Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-02-01 18:17:13

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

Witam.

Chciałbym zrzucić trochę sadła i przy okazji poprawić swoją kondycję - siłownia, bieganie po dworze i tym podobne rozrywki odpadają z różnych powodów, pozostaje coś do mieszkania - tylko co? Planuję ćwiczyć - jak się uda - codziennie przez 40 min. do godziny.  Myślę nad orbitrekiem - kilka osób które znam ma i poleca... ale może jest coś jeszcze lepszego? Budżet powiedzmy do 2000 zł (im mniej tym lepiej - oczywiste ;] ).

Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam.

Offline

 

#2  2015-02-01 20:05:00

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

Polecam tzw. "wioślarza"...

Mięśnie nóg
Podczas wiosłowania pracują przede wszystkim mięśnie obszerny i dwugłowy uda oraz półścięgnisty znajdujące się z przodu i z tyłu ud. Pracują w chwili prostowania nóg podczas pracy na wioślarzu. Jednak nie tylko – działają również, gdy przygotowujemy się do kolejnego wymachu. Ze względu na siłę mięśni nóg warto zwrócić uwagę, by to przede wszystkim one brały jak największy udział w wiosłowaniu, dzięki temu unikniemy szybkiego zmęczenia znacznie mniejszych i słabszych od nóg mięśni ramion.

Mięśnie bioder
Tutaj pracują przede wszystkim mięśnie pośladkowe, jako, że nie tylko na nich siedzimy, ale także służą nam one jako główny prostownik stawu biodrowego. Mięśnie pośladkowe są jednymi z największych posiadanych przez nas mięśni, dlatego pomagają dodatkowo mięśniom nóg przy ruchu do tyłu. Mięsień biodrowo-lędźwiowy, znajdujący się u góry ud należy do jednego z głównych zginaczy bioder, który współpracując z mięśniem obszernym pozwala na powrót do pozycji startowej.

Mięśnie pleców
Przyciągając ręce do brzucha pracujemy mięśniami najszerszymi grzbietu. Te duże mięśnie w kształcie skrzydeł łączą nasze ramiona z barkami, przez co to one stają się głównymi mięśniami odpowiedzialnymi za przyciąganie. Stabilną bazę do efektywnej pracy mięśni najszerszych grzbietu zapewniają mięśnie czworoboczne oraz równoległoboczne pleców znajdujące się między łopatkami, poprzez utrzymywanie prostych ramion i pleców, co usztywniania obręcz barkową i umożliwia nam efektywną pracę na wioślarzu.

Mięśnie ramion
Mięsnie dwugłowe (bicepsy) współpracują tutaj z mięśniami najszerszymi grzbietu, co skutkuje zginaniem naszych łokci i przyciąganiem drążka / wiosła w naszą stronę. Wyprostowanie ręki, to już zadanie dla mięśni trójgłowych ramienia – tricepsów. Jednak w tym wypadku, to zginanie ramienia i praca bicepsów jest nieporównywalnie większa od pracy wykonywanej przez tricepsy.

Mięśnie grzbietu
Składający się z ośmiu odrębnych mięśni prostownik grzbietu, biegnie od postawy kręgosłupa, aż do szyi. Jest to mięsień w głównej mierze odpowiedzialny za utrzymywanie naszych pleców w prostej pozycji w trakcie wiosłowania. Mięśnie proste brzucha wraz z prostownikami grzbietu pracują nad stabilizowaniem pozycji naszego kręgosłupa, choć ich główne zadanie, to pomoc w pochylaniu się do przodu w trakcie powrotu do pozycji wyjściowej.

http://www.trenazery.pl/wp-content/uploads/2012/09/Wioslarz-Aktywowane-Grupy-Miesni.jpg

Nowy fabrycznie wioślarz kupisz w cenie 250 - 400 zł (w zależności od firmy).

Tak pół godzinki do godzinki dziennie i szybko pozbędziesz się sadełka ;) Jakby co to skończyłem kierunek T.Masażysta więc wiem co mówię.

Ostatnio edytowany przez neo86 (2015-02-01 20:10:38)

Offline

 

#3  2015-02-01 20:07:17

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

Najlepsza to będzie  jakaś Pani, która wystąpi w roli "trenera".
Jeśli trafi się odpowiednio energiczna, to szybciutko się sadła pozbędziesz.... :D

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-02-01 20:07:52)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#4  2015-02-01 20:12:04

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

Jacekalex napisał(-a):

Najlepsza to będzie  jakaś Pani, która wystąpi w roli "trenera".

Racja: http://fitness.sport.pl/fitness/1,107701,10273268,I … zilismy_.html

Offline

 

#5  2015-02-01 20:16:04

  rafi - Użytkownik

rafi
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2006-03-12

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

Problem w tym, że codzienne męczenie przez godzinę jednego przyrządu będzie tak jednostajne i nudne, że raczej długo tak nie wytrzymasz. Ćwiczenia powinny być urozmaicone. Mógłbyś stopniowo kompletować sobie domową mini siłownię ale to wymaga sporej przestrzeni. Poza tym najlepiej ćwiczy się w grupie znajomych.


Furie terribili!
Circondatemi,
Sequidatemi
Con faci orribili!

Offline

 

#6  2015-02-01 20:30:26

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

@neo86:

1. Czy mógłbyś podać linka do jakiegoś konkretnego modelu? Google pod pojęciem "wioślarz" znajduje kilka urządzeń, różniących się dość mocno wyglądem i zakresem ćwiczeń, pytanie o którym mowa.

2. Jak się ma to głośnościowo do orbitreka? Nie ukrywam że chciałbym aby ćwicząc dało się oglądać TV - czy to urządzenie nie jest czasem hałaśliwe?

3. Ile taki sprzęt za 400 zł pożyje zakładając 7 godzin tygodniowo?

@rafi:

Przestrzeń mam praktycznie nieograniczoną :) więc tutaj problemu nie ma - ale na razie zadowoliłbym się czymś co mogę postawić przed TV i ćwiczyć jak najwięcej mięśni na raz, spalając jak najwięcej tłuszczu w przeciągu 45 minut do godziny - obawiam się że czego bym nie kupił to nie będę ćwiczyć dla przyjemności (chociaż... kto wie) tak że tym się nie przejmuję :)

Ostatnio edytowany przez Huk (2015-02-01 20:30:58)

Offline

 

#7  2015-02-01 20:34:22

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

nie kupuj zadnego sprzetu to tylko kupa niepotrzebnego dziadowstwa ktora bedzie tylko zawadzac po jakims czasie
jedyne co polecam to kettle ball tylko trzeba wiedziec jak cwiczyc zeby sobie krzywdy nie zrobic
poza tym brzuszki jandy, pompki, przysiady, skakanka (na poczatku jest ciezko ale po pol roku bedziesz robil po 100 bez potkniecia).

3x 220 22 22 22  skakanka, przysiady, brzuszki, pompki. 
worek do boksowania jak masz gdzie powiesic.

ps. nie zryj byle czego to nie bedziesz musial spalac ;-)

Ostatnio edytowany przez pink (2015-02-01 20:38:25)


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#8  2015-02-01 20:39:10

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

1534

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:09:02)

Offline

 

#9  2015-02-01 20:45:52

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

worek fajna sprawa ale zeby sie nauczyc pozadnie boksowac to trzeba poznac podstawy od kogos kto sie na tym zna, wiec polecam
wszelkie sporty walki, zwlaszca te gdzie jest duzo tradycyjnego boksu.


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#10  2015-02-01 21:01:02

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

pink napisał(-a):

worek fajna sprawa ale zeby sie nauczyc pozadnie boksowac to trzeba poznac podstawy od kogos kto sie na tym zna, wiec polecam
wszelkie sporty walki, zwlaszca te gdzie jest duzo tradycyjnego boksu.

Pisał przecież, że wszystko co trza robić poza domem to odpada.

Worek bokserski + rękawice + skakanka + pompki wojskowe + brzuszki.

Fachowcem nie jestem, ale zrobiłbym to tak:
- szklanka wody
- worek 10 minut
- minuta przerwy
- skakanka 10 minut
- minuta przerwy
- pompki 10 minut
- minuta przerwy
- brzuszki 10 minut
- szklanka wody + jakiś owoc + mały kawałek jakiejś lepszej kiełbasy (z dziczyzny)


//// Z tym workiem to jest tak, że - moim zdaniem - nie trzeba znać podstaw boksu, tylko się "wyżyć". Bokserem nie ma być, bo z tego co widzę to każdy sport ma przepisy, a nauczy się swoich technik ataku i przy okazji skutecznej obrony, dodatkowo spali sadło XD

Ostatnio edytowany przez Pavlo950 (2015-02-01 21:06:54)

Offline

 

#11  2015-02-01 21:15:40

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

@pink:

Brzuszki i pompki są dla mnie kompletną porażką w sensie takim że nie da się tego wykonywać w trybie ciągłym przez więcej niż kilka minut, oglądając np. film - ja przynajmniej nie potrafię. Do tego moja "kondycja" na chwilę obecną jest taka że pompki kończą się ilościowo, na palcach pierwszej ręki :P O worku myślałem i być może kiedyś się skuszę, ale w salonie tego nie powieszę :P (hmm... w pracy za to by się przydał czasami).

ps. nie zryj byle czego to nie bedziesz musial spalac ;-)

Po to chcę spalać żebym nie musiał się ograniczać w żarciu tego co lubię - inaczej to nie ma dla mnie sensu, życie i bez takich ograniczeń jest już wystarczająco do dupy, więc proszę nie sugeruj tego bo nie da rady.

@uzytkownikubunt:

Jak ja chciałem zacząć biegać to się dowiedziałem że: a to buty specjalne trzeba mieć z jakimiś jeba**mi amortyzatorami bo jak nie to niezdrowe, a to że nie biegać po asfalcie bo się kolana rozwala, nie biegać po nierównościach bo kostki siadają itd. Wyszło że żeby zdrowo biegać to trzeba skończyć AWF, wiedzieć jak, w jakich butach i gdzie bo inaczej za parę latek konsekwencje będą średnio fajne. Do tego jak pisałem wyżej - kondycji na razie ZERO, jest do tego stopnia w źle (110 Kg wagi przy 181 cm wzrostu - czyli do zrzutu ~ 25 Kg :/ ) że nawet wolnym truchtem dostaję zadyszki po 3 minutach biegu - tak więc podziękuję ;] Dodam że na rowerze (takim zwykłym, "nadwornym") mogę spokojnie jechać bez problemu wiele Km, ale bieganie zawsze mnie bardzo mocno męczyło i męczy (inna sprawa że najpewniej pikawa u mnie odziedziczyła co nieco w genach :( rodzina jest znana z problemów sercowych niestety - wypadało by kiedyś iść do kardio...)

Dlatego proszę raz jeszcze - trzymajmy się tematu, interesują mnie tylko maszynki do zacisza domowego, które można wykorzystywać podczas oglądania filmu czy też czegoś innego w TV :)

Offline

 

#12  2015-02-01 21:16:10

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

Worek bokserski ma jedną zaletę, której się na da przecenić.
Jak trzeci w kolei worek się rozsypie wskutek naturalnego zużycia, to odejdzie problem "dobrej wiatrówki do samoobrony".
Radziłbym go uzupełnić o gruszkę bokserską.

Ćwiczenia z "trenerką" natomiast mają tą zaletę, że naturalne hormony stwarzają dodatkową, bardzo silną motywację do "ćwiczeń", nie ma wtedy problemu lenistwa, kiedy się czegoś nie chce. :D


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#13  2015-02-01 21:18:37

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

"wioślarz" ?  Jak ktoś chce sobie zjechac lędźwiowy odcinek kręgosłupa to tak... nic tylko polecać. Dobre to to jest na rozgrzewkę, tak 5-7 minut i tyle. Do zrzucenia to krótkie intensywne serie, ale nie cały czas. Najlepiej przemieszac to z aerobowym treningiem. Do domu dobre są kettle. Mimo wszystko beż jakiegoś biegania to nie ma sensu, no ewentualnie stacjonarny rower.

Offline

 

#14  2015-02-01 21:48:48

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

@Huk
Ale nikt Ci nie każe robić pompek i brzuszków przez nie wiadomo jak długi czas i nie wiadomo w jakim tempie. Skorzystaj z propozycji podanej przeze mnie. Możesz robić to wolno. Przy czym worek i skakanka zabiorą najwięcej energii. A i chyba zbyt dużo funduszy to nie zabierze, bo za worek może służyć puch (lub jakieś szmaty) zaszyty w starym prześcieradle, za skakankę zwykły sznur, a rękawice też zbyt wiele nie kosztują. A z bieganiem jest tak, że wystarczą dobre buty do truchtu (lub koszykarskie) i będą dobre na każdą nawierzchnię.

Ostatnio edytowany przez Pavlo950 (2015-02-01 21:49:53)

Offline

 

#15  2015-02-01 22:18:11

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

@Pavlo950:

Ale własnie w tym problem - nawet jakby miał kondycję to robienie pompek, przysiadów czy innych ćwiczeń wymaga skupienia i koncentracji. Umówmy się - jak mamy rowerek pokojowy, to wystarczy ustawić poziom "trudności", wycelować w TV i można tak "jechać" przez godzinę lub dopóki dupcia nie zacznie boleć, podobnie z bieżnią. W przypadku orbitreka jest trochę gorzej, ale nadal da się w miarę "odciąć" i skupić na oglądaniu filmu. Z kolei ćwiczenia w stylu pompek wymagają skupienia się na tej konkretnej czynności, podobnie brzuszki czy przysiady, dlatego wszelkie tego typu rzeczy dla mnie odpadają. Podkreślam - szukam czegoś co można postawić przed TV/lapka żeby połączyć przyjemne z pożytecznym ;] na innych forach w sumie wyczytałem sporo dobrego o orbitreku, alternatywa to rowerek ale chciałbym ćwiczyć również górne mięśnie i w tym temacie pytam o jakieś alternatywy - na razie dostałem jedną, wspomnianego "wioślarza" ale po wypowiedzi @qluk'a widzę że nie wszyscy to chwalą...

Jeszcze co do biegana - ja się nie znam, ale znajomy który skończył AWF i czynnie uprawia różne sporty przestrzegał że można sobie nieźle zaszkodzić własnie podejściem w stylu "dowolne buty do XYZ się nadają", twierdził że biegać można oczywiście we wszystkim, ale zaleca się buty z jakimiś amortyzującymi podeszwami (nie wiem jak się to poprawnie nazywa...) - inaczej po paru latach biegów - zwłaszcza po asfalcie i innych nawierzchniach twardych - mogą zacząć wychodzić uszkodzenia stawów, głównie kolanowych. On samemu biega, ale zakupił sobie odpowiedni sprzęt (w postaci specjalnych butów za chyba 200 zł), mimo to unika asfaltu bo stawów szkoda... A niby bieganie takie zdrowe...

Tak BTW. ile jesteście w stanie biec z prędkością truchtową (10 Km/h) zanim dostaniecie zadyszki ? Czy przed rozpoczęciem uprawiania sportu dostawaliście zadyszki po 500 metrach?

Ostatnio edytowany przez Huk (2015-02-01 22:19:46)

Offline

 

#16  2015-02-01 22:41:17

  einsam - Użytkownik

einsam
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-24

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

Mnie się zdaje, że przy jedzeniu "tego co lubisz" (i w taki sposób jak dotychczas) to słabe są szanse na schudnięcie.
Po ćwiczeniach apetyt wzrośnie...
Długotrwałe ćwiczenia są potwornie nudne.
Telewizję przy ćwiczeniach się ogląda do d..., a czytam, że masz na myśli rzeczy wymagające skupienia.

Offline

 

#17  2015-02-01 22:58:28

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

walenie worek bez odpowiedniej techniki nie ma sesu, ktos musi pokazac podstawy wprowadzania ciosu jest kupa filmow na yutube ale to i tak nie to samo co doswiadczony trener.

poza tym albo chcesz trenowac albo oglodac filmy jak to ma byc na zasadzie nudne nie chce mi sie to z takim podejsciem daj sobie spokoj.
bo prawdziwe efekty przychodza po roku dwoch dopiero, przynajmniej  2/3 razy w tygodniu intensywny 2 godzinny trenning, i zdazaja sie kontuzje przy tym.

http://gkma.pl/


w twoim wyjatkowym przypadku to tylko dobra trenerka da rade, na pewno nie bedziesz sie nudzic;-).

Ostatnio edytowany przez pink (2015-02-01 23:01:56)


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#18  2015-02-01 23:09:38

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

@einsam:

Mnie się zdaje, że przy jedzeniu "tego co lubisz" (i w taki sposób jak dotychczas) to słabe są szanse na schudnięcie.
Po ćwiczeniach apetyt wzrośnie...

Kolego... nie znasz mnie w realu i nie wiesz co jadam ani czego próbowałem żeby schudnąć. Stosowałem już kilka diet w tym grejpfrutową, owsiankową i głodówkową (tę akurat bardziej z chęci oszczędności ale...) i jakie wnioski? Wszystkie działały... (najlepiej grejpfrutowa w przeciągu miesiąca 7 Kg a ostatecznie ze 110 do 97 Kg) tylko co to za życie kiedy wszystkiego człowiek ma sobie odmawiać - jak Ci się to podoba taka egzystencja to spoko, ja podziękuję.

Jak w Katowicach, kochane KZKGOP wyłączyło tramwaje na Brynów to przez 1.5 miesiąca zapierdzielałem na nogach dzień w dzień po 40 minut na mieszkanie (autobusem w godzinach szczytu było to zwykle 70 minut), to było już w momencie kiedy powiedziałem sobie że dietetyczne katusze to ja pier***e, i co? Mimo wpierniczania pizzy i słodyczy pas się zaczął znacząco zmniejszać a waga utrzymywała na poziomie 100 Kg.

Podobnie jak robiłem na budowie - mimo bardzo fajnych obiadów też chudłem bo wysiłek robił swoje.

Morał taki że jak się utrzymuje odpowiednią ilość kalorii do wysiłku, to można i na burgerach z Maca jechać - zdrowe to nie będzie ale dupa nie urośnie. Jestem człowiekiem który jada kilka rodzajów potraw i nie ma ochoty eksperymentować ani ze zdrowymi papkami które pachną zachęcająco jak kuweta mojego kota, ani ze "złożonymi" daniami (jak dania Okrasy/Pascala czy Geslerowej od widoku których chce się puścić pawia...) tak że dajmy już temu spokój bo zaraz ktoś wyskoczy że najlepiej zostać weganinem :/

Długotrwałe ćwiczenia są potwornie nudne.
Telewizję przy ćwiczeniach się ogląda do d..., a czytam, że masz na myśli rzeczy wymagające skupienia.

Być może ale alternatywy nie ma, ja wiem jaki mam plan i wiem z doświadczenia że może zadziałać, szukam tylko sprzętu i na tym się skupmy ;]

Offline

 

#19  2015-02-01 23:11:08

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

@Huk
Jeśli lubisz muzykę, to puść sobie muzykę w tle. To Ci da kopa do ćwiczeń, ewentualnie radio. Przed telewizorem daleko nie zajedziesz. I będzie to wyglądało głupio.
Godzinka bez telewizora dziennie pomoże - zyskasz na zdrowiu, schudniesz i na starość będziesz miał trochę lepszy wzrok.
Co do biegania to dlatego wspomniałem o butach typowo koszykarskich. One mają zajefajną amortyzację do twardej nawierzchni a w połączeniu z lasem bieganie na kolana w ogóle nie powinno wpłynąć.
Generalnie mam podobny problem do Twojego, z tą różnicą że ja mam 90 przy 170, 10 godzin w pracy potrafię względnie wytrzymać (swoje tempo) i ciśnienie z tętnem mam względnie prawidłowe, bo minimalnie zawyżone. Przy takim czymś trucht kilka minut + minuta szybkiego marszu = około godziny.
No i na mnie poranny wysiłek dobrze wpływa. Nie wiem o której wstajesz, ale wstań pół godziny wcześniej, skróć mój plan i dorzuć popołudniowy rower i w ciągu roku te 15 - 25 kilo powinno zejść. U mnie po dwóch tygodniach po 10 godzin w robocie fizycznej zeszło około 3 kilo, a jadłem to co chciałem.

Offline

 

#20  2015-02-01 23:42:56

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

Godzinka bez telewizora dziennie pomoże - zyskasz na zdrowiu, schudniesz i na starość będziesz miał trochę lepszy wzrok.....

Ja radziłbym miesiąc (minimum 2-3 tygodnie) bez telewizora, a potem włączyć,
i starać się zrozumieć, co tam pieprzą.
Efekt gwarantowany i mózgojady zredukowane o 85%, jeśli kuracja się udała,
w przeciwnym razie warto powtórzyć. 

Przy okazji, najważniejszym "mięśniem" jest mózg, o niego trzeba dbać przede wszystkim, i ćwiczyć go z największą troską. :D

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-02-01 23:46:18)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#21  2015-02-01 23:51:48

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

@Pavlo950:

Podziwiam (naprawdę :) ) że potrafisz wstać, poćwiczyć, wykąpać się i wysuszyć (no chyba że tylko ja się tak masakrycznie pocę podczas wysiłku...), zapewne zjeść śniadanie i dopiero udać się do pracy :) ja musiałbym chyba wstawać o 4:30 żeby taki plan wykonać - zwykle wstaję 6:15 i nawet śniadania nie jadam (tak wiem, wiem najważniejszy posiłek dnia... dla mnie to kawa + biszkopt - cukier dla mózgu jest to najważniejsze :P ) - tylko ząbki, pakunek jedzenia i do roboty. Jak wracam tak przed 17:00 to ostatnie na co mam ochotę to wyjście na spacer czy na rower na zimny, ciemny dwór ;] wejście na rowerek stacjonarny przed TV to co innego - zdania nie zmienię, wierz mi nie jesteś pierwszą osobą która namawia mnie do wyłażenia na dwór - niestety żyję przy stadionie zawsze pełnym bachorów i ich rodziców, a te stworzenia działają na mnie jak płachta na byka - lepiej dla wszystkich żeby miał z nimi jak najmniej kontaktu, wierz mi ;]

Swoją drogą:

Przed telewizorem daleko nie zajedziesz. I będzie to wyglądało głupio.

Nie wiem czy wiesz - ale wszelkiego rodzaju sprzęt do ćwiczeń do domu to nie jest jakaś moja fanaberia - sporo osób woli ćwiczyć w domu aniżeli na "świeżym powietrzu", sporo nie ma w ogóle innej możliwości - więc nie wiem co miało by w takim wypadku głupio wyglądać ;] ? Zresztą niech sobie ludzie myślą co chcą (znając wiejskie realia to już mam zapewne łatkę jakiegoś pojebusa - przecież kto to widział że chop nie szuka baby, ani do baru nie chodzi ;] ) - jakbym się tym przejmował tak jak niektórzy, to już dawno powinienem udać się po odpowiednio grubą linę i wybrać gałąź...

@Jacekalex:

Ja już nie wiem co oni pieprzą mimo że słucham bez przerwy... poza politykami puszczą czasami coś ciekawego - fakt że rzadko ale zawsze można załączyć własny film ;]

Przy okazji, najważniejszym "mięśniem" jest mózg, o niego trzeba dbać przede wszystkim, i ćwiczyć go z największą troską. :D

Patrz wyżej - 4 biszkopty czystej glukozy ten skurwiel dostaje codziennie z rana (i 4 na obiad) + kawa + inne + deser (danmleko + ryż preparowany), starczy mu... jak tak dalej pójdzie to zadbam o niego zupką ołowiową - choć tutaj lokalizacja może być problemem... :(

Anyway... reasumując - nadal czekam na propozycję sprzętu do domu w którym można w miarę "przyjemnie" ćwiczyć ;]

Pozdrawiam.

Offline

 

#22  2015-02-02 00:01:02

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

Mózg podobno najbardziej potrzebuje tłuszczu typu Omega3 i Omega6, a wcale nie glukozę (takie rzeczy czytałem w jakimś tygodniku kiedyś).
Od setek lat wiadomo, ze mózg trzeba naoliwić, żeby wspomnieć np Sienkiewicza i słowa Zagłoby o słoneczniku i winie.

W telewizorze też nie politycy najbardziej pieprzą,pokaż mi np na TVP2 kabaret,
w którym nie ma czegoś na Kościół, PiS i Macierewicza.
Walka polityczna zaczyna się pojawiać nawet w serialach, jest np taki odcinek Ranczo...... :D

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-02-02 00:04:11)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#23  2015-02-02 00:02:36

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

Huk napisał(-a):

@neo86:

1. Czy mógłbyś podać linka do jakiegoś konkretnego modelu? Google pod pojęciem "wioślarz" znajduje kilka urządzeń, różniących się dość mocno wyglądem i zakresem ćwiczeń, pytanie o którym mowa.

2. Jak się ma to głośnościowo do orbitreka? Nie ukrywam że chciałbym aby ćwicząc dało się oglądać TV - czy to urządzenie nie jest czasem hałaśliwe?

3. Ile taki sprzęt za 400 zł pożyje zakładając 7 godzin tygodniowo?

1) Wioślarz Mechaniczny
2) Bardzo cicho pracuje. Ja dodatkowo się przy tym relaksuję puszczając sobie misy tybetańskie na głośnikach i bardzo dobrze je słyszę (misy).
3) Ja mam już jakieś 2 lata i trenuję sobie może niezbyt regularnie (nie codziennie) ale nie widzę problemów z tym przyrządem mimo iż kupiłem najtańszy model z 250 zeta. W sensie zero problemów. To bardziej problematyczne są te elektryczne niż te proste mechaniczne (tu wiem z doświadczenia bo często się takie psuły w salach rehabilitacji w placówkach w których miałem praktyki podczas nauki w szkole). Sprzęt za jakieś 400 zł powinien przetrwać śmiało parę a może nawet paręnaście lat (jak będziesz o niego dbał i prawidłowo konserwował).

Zanim rozpoczniesz trening, pamiętaj, że:
    - Urządzenie musi stać na płaskim i stabilnym podłożu.
    - Wokół urządzenia powinno być 0,5 metra wolnej przestrzeni, aby mieć swobodę w wykonywaniu ćwiczeń.
    - Przed rozpoczęciem treningu wykonaj 5-10 minutową rozgrzewkę. Po treningu poświęć czas na ochłonięcie. Dzięki temu serce ma płynną zmianę tempa pracy oraz zapobiega się także nadmiernemu obciążaniu mięśni.
    - Na początku ćwiczenia powinny trwać 5 minut, później stopniowo trening powinien być zwiększany aż do 15-30 minut.
    - Początkujący powinni ćwiczyć 2 razy w tygodniu, da to mięśniom czas na odpoczynek. Później można ćwiczyć 4-5 razy w tygodniu.
    - Jak dojdziesz do perfekcji możesz nawet wydłużyć czas treningu do 60 minut (wyczynowo)

Ostatnio edytowany przez neo86 (2015-02-02 00:14:38)

Offline

 

#24  2015-02-02 08:56:19

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

1541

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:09:11)

Offline

 

#25  2015-02-02 11:24:10

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: Sprzęt do ćwiczeń w domu - co najlepsze?

Kondycję się wyrabia wraz ze stratą brzuszka ostatnio się znalazłem to w sieci:

http://www.100pompek.pl/

http://www.miesniebrzucha.pl/

http://www.podciaganie.pl/

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)