Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2017-01-12 03:31:38

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Rewolucja w andkowych smartfonach... ;)

Cześć

Jak dotąd, RAM w smartfonach jest traktowany jak luksus, graty za 400-600 mogą mieć 1G, graty za 700 już 1,5G albo nawet 2G, graty za około 1700-2000 mają aż 3G, a 4G jest zarezerwowane dla modeli topowych.

Tymczasem fińska firma MHD wypuściła nową Nokię 6 - zwykły smartfonik pod Andka 7 ze średniej półki - Snapdragon 430, niezły, ale nie cudodowny wyświetlacz, ale wsadzili do niego 4GB RAM i 64GB pamięci, czyli mniej więcej tyle, ile mają  najdroższe wersje Galaxy 7 albo Moto Z.
Debiut fona jest koło fabryki, w Chinach, na razie około 245$ (przeliczane z Yuanów), ale ciekawe, po ile będzie u nas.
Zakładam, że w miarę upowszechnienia grata stanieje na około 800-900 złotych
w Polsce.

W każdym razie ciekaw jestem sraczki w biurach konstrukcyjnych Lenovo, HTC, LG,  Samsunga czy Sony, bo marka Nokia jest dobrze znanym brandem,
i nazwy nie trzeba nikomu przedstawiać, do tej pory są bez problemu dostępne baterie, ładowarki, klawiatury czy obudowy  do takich nowości jak Nokia 6230i.

Sznurek:
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/nokia/6/Nokia-6.html
http://www.gsmarena.com/nokia_6-6885.php
https://www.youtube-nocookie.com/embed/kqi1dCFjPD0

PS
Wesoło się zapowiada premiera Lenovo E3 z 2GB RAM wobec tej Nokii. xD

Pozdro

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2017-01-12 04:10:10)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#2  2017-01-12 06:55:02

  multim - Użytkownik

multim
Użytkownik
Zarejestrowany: 2015-08-29

Re: Rewolucja w andkowych smartfonach... ;)

Jak na razie, to jest pełno wypowiedzi typu: "Nokia z Androidem, ja właśnie dlatego wybierałem Lumie, bo były na WP!" itp.

Offline

 

#3  2017-01-12 07:15:13

  0dd - Członek DUG

0dd
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-03-25

Re: Rewolucja w andkowych smartfonach... ;)

OnePlus One 3T ma 6GB RAM i też jest to raczej średnia półka.


apt-get install anarchism

Offline

 

#4  2017-01-12 11:14:55

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Rewolucja w andkowych smartfonach... ;)

Jak dotąd, RAM w smartfonach jest traktowany jak luksus, graty za 400-600 mogą mieć 1G, graty za 700 już 1,5G albo nawet 2G, graty za około 1700-2000 mają aż 3G, a 4G jest zarezerwowane dla modeli topowych.

W TP-LINK'owych fonach masz za 500 zeta 2G RAM. Niedługo do polski zawita Neffos X1 i za około 800-900 zł (dokładnie nie wiem za ile) będziesz miał konfigurację 3G/32G, także to nic niezwykłego, choć i tak z tego co patrzyłem to napchali do niego trochę zbędnych rzeczy, typu skaner odcisków. Generalnie jakby producenci te zbędne rzeczy okroili, to smartfony byłyby 3-4 razy tańsze, a że przeciętny użytkownik nie wie tak naprawdę co mu operator GSM podsuwa, to biorą nawet fony warte 3-4K zeta. xD

Tymczasem fińska firma MHD wypuściła nową Nokię 6 - zwykły smartfonik pod Andka 7 ze średniej półki - Snapdragon 430, niezły, ale nie cudodowny wyświetlacz, ale wsadzili do niego 4GB RAM i 64GB pamięci, czyli mniej więcej tyle, ile mają  najdroższe wersje Galaxy 7 albo Moto Z.
Debiut fona jest koło fabryki, w Chinach, na razie około 245$ (przeliczane z Yuanów), ale ciekawe, po ile będzie u nas.
Zakładam, że w miarę upowszechnienia grata stanieje na około 800-900 złotych

No jak, 245 dolców, to x4 i jeszcze +25% VAT, to trochę więcej wyjdzie. Ja obstawiam 1200-1300. xD

Ostatnio edytowany przez morfik (2017-01-12 11:15:43)

Offline

 

#5  2017-01-13 00:35:55

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Rewolucja w andkowych smartfonach... ;)

No jak, 245 dolców, to x4 i jeszcze +25% VAT, to trochę więcej wyjdzie. Ja obstawiam 1200-1300. xD

Nie za 245 dolców, bo sprzedawana jest za chińskie Yuany, cena została przeliczona na dolary.

Poza tym wszystkie telefony startują z gigantycznych cen, żeby po jakimś czasie kosztować normalne pieniądze.
Oczywiście nie zawsze tak, jak kiedyś Nokia 3210 - która wystartowała za 3210 zł brutto w promocji. :D

Przy okazji ważna jest polityka cenowa, czytałem o co najmniej jednym modelu, który w Chinach kosztuje około tysia - na nasze, w Indiach około 350 - w Anglii około 1300, a do nas oficjalnie nie dojechał w ogóle.

@Odd

OnePlus One 3T ma 6GB RAM i też jest to raczej średnia półka.

To akurat nie jest żadna znana marka, 99% ludziów na ziemi nie słyszało tej nazwy w ogóle.
Natomiast Nokia była kiedyś liderem rynku komórek, i jest brandem rozpoznawalnym na całym świecie (może z resztą byłaby do dziś, gdyby nie romans z Microsoftem :D).

Przy okazji, to pierwszy model andkofona z Snapdragonem serii 4xx, który przeskoczył 2GB RAM.
Np Moto G4 Plus ma 4GB ram ale przy Snapdragonie 617, czyli na zupełnie innej półce cenowej.

Do tego 64GB pamięci, to też nawet w Galaxy 7 nie jest podstawowym modelem.

Pozdro


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#6  2017-01-13 07:53:05

  makalega - Użytkownik

makalega
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-12

Re: Rewolucja w andkowych smartfonach... ;)

@Jacekalex Ja tam nie wierze w cenę 700-800 PLN u nas zawsze jest więcej, stawiam że będzie kosztował powyżej 1000 PLN. Co do samej Nokii to firma miała swoje szanse, ale przez głupie decyzje to przespała, i już nie wróci na pozycje, którą miała dawniej., bo nawet jeśli ten smartfon przyjmie się na tyle dobrze na rynku, że Nokia dzięki niemu zacznie znowu coś znaczyć na rynku telefonów w co nie wierze, to samsung obniży ceny i na tym się skończy, obecnie porównywać taką Nokie do Samsunga czy Apple to jak porównywać intela z ledwie zipiącym na rynku procesorów AMD którego rewelacje o tym, jakoby najwydajniejszy  ryzen był porównywalny do i7 6900k można włożyć między bajki, mimo obecnych plotek które się pojawiają na jego temat i rzekomo "oficjalnych" testów, ja uważam, że jeśli najnowszy proc AMD przebije lub zrówna się z i5 4690k to i tak będzie duży skok wydajnościowy jak na AMD


Śpieszmy się kochać kobiety - tak szybko tyją...
:)

Offline

 

#7  2017-01-13 11:36:43

  tajwan - mega boss

tajwan
mega boss
Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2010-03-30

Re: Rewolucja w andkowych smartfonach... ;)

Xiaomi są dobre w przystępnej cenie, z dobrymi parametrami.


NIGDY WIĘCEJ TESTING Z KTÓRYM SĄ SAME PROBLEMY !!!

Offline

 

#8  2017-01-13 12:11:51

  krasnij - oj tam

krasnij
oj tam
Skąd: z JO73VT
Zarejestrowany: 2012-05-04
Serwis

Re: Rewolucja w andkowych smartfonach... ;)

W końcu ktoś poszedł po rozum do głowy. Mam nadzieję, że tym ruchem namieszają trochę w środowisku.


Pozdrawiam i życzę sukcesów :)
The truth is out there.

Offline

 

#9  2017-01-13 15:22:21

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: Rewolucja w andkowych smartfonach... ;)

tajwan napisał(-a):

Xiaomi są dobre w przystępnej cenie, z dobrymi parametrami.

A jak długo żyją?

Offline

 

#10  2017-01-13 18:08:12

  kiko80 - Użytkownik

kiko80
Użytkownik
Skąd: /mnt/podlasie
Zarejestrowany: 2007-04-03

Re: Rewolucja w andkowych smartfonach... ;)

OnePlus One 3T ma 6GB RAM i też jest to raczej średnia półka.
To akurat nie jest żadna znana marka, 99% ludziów na ziemi nie słyszało tej nazwy w ogóle.
Pozdro

Więc jestem w tym 1% bo nie tylko słyszałem ale i mam oneplus 3, jest znacznie więcej osób którzy nie tylko znają oneplus ale leeco xiaomi i inne


Wirusy w Linuxie to jak krasnoludki,
podobno są ale nikt ich nie widział :D
http://filefox.pl/poleca/kiko80
Linux register users: #445562

Offline

 

#11  2017-01-14 01:24:22

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Rewolucja w andkowych smartfonach... ;)

tajwan napisał(-a):

Xiaomi są dobre w przystępnej cenie, z dobrymi parametrami.

Xiaomi - najgorsza elektronika jaką widziałem. Ich kamerki sportowe pikselizują jak diabli, smartfonom szybko baterie padają skoro często w zestawie dodają powerbanki. Najbardziej rozbawiło mnie jak zabrali się za rynek aparatów bezlusterkowych: https://www.youtube.com/watch?v=7cLgyoh0Gyc Autofocus pozostawia wiele do życzenia i podobno mają stabilizację ale w przedstawionych tam przykładach obraz w trybie wideo przypomina mi użycie czegoś bez jakiejkolwiek stabilizacji obrazu.

Co do smartfonów i Waszym pędem co do pamięci RAM. Moja Xperia Z2 z 3GB RAM ma się nadal dobrze ze współczesnymi apkami a już coraz bardziej się starzeje z Andkiem 6.0.1 na pokładzie (warto tu wspomnieć, że fabrycznie za nowości był Andek 4.4). Właśnie jej stuknął roczek odkąd ją mam a bateria (z włączoną funkcją "Stamina") nadal trzyma jakieś dobre 4-5 dni przy zwyczajnym użytkowaniu. Natomiast raz zrobiłem eksperyment i włączyłem tryb "Ultra Stamina" (wtedy funkcje multimedialne nie działają, ekran staje się monochromatyczny i można jedynie dzwonić i SMSować itp) to bateria trzymała jakieś 2 tygodnie bez ponownego ładowania.

Gdzieś czytałem o Szajsungu który w tym roku ma jakiś kolejny (zapewne wybuchowy) Note wypuścić z 8GB RAM na pokładzie.

Ostatnio edytowany przez neo86 (2017-01-14 01:42:28)

Offline

 

#12  2017-01-14 02:13:33

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Rewolucja w andkowych smartfonach... ;)

Jeżeli na świecie pojawi się Nokia z 4GB RAM do takiego slabego procka jak Snapdragon 4xx (który można znaleźć w smartfonach poniżej 400, np Moto E),
to za rok już nie zobaczymy żadnego grata, ktory ma mniej niż 4GB RAM.
w porównaniu do obecnego standardu 1GB lub 1,5 GB (w najtańszych Samsungach)
zmiana jest kosmiczna.

I nie ma tu co porównywać Snapdragona 4xx do 6xx czy topowych 8xx, bo modele 6xx i 8xx chodzą w dużo droższych urządzeniach z wyższej półki.

Nokia 6  będzie rywalem dla Lenovo Moto G4 Play, którego cena startuje od 740 złotych.
Dlatego na 95% zmieści się docelowo w kwocie 800 zł, jak opadnie kurz "nowości".

Należy też pamiętać, że ceny sklepowe zawsze są niższe od zapowiadanych przez portale branżowe, żeby każdy palant w sklepie myślał, że to nie wiadomo jaka promocja.

W wielu miejscach na necie można przeczytać że Intel Kabylake będzie od porównywalnego Skylake "droższy średnio o około 250 złotych" dlatego że w Intelu
jest "wielka różnica", przykładowo:

i5-6500     $192.00 - $202.00
i5-7500       $192.00 - $202.00

z innymi modelami jest podobnie:
https://ark.intel.com/pl/products/family/88393/6th- … ocessors#@All
https://ark.intel.com/pl/products/family/95543/7th- … ocessors#@All

Pozdro

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2017-01-14 02:27:24)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#13  2017-01-15 12:45:02

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Rewolucja w andkowych smartfonach... ;)

neo86 napisał(-a):

Xiaomi - najgorsza elektronika jaką widziałem. Ich kamerki sportowe pikselizują jak diabli, smartfonom szybko baterie padają skoro często w zestawie dodają powerbanki.

Znowu wymyślasz czy na własnym doświadczeniu?


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#14  2017-01-15 14:45:12

  Pakos - Członek DUG

Pakos
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-06-12
Serwis

Re: Rewolucja w andkowych smartfonach... ;)

mati75 napisał(-a):

neo86 napisał(-a):

Xiaomi - najgorsza elektronika jaką widziałem. Ich kamerki sportowe pikselizują jak diabli, smartfonom szybko baterie padają skoro często w zestawie dodają powerbanki.

Znowu wymyślasz czy na własnym doświadczeniu?

brednie, sam mam swojego mi4c prawie dwa lata, kilku znajomych też ma ich telefony i jedyne usterki jakie byly to jak komus upadl i ekran pekal ale to wiadomo ze z wlasnej winy.

Online

 

#15  2017-01-15 15:37:26

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: Rewolucja w andkowych smartfonach... ;)

@Pakos, z neo nie ma co się wdawać w dyskusje odnośnie sprzętu bo i tak wiadomo, że wszystko jest szajs i do bani tylko to co on ma jest najbardziej kozackie i słitaśne i jest szczytowym osiągnięciem technologicznym. Ja się tylko zastanawiam jak jest z aktualizacjami odnośnie chińczyków, kiedyś to była porażka ale jakby nie było stopniowo podbijają rynki a i niektóre ich urządzenia są całkiem ciekawe więc chyba jest lepiej niż kiedyś. Sam myślałem na Meizu bo można tam ubu zainstalować ale nadal jakoś tak gdzieś pod skórą siedzi mi brak zaufania do chińskich producentów dlatego całkiem dobrze jest usłyszeć opinię, że po dwóch latach te urządzenia nadal działają.

Offline

 

#16  2017-01-15 16:14:18

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Rewolucja w andkowych smartfonach... ;)

Też mam wrażenie, że neo pierdzieli dla samego pierdzielenia. Mam trochę sprzętu xoami i nie widzę, żeby jakość była gorsza np. od samsunga.

Tak nagrywa gówno chińska sportowa kamerka za 300 zł. https://www.dropbox.com/s/m83h9e5b5srpppt/chinskagownokamerka.mp4?dl=0
Przypięta szelkami od gopro.

Kupiona do tego, żeby latała przypięta do drona, tania tylko po to, że jak glebe zaliczy to nie byłoby szkoda.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#17  2017-01-15 18:56:24

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Rewolucja w andkowych smartfonach... ;)

mati75 napisał(-a):

Tak nagrywa gówno chińska sportowa kamerka za 300 zł. https://www.dropbox.com/s/m83h9e5b5srpppt/chinskagownokamerka.mp4?dl=0

Straszna jakość. I ta mieniąca się mora na siatce masakra... mi by było szkoda pieniędzy na taki szmelc. Byś dodał 200 zł i byś miał kamerkę z wysokiej jakości mikrofonem, obiektywem F2.4 Carl Zeiss i aparatem 41MP z matrycą bliską 1 cal (500 zł za tyle Nokie 808 PureView można kupić). Też wytrzymały sprzęt a i do drona można też zaczepić a o jakości obrazu nie muszę wspominać bo do dziś jest to legenda jeśli chodzi o jakość zdjęć i filmów (w klasie Full-HD).

Ostatnio edytowany przez neo86 (2017-01-15 19:00:50)

Offline

 

#18  2017-01-15 21:57:12

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Rewolucja w andkowych smartfonach... ;)

Zacznie czytać co piszą inny? Mogłem od razu wydać 6k na lustrzankę tylko po co?


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#19  2017-01-16 00:04:15

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Rewolucja w andkowych smartfonach... ;)

To powodzenia. Kupujcie chiński szajs. TUTAJ macie przykład jak dziecko o mało co głowy nie straciło przez chiński latawiec. Niby zabawka ale co to zrobiło to aż strach! Wracając do tematu czyli smartfonów to w chińskich szajsach są często wybuchowe baterie jak w Samsungach i iPhoneach 6 i 7 o których ostatnio było głośno, że wybuchają.

Ostatnio edytowany przez neo86 (2017-01-16 00:07:15)

Offline

 

#20  2017-01-16 09:07:48

  Hepita - Użytkownik

Hepita
Użytkownik
Skąd: 127.0.0.1
Zarejestrowany: 2014-10-30

Re: Rewolucja w andkowych smartfonach... ;)

Po pierwsze, Samsung nie jest z Chin.
Po drugie pierwsze, Apple też nie jest z Chin.
Po trzecie pierwsze, ja słyszałem tylko o wybuchających bateriach w Samsungach. Mógłbyś podać jakieś źródło odnośnie Apple?...


Arch Linux + KDE Plasma 5.12@Core i5 4460 + GTX 750 Ti + 4 GB RAM

Offline

 

#21  2017-01-16 10:59:19

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Rewolucja w andkowych smartfonach... ;)

Hepita napisał(-a):

Po pierwsze, Samsung nie jest z Chin.
Po drugie pierwsze, Apple też nie jest z Chin.
Po trzecie pierwsze, ja słyszałem tylko o wybuchających bateriach w Samsungach. Mógłbyś podać jakieś źródło odnośnie Apple?...

Assembled in China = składany w Chinach. Jak dla mnie jest to równoznaczne z wyprodukowanym w Chinach.
https://staticseekingalpha.a.ssl.fastly.net/uploads … an_origin.jpg

Dla przykładu mój stary (z 2006 roku) Apple iPod Classic 80 GB ma taki napis z tyłu:"Designed by Apple in California Assembled in USA"...

Natomiast baterie Samsunga to istny katastrofalny mix. Nie dziwota, że wybuchają! Wyprodukowane w Chinach składane w Wietnamie: http://www.chipworks.com/sites/default/files/08Chip … batteries.jpg

Wybuchający Apple: jeden z dziesiątków przykładów: http://www.gsmarena.com/iphone_7_explodes_car_catch … ews-21207.php  drugi z dziesiątków: http://www.news.com.au/technology/gadgets/mobile-ph … 61ca620775529 trzeci przypadek: http://www.reviewgadgets.net/iphone-6-explodes-in-mans-pocket/  i można by tak wiele...

Jacekalex napisał(-a):

Tymczasem fińska firma MHD wypuściła nową Nokię 6 - zwykły smartfonik pod Andka 7 ze średniej półki - Snapdragon 430, niezły, ale nie cudodowny wyświetlacz, ale wsadzili do niego 4GB RAM i 64GB pamięci, czyli mniej więcej tyle, ile mają  najdroższe wersje Galaxy 7 albo Moto Z.
Debiut fona jest koło fabryki, w Chinach, na razie około 245$ (przeliczane z Yuanów), ale ciekawe, po ile będzie u nas.

Gdzie? Kiedy? W jakiej cenie?
Nokia 6 w pierwszej kolejności zostanie wprowadzona na rynku chińskim, co nie powinno być wielkim zaskoczeniem. Póki co dostępna będzie na wyłączność w sklepie JD.com. W sprzedaży ma pojawić się już wkrótce, a jego cena wyniesie 1699 juanów chińskich, co w bezpośrednim przeliczeniu daje ok. 1020 zł.

- źródło

Czyli Chińszczyzna... takie podobne coś czyli chińska Nokia miała moja mama (Nokia 101). Telefon nadawał się jedynie do kosza. Zamówiłem jej używaną odnowioną Nokię z klawiaturą QWERTY i napisem przy numerku IMEI "Made in Finland" i działa doskonale nie to co ten chiński szajs który wepchał jej Plus GSM.

Tu macie za to ciekawego Newsa o nowym Asus ZenFone AR który ma mieć 8GB RAM i system fotograficzny Tango (jest tam moduł mapowania obiektów 3D): http://komorkomania.pl/34075,asus-zenfone-ar-8-gb-ram

Jedyne co martwi to:

Tajwańczycy pochwalili się również zastosowaniem systemu chłodzenia, który zapobiega przegrzewaniu się układu. Mam jedynie nadzieję, że jego wykorzystanie nie oznacza, że ZenFone AR ma takie problemy…

Czyli ten dziwny mutant technologiczny może mieć problemy z przegrzewaniem się a to w połączeniu z baterią jeśli zastosują kiepskiej jakości znowu może grozić pożarami i wybuchami :D W sumie nie zdziwiłbym się gdyby smartfony Asusa miały problemy z gorączką. Ich routery też się strasznie grzeją... z tym, że router stoi sobie na szafie i nie ma styczności z ciałem a smartfona trzyma się zwykle w kieszeni. Jakoś nie chciałbym by mnie smartfon grzał dodatkowo w gorące lato (zimą przydatny taki kaloryferek).

Ostatnio edytowany przez neo86 (2017-01-16 13:43:15)

Offline

 

#22  2017-01-16 21:22:35

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Rewolucja w andkowych smartfonach... ;)

@neo86:

Ty jesteś z tych co "nie wiem ale się wypowiem" prawda? Zdajesz sobie sprawę z tego że 90% ogniw do telefonów i lapków robi kilka firm na świecie? I nieważne czy masz Apple, Samsung czy Sonke - prawdopodobieństwo trafienia na wybuchową niespodziankę jest podobne - owszem Samsung przedobrzył (tak to jest jak chce się upychać coraz więcej pojemności w takiej samej przestrzeni żeby móc reklamować ile to fon na baterii trzyma...) ale Sony też miało już wybuchające laptopy oraz PSP. Czego to dowodzi? Niczego - shit happens.

A już gadanie o tym że jak coś jest składane w Chinach = od razu shit... no sorry chopie, otrzeźwiej. W Chinach panuje prosta zasada - jaka cena taka jakość. Kupisz najtańszego chińczyka to nie dziw się że jest to rozpadający się shit (chociaż nawet tutaj w ostatnich latach nastąpił wzrost jakości), kupisz drogi fon (niekoniecznie iPhone za 800 USD) i podziała Ci to zwykle wieeeele lat zanim się sypnie - wiem z doświadczenia, w zasadzie przez ostatnie 10 lat chyba 90% sprzętów które kupowałem były "Made in China" i jedyne na co kląłem to tablet Ainol Aurora 2 (Chińczycy zapomnieli... przylutować anteny od Wifi :P )

Swoją droga rozumiem że wierzysz że Twoja Z2 czy moja Z3 została złożona w Japonii/Stanach/Europie z części wyprodukowanych w Japonii/Stanach/Europie :P ? Dobre, dobre...

Co do tematu - radzę się nie podniecać za bardzo, ta "Nokia" to nie Nokia tylko firma krzak posługująca się wykupioną marką (podobnie jak w przypadku TV Philips to nie Philips tylko chińczyk), stawiam że będzie to kolejny chińczyk tylko z ładniejszym logiem - niestety prawdziwą Nokię ukatrupił M$ - kilka miechów temu zamknęli resztki fabryki w Finlandii :(

Co do dobrych marek państwa środka (Huawei, Xiaomi itd.) to ja bardziej niż jakością martwiłbym się czy w firmware nie siedzi jakieś ustrojstwo z którego nasze dane będą lecieć do wielkiego brata za murem chińskim :) - same urządzenia ludzie raczej chwalą.

Swoją drogą zajebiste jest to tak słabą pamięć mają co niektórzy "krzykacze" (tak neo86 to do Ciebie ;] )  - jeszcze 15 lat temu takie marki jak Hundai Kia, LG czy Samsung były uważane za shit lub w najlepszym przypadku za średniaki, dzisiaj - poza wpadkami od czasu do czasu - są to dobre firmy których sprzęt spokojnie konkuruje z resztą świata (a Hundai ostatnio zajął 1 miejsce jako najbardziej niezawodna marka 2016, razem z Mazdą, Kijanka zdaje się na 3 miejscu). Tak samo było z markami japońskimi (jeszcze na początku lat 80-dziesiątych, potem nastąpił boom i "japońskie" stało się synonimem jakości) a teraz to samo zaczyna się dziać z chińskimi - standardowa ewolucja, za 20 lat "Made in PRC" nie będzie się nikomu kojarzyć z shitem (wtedy pewnie shit to będzie Made in India).

Pozdrawiam.

Offline

 

#23  2017-01-16 21:44:19

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Rewolucja w andkowych smartfonach... ;)

Huk napisał(-a):

co niektórzy "krzykacze" tak neo86 to do Ciebie ;]

Ja krzykaczem nie jestem! Tu masz krzykacza: https://www.youtube.com/watch?v=gWbdTRNN1Bw

Ja jestem Marudą jak już!

Co do sprzętu np. fotograficznego to ja nigdy nie kupię Chińskiego! Kiedyś się mocno przejechałem na obiektywie SIGMA 24-70 F2.8 który pękł a statyw HAMA rozleciał się przy pierwszej lepszej wizycie w opuszczonym budynku i podziękowałem Chińszczyźnie... Już od dłuższego czasu zbieram sprzęt fotograficzny produkcji Japońskiej, Włoskiej i Niemieckiej...

https://s25.postimg.org/v1rsjguq3/DSC_0005.jpg

Mam jeszcze filtry foto marki B+W na których widnieje napis "Made in Germany"...

Ostatnio edytowany przez neo86 (2017-01-16 21:49:34)

Offline

 

#24  2017-01-17 09:11:53

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Rewolucja w andkowych smartfonach... ;)

neo86 napisał(-a):

Co do sprzętu np. fotograficznego to ja nigdy nie kupię Chińskiego! Kiedyś się mocno przejechałem na obiektywie SIGMA 24-70 F2.8 który pękł

neo, przestań już bredzić. Obiektywy Sigma, to jedna z niewielu marek robionych i składanych w Japonii.
Jak mi pokażesz zdjęcie tego twojego obiektywu, że na nim pisze o wyprodukowaniu lub złożeniu w Chinach to Ci herbatę  postawię.
Rok założenia 1961, siedziba - miasto Kawasaki, kapitała zakładowy - 444 mln jenów.
Naprawdę, jesteś prawie dorosły facet i nie kompromituj się już.
---edit---
Jeszcze co do Hama. Nim coś głupiego napiszesz, najpierw wujka Google zapytaj:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hama_(przedsi%C4%99biorstwo)
Hama, to w większości firma, która sprzedaje sprzęt pod swoją marką. A że sprzęt jest od najlepszych i średniaków, więc czasem się trafi bubel. Hama nie jest producentem.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#25  2017-01-17 10:15:55

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Rewolucja w andkowych smartfonach... ;)

Bodzio napisał(-a):

...

To było kiedy miałem Canona 5D. Takie coś się stało z tą Sigmą 24-70 F2.8:

https://s25.postimg.org/6f0zj0r67/uszkodzona_sigma.jpg

I po tym sobie powiedziałem. Raz by unikać plastikowych obiektywów a dwa Chińskich. Więcej polemizować nie chcę bo straciłem na tym dziadostwie od Sigmy. Jak kupować obiektyw Sigmy to tylko i wyłącznie do korpusów Sigma SA/SD.

Do Canonów pełnoklatkowych jak już zoom to tylko i wyłącznie taki: https://s25.postimg.org/rvsunmpzj/Canon_EF_2470_L.jpg

Ostatnio edytowany przez neo86 (2017-01-17 10:16:29)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)