Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1126  2016-03-07 22:04:35

  arecki - Użytkownik

arecki
Użytkownik
Skąd: 44 Bronson Lane Hensonville
Zarejestrowany: 2016-03-03

Re: Ciekawostki

pink napisał(-a):

Rzym wykończyło chrześcijaństwo co wy na to???? ale zgadza sie chrześcijanie byli to kulturowo obcy emigranci.

Imigranci.

Offline

 

#1127  2016-03-07 22:21:43

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Ciekawostki

każda teoria ma swoich zwolenników, i tezy na jej poparcie, z ta akurat spotkalem sie czytajac Ciorana i powiem ze trudno bylo sie nie zgodzic.


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#1128  2016-03-07 22:23:39

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Ciekawostki

Materiały historyczne w XXI wieku są bardzo łatwo dostępne i można samemu poczytać.

Offline

 

#1129  2016-03-07 22:41:24

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Ciekawostki

można, i mozna poczytac co mysla inni mądrzejsi.


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#1130  2016-03-07 22:47:21

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Ciekawostki

Oczywiście, Wizygoci nie zasiedlili Dacji, nie napadli potem na Rzym. Tak jak i inni barbarzyńcy wcale nie napadli, nie ograbili Rzymu i nie zniszczyli całego cesarstwa, w ogóle nie istnieli.
Tak samo wielkie migracje ludów barbarzyńskich w tamtych czasach też nie miały miejsca.

To tylko wymysły tych „głupszych”.

Forum to nie szkoła by uczyć podstaw.
O innych, mniej czy bardziej sensownych, wnioskach to lepiej podyskutować na jakimś forum historycznym. Tam różne dziwne koncepcje będą na bieżąco poprawiane.

Offline

 

#1131  2016-03-07 23:20:12

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: Ciekawostki

pink napisał(-a):

Rzym wykończyło chrześcijaństwo co wy na to???? ale zgadza sie chrześcijanie byli to kulturowo obcy emigranci.

Bzdura i jeszcze raz bzdura. Weź do ręki jakiś akademicki podręcznik do historii starożytnej i poczytaj a nie powtarzasz bzdury. Znasz powiedzenie "ryba psuje się od głowy"? I jacy to byli emigranci?

Offline

 

#1132  2016-03-07 23:30:26

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Ciekawostki

za stary jestem na podręczniki
https://en.wikipedia.org/wiki/Emil_Cioran

i nie twierdze ze mam racje. ale czasem jedna mysl jest wiecej warta niz tony podręcznikowych faktow,
poza tym „Historię piszą zwycięzcy” Koba.

Ostatnio edytowany przez pink (2016-03-07 23:36:28)


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#1133  2016-03-08 00:31:10

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Ciekawostki

yossarian napisał(-a):

Rzym upadł bardziej przez Wielka wędrówkę ludów niż psucie pieniądza.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_w%C4%99dr%C3%B3wka_lud%C3%B3w

Hunowie, Goci, Wandale i inni ubogadzacze kulturalni.

W zasadzie tak, należy jednak pamiętać, że zabrakło w Rzymie pieniędzy na armię, która ten Rzym miała obronić przed tą wędrówką.
Dla porównania przez 1000 wcześniejszych lat Rzym też był wielonarodowy, samych niewolników z różnych krain były setki tysięcy, wrogów też miał, ale większość wojen wygrywał, i istniał.

Jaka była siła samych niewolników pokazało nieźle Powstanie Spartakusa.

Rzym w czasie upadku przypominał trochę Persję podbijaną przez Aleksandra Macedońskiego, czy ZSRR w dniu 11 marca 1990.

Pozdro


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#1134  2016-03-08 05:24:54

  rafi - Użytkownik

rafi
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2006-03-12

Re: Ciekawostki

- Rzym w swoim okresie świetności był jednonarodowym monolitem. Niewolnicy owszem przebywali na jego terenie ale mieli status prawny “mówiących narzędzi” (instrumenta vocalia) a zasoby narzędzi to nie jest żaden naród.
- Rzym dysponował do końca bardzo liczną i teoretycznie niezwyciężoną armią, tylko, że pod koniec ta armia składała się głównie z emigrantów. Pierwszym ostrzeżeniem była dotkliwa klęska w Lesie Teutoburskim. Skończyło się tak, że zromanizowani barbarzyńscy dowódcy według własnego widzimisie osadzali na cesarskim tronie zastraszonych dupków i według własnego widzimisię ich z tego tronu strącali.
- Pieniędzy na armię schyłkowemu państwu rzymskiemu na pewno nie brakowało. Pod koniec istnienia Imperium fiskalizm nasilił się do tego stopnia, że stało się powszechne dobrowolne oddawanie się obywateli w niewolę. Powód był prosty - niewolnicy nie płacili podatków a wolni płacili.
- Wędrówka ludów nie rozpoczęła się bez przyczyny. Tak naprawdę Atylla i jemu podobni byli dla mas rzymskiej ludności wyzwolicielami! Podkreśla się często, że barbarzyńscy najeźdźcy maszerując łupiłi napotkane domostwa ale przecież oddziały barbarzyńców pozostające w służbie cesarskiej łupiły dokładnie tak samo. Barbarzyńscy królowie w przeciwieństwie do cesarzy nie dysponowali jednak rozbudowanym aparatem urzędniczym, przez co ich rządy były dla ludności o wiele bardziej komfortowe - przynajmniej do czasu, kiedy zaczynali się romanizować.

morfik napisał(-a):

O indianach w ameryce słyszał? Też mieli problemy imigracyjne... teraz już nie mają bo ogromna większość została wyrżnięta, a pozostałe niedobitki upchnięte na zadupiach

Indianie to nie naród. Europejscy wojownicy byli dla jednych indiańskich plemion wrogami a dla innych upragnionymi wyzwolicielami i sojusznikami! Kto tak naprawdę wyrżnął Indian? Wyrżnęli się głównie sami w walkach międzyplemiennych (co prawda umiejętnie podsycanych przez Europejczyków) a jeszcze więcej załatwiły przypadkowo zawleczone ze Starego Świata choroby. To wszystko jednak było starciem rozdrobnionych i prymitywnych cywilizacji z cywilizacją zaawansowaną a więc bliższych analogii z naszą obecną sytuacją nie sposób się doszukiwać.

Ostatnio edytowany przez rafi (2016-03-08 05:27:07)


Furie terribili!
Circondatemi,
Sequidatemi
Con faci orribili!

Offline

 

#1135  2016-03-08 10:12:26

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Ciekawostki

Indianie to nie naród. Europejscy wojownicy byli dla jednych indiańskich plemion wrogami a dla innych upragnionymi wyzwolicielami i sojusznikami!

Podobnie jak ruskie dla polaków. xD

Offline

 

#1136  2016-03-08 10:49:46

  rafi - Użytkownik

rafi
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2006-03-12

Re: Ciekawostki

No właśnie. Rządy socjalistów rosyjskich nie były lekkie ale w przeciwieństwie do socjalistów niemieckich przynajmniej nie wyłapywali przypadkowych ludzi na ulicach w celu wysłania do gazu.


Furie terribili!
Circondatemi,
Sequidatemi
Con faci orribili!

Offline

 

#1137  2016-03-08 11:12:20

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: Ciekawostki

@rafi, no właśnie, tam całe przypadkowe bloki jechały do łagrów.

@Pink, pewnie bo masz pięćdziesiąt lat i habilitację. Ja jednak wolę czytać fakty a wnioski wyciągnąć osobiście.

Offline

 

#1138  2016-03-08 11:14:28

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Ciekawostki

rafi napisał(-a):

No właśnie. Rządy socjalistów rosyjskich nie były lekkie ale w przeciwieństwie do socjalistów niemieckich przynajmniej nie wyłapywali przypadkowych ludzi na ulicach w celu wysłania do gazu.

rafi przeginasz.
Poczytaj o różnicach między narodowym socjalizmem a socjalizmem.
Idee narodowosocjalistyczne są do dziś zakazane na terenie Niemiec i Austrii.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#1139  2016-03-08 12:08:06

  rafi - Użytkownik

rafi
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2006-03-12

Re: Ciekawostki

No przecież ja właśnie wykazywałem, że są różnice pomiędzy poszczególnymi mutacjami socjalizmu. Socjalizm sowiecki w wersji z 1945 roku był niewątpliwie łagodniejszy niż socjalizm niemiecki i stąd wielu Polaków odebrało wejście Sowietów jako wyzwolenie.


Furie terribili!
Circondatemi,
Sequidatemi
Con faci orribili!

Offline

 

#1140  2016-03-08 13:14:58

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: Ciekawostki

Bodzio napisał(-a):

rafi napisał(-a):

No właśnie. Rządy socjalistów rosyjskich nie były lekkie ale w przeciwieństwie do socjalistów niemieckich przynajmniej nie wyłapywali przypadkowych ludzi na ulicach w celu wysłania do gazu.

rafi przeginasz.
Poczytaj o różnicach między narodowym socjalizmem a socjalizmem.
Idee narodowosocjalistyczne są do dziś zakazane na terenie Niemiec i Austrii.

Tak tylko socjalizm niemiecki jest zakazany a powinny być obydwa niestety na to się nie zanosi, powód chyba nie jest tajemnicą.

@rafi, jedni drugich warci,mieli tylko różnego wroga rasowego i klasowego ale porównując liczbę ofiar to nie wiem, który gorszy. Jeszcze tak z ciekawości zapytam, których Polaków masz na myśli? Tych co witali sowietów 17 września kilka lat wcześniej?

@pink, równie dobrze mógłbyś napisać, że radzieccy historycy winą za updaek Rzymu obwiniali chrześcijan.


I jeszcze taka ciekawostka, nie chce mi się jakiegoś poważnego źródła szukać ale i to jest OK: https://www.theguardian.com/science/2016/feb/11/gra … f-the-century

Ostatnio edytowany przez skullman (2016-03-08 18:41:23)

Offline

 

#1141  2016-03-09 18:33:11

  zbig - Użytkownik

zbig
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-02-25

Re: Ciekawostki

rafi napisał(-a):

No przecież ja właśnie wykazywałem, że są różnice pomiędzy poszczególnymi mutacjami socjalizmu. Socjalizm sowiecki w wersji z 1945 roku był niewątpliwie łagodniejszy niż socjalizm niemiecki i stąd wielu Polaków odebrało wejście Sowietów jako wyzwolenie.

Po tej wypowiedzi widać, że jesteś dość młody. Tylko polscy komuniści (czy socjaliści) uważali Sowietów za wyzwolicieli. Każdy Polak wiedział czym "śmierdzi" obecność Ruskich na naszych ziemiach. Próbkę pokazali we wrześniu 1939, a większość pamiętała rok 1920.
Jak to piszesz - "socjalizm sowiecki", był zdecydowanie gorszą formą ucisku niż ten z zachodniej granicy. Bez problemu znajdziesz dane, który ile pochłonął ofiar. Niemcy wyniszczali inne nacje, ruskie głównie swoich ziomków.

Offline

 

#1142  2016-03-09 21:43:44

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Ciekawostki

a nikomu do glowy nie przyjdzie prosty fakt ze poza problemami politycznymi, ekonomicznymi, militarnymi, imigracyjnymi to Rzym jak i inne wielkie mocarstwa przed i po rozpadl sie bo byl po prostu zbyt wielki (do ogarnięcia), pomyślcie co by bylo jak by Napoleon nie pakowal do Hiszpanii.


ps. w Jalcie niewiele mieli do powiedzenia polscy socjalisci, komunisci, zydzi, masoni, nd-ecja, geje, lesbijki, ksiądz proboszcz, pani w obuwniczym.  i winić tez za to niemożna tylko woja Jozefa.

Ostatnio edytowany przez pink (2016-03-09 21:58:21)


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#1143  2016-03-11 01:06:38

  rafi - Użytkownik

rafi
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2006-03-12

Re: Ciekawostki

Ja opieram się na tym, co słyszałem od moich przodków. Niemcy urządzali tzw. "łapanki" czyli zgarnięcia przypadkowych ofiar do ciężarówek i wywiezienia do gazu albo na publiczną egzekucję. Gdy wychodząc z domu żegnało się z rodziną, miało się uczucie, że być może jest to ostatnie pożegnanie. Sowieci w 1945 nie stosowali już ani masowych wywózek do łagrów ani masowych mordów. UB i NKWD tropiło i mordowało żołnierzy antykomunistycznego podziemia ale cywile byli praktycznie bezpieczni. U Niemców było tak, że za zabicie jednego Niemca w zależności od jego rangi automatycznie szło do rozwałki iluś tam Polaków a tak się składa, że partyzantkę mieliśmy bardzo aktywną. Tak ciężko ogarnąć różnicę? Ja wiem, że jest teraz modne jechanie po Ruskich i negowanie zbrodni niemieckich i ukraińskich ale ludzie! Włączcie trochę samodzielne myślenie.

Ostatnio edytowany przez rafi (2016-03-11 01:08:47)


Furie terribili!
Circondatemi,
Sequidatemi
Con faci orribili!

Offline

 

#1144  2016-03-11 01:50:33

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Ciekawostki

rafi napisał(-a):

Ja opieram się na tym, co słyszałem od moich przodków. Niemcy urządzali tzw. "łapanki" czyli zgarnięcia przypadkowych ofiar do ciężarówek i wywiezienia do gazu albo na publiczną egzekucję. Gdy wychodząc z domu żegnało się z rodziną, miało się uczucie, że być może jest to ostatnie pożegnanie. Sowieci w 1945 nie stosowali już ani masowych wywózek do łagrów ani masowych mordów. UB i NKWD tropiło i mordowało żołnierzy antykomunistycznego podziemia ale cywile byli praktycznie bezpieczni. U Niemców było tak, że za zabicie jednego Niemca w zależności od jego rangi automatycznie szło do rozwałki iluś tam Polaków a tak się składa, że partyzantkę mieliśmy bardzo aktywną. Tak ciężko ogarnąć różnicę? Ja wiem, że jest teraz modne jechanie po Ruskich i negowanie zbrodni niemieckich i ukraińskich ale ludzie! Włączcie trochę samodzielne myślenie.

Cywile byli bezpieczni? zobacz sobie, co NKWD wyrabiało w latach 1939-1941 we Lwowie czy Stanisławowie, albo np w Pińsku.

Albo poczytaj sobie "Imperium" Ryszarda Kapuścińskiego czy choćby materiały o "operacji polskiej NKWD" .

Ukraińskich zbrodni nikt nie neguje, ale w porównaniu z osiągnięciami Niemców czy Rosjan, to cały dramat Wołynia to drobny detal, choć tragiczny.

Jak chcesz poznać naprawdę tajną historię, to  poczytaj sobie, co wyrabiały partyzantki żydowskie po wypchnięciu Niemców z terenu Litwy, Białorusi i Ukrainy.

Z resztą nawet data Masakry Wołyńskiej sporo mówi o tej zbrodni, w 1943 na terenach zachodniej Ukrainy panowali Niemcy, nie Banderowcy, i to właśnie Niemcy werbowali Ukraińców tworząc np SS Galizien, a napuszczanie na siebie sąsiednich narodów podbitych jest strategią od lat stosowaną przez wszystkich zaborców na świecie, czego skutki do dziś widać w dawnej Jugosławii, Syrii, Zairze, czy np Ruandzie.

Obecnie odgrzewanie nienawiści polsko - ukraińskiej jest jednym z najważniejszych narzędzi w polityce Putina.

Z resztą, jakby na szczycie NATO w Warszawie Ukraina zostałaby zaproszona do Sojuszu, to dopiero zobaczymy, jak Ruscy zaczną Wołyniem pogrywać.
 
Tak samo nas rozgrywają wewnętrznie zdjęciami "anonimowych blogerów z Syberii" czy  zamienionymi tabliczkami na trumnach ze Smoleńska, przez które potem prokuratura biegała z łopatami po cmentarzach.
Tak samo Rosjanie szantażowali naszych komuchów Katyniem,
"jak się wychylicie, to my ujawnimy, a wasz naród się z wami policzy samodzielnie,
nie będziemy przeszkadzali....".
Tak samo grali Smoleńskiem, ale ten etap się zakończył po ostatnich wyborach.

Pozdro

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-03-11 01:52:47)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#1145  2016-03-11 02:54:41

  rafi - Użytkownik

rafi
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2006-03-12

Re: Ciekawostki

Umiesz czytać ze zrozumieniem? Ja piszę o czasach, kiedy Sowieci wchodzili na polskie ziemie w charakterze sojuszników i członków koalicji antyniemieckiej. Były zawarte z nimi traktaty, tysiące więźniów wypuszczono do Andersa i Berlinga. Poza tym skala zbrodni sowieckich była przy tym jeszcze nie znana. Do powszechnej świadomości dotarł w zasadzie tylko Katyń.
Jak Ty mi serwujesz taką tanią propagandę: "Obecnie odgrzewanie nienawiści polsko - ukraińskiej jest jednym z najważniejszych narzędzi w polityce Putina." to ja odbijam piłeczkę: "Obecnie odgrzewanie nienawiści polsko - rosyjskiej jest jednym z najważniejszych narzędzi w polityce Merkelowej, Obamy i banksterów. Ale czy naprawdę musimy dyskutować na tak żałosnym poziomie? Litości!

Ostatnio edytowany przez rafi (2016-03-11 03:10:50)


Furie terribili!
Circondatemi,
Sequidatemi
Con faci orribili!

Offline

 

#1146  2016-03-11 03:14:17

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Ciekawostki

rafi napisał(-a):

Umiesz czytać ze zrozumieniem? Ja piszę o czasach, kiedy Sowieci wchodzili na polskie ziemie w charakterze sojuszników i członków koalicji antyniemieckiej. Były zawarte z nimi traktaty, tysiące więźniów wypuszczono do Andersa i Berlinga.
Jak Ty mi serwujesz taką tanią propagandę: "Obecnie odgrzewanie nienawiści polsko - ukraińskiej jest jednym z najważniejszych narzędzi w polityce Putina." to ja odbijam piłeczkę: "Obecnie odgrzewanie nienawiści polsko - rosyjskiej jest jednym z najważniejszych narzędzi w polityce Merkelowej, Obamy i banksterów. Ale czy naprawdę musimy dyskutować na tak żałosnym poziomie? Litości!

Oczywiście, ze ze zrozumieniem, tylko jakoś sobie nie przypominam, żeby w chodzili jako sojusznicy.
Faktem jest, że kiedy dwa psy gryzą się o kość, to ciężko zdecydować, który jest sojusznikiem kości, niezależnie od późniejszej propagandy, a Polska (mimo tzw ziem odzyskanych) w 1945 była dużo mniejsza,niż w 1937, i to Ruscy nam zabrali prawie pół kraju w ramach tego, jak to Stalin nazywał  "sojuszu i wyzwolenia".
Pakt Sikorski - Majski był wymuszony przez aliantów, bo Rosjanie potrzebowali dostaw broni, ale jako zapłatę i formę nacisku na Sikorskiego mieli w łagrach kilka mln Polaków uwięzionych.

W Katyniu też mam dwóch ludzi z rodziny, i przypadkowo wiem, kto im w łeb strzelił.

Jak Ty mi serwujesz taką tanią propagandę: "Obecnie odgrzewanie nienawiści polsko - ukraińskiej jest jednym z najważniejszych narzędzi w polityce Putina." to ja odbijam piłeczkę: "Obecnie odgrzewanie nienawiści polsko - rosyjskiej jest jednym z najważniejszych narzędzi w polityce Merkelowej, Obamy i banksterów. Ale czy naprawdę musimy dyskutować na tak żałosnym poziomie?

Merkelowej? - przecież Niemcy grają z Putinem w jednej drużynie, tylko jeszcze tego nie zauważyłeś, chyba jako przedstawiciel jakiegoś  zamierającego gatunku.
Obama jest idiotą, ale USA ani Chiny  nie mogą  pozwolić, żeby z synergii Niemiec i Rosji powstało trzecie supermocarstwo, dlatego, kiedy Merkelowa bredziła o sojuszu "od Lizbony po Władywostok", to Jankesi potraktowali to na tyle poważnie, że na wszelki wypadek odpalili "Arabską Wiosnę", której ostatecznym skutkiem jest marsz Ciapatych po niemieckie zasiłki.

Obecna wojna na Ukrainie, to też nie jest żaden spisek Obamy, czy banksterów, tylko po prostu Putin nie mógł pozwolić, żeby się Janukowycz z Chińczykami zwąchał, wiec wrobili go w to odrzucenie traktatu stowarzyszeniowego z UE, ale sprawy się potoczyły trochę inaczej, niż Putin planował, i musiał uruchomić wojsko, pakując się w dwie wojny.

Tych wojen z resztą będzie więcej, bo Ruscy mają czołgi, a Chińczycy gotówkę, dlatego jeszcze nieraz się pojawią jedni i drudzy czy to na Białorusi, czy w Mołdawii, czy u nas albo w Bułgarii.

Co do rosyjskich czy niemieckich interesów imperialnych, to polecam zajrzeć na wiki:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dziel_i_rz%C4%85d%C5%BA

Pozdro

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-03-11 03:16:20)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#1147  2016-03-11 10:21:59

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Ciekawostki

jak najbardziej powinniśmy odgrzać przyjaźń polsko-rosyjska, ale ja jestem rusofilem (kulturowym nie politycznym, zeby nie bylo)
a wiki to bym tak to konca nie ufal nie wiadomo kto edytuje te informacje, a o ile wiem to każdy moze.

a jesli juz chcecie siegac do materialow historycznych to Norman Davies (czasem trzeba miec i do niego dystans bo jest zadeklarowanym polonofilem) wydal niedawno "Szlak Nadzieji"
http://armiaandersa.pl/

ps. chociaż pewnie ma większy dystans niz nasi rodzimi historycy, taki na przykład Paweł Jasienica.

Ostatnio edytowany przez pink (2016-03-11 10:28:18)


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#1148  2016-03-11 21:03:13

  rafi - Użytkownik

rafi
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2006-03-12

Re: Ciekawostki

Jacekalex napisał(-a):

tylko jakoś sobie nie przypominam, żeby w chodzili jako sojusznicy.
Faktem jest, że kiedy dwa psy gryzą się o kość, to ciężko zdecydować, który jest sojusznikiem kości, niezależnie od późniejszej propagandy, a Polska (mimo tzw ziem odzyskanych) w 1945 była dużo mniejsza,niż w 1937, i to Ruscy nam zabrali prawie pół kraju w ramach tego, jak to Stalin nazywał  "sojuszu i wyzwolenia".
Pakt Sikorski - Majski był wymuszony przez aliantów, bo Rosjanie potrzebowali dostaw broni, ale jako zapłatę i formę nacisku na Sikorskiego mieli w łagrach kilka mln Polaków uwięzionych.

A nasi zachodni "przyjaciele" z kolei potrzebowali taniego mięsa armatniego i to było całe źródło pewnej ich przychylności wobec nas. Poza tym obecne granice są chyba korzystniejsze, bo Stalin nie tylko dał ziemie odzyskane ale pogonił stamtąd Niemców, mamy więc kraj wysoce jednolity etnicznie. Wątpię czy obszary zamieszkałe w większości przez ziejących do nas nienawiścią Małorusinów zdołalibyśmy do dziś utrzymać.

Obama jest idiotą, ale USA ani Chiny  nie mogą  pozwolić, żeby z synergii Niemiec i Rosji powstało trzecie supermocarstwo, dlatego, kiedy Merkelowa bredziła o sojuszu "od Lizbony po Władywostok",

Nie powstanie. Pakt Ribbentrop-Mołotow nie miał tak naprawdę na celu podzielenie się Polską ale pozbycie się niewygodnej strefy buforowej przed ostatecznym (w mniemaniu Stalina i Hitlera) starciem mocarstw. Nie można natomiast wykluczyć ponownego chwilowego podania sobie rąk.

Obecna wojna na Ukrainie, to też nie jest żaden spisek Obamy, czy banksterów, tylko po prostu Putin nie mógł pozwolić, żeby się Janukowycz z Chińczykami zwąchał, wiec wrobili go w to odrzucenie traktatu stowarzyszeniowego z UE, ale sprawy się potoczyły trochę inaczej, niż Putin planował, i musiał uruchomić wojsko, pakując się w dwie wojny.

Nieprawda. Oba Majdany odpalili swoimi pieniędzy zachodni banksterzy i nawet wcale tego nie ukrywają. Putin po prostu skorzystał z okazji i łyknął Krym. Niektórzy oczami rozpalonej przez media wyobraźni widzili go już pod Warszawą a on nawet nie raczył przygarnąć skromnej Noworosji, gdzie ludność czeka na niego jak na zbawiciela. Taki to z Putina imperialista.

pink napisał(-a):

jak najbardziej powinniśmy odgrzać przyjaźń polsko-rosyjska, ale ja jestem rusofilem (kulturowym nie politycznym, zeby nie bylo).

Słusznie! Osobiste sympatie nie powinny decydować o polityce. Podajmy więc racjonalne argumenty.
- Rosja w Syrii pokazała, że potrafi być jest lojalnym sojusznikiem. To się ceni!
- Rosja nie ma wobec nas roszczeń terytorialnych (jak Niemcy i Ukraińcy) albo majątkowych (diaspora żydowska w USA).
- Rosja nie jest zakażona kulturowym marksizmem. Zachód prędzej czy później wprowadzi nam genderactwo do szkół i przedszkoli.
- Rosja swoim sojusznikom sprzedaje tanio paliwa.

Ostatnio edytowany przez rafi (2016-03-11 21:20:14)


Furie terribili!
Circondatemi,
Sequidatemi
Con faci orribili!

Offline

 

#1149  2016-03-12 00:23:46

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Ciekawostki

Nie powstanie. Pakt Ribbentrop-Mołotow nie miał tak naprawdę na celu podzielenie się Polską ale pozbycie się niewygodnej strefy buforowej przed ostatecznym (w mniemaniu Stalina i Hitlera) starciem mocarstw. Nie można natomiast wykluczyć ponownego chwilowego podania sobie rąk.

Podobno o faktach się nie dyskutuje?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pakt_Ribbentrop-Mo%C5%82otow
https://pl.wikisource.org/wiki/Tajny_protok%C3%B3%C … sierpnia_1939

Tak bardzo "nie miał naprawdę..." że nawet sobie granicę wyznaczyli, w 1939 każdy z agresorów zajął swój kawałek, mieli nawet wspólną defiladę.

Pisała o tym nawet "Izwiestia", komu ty chcesz takie kity pociskać?

Nieprawda. Oba Majdany odpalili swoimi pieniędzy zachodni banksterzy i nawet wcale tego nie ukrywają. Putin po prostu skorzystał z okazji i łyknął Krym.

Nieprawda?
http://www.pb.pl/3339657,31264,chiny-kupily-5-proc.-ukrainy
http://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroeko … -z-ukrainy-2/
http://pl.sputniknews.com/polish.ruvr.ru/2015_01_19 … etowymi-3105/

Weź sobie na mapce zaznacz ten chiński  kawałeczek, i zobacz, czy przypadkiem w okolicy tych terenów nie ma Zakładu Wzbogacania Uranu w Żółtych Wodach, ile z tam
jest do fabryk w Dniepropietrowsku i Charkowie, (np Zakładów im Małyszewa, albo rożnych części "Kombinatu Kosmiczno-Rakietowego ").

Nie pieprz tu o mitycznych banksterach, banksterów to FSB może kopnąć w dupę,
a nie pakować się w dwie wojny, z których żadnej nie potrafi wygrać.
I nie pieprz tu o "łyknięciu Krym", mostu przez cieśninę Kerczeńską nie ma, kasy na utrzymanie Krymu nie ma, a na Krymie brakuje nawet słodkiej wody, od kiedy Kanał Północnokrymski wyleciał w powietrze.

Aneksja Krymu pokazała, jak nie należy dokonywać podobnych aneksji, a Putler się okazał po prostu durniem.
Następny atak musi przeprowadzić na Białoruś, Chińczycy zaproponowali Łukaszence inwestycje, na początek 5 mld dolarów.
Ruscy nie mają forsy do przekupywania przywódców "wolnych narodów" w takiej skali, jak Kitajce, dlatego coraz częściej muszą zaczynać wojny.

Problem polega na tym, że nawet najdurniejszy osioł do marchewki przyjdzie, od bata ucieknie, Putin trzyma tylko bat.
Kitajce już delikatnie wypchnęli kacapów z Astany (bez jednego wystrzału, bardzo grzecznie), to teraz Putler nie chciał czekać, aż wypchną kacapów z Kijowa, Charkowa i Dniepropietrowska.

Ot i cała prawda o tych strasznych "spiskach Obamy i banksterów", o których Sputnik i podobne "bzdurnie" pieprzą co chwila.

Z tobą w ogóle nie ma o czym dyskutować, jak ty manipulujesz najbardziej oczywistymi faktami, jak Ty o takich oczywistych faktach nie chcesz wiedzieć, jak Protokół Dodatkowy do Paktu R-M.

Pozdro


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#1150  2016-03-12 09:12:22

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Ciekawostki

Kod:

# apt-cache policy firefox
firefox:
  Installed: (none)
  Candidate: 45.0-1
  Version table:
     45.0-1 990
        990 http://ftp.pl.debian.org/debian sid/main amd64 Packages

Wygląda na to, że w końcu debian się naturalizował: xD
https://glandium.org/blog/?p=3622

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)