Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2014-02-20 21:36:07

  TDK8GB - Użytkownik

TDK8GB
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-21

Playstation 4 - wasze opinie

Cześć!
Planuje kupić Playstation 4. Czy może lepiej opłaca się kupić zwykły komputer? Jakie są wasze opinie na temat tej konsoli? A i jeszcze z ciekawości zapytam: próbował ktoś wgrać Linuxa na PS? Gdzieś kiedyś czytałem ,że na PS 3 był jakiś Linux.

Offline

 

#2  2014-02-20 21:37:57

  dominbik - Członek DUG

dominbik
Członek DUG
Zarejestrowany: 2011-07-25

Re: Playstation 4 - wasze opinie

Zwykły komputer. Szkoda tracić życie na gry i playstation


http://img34.imageshack.us/img34/5092/zw9m.png http://img29.imageshack.us/img29/219/pibw.png

Offline

 

#3  2014-02-20 21:41:41

  TDK8GB - Użytkownik

TDK8GB
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-21

Re: Playstation 4 - wasze opinie

dominbik napisał(-a):

Zwykły komputer. Szkoda tracić życie na gry i playstation

Czyli ,że najlepiej korzystać z komputera tylko w konkretnych celach? :)
Ale czasami można sobie popykać w CS'a ze 20 minut. :)

Offline

 

#4  2014-02-20 21:51:04

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Playstation 4 - wasze opinie

498

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:46:04)

Offline

 

#5  2014-02-20 22:06:59

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Playstation 4 - wasze opinie

po raz to na gry szkoda czasu i pieniędzy moim zdaniem, ale jak już miałbym kupować coś do grania stawiałbym na PS i porządny projektor...

próbował ktoś wgrać Linuxa na PS? Gdzieś kiedyś czytałem ,że na PS 3 był jakiś Linux.

o ile się nie mylę to tam podrasowany przez sonego bsd siedzi...

Ostatnio edytowany przez menel (2014-02-20 22:22:56)

Offline

 

#6  2014-02-20 22:29:34

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Playstation 4 - wasze opinie

Zależy w co chcesz grać i jak często, tyczy się to generalnie wyboru PC vs konsola. Jak lubisz wyścigi czy gry sportowe, a nad pada stawiasz skakanie przed TV to konsola lepsza, z drugiej strony jak chcesz strzelankę, RPG, symulator taktyczny (Operation Flashpoint, Arma 1/2/3), czy MMORPG to pecet lepszy.

Cenowo też zależy ile grasz - ale w przypadku konsol najnowszej generacji, PC wyjdzie raczej taniej - przykładowo PS4 ma wydajność 1.8 Tera Flopa - nawet zakładając że prawdą jest że dla PC trzeba to mnożyć x2 (w co ja osobiście wątpię bo wystarczy ubić takie bzdety jak AA czy zmniejszyć ciutkę rozdzielkę i już da się płynniutko grać), to i tak takiego PC'ta kupisz za... 2500? (samą budę of course), najtańsza PS4 na ceneo 1700 zł - niby różnica spora, ale jak dodasz do tego że za każda gierkę dopłacicsz 100 zł w porównaniu do wersji PC to zwróci się to może i w pierwszym roku użytkowania sprzętu ;]

Poza tym bierzesz PC to poza grami masz go do takich "drobnostek" jak: praca, programowanie, opierdzielanie filmów, drukowanie itd. itp. możliwości praktycznie nie skończone.

Ja kiedyś jak będę miał brać to zakupię Nintendo - ludzie Pana Yamauchi potrafią to co w tym biznesie najważniejsze - czyli gierki ;] do grafiki zawszę będzie PC.

@menel:

Dobry projektor to dopiero wydatek - trochę dziwnie to przeliczasz ;p

Takie moje zdanie.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Huk (2014-02-20 22:30:32)

Offline

 

#7  2014-02-20 22:54:44

  gbudny - Użytkownik

gbudny
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-06-03

Re: Playstation 4 - wasze opinie

To trochę dziwne, że ludzie pytają o wybór pomiędzy konsolą PS, a PC skoro Valve i wielu innych producentów wydaje każdego dnia jakieś gry dla Linuksa. Jeszcze dwa lata temu to były 2 - 3 gry w tygodniu, a teraz mi gotówki nie starcza na te wszystkie nowości, choć i tak bardziej preferuję klasyki.

Nie miałem styczności z instalacją Linuksa na PS3, ale wiem, że już tego nie można zrobbić, bo Sony coś w niej zmieniło. Do dziś jednak dręczy mnie pewna obojętność w tym temacie, ponieważ kilku producentów wydawało linuksowe gry dla komputerów Apple z procesorami PowerPC, a potem gdy Sony umożliwiło instalację Linuksa na PS3 to producenci gier oraz Sony chyba nie byli świadomi, że da się uruchomić jakieś gry na tej konsoli:

Heroes of Might and Magic III,
Myth II: Soulblighter,
Railroad Tycoon II Gold Edition
Sid Meier's Alpha Centauri with Alien Crossfire expansion pack
Civilization: Call to Power
Eric's Ultimate Solitaire
Majesty Gold
NingPo MahJong
Candy Cruncher
Soul Ride
Dominions: Priests, Prophets & Pretenders,
Dominions II: The Ascension Wars
Dominions 3
Sin
Gorky 17
Robin Hood – The Legend of Sherwood

Gry, które nie zostaly wydane dla linux PowerPC:

Ballistics
Disciples 2: Dark Prophecy
Northland

Nieoficjalne:

Star Trek Voyager: Elite Force
Duke Nukem 3D
Quake 3

Wiem, że Quake 3 dla Linuksa działał strasznie wolno na PS3, a więc podobnie było by pewnie ze Star Trek Voyager: Elite Force. Ponadto Robin Hood dla linuksa ktoś uruchmił na PS3 i nawet ludzie z Runesoft ponad rok temu pisali, że byliby w stanie zaktulizować tą grę. Niestety wszystkie te wersje gier zdechły z powodu zwykłej obojętności graczy i producentów. Ta sam sytuacja miała miejsce w przypadku gier linuksowych dla komputerów z procesorem Alpha oraz Sparc, ale tam raczej nie było graczy, a zainteresowanie producentów ograniczyło się do dwóch firm:

Loki Entertainment Software

Civilization: Call to Power (Alpha)
Civilization: Call to Power (Sparc)
Eric's Ultimate Solitaire (Alpha)
Eric's Ultimate Solitaire (Sparc)
Sid Meier's Alpha Centauri with Alien Crossfire expansion pack (Alpha)

Linux Game Publishing

Candy Cruncher (Sparc)
Soul Ride (Sparc)
Soul Ride (Alpha)

Ostatnio edytowany przez gbudny (2014-02-20 22:59:37)


BUY LINUX GAMES
Support Game Companies who Support Linux Gaming.

Offline

 

#8  2014-02-20 22:58:28

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Playstation 4 - wasze opinie

gbudny napisał(-a):

To trochę dziwne, że ludzie pytają o wybór pomiędzy konsolą PS, a PC skoro Valve i wielu innych producentów wydaje każdego dnia jakieś gry dla Linuksa.

+1


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#9  2014-02-20 23:04:28

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Playstation 4 - wasze opinie

azhag napisał(-a):

gbudny napisał(-a):

To trochę dziwne, że ludzie pytają o wybór pomiędzy konsolą PS, a PC skoro Valve i wielu innych producentów wydaje każdego dnia jakieś gry dla Linuksa.

+1

Eee tam

Najlepiej w PC włożyć te 2k; 100zl w Pada Xboxa (lub po 25zł w Esperanzy) i grać

O ile w ogóle grać; ja np. gram tylko w gry Open Source (i sam je tworzę)

Fervi

Offline

 

#10  2014-02-20 23:09:21

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Playstation 4 - wasze opinie

@gbudny:

To trochę dziwne, że ludzie pytają o wybór pomiędzy konsolą PS, a PC skoro Valve i wielu innych producentów wydaje każdego dnia jakieś gry dla Linuksa. Jeszcze dwa lata temu to były 2 - 3 gry w tygodniu, a teraz mi gotówki nie starcza na te wszystkie nowości, choć i tak bardziej preferuję klasyki.

Hmm nie wiem jak Ty ale ja nie mam zamiaru brać gier na Linuksa tylko dla tego że są na Linuksa - kilka razy zakupiłem tak paczkę Humble Bundle, ale potem szybko mi przeszło - jedno że kasa, drugie że gra poza tym że "na Linuksa", powinna też być realnie dobra i trafiać w gusta, inaczej bardziej takie podejście szkodzi niż pomaga IMHO. Valve chwała że całą serję Half Life wydali na pingwina, jak wyjdzie HL3 to z wielką chęcią zakupię ;] Carmageddon Reincarnation też ma mieć Linuksowy port, ale datki dawałem żeby móc w końcu rozjeżdżać ludzi w FullHD, a nie ze względu na Linuksowy port ;p

Nie miałem styczności z instalacją Linuksa na PS3, ale wiem, że już tego nie można zrobbić, bo Sony coś w niej zmieniło

Wyjaśnienie - chyba da się to zrobić za pomocą haków przętowych, ale fakt faktem że w pewnym momencie oficjalne wsparcie dla Yellow Dog Linux poszło do piachu, nieoficjalnie przez to że wiele firm i instytucji badawczych wolało zakupić kilka konsol PS3 zamiast wydawać wielokrotnie więcej na serwer obliczeniowy IBM (ten sam procek, 2-3 konsole złączone razem dają taką samą wydajność co najtańsza wersja klastra obliczeniowego tylko cena 10 krotnie mniejsza ;] ), przez co IBM zażądał od Sony zaprzestania wsparcia Linuksa. Ile w tym prawdy nie wiem ale brzmi dość logicznie.

Offline

 

#11  2014-02-20 23:15:39

  gbudny - Użytkownik

gbudny
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-06-03

Re: Playstation 4 - wasze opinie

fervi napisał(-a):

O ile w ogóle grać; ja np. gram tylko w gry Open Source (i sam je tworzę)

Fervi

To dość drastyczne rozwiązanie.

Choć w sumie nie wiem po co ładować kasę w konsolę, jeśli ktoś tyle lat spędził z grami dla PC.

Ja ostatnio musiałem migrować pomiędzy Mac OS X oraz Linux, bo pierwsza część SOF została wydana dla Linuksa, ale nie dla Maca. Natomiast druga część SOF miała wersję dla Mac OS X, ale nie dla Linuksa i działa poprawnie tylko na Mac OS X 10.6 - niezly zabytek.

Ostatnio edytowany przez gbudny (2014-02-20 23:18:05)


BUY LINUX GAMES
Support Game Companies who Support Linux Gaming.

Offline

 

#12  2014-02-20 23:19:50

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Playstation 4 - wasze opinie

Huk napisał(-a):

Dobry projektor to dopiero wydatek - trochę dziwnie to przeliczasz ;p

jak już się bawić to porządnie..;)

fervi napisał(-a):

O ile w ogóle grać; ja np. gram tylko w gry Open Source (i sam je tworzę)

ja czekam na Wasteland 2 , wiesz może coś już na ten temat??

Ostatnio edytowany przez menel (2014-02-20 23:20:53)

Offline

 

#13  2014-02-20 23:26:28

  gbudny - Użytkownik

gbudny
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-06-03

Re: Playstation 4 - wasze opinie

Huk napisał(-a):

@gbudny:Hmm nie wiem jak Ty ale ja nie mam zamiaru brać gier na Linuksa tylko dla tego że są na Linuksa - kilka razy zakupiłem tak paczkę Humble Bundle, ale potem szybko mi przeszło - jedno że kasa, drugie że gra poza tym że "na Linuksa", powinna też być realnie dobra i trafiać w gusta, inaczej bardziej takie podejście szkodzi niż pomaga IMHO. Valve chwała że całą serję Half Life wydali na pingwina, jak wyjdzie HL3 to z wielką chęcią zakupię ;] Carmageddon Reincarnation też ma mieć Linuksowy port, ale datki dawałem żeby móc w końcu rozjeżdżać ludzi w FullHD, a nie ze względu na Linuksowy port ;p

Nie ukrywam, że lubię wydawać kasę na rożne gry dla Linuksa, ponieważ wydawanie piniędzy na gry dla Windows nie ma sensu - Windows wyleciał z mojego dysku twardego jakieś 10 lat temu. Mac OS X jest całkiem spoko do gier, ale jest dużo śmieci pakowanych z Wine, a więc trzeba sprawdzać przed zakupem gry i ta kompatybilność gier jest też denerwująca. Niestety trzeba głosować portfelem za określoną platformą.

Huk napisał(-a):

nieoficjalnie przez to że wiele firm i instytucji badawczych wolało zakupić kilka konsol PS3 zamiast wydawać wielokrotnie więcej na serwer obliczeniowy IBM (ten sam procek, 2-3 konsole złączone razem dają taką samą wydajność co najtańsza wersja klastra obliczeniowego tylko cena 10 krotnie mniejsza ;] ), przez co IBM zażądał od Sony zaprzestania wsparcia Linuksa. Ile w tym prawdy nie wiem ale brzmi dość logicznie.

Ciekawe. Nigdy o tym nie słyszałem.

Skoro już o grach mowa to ostatnio widziałem coś absurdalnego na Amazon.com:

http://www.amazon.com/gp/offer-listing/1575952726/s … =&sr=8-15

Chyba w 1999 r. Macmillan Computer Publishing USA wydalo Quake: The Offering oraz Quake II: Colossus Linuksa. Są używane kopie tych gier na Amazon, ale podomież Quake II: Colossus od tego kolesia jest praktycznie nowy i żąda za to 199 dolarów plus koszty przesyłki. To dziwne, że ludzie wogłe sprzedają te gry, ponieważ to strasznie rzadko spotykane wersje i nawet większość użytkowników nie słyszała o ich wydaniu.
Niestety cala seria gier Quake (1,2 oraz 3) dla Linuksa była strasznym niewypałem, o której id software stara się zapomnieć od wielu lat.

Ostatnio edytowany przez gbudny (2014-02-21 00:04:02)


BUY LINUX GAMES
Support Game Companies who Support Linux Gaming.

Offline

 

#14  2014-02-21 00:42:24

  krasnij - oj tam

krasnij
oj tam
Skąd: z JO73VT
Zarejestrowany: 2012-05-04
Serwis

Re: Playstation 4 - wasze opinie

Najlepiej jedno i drugie jak masz kasę. Jak nie - PC.


Pozdrawiam i życzę sukcesów :)
The truth is out there.

Offline

 

#15  2014-02-21 02:47:21

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Playstation 4 - wasze opinie

Konsola, to ser w pułapce na myszy. ;)
Kosztuje toto czasami tyle, co piec, ale piec można modernizować etapami,
np wymiana procka, mobo i ram, a za kilka miechów GPU lub dyzia.
Czasami może będzie trzeba wymienić zasiłkę, ale to też nie tragedia.

Tymczasem porządna konsola kosztuje prawie  tyle, co piec czy lapek,
ale jak się coś w niej spieprzy po gwarancji, to jesteś do tyłu cenę całej konsoli, a nie zasiłki czy jakiejś karty.

Dodatkowo w piecu bez problemu możesz mieć rożne systemy, aktualizacje, itp, a w przypadku konsoli jesteś skazany na producenta, jak pies na smycz.

Kiedyś jeszcze konsola była do TV a piec do monitora, obecnie każdy piec zapniesz do telewizora bez problemu, chyba że telewizor pamięta Układ Warszawski. :D

Nie muszę chyba  dodawać, ze np Steam ma co chwila jakieś promocje, inni producenci też, można też się wymieniać grami, czasem coś na alledrogo wytargać za czapkę śliwek, a z konsolą już tak różowo nie jest, bo człowiek może się czuć uwiązany jak pies do sklepiku producenta.
Zwłaszcza w Polsce ma to dosyć istotne znaczenie. ;)


Tylko nie wyrzucaj Windowsa, na oprogramowanie konsoli do gier nadaje się idealnie, w przeciwieństwie do tysięcy zastosowań, do których się w ogóle nie nadaje, a jest w nich używany. ;)

Pozdro
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-02-21 02:52:18)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#16  2014-02-21 07:01:33

  sysek - Użytkownik

sysek
Użytkownik
Skąd: Łorsoł
Zarejestrowany: 2010-06-28
Serwis

Re: Playstation 4 - wasze opinie

nie ma co na razie kupować PS4, bo po prostu nie ma gier. Ja tam wole mieć konsolę, bo nie muszę się martwić czy gra X czy Y mi pójdzie i będę musiał modernizować komputer. Mam spokój na pare lat. :)


zakochałem się po uszy.

Offline

 

#17  2014-02-21 07:20:16

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: Playstation 4 - wasze opinie

Piszecie o pecetach- ja wam powiem jaką przewagę ma każda konsola nad komputerem. Bezobsługowość. Dasz takiej prąd, kawałek telewizora i IO i już możesz rozwalać kosmitów:) Żadne windowsy, ze swoimi sterownikami i rejestrem ani tymbardziej linuksy z filozofią kota schroedingera (jak działa to działa, jak nie to jesteś fucked) nie przebiją tej zalety. Plus- masz pewność że GTA17 które wyszło na Twoją konsolę, pojedzie bez proszenia się czy pompowania kasy w upgrade sprzętu. Of course, za dwa lata konsola zrobi się 'deprecated', wyjdzie kilka tytułów suffiksowanych mówiącym wszystko 'legacy' i wystawiasz później na allegro taki sprzęt biedniejszym rodakom. Tak to ma działać i w tym zastosowaniu sprawdza się znakomicie.
Co do samego tematu: imho Sony spieprzyło całą magię linii Playstation- MIPS, MIPS, CELL, x86(?!). Ja rozumiem że na tego ostatniego najwięcej softu teorytycznie da się sportować/napisać (bo wszyscy niesiedzący w ARM siedzą w x86), rozumiem że marketing czy tam strategia firmy, ale... Okej, zjadaczowi chleba konsola działa i o to chodzi, sprzedaż rośnie. Ale sprzęt przestał być ciekawostką, niecodziennym małym dziełem sztuki, a stał się po prostu kolejnym x86-based urządzeniem.
Celowo pomijam tu takie zgrywki Sony jak George Hotz czy inwigilacja klientów.

Offline

 

#18  2014-02-21 07:34:24

  gbudny - Użytkownik

gbudny
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-06-03

Re: Playstation 4 - wasze opinie

sysek napisał(-a):

nie ma co na razie kupować PS4, bo po prostu nie ma gier. Ja tam wole mieć konsolę, bo nie muszę się martwić czy gra X czy Y mi pójdzie i będę musiał modernizować komputer. Mam spokój na pare lat. :)

To znaczy nie za bardzo wiem, czy w dzisiejszych czasach modernizowanie komputera ma jakiś sens, ponieważ PC są dość tanie. Nawet, gdy spojrzę na opcje rozbudowy moich dwóch dość starych komputerów Apple to strata czasu i pieniędzy. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy to nie jest przypadkiem tak, że jeśli ktoś miał PS2 lub PS3 i uzbierał całkiem sporą kolekcję gier to teraz przy zakupie PS4 nie uruchomi żadnej z tych gier.


BUY LINUX GAMES
Support Game Companies who Support Linux Gaming.

Offline

 

#19  2014-02-21 07:35:48

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Playstation 4 - wasze opinie

@lis6502:

Chyba nie grasz za dużo na Windos... ja na nowych grach nie miałem problemów żadnych od... 5'iu lat? Więc nie wiem o czym prawisz. Jak twierdzisz że na konsolach jest wszystko cacy i zawsze dobrze chodzi to poczytaj jaki blamaż wyszedł z najnowszym Battlefield i Call of duty na tym sprzęcie, i jak gracze klną na czym świat stoi (albo klęli o ile EA poprawki zapodało). Niestety czasy bezproblemowych gier na konsole minęły z erą PS3/Xbox360.

Owszem GTA20 pójdzie, ale już  JAK będzie chodzić to zapomniałeś dodać. Również radzę poczytać narzekania na niski poziom FPS, niską rozdzielkę, braki efektów i inne "nieznaczące" rzeczy które są w porównaniu do gier na PC (dobrym przykładem jest Crysis 3 który na PS3 i XBOX360 wygląda mniej więcej jak na PC na minimalnych detalach - czyli nadal dobrze bo to Crysis, ale szału nie ma, ja na swoim Y580 mogę w to grać na średnich ustawieniach mimo że lapek to nie jest sprzęt do do grania)

Jak chcesz mogę Ci dobrać kompa który zagwarantuje co najmniej 5 lat grania na full (lub blisko tego) bez konieczności zabawy i strachów i wcale nie musi to być maszynka super droga.

Jeszcze co do drugiej części wypowiedzi - jak nie programowałeś na Cellu to nie zrozumiesz czemu Sony przeszło na x86, tyle w temacie ;]

@gbudny:

Z tego co kojarzą gry z PS3 mają być stopniowo portowane prze jakąś firmę, ale czy wszystkie czy część nie wiem, standardowo nie chodzą. Nie wiem jak PS2 - tutaj pewnie emulator konsola uciągnie spokojnie więc szansa większa.

Modernizacja kompa ma sens kiedy realnie zwiększy się jego moc obliczeniowa, a że dzisiaj nawet karty za 600 zł to niezłe potworki to i modernizować tak często nie trzeba kolejny plus dla PC ;]

Ostatnio edytowany przez Huk (2014-02-21 07:38:36)

Offline

 

#20  2014-02-21 07:39:00

  gbudny - Użytkownik

gbudny
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-06-03

Re: Playstation 4 - wasze opinie

lis6502 napisał(-a):

Piszecie o pecetach- ja wam powiem jaką przewagę ma każda konsola nad komputerem. Bezobsługowość. Dasz takiej prąd, kawałek telewizora i IO i już możesz rozwalać kosmitów:) Żadne windowsy, ze swoimi sterownikami i rejestrem ani tymbardziej linuksy z filozofią kota schroedingera (jak działa to działa, jak nie to jesteś fucked) nie przebiją tej zalety. Plus- masz pewność że GTA17 które wyszło na Twoją konsolę, pojedzie bez proszenia się czy pompowania kasy w upgrade sprzętu. Of course, za dwa lata konsola zrobi się 'deprecated', wyjdzie kilka tytułów suffiksowanych mówiącym wszystko 'legacy' i wystawiasz później na allegro taki sprzęt biedniejszym rodakom. Tak to ma działać i w tym zastosowaniu sprawdza się znakomicie.

Czyli na nowych konsolach nie ma żadnych klasyków? W przypadku komputerów z zainstalowanym Linuksem możesz nawet uruchomić gry sprzed 16 lat, jeśli były całkiem grywalne to fajnie do nich powrócić na kilka dni.


BUY LINUX GAMES
Support Game Companies who Support Linux Gaming.

Offline

 

#21  2014-02-21 07:54:22

  sysek - Użytkownik

sysek
Użytkownik
Skąd: Łorsoł
Zarejestrowany: 2010-06-28
Serwis

Re: Playstation 4 - wasze opinie

gbudny napisał(-a):

sysek napisał(-a):

nie ma co na razie kupować PS4, bo po prostu nie ma gier. Ja tam wole mieć konsolę, bo nie muszę się martwić czy gra X czy Y mi pójdzie i będę musiał modernizować komputer. Mam spokój na pare lat. :)

To znaczy nie za bardzo wiem, czy w dzisiejszych czasach modernizowanie komputera ma jakiś sens, ponieważ PC są dość tanie. Nawet, gdy spojrzę na opcje rozbudowy moich dwóch dość starych komputerów Apple to strata czasu i pieniędzy. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy to nie jest przypadkiem tak, że jeśli ktoś miał PS2 lub PS3 i uzbierał całkiem sporą kolekcję gier to teraz przy zakupie PS4 nie uruchomi żadnej z tych gier.

niestety tak jest, dlatego Sony pracuję nad graniem w chmurze zwanę Playstation Now. Ja mam parę gierek PS2 (a nawet i PSX) na PS3 i gra się miło. ;)


zakochałem się po uszy.

Offline

 

#22  2014-02-21 08:04:19

  pioki - Użytkownik

pioki
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-10

Re: Playstation 4 - wasze opinie

Jeśli do gier, to moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest konsola.
Jeśli gry tylko od czasu do czasu, bez nacisku na nowsze produkcje to lepszym rozwiązaniem jest PC - ma tę przewagę, że oprócz zabawy można coś na nim zrobić.

Co do gier linuksowych - to nie wiem czy je testowaliście. Na razie są bo są i tyle można o nich powiedzieć - a jeśli chodzi o działanie, czy wsparcie to jest jeszcze dużo do życzenia (gry wydane przy okazji humblebundle nieraz żadnego wsparcia nie mają). Zobaczymy jak to się dalej potoczy...

@Huk - to wszystko zależy od posiadanego sprzętu - pecet nie równy pecetowi.  Też mam starszy komputer i nie uruchomię na nim już żadnej nowszej gry. Zresztą na moim kilkuletnim laptopie też (ale to nie miał być sprzęt do gier). A PS3 miało wsparcie (i dobre działanie wydawanych na nią gier) jakby przez 7 lat...

Ostatnio edytowany przez pioki (2014-02-21 08:05:35)

Offline

 

#23  2014-02-21 08:08:03

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Playstation 4 - wasze opinie

Huk napisał(-a):

Jak chcesz mogę Ci dobrać kompa który zagwarantuje co najmniej 5 lat grania na full (lub blisko tego) bez konieczności zabawy i strachów i wcale nie musi to być maszynka super droga.

Szkoda że zabrakło miejsca w Twoim poście, żeby spełnić tę straszną obietnicę. :DDD

Ja zamiast konsoli postawiłbym kompa na Core-i5 z Nvidią 750GT, 8-16 G ram, i dyziem 1TB.
Jakby dobrze zakombinować, w około dwóch tysiach powinien się zmieścić.
Chyba, żeby poszukać mega wypasionych części (lubię jakość i trwałość :D), wtedy trochę drożej.

Ufam, że wpadną tu magicy w typie Ferviego, którzy za 1500 poskładają kompa na 5 lat wypasionego grania.

Czyli, Gangsterzy, polecać i kombinować, jakiego grata najlepiej poskładać,
zamiast obiecanki w typie "jak chcesz,  mogę....". :D

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-02-21 08:15:03)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#24  2014-02-21 08:18:55

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Playstation 4 - wasze opinie

@Jacekalex:

Wyszedłem z założenia "Proś a będzie Ci dane" :P

Ostatnio edytowany przez Huk (2014-02-21 08:19:03)

Offline

 

#25  2014-02-21 08:44:39

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Playstation 4 - wasze opinie

Jacekalex napisał(-a):

Konsola, to ser w pułapce na myszy. ;)
Kosztuje toto czasami tyle, co piec, ale piec można modernizować etapami,
np wymiana procka, mobo i ram, a za kilka miechów GPU lub dyzia.
Czasami może będzie trzeba wymienić zasiłkę, ale to też nie tragedia.

Tymczasem porządna konsola kosztuje prawie  tyle, co piec czy lapek,
ale jak się coś w niej spieprzy po gwarancji, to jesteś do tyłu cenę całej konsoli, a nie zasiłki czy jakiejś karty.

Dodatkowo w piecu bez problemu możesz mieć rożne systemy, aktualizacje, itp, a w przypadku konsoli jesteś skazany na producenta, jak pies na smycz.

Ten problem akurat rozwiązuje świetnie SteamOS — możesz samodzielnie zbudować własną konsolę korzystając z darmowego (jak ten ser w pułapce ;)) systemu (byle uważać na kompatybilność, ale jak już się temat rozkręci, to powstanie mnóóóóstwo poradników), ponadto prawdopodobnie nie będzie monopolu na jednego Steamboksa™, tylko będą go dostarczać różni producenci — w ramach konkurencyjności nie jeden, ani dwaj będą oferowali "upgradeable".

Przy wszystkich wadach Steama, jestem pewien, że okaże się on zbawieniem tak dla graczy, jak i linuksowców.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)