Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#626  2015-02-05 11:26:59

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Ciekawostki

http://blogs.denverpost.com/thespot/2015/02/02/form … hools/116942/

Patrick Neville, ocalały z masakry w Columbine został deputowanym do stanowego parlamentu w Colorado i złożył ustawę kasującą lokalne gun free zones w szkołach. Jeśli prawo przejdzie, każdy posiadacz ccp będzie mógł nosić broń palną na terenie placówek szkolnych w "Rocky Mountain Empire".

Offline

 

#627  2015-02-06 11:30:53

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Ciekawostki

Jakby ktoś chciał posłuchać wywiadu Jeffa Berwicka z Johnem McAfee:
John McAfee: Everyone is Spying on You!

Offline

 

#628  2015-02-06 15:07:16

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Ciekawostki

http://s25.postimg.org/deuyq1ua3/sztuczna_inteligencja.jpg

Bardzo ciekawy artykuł z gazety o Sztucznej Inteligencji...

Offline

 

#629  2015-02-06 15:33:42

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Ciekawostki

niewątpliwie ciekawy...


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#630  2015-02-06 18:28:23

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Ciekawostki

Przejaskrawili pewnie z tą potężną potęgą, ale według mnie ciekawe.
http://pikio.pl/islamisci-zadarli-z-potega-japonski … -z-mahometem/

Państwo Islamskie zadarło z potężną siłą i zabijając Harunę Yakuwę, jednego z japońskich zakładników, ściągnęło na siebie gniew organizacji, których jeszcze w XX wieku obawiali się Amerykanie. Chodzi o faszystowskie Tōhōkai i Kokuryūkai, czyli Towarzystwo Czarnego Smoka.

Śmierć Japończyków zgodnie z Kodeksem Bushido ma zostać pomszczona, a ich oprawcy zamordowani. Jeżeli będzie to możliwe, to zabici zostaną również członkowie ich rodzin, aby „zamknąć ród”.

Offline

 

#631  2015-02-10 10:23:09

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Ciekawostki

http://natemat.pl/132196,nieslusznie-przesiedzial-8 … iszczyli-mnie

– Mam świadomość, że jestem na finiszu swojej drogi. Mam 72 lata, jestem psychicznie wyczerpany i wypalony. Nie zostało mi już wiele życia, a wszystko co miałem poszło w ruinę – mówi Krystian Broll, który spędził osiem lat w zakładzie psychiatrycznym. W styczniu Sąd Najwyższy zdecydował, że niesłusznie.
(..)
Jak Pan tam trafił?
To pokrętna i zagmatwana historia. Byłem inspektorem nadzoru budowlanego i ujawniłem w Katowicach aferę przetargową.
(..)
A jak utracił Pan wolność?
Nie wiem kto, nie wiem jaka władza, policja czy prokuratura okręgowa w Katowicach. Ktoś zlecił mężczyźnie z sąsiedniej wsi, by jako słup wystąpił z oskarżeniem mnie o werbalną groźbę karalną. Wszystko odbyło się bez świadków i dowodów, mimo że była taka możliwość, ale prokuratura nie chciała ich powołać. Zostałem w prosty sposób oskarżony. Potraktowano mnie jak zbira. Straciłem pracę w trybie natychmiastowym. Załatwiono mnie w ten sposób, że biegli sądowi, bez badania stwierdzili, że jestem chorym urojeniowcem.
(..)
Przez tych osiem lat nie znalazł się nikt, kto by pana wysłuchał i zbadał?
Jak ja mogłem rozmawiać z lekarzami, kiedy oni kompletnie lekceważyli moje prośby! Przy każdej wizycie bezskutecznie domagałem się zbadania.

Offline

 

#632  2015-02-10 21:50:52

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Ciekawostki

Firma Boston Dynamics należąca do Google upubliczniła nagrania nowego robota: Spot. Drony, roboty, autonomicznie sterowane samochody, największy zbiór informacji w bazach wyszukiwarki. Co jeszcze?

Offline

 

#633  2015-02-10 23:43:56

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Ciekawostki

uzytkownikubunt napisał(-a):

Firma Boston Dynamics należąca do Google upubliczniła nagrania nowego robota: Spot. Drony, roboty, autonomicznie sterowane samochody, największy zbiór informacji w bazach wyszukiwarki. Co jeszcze?

Jak to co? Matrixa nie widziałeś?

PS.
Na tym obrazku w awatarze, w tle, za robotem Google, zapomniałeś dodać Microsoft.... :D

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-02-11 00:00:09)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#634  2015-02-10 23:47:14

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Ciekawostki

@uzytkownikubunt:

Nie chcę być czepliwy ale...

http://natemat.pl/132196,nieslusznie-przesiedzial-8 … iszczyli-mnie

Czemu to jest w wątku "Ciekawostki"? Przecież takie sytuacje są w Polsce codziennością...

Offline

 

#635  2015-02-10 23:57:20

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Ciekawostki

Huk napisał(-a):

@uzytkownikubunt:

Nie chcę być czepliwy ale...

http://natemat.pl/132196,nieslusznie-przesiedzial-8 … iszczyli-mnie

Czemu to jest w wątku "Ciekawostki"? Przecież takie sytuacje są w Polsce codziennością...

Przesadzasz, nie chcę, żeby znowu o polityce, ale takie sytuacje to tylko  wyjątki, które nie mają wpływu na prawdziwy obraz "praworządności i demokracji" w Polsce.

Uogólnianie, że "to codzienność" jest świadomym i celowym podważaniem ustroju demokratycznego.

A tak w ogóle, jak już chcesz cytować panów Jarosława i Antoniego,
to przynajmniej zaznacz, że to cytat, wtedy "twoja wina" będzie mniejsza. :P


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#636  2015-02-11 00:21:15

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Ciekawostki

@Jacekalex:

[OfftopOn]

Przesadzasz[...]

Powiedz to temu facetowi z podlinkowanego wątku, Klusce, rolnikowi któremu w majestacie prawa komornik podwalił ciągnik... ludziom siedzących w aresztach po X lat bo prokuratorowi się nie spieszy - przykłady można wymieniać bez końca, a co kilka dni dochodzą kolejne... Ale OK, może ja mam dziwne poglądy iż uważam że do takich sytuacji (nie mylić z pomyłkami bo te zdarzają się wszędzie) nie powinno dochodzić...
[/OfftopOff]

W przeciwieństwie do Ciebie, ja się na poważnie pytam co to robi w "Ciekawostkach" - jakby sytuacje tego typu zdarzały się raz na 10 lat - OK, ale przy takiej ilości jak w Polsce? Mam wątpliwości...

Offline

 

#637  2015-02-11 00:39:41

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Ciekawostki

Huk napisał(-a):

W przeciwieństwie do Ciebie, ja się na poważnie pytam co to robi w "Ciekawostkach" - jakby sytuacje tego typu zdarzały się raz na 10 lat - OK, ale przy takiej ilości jak w Polsce? Mam wątpliwości...

Wiem, że zdarzają się często, ale niektórzy nie widzą, że się nawet sporadycznie zdarzają. Niektórzy nie wierzą w teorie spiskowe, że prokurator i biegli i świadkowie mogą się zgadać co do wyroku na niewinnego człowieka, a nawet jeśli to później inna instancja na pewno poważnie podejdzie do sprawy itp. Tymczasem są zarówno eksperymenty pokazujące, że w USA psychiatrzy nie byli w stanie ocenić kto jest psychicznie zdrowy:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_Rosenhana
Jak też widać, że różni ludzie mogą się zgadać między sobą i z góry skazać kogoś.

BTW Microsoft według mnie się mniej liczy w inwigilacji niż Google, dużo mniej.

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2015-02-11 00:40:56)

Offline

 

#638  2015-02-11 00:43:34

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Ciekawostki

Huk napisał(-a):

@Jacekalex:

[OfftopOn]

Przesadzasz[...]

Powiedz to temu facetowi z podlinkowanego wątku, Klusce, rolnikowi któremu w majestacie prawa komornik podwalił ciągnik... ludziom siedzących w aresztach po X lat bo prokuratorowi się nie spieszy - przykłady można wymieniać bez końca, a co kilka dni dochodzą kolejne... Ale OK, może ja mam dziwne poglądy iż uważam że do takich sytuacji (nie mylić z pomyłkami bo te zdarzają się wszędzie) nie powinno dochodzić...
[/OfftopOff]

W przeciwieństwie do Ciebie, ja się na poważnie pytam co to robi w "Ciekawostkach" - jakby sytuacje tego typu zdarzały się raz na 10 lat - OK, ale przy takiej ilości jak w Polsce? Mam wątpliwości...

Wątpliwości, to mają  Jarosław i Antoni, a Ty po prostu jakaś reakcyjną propagandę tutaj wypisujesz. :D
I nie mam na myśli stanu faktycznego, bo co do faktów, się zgadzamy, ale dominującą "poprawność polityczną".

Ja np ostatnio się dowiedziałem, że "skręcenie 130 tys głosów" w wyborach samorządowych na Śląsku nie ma wpływu na ostateczny  wynik wyborów, chociaż 2 miejsca w Sejmiku Wojewódzkim (tam dzielą kasę z ZSRE) w ten sposób zmieniły  lokatorów, a rządząca województwem koalicja ma nieco inny kształt...

Ale to również był "odosobniony przypadek", dowcip polega  na tym, że znam podobne "odosobnione wypadki" z Ukrainy Janukowycza.

Natomiast sam fakt, że zaczynasz dostrzegać, że za dominującym w telewizorze matrixem werbalnym coś jeszcze jest, i raczej  nie nadaje się do pokazania, oceniam bardzo pozytywnie, jeszcze będzie z Ciebie dobry "fashysta" ;)

Pozdro
;-)

___


uzytkownikubunt napisał(-a):

...........
BTW Microsoft według mnie się mniej liczy w inwigilacji niż Google, dużo mniej.

Bo tego nie widzisz okiem nieuzbrojonym.

Od co najmniej 30 lat komputery i serwery w naszym kraju (i 2 setkach innych też)
chodzą na systemach Windows.
W Polsce to między innymi PESEL, ZUS, NFZ, CEPIK, wszystkie rejestry i bazy danych wojska,  MSW i służb specjalnych.

Do tego 97% kompów w firmach i w domach w Polsce chodzi pod kontrolą najpopularniejszego systemu.

Od Google możesz się odgrodzić firewallem i uzbroić przeglądarkę jak czołg, Andka wymienić na Replicanta, ale spróbuj się na systemie Windows odgrodzić od M$.
A potem policz wszystkie produkty M$ na świecie.

Chyba, że przestałeś wierzyć w spiskowe "brednie" Snowdena. xD

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-02-11 00:45:16)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#639  2015-02-11 08:12:00

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Ciekawostki

@Jacekalex:

Nie wiem czy świadomie, czy nie - ale wyrażasz się z cholerną pogardą do każdego kto ma inne zdanie niż Twoje. Stwierdzenia w stylu:

Wątpliwości, to mają  Jarosław i Antoni, a Ty po prostu jakaś reakcyjną propagandę tutaj wypisujesz. :D
[...]
Natomiast sam fakt, że zaczynasz dostrzegać, że za dominującym w telewizorze matrixem werbalnym coś jeszcze jest, i raczej  nie nadaje się do pokazania, oceniam bardzo pozytywnie, jeszcze będzie z Ciebie dobry "fashysta" ;)

ładnie to pokazują... czyli co? Jak bym miał inne zdanie to byś stwierdził że myślę tak jak TVN czy Polsat "nakazał"...? Już nie pierwszy post w której wychodzi ten "ton wyższości" - "Ja ten co wszystko wie najlepiej, jak ktoś ma inne zdanie to leming/zombie/matrix/idiota", i to nie tylko w dyskusjach tego typu - nawet w wątku o systemd dorzuciłeś politykę, do tego na tej samej zasadzie... jakaś fobia polityczna połączona z przekonaniem o własnej wyższości czy co?

Wbrew pozorom w Polsce całkiem sporo osób używa mózgownicy - problem taki że 75% społeczeństwa uważa że im się "k***a należy!" a bogaci to "k***y i złodzieje" i nie idzie przetłumaczyć - samemu zresztą bronisz części "mnie się k***a należy" więc...

@uzytkownikubunt:

O ile układy i układziki są (i w opisywanym przypadku raczej wątpliwości nie ma) o tyle u nas znacznie gorsze jest podejście: "nie analizuję, tylko podpisuję". Polecam poczytać sobie czasami forum prawne (tylko lepiej sobie łyknąć kilka głębszych w celu "amortyzacji"), jak np. działa u nas wystawianie papierów do przeszukań "na blachę" (bez nakazu znaczy się) - prokuratorzy bardzo rzadko sprawdzają czy przeszukanie miało jakiekolwiek podstawy, wolą klepnąć i mieć spokój bo ludzie ekstremalnie rzadko się odwołują (słynne przeszukanie kilku mieszkań z zeszłego tygodnia, bo policjantowi... zaginął pierścionek, a nawet jeśli to prawdopodobieństwo ukarania jest bliskie zeru. Ludzie zdecydowanie zbyt często trafiają do aresztów tymczasowych - zwłaszcza po "medialnych" wydarzeniach. Urzędnicy nie raz wolą klepnąć standardową odpowiedź (w niektórych przypadkach TAK w innych NIE) niż analizować papiery. Do tego powolne sądy, kulawe prawo, odwołania od odwołań - brak kar za celowe opóźnienia itd. Wszystko to tłumaczy się "natłokami obowiązków" i tym podobnymi rzeczami... taaaa, niestety w urzędach nadal panuje zasada "Czy się stoi, czy się leży" i mamy tego efekty...

Offline

 

#640  2015-02-11 10:08:35

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Ciekawostki

Ekhem!


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#641  2015-02-11 11:09:55

  gnejusz pompejusz - Użytkownik

gnejusz pompejusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-09-14
Serwis

Re: Ciekawostki

Hej. świetne dyskusje. Więcej takich jest tutaj.


A poza tym uważam, że Debian jest najlepszy.
ludolfina.pl

Offline

 

#642  2015-02-11 16:12:56

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Ciekawostki

@Jacekalex:

Nie wiem czy świadomie, czy nie - ale wyrażasz się z cholerną pogardą do każdego kto ma inne zdanie niż Twoje. Stwierdzenia w stylu:

Raczej żartuję, radzę zwracać uwagę na cudzysłowy.
I nie TVN czy Polsat, ale dominująca poprawność polityczna jest tu problemem.
W Twojej sygnaturce ją widzę bardziej, w tym co piszesz, coraz mniej, co samo w sobie jest dobrym i pożądanym zjawiskiem, bo "poprawność polityczna" urosła u nas do poziomu aksamitnej, pluszowej dyktatury, która kiedyś istniała tylko werbalnie, ale ostatnio jej elementy dotyczące "homo*" trafiły do kodeksu karnego.

I nie bierz tego do siebie bezpośrednio.

Ta poprawność polityczna jest na tyle dominująca, ze jest już w kabaretach, piosenkach i nawet serialach czasami, a telewizja jest po prostu dominującym medium (choć nie jedynym) do rozsiewania propagandy poprawności politycznej.
Żeby zrozumieć ten mechanizm, sprawdź, jak wyglądała historia bloga Ziemkiewicza na Onecie, wygoglujesz bez problemu, albo ostatniego starcia Warzecha - Kulczycki.

Pozdro

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-02-11 16:20:23)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#643  2015-07-03 19:46:01

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Ciekawostki

Do sieci sklepów ... trafił smak z dzieciństwa czyli guma TURBO :D

http://s25.postimg.org/4ofyvkc97/smak_dzieci_stwa.jpg

Fajnie! Wskrzesili już piwo EB, gumę TURBO jeszcze brakuje gumy DONALD...

Offline

 

#644  2015-07-04 15:04:30

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Offline

 

#645  2015-07-04 15:10:02

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Ciekawostki

Warto zajrzeć - podobno jest to uleczalne...


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#646  2015-07-04 16:23:06

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: Ciekawostki

No i jak postępy w kuracji?

Offline

 

#647  2015-07-05 07:59:12

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Ciekawostki

ethanak napisał(-a):

Warto zajrzeć - podobno jest to uleczalne...

Sztuczne wywoływanie deszczu przy użyciu suchego lodu i jodku srebra. To też praktykowano za czasów II Wojny Światowej by zniechęcić do walki zbrojnej wroga a zwało się to zasiewaniem chmur. Zatem już wtedy człowiek miał niejako namiastkę broni klimatycznej. Dziś stosuje się to do likwidacji mgły i potencjalnego gradu na lotniskach.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zasiewanie_chmur

Offline

 

#648  2015-07-05 16:05:59

  darian - Użytkownik

darian
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-10-30

Offline

 

#649  2015-07-05 17:26:20

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Ciekawostki

darian napisał(-a):

http://www.dobreprogramy.pl/XKEYSCORE-narzedzie-jak-z-filmow-o-hakerach.-Nowe-dane-o-systemie-internetowej-inwigilacji-z-USA,News,64396.html

Z linkowanego tekstu:

Uruchamia się je na klastrach linuksowych serwerów (zwykle to Red Hat), interfejs webowy dostępny jest przez serwer Apache, dane przechowywane w bazie MySQL, systemy plików spięte są przez rozproszony NFS i usługę autofs, zaś planowane zadania wykonywane przez crona. Dostęp dla administratorów odbywa się po SSH – w konsoli korzystają oni z edytora vim i rozbudowanego narzędzia do

Wiem, że DP, to taki infoPudelek, wiem, ze mam groźną fobie antysystemd, ale determinacja, z jaką RH i kilka sponsorowanych przez RH projektów lansuje na siłę Systemd zawsze mnie zastanawiała znacznie bardziej, aniżeli powinna.

Po prostu Systemd w mojej opinii jest o tyle podejrzane, że zmierza do zajęcia całej przestrzeni działania użytkownika root, od procesu ładowania sterowników (UDEV), poprzez autoryzację PAM, komunikację DBUS i uwierzytelnienie Consolekit, aż po logowanie wszystkiego, co się dzieje w systemie, a cały proces dzieje się z podejrzaną determinacją i konsekwencją....

Pozdro
;-)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#650  2015-07-05 17:56:07

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Ciekawostki

Jacekalex napisał(-a):

darian napisał(-a):

http://www.dobreprogramy.pl/XKEYSCORE-narzedzie-jak-z-filmow-o-hakerach.-Nowe-dane-o-systemie-internetowej-inwigilacji-z-USA,News,64396.html

Z linkowanego tekstu:

Uruchamia się je na klastrach linuksowych serwerów (zwykle to Red Hat), interfejs webowy dostępny jest przez serwer Apache, dane przechowywane w bazie MySQL, systemy plików spięte są przez rozproszony NFS i usługę autofs, zaś planowane zadania wykonywane przez crona. Dostęp dla administratorów odbywa się po SSH – w konsoli korzystają oni z edytora vim i rozbudowanego narzędzia do

Wiem, że DP, to taki infoPudelek, wiem, ze mam groźną fobie antysystemd, ale determinacja, z jaką RH i kilka sponsorowanych przez RH projektów lansuje na siłę Systemd zawsze mnie zastanawiała znacznie bardziej, aniżeli powinna.

Po prostu Systemd w mojej opinii jest o tyle podejrzane, że zmierza do zajęcia całej przestrzeni działania użytkownika root, od procesu ładowania sterowników (UDEV), poprzez autoryzację PAM, komunikację DBUS i uwierzytelnienie Consolekit, aż po logowanie wszystkiego, co się dzieje w systemie, a cały proces dzieje się z podejrzaną determinacją i konsekwencją....

Pozdro
;-)

Spisek!!1111!!!1

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)