
ilosć osób była znikoma znam mepisa od małego palca i powiem ze owiele lepszy niz ubuntu


http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg

Offline

 

#68  2007-12-18 18:24:45

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Pochodne Debiana

Wtedy akurat mepis bazował na ubuntu i był be ;)


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#69  2007-12-18 19:18:47

  marcusdavidus - Członek DUG

marcusdavidus
Członek DUG
Skąd: z nienacka
Zarejestrowany: 2006-09-08
Serwis

Re: Pochodne Debiana

ilin napisał(-a):

Dlatego pisałem o ubuntu, bo tam jest prosty, nieoficjalny przewodnik w języku polskim oraz forum z licznymi FAQ/HowTo.

I szalonymi moderatorami  którzy połowę pytan wywala do kosza i tym skutecznie zniechęcą nowych userów ktorzy nie maja pojęcia o linuxie i nie zawsze udaje im sie zadać sensowne pytanie.

Pozdrawiam

dokladnie przecietna odpowidz na forum ubuntu to ( bylo uzyj szukaj do kosza)
pomimo ze wcale nie bylo i szukajka nie znalazla czegos co mozna uznac za odpowiedz na podane pytanie rotlf poprostu jak moderatorzy tam maja nasrane pod sufitem  dlatego wielu userow ubu korzysta z for debianowych jak to lol


http://i32.photobucket.com/albums/d33/marcusdavidus/marcussyg.png
C2D E8400, Asus P5N7A-VM, 2x 1gb DDR2 OCZ Reaper 1066, Baracuda 500GB S12 SataII,PSU OCZ stealthXstream 500W, Cooler Asus Triton 77, Buda Cooler Master Elite ,Keys  A4T X7 , Mysz A4T X7 , creative HD1900, Zotac GTX260 AMP2 core 216,Oczka Dell P1130 FD Trinitron

Offline

 

#70  2007-12-19 11:18:04

  parrotlarch - Członek DUG

parrotlarch
Członek DUG
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2007-06-08

Re: Pochodne Debiana

czadman właśnie użyłem na próbę repo mepisa w pracy. żadnych konfliktów. na razie bomba. mepisa bym  w życiu nie instalował, bo ładuje bez pytania tonę softu, ale takie rozwiązanie - czad.

a od ubuntu mepis był lepszy nawet jak na nim bazował. nawet instalując domyślnie straszne ilości softu działał o niebo szybciej niż ubu.


Linux Registered user 437054

Offline

 

#71  2008-01-02 00:38:25

  darian - Użytkownik

darian
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-10-30

Re: Pochodne Debiana

ilin napisał(-a):

Dlatego pisałem o ubuntu, bo tam jest prosty, nieoficjalny przewodnik w języku polskim oraz forum z licznymi FAQ/HowTo.

I szalonymi moderatorami  którzy połowę pytan wywala do kosza i tym skutecznie zniechęcą nowych userów ktorzy nie maja pojęcia o linuxie i nie zawsze udaje im sie zadać sensowne pytanie.

Pozdrawiam

i tutaj masz rację!! po 3 pytaniu dlaczego po upgradzie do ubuntu 7.10 nie startuje mi system z nowym jądrem  i 3 zje...mi o moda ze mam zmienić tytuł na zgodny z regulaminem (przeczytałem) zażądałem (zgodnie z regulaminem) aby usuneli moje konto(kilka razy) i kiszka konta nie usuneli  nic się nie dowiedziałem. Czytam DUGA i jest dobrze

Offline

 

#72  2008-01-02 21:30:44

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Pochodne Debiana

Czysty Debian jest jak dobra stara muzyka rockowa, nigdy się nie nudzi i nigdy nie zginie ;)
Pochodnych nie lubie, znosze jedynie Knoppixa i jego klony.

Ostatnio edytowany przez Zbooj (2008-01-02 21:31:22)

Offline

 

#73  2008-01-09 09:36:47

  iwo - Użytkownik

iwo
Użytkownik
Skąd: 51.770 N, 19.459 E
Zarejestrowany: 2006-11-20

Re: Pochodne Debiana

do poczytania: http://www.pcworld.pl/news/135572.html
Dziwnie to wygląda, ale chyba ktoś jest fanem Ubuntu, kto to pisał:
"to edycja Debian niesie ze sobą wiele kontrowersji. Twórcy bowiem zdecydowali się pierwszy raz odstąpić od wykorzystywania dystrybucji Ubuntu jako bazy dla swoich produktów." (...) "Wiąże się to z licznymi problemami dotyczącymi niektórych funkcji systemu, które zostały doskonale dostosowane do potrzeb użytkownika przez programistów Ubuntu. W projekcie Debian (gałąź niestabilna) ich po prostu nie ma, albo trzeba stworzyć do nich własny interfejs."
Nie wiem co to za Miętówka, ale chyba przezyję bez niej.. ;)
Nie wiem, ale jakoś dziwnie czegoś znowu nie rozumiem czytając stronę Miętówki:
"Debian Testing is unfortunately also less stable than Ubuntu and lacks polish in certain areas."


Iwo - Linux user numer #457448

Offline

 

#74  2008-01-09 09:45:00

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Pochodne Debiana

iwo napisał(-a):

"to edycja Debian niesie ze sobą wiele kontrowersji. Twórcy bowiem zdecydowali się pierwszy raz odstąpić od wykorzystywania dystrybucji Ubuntu jako bazy dla swoich produktów." (...) "Wiąże się to z licznymi problemami dotyczącymi niektórych funkcji systemu, które zostały doskonale dostosowane do potrzeb użytkownika przez programistów Ubuntu. W projekcie Debian (gałąź niestabilna) ich po prostu nie ma, albo trzeba stworzyć do nich własny interfejs."
(...)
"Debian Testing is unfortunately also less stable than Ubuntu and lacks polish in certain areas."

To nie wszystko: Debianowcy ponadto kradną dzieciom lizaki i mordują koty na cmentarzach. ;)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#75  2008-01-09 09:48:22

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Pochodne Debiana

Ciekawe, że po takim zachłyśnięciu się dystrybucją ubuntu, kolejny projekt porzuca ją jako bazę.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)