Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2013-11-04 23:18:26

  tajwan - mega boss

tajwan
mega boss
Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2010-03-30

Re: Lekka instalacja

No ja też nie wiem czy w połowie instalacji płytka mi się nie wysypie


NIGDY WIĘCEJ TESTING Z KTÓRYM SĄ SAME PROBLEMY !!!

Offline

 

#27  2013-11-04 23:18:47

  reromek - Użytkownik

reromek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-05-10

Re: Lekka instalacja

Do kolegi @tajwan,

od czasu do czasu wchodzę na to forum z nudów i stwierdzam, że mądrość tych moderatorów jest stała. Poza kolegą "drelbrown", który chyba jako jedyny chce naprawdę pomóc reszta tego towarzystwa, to przemądrzali znawcy, którzy cię będą ciągle odsyłać do linków, artykułów itd. Też mam w dupie ich naukę i potrzebuje gotowego rozwiązania.

Ja zrobiłem tak, zmieniłem najpierw dystrybucję na xubuntu a potem na fedorę xfce, bo pod debianem lapek mi się nagrzewał przy oglądaniu filmów a teraz problem nie występuje i system jest ładny z najnowszymi sterownikami i kernelem. Masz od razu system i wyrzucasz tylko niepotrzebne aplikacje. Pieprz to i szukaj innego forum i dystrybucji...
Pozdrawiam

Offline

 

#28  2013-11-04 23:23:52

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Lekka instalacja

reromek: miłe słowo zawsze cieszy, dzięki.

Offline

 

#29  2013-11-04 23:34:21

  tajwan - mega boss

tajwan
mega boss
Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2010-03-30

Re: Lekka instalacja

ArnVaker A np. jak nie miał byś ciepłej wody a chciałbyś się wykąpać to wykąpał byś się w ziemnej bo jest i działa :)?


NIGDY WIĘCEJ TESTING Z KTÓRYM SĄ SAME PROBLEMY !!!

Offline

 

#30  2013-11-04 23:39:49

  loop - Członek DUG

loop
Członek DUG
Zarejestrowany: 2013-02-23

Re: Lekka instalacja

reromek napisał(-a):

od czasu do czasu wchodzę na to forum z nudów i stwierdzam, że mądrość tych moderatorów jest stała. Poza kolegą "drelbrown", który chyba jako jedyny chce naprawdę pomóc reszta tego towarzystwa, to przemądrzali znawcy, którzy cię będą ciągle odsyłać do linków, artykułów itd. Też mam w dupie ich naukę i potrzebuje gotowego rozwiązania.

https://www.youtube.com/watch?v=25C8xGm-Pl4

Offline

 

#31  2013-11-04 23:51:37

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Lekka instalacja

tajwan napisał(-a):

ArnVaker A np. jak nie miał byś ciepłej wody a chciałbyś się wykąpać to wykąpał byś się w ziemnej bo jest i działa :)?

W sumie zdarzało mi się.

Offline

 

#32  2013-11-05 00:01:43

  reromek - Użytkownik

reromek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-05-10

Re: Lekka instalacja

ArnVaker, te wasze porady to np: "jak ci się chce pić wody, to sobie wykop studnie".
Wchodząc na forum szukam pomocy a nie żeby mi jakiś palant wklejał linki z youtuba.

Offline

 

#33  2013-11-05 00:15:06

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Lekka instalacja

reromek napisał(-a):

ArnVaker, te wasze porady to np: "jak ci się chce pić wody, to sobie wykop studnie".

Nie mogę mówić za innych, ale osobiście zawsze staram się doradzić najprostsze rozwiązanie, także w tym przypadku. Nie mam żadnego wpływu na stan obrazów instalacyjnych Debiana, ale skoro tryb graficzny nie działa, to instalacja w trybie tekstowym wydaje mi się tym najprostszym rozwiązaniem. Jak już pisałem, tryb tekstowy od graficznego różni się tylko interfejsem, pola wybiera się strzałkami i zatwierdza enterem, zamiast klikania w nie myszką. Poza tym kolejne etapy instalacji są takie same, nie ma żadnego wpisywania poleceń itp.

Offline

 

#34  2013-11-05 00:33:46

  dominbik - Członek DUG

dominbik
Członek DUG
Zarejestrowany: 2011-07-25

Re: Lekka instalacja

tajwan napisał(-a):

No ja też nie wiem czy w połowie instalacji płytka mi się nie wysypie

hehh nie spokojnie - wszystko powinno pójść z płatka ;) Instalacja w trybie tekstowym w Debianie jest bardzo przyjemna. Jak nie działa tryb graficzny to jest to najlepsze wyjście na instalacje. I nie słuchaj reromeka; dobrze Ci idzie, każdy na początku miał kłopot z ogarnięciem tego wszystkiego. Sam pamiętam jak miałem problemy z Debianem i gdyby nie ArnVaker i kilka innych osób nigdy bym tego nie ogarnął.

reromek napisał(-a):

Też mam w dupie ich naukę i potrzebuje gotowego rozwiązania.

No, ale to będziesz ciągle mieć jakieś problemy przez te gotowce. Tak to byś się nauczył i pozbył tej frustracji, tego że znów czegoś nie wiesz i musisz pytać, czekać itd...


http://img34.imageshack.us/img34/5092/zw9m.png http://img29.imageshack.us/img29/219/pibw.png

Offline

 

#35  2013-11-05 00:46:14

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Lekka instalacja

Ja tylko dodam, że to często wcale nie jest wina obrazu płyty, tylko sprzętu.
Np na moim kompie, Debian zaskakiwał zawsze, LiveDVD Gentoo zawsze, Ubuntu LiveCD zawsze, ale np Fedora nigdy na tym kompie nie wstawała z płyty prawidłowo, ani nie dało się jej zainstalować, choćbym 5 razy sumy kontrolne sprawdzał.
A np w Ubuntu od wersji 8.04 do 10.04 instalator Ubuntu zawsze się na czymś wykładał, i trzeba było kombinować przez chroota, albo jakiś starszy obraz do instalacji i aktualizacja wydania.

Skończyły się te problemy, kiedy wyemigrowałem na Gentusia, instalator Gentoo zawsze ogarnia mojego kompa bez problemu. :D

Pozdro
;-)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#36  2013-11-05 01:09:27

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Lekka instalacja

tajwan napisał(-a):

No to rozwiąż mi problem, żeby działało płyta z graficznym instalatorem.

Ciągnij ubuntu live, i instaluj debiana via debootstrap, będziesz miał tryb graficzny i nawet dostęp do firefoxa i innych graficznych narzędzi. xD

@reromek — bo niektórzy się znają, nie mówię o sobię, ja tylko experymentuje i czasem mi coś wychodzi. xD Ale weź pod uwagę, że to nie są boty i twoje problemy zajmują czas, który oni poświęcają by ci zrobić dobrze i to za free.  Ile razy można pisać to samo? Się wkleja linka, a że nie chcesz przeczytać tego co już zostało napisane, to miej pretensje do siebie. :]

reromek napisał(-a):

Też mam w dupie ich naukę i potrzebuje gotowego rozwiązania.

Zapłać mi, a zrobię to nawet za ciebie, będziesz miał działający system i support przez pół roku w cenie pakietu. xD

Offline

 

#37  2013-11-05 01:44:05

  tajwan - mega boss

tajwan
mega boss
Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2010-03-30

Re: Lekka instalacja

reromek napisał(-a):

ArnVaker, te wasze porady to np: "jak ci się chce pić wody, to sobie wykop studnie".
Wchodząc na forum szukam pomocy a nie żeby mi jakiś palant wklejał linki z youtuba.

W sumie to ma trochę racji. Tak samo jak by  ktoś był podłączony do maszyny co utrzymuje twoje życie i w niej by wyskakiwał jakiś błąd. To porada fachowca wygląda  tak

yossarian napisał(-a):

Ja bym to zostawił tak jak jest, skoro działa.

Kod:

Dłóżej pożyjesz :)

enether napisał(-a):

Spoko, mam ten sam warning na starcie. A mimo to wszystko działa.

Kod:

Jak mój system wysiądzie pierwszy to dam ci znać gdzie jest błąd,  jak nam wysiądzie w tym samym momencie zawsze mogą nasz reanimować.

yossarian napisał(-a):

Ale w czym masz problem? Coś nie działa? Pogoda paskudna? Kury przestały jajka znosić?

Kod:

Żaden tylko nie wiem kiedy moja maszyna przestanie działać

Ostatnio edytowany przez tajwan (2013-11-05 01:45:26)


NIGDY WIĘCEJ TESTING Z KTÓRYM SĄ SAME PROBLEMY !!!

Offline

 

#38  2013-11-05 01:51:54

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Lekka instalacja

Ale w czym problem -- można cytować. xD

A tak na serio, Jeśli wykopiesz se studnie bo ci się pić chciało, to potem jak ci się zachce drugi raz, to studni nie trza kopać ponownie. :]

Powiem więcej, prace nad studnią mogą przyczynić się do wynalezienia wodociągu, a to z kolei może się przekształcić w magiczne zraszacze, które w upalne dni będą chłodzić temp na dworzu. xD

Ostatnio edytowany przez morfik (2013-11-05 01:54:27)

Offline

 

#39  2013-11-05 04:11:55

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Lekka instalacja

@tajwan:
Zachowujesz się jak jakiś rozkapryszony bachor.
Nie dość, że ludzie czytają twój bełkot i próbują pomóc to jeszcze jakieś fochy strzelasz i manipulujesz ich wypowiedziami.

Przytoczę tylko swoje całe wypowiedzi:

yossarian napisał(-a):

Ja bym to zostawił tak jak jest, skoro działa.

http://www.freedesktop.org/wiki/Software/PulseAudio … thSystemWide/

Gdybyś zajrzał co pod tym linkiem jest napisane, to byś wiedział, że możesz zostawić tak jak masz teraz.

Oczywiście zaglądać ci się tam nie już chciało. Zamiast tego pojawił się taki enigmatyczny post:

tajwan napisał(-a):

Kod:

tajwan@tajwan:~$ pulseaudio
E: [pulseaudio] pid.c: Daemon already running.
E: [pulseaudio] main.c: pa_pid_file_create() się nie powiodło.
tajwan@tajwan:~$ su
Hasło: 
root@tajwan:/home/tajwan# pulseaudio
W: [pulseaudio] main.c: Ten program nie powinien być uruchamiany jako root (chyba, że podano --system).
W: [pulseaudio] server-lookup.c: Unable to contact D-Bus: org.freedesktop.DBus.Error.NoReply: Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.
W: [pulseaudio] main.c: Unable to contact D-Bus: org.freedesktop.DBus.Error.NoReply: Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.

PS. można tu jakoś screeny dodać a nie przez linki?

I w tym momencie zapytałem cię o co ci w ogóle chodzi i z czym w końcu walczysz:

yossarian napisał(-a):

@tajwan:
Ale w czym masz problem? Coś nie działa? Pogoda paskudna? Kury przestały jajka znosić?

btw, #644809

I podałem kolejny link, w którym było to szczegółowo wyjaśnione (m. in. tak):

Can someone remove or at least reword this finally? Warning users
about default and recommended configuration makes absolutely no sense.

i ostatecznie ‚naprawione”.

Source: pulseaudio
Source-Version: 3.0-1

We believe that the bug you reported is fixed in the latest version of
pulseaudio, which is due to be installed in the Debian FTP archive.

Cały wątek tutaj:
http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?id=24524

Dostałeś wszystko na tacy.
Teraz chciałeś zrobić z siebie ofiarę, a zrobiłeś durnia.
Najwyższy czas dorosnąć i wyjść z piaskownicy.

Offline

 

#40  2013-11-05 07:40:17

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Lekka instalacja

@tajwan
Czy jesteś synem człowieka o nicku Nazir50?

Offline

 

#41  2013-11-05 11:19:07

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Lekka instalacja

ArnVaker napisał(-a):

Yampress: dla mnie instalacja wszystkiego wraz z pakietami polecanymi, czy choćby instalacja pełnego metapakietu xorg, nie jest lekka. :)

Ale czy wiesz , że  mój wpis przeczytało ~16 tys osób. I czy każda z tych osób ma  taki sam komputer/grafike jak ja?  Xorg jest metapakietem i instaluje kompletne środowisko i sterowniki dla prawie każdej karty graficznej...  Z drugiej strony ile MB waży instalacja pełnego xorg, aby tak odchudzać go?
Wg mnie nie ma sensu...

Ostatnio edytowany przez Yampress (2013-11-05 11:21:56)

Offline

 

#42  2013-11-05 11:29:30

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Lekka instalacja

Ale o co Ci chodzi właściwie? Nigdzie nie krytykuję tego opisu. Mówię tylko, że to nie jest opis lekkiej instalacji, bo nie jest.

Offline

 

#43  2013-11-05 11:35:55

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Lekka instalacja

Jaa?? nic

Opis niekoniecznie jest dla zaawansowanych. Każdy może sobie wprowadzić zmiany. Pczątkującemu daje działające w pełni kompletne środowisko xfce z najbardziej przydatnym/potrzebnym oprogramowaniem....
Chyba nie widziałeś  instalacji xfce  z instalatora debiana.... Ile tam jest śmieci. Pół rzeczy w ogóle nie używanych i niepotrzebnych...

Nawet jakiś inteligent zawzorował się pewnie http://osworld.pl/xubuntu-13-10-konfiguracja-poinstalacyjna/   
Dałem link do swojego opisu  w komentarzach to go do dziś tam nie widać. :D

Ostatnio edytowany przez Yampress (2013-11-05 11:37:17)

Offline

 

#44  2013-11-05 12:47:43

  reromek - Użytkownik

reromek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-05-10

Re: Lekka instalacja

Yampress, powinienes domagac sie medalu za zaslugi na rzecz debiana :)

Morfik, kopiac te studnie dawno bym wyzional ducha z pragnienia i nie zdazylbym wymyslic wodociagow :)

To jest odwieczny problem, ze najedzony nigdy nie zrozumie glodnego. Albo panowie zapomnieliscie swoje poczatki z informatyka, albo to drugie....

Offline

 

#45  2013-11-05 13:08:00

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Lekka instalacja

@reromek:

Poza trollowaniem, o co ci chodzi konkretnie?
Instalator „tekstowy” praktycznie niczym się nie różni od graficznego. System instaluje się raz i zapomina.
Szkoda czasu na szukanie przyczyny i rozwiązania dla jednorazowej czynności.
Nie ma tu mowy o jakimś problemie z zainstalowanym systemem.

PS Oczywiście twoje liczne porady są lepsze i ochoczo pomagasz innym podając im „gotowe rozwiązania”.

Offline

 

#46  2013-11-05 14:10:07

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Lekka instalacja

Problem w tym, że taiwan i jego koleżka zapominają o kilku sprawach

1) Nie z każdym problemem się człowiek spotyka; ostatnio starałem się z połową duga rozwiązać problem z HDMI u pewnego użytkownika, mimo, że ja nie mam AMD (a to w tym był problem), a nie wszyscy mają HDMI z karty graficznej - wspólnymi siłami rozwiązaliśmy problem, ale trochę to trwało. Nie ma gotowego rozwiązania na każdy problem

2) Waszym zadaniem jest spróbować i pogooglować za rozwiązaniem, nie każdemu się chce szukać rozwiązania w bardzo prostych kwestiach

3) Angielski to podstawa w informatyce, jak czegoś nie rozumiemy to ktoś z forum pomoże zawsze, ale komputery to przede wszystkim rozwój Europy i Ameryki, w których Angielski dominuje (i jest językiem międzynarodowym) i przydałoby się coś nie coś umieć

Fervi

Offline

 

#47  2013-11-05 14:31:18

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Lekka instalacja

fervi napisał(-a):

Angielski to podstawa w informatyce, jak czegoś nie rozumiemy to ktoś z forum pomoże zawsze, ale komputery to przede wszystkim rozwój Europy i Ameryki, w których Angielski dominuje (i jest językiem międzynarodowym) i przydałoby się coś nie coś umieć

Przesadzasz.
Ja nie umiem ni w ząb gawarit po english.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#48  2013-11-05 15:34:55

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Lekka instalacja

reromek napisał(-a):

Morfik, kopiac te studnie dawno bym wyzional ducha z pragnienia i nie zdazylbym wymyslic wodociagow :)

Przetrwają najsilniejsi. xD

reromek napisał(-a):

To jest odwieczny problem, ze najedzony nigdy nie zrozumie glodnego.

No bo przecie wystarczy jeść. Ten co ma dużą wiedzę, już się nażarł, ten co nic nie wie, chodzi głodny. My ci dajemy żarcie, ale karmić cię nie będziemy, musisz nauczyć się to robić sam. Z początku pomożemy ci zdobyć pożywienie, ale jeśli się tego nie nauczysz robić sam, zginiesz z głodu. xD

reromek napisał(-a):

Albo panowie zapomnieliscie swoje poczatki z informatyka, albo to drugie....

Ja nie zapomniałem, ale posłusznie (ok, może nie całkiem) patrzyłem w linki, które ludzie podsyłali, nigdy  nikomu nie wyjechałem z textem, "co wy mi tu za linky ślecie, dawać gotowca bo mam was i wasz pęd do wiedzy w dupie". Jak ja widzę takie podejście, to od razu odchodzę od pomagania takiej osobie, bo ja muszę widzieć, że ten ktoś się chce zdobyć wiedzę, a nie liczy, że ktoś wszystko zrobi za niego. Oczywiście mogę całą gu...glowską robotę odwalić za niego, ale chcę przy tym by doceniono moją pracę w postaci dolców, panienek albo wódki. Niekoniecznie w tej kolejności. xD

I gdzie mnie obecnie nauka zaprowadziła? Mogę praktycznie większość problemów rozwiązać sam, a w pozostałych potrzebuję lekkiego nakierowania. O to chodzi w tym całym linkowaniu, byś się nauczył samodzielności w użytkowaniu swojego systemu. xD

ilin — naum się — to nic trudnego, ja jeszcze rok temu też słabo się orientowałem, a obecnie rozumiem angielskie texty, zwłaszcza z informatyki, na równi z polskimi. Przy czym żadnych profesjonalnych kursów nie robiłem, ograniczyłem się tylko do słuchania kanadyjskich i amerykańskich spikerów, no i poznałem min. paru angielskich belfrów, których od czasu do czasu pytam o różne kwestie, oczywiście wszystko za free.

Jedyne co potrzebne, to chęci by coś zrobić, jeśli się je ma, to nic nie zdoła powstrzymać człowieka przed dotarciem do celu.

Offline

 

#49  2013-11-05 15:43:05

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Offline

 

#50  2013-11-05 16:36:23

  tajwan - mega boss

tajwan
mega boss
Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2010-03-30

Re: Lekka instalacja

Tylko szkoda że nie można mieć stabilnego systemu z nowym oprogramowaniem. Tylko testowy/niestabilny.


NIGDY WIĘCEJ TESTING Z KTÓRYM SĄ SAME PROBLEMY !!!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)