Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#76  2013-09-03 22:46:19

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Czy warto inwestować w grafe w lapku?

Poczekam do 2030 roku na procesory Intinte-Neutrone z procesorem 23GHz

Kasę jeśli będę miał to w kwietniu, ogólnie później się zapytam jeszcze (tzn. za miesiąc, może później)

Fervi

PS. AMD Buldzio to tylko dla stacjonarek? Wydaje się być potężny (8 rdzeni po 4.2GHz)

Offline

 

#77  2013-09-03 23:00:41

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: Czy warto inwestować w grafe w lapku?

fervi napisał(-a):

Poczekam (...) na procesory (...) z procesorem 23GHz


ilin napisał
"DUG to tez moja mała ojczyzna"

Offline

 

#78  2013-09-04 08:06:23

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Czy warto inwestować w grafe w lapku?

@uzytkownikubunt:

Obawiam się że AMD nie zdziała tym zbyt wiele - wydajne programowanie procesorów strumieniowych znacząco różni się od wydjnego programowania procesorów zwykłych. Zwykły procek (i7/Buldozzer/ARM) ma wysoki czas przełączania pomiędzy procesami (koszta wywłaszczenia, operacje na stosie - w przypadku przełączania pomiędzy procesami niestety trwają), dlkatego zalecenie jest takie żeby w idealnym świecie ilośc procesów = ilości rdzeni. W przypadku procesorów strumieniowych używanych w kartach graficznych sytuacja jest odwrotna - same procki jako pojedyńcze jednostki nie są zbyt wydajne (dlatego nowe karty mają nawet do 2000 jednostek w przypadku naj naj naj lepszych modeli - te do 1000 zł coś koło ~1500) więc zastosowano podejście w którym czas przełaczania pomiędzy procesami jest minimalny - zalecenia programowania dla grafik są takie żeby robić znacznie więcej procesów niż karta posiada procesorów tak żeby się nie “nudziła”. Wątpię żeby AMD udało się to w jakiś magiczny sposó przezkoczyć bez poświęcania albo wydajności ukłądu graficznego, albo wydajności takiego pseudo CPU (pamiętać należy że już buldozzer miał być super hiper architekturą która i7 zjada na śniadanie… a wyszło tak:

http://www.youtube.com/watch?v=SArxcnpXStE

;]

Co do lapka - patrze właśnie na oferty ale ciężko coś ciekawego znaleźć z matrycą matową (no chyba że ktoś chce mieć tylko Intelowskie HD4000 na pokładzie - ale jako że mój komp w pracy posiada to “cudo” i miałem okazję testować jego “wydajność” - podziękuję postoję, bez Nvidii lub ATI się nie obejdzie - chyba że Haswell się pospieszy ;] )

Najbardziej w gusta wpasowuje mi się to coś:

http://allegro.pl/laptop-asus-x550vb-k56cb-i5-3230m … 01315295.html

Ale bateria niecałe 3000 mAh…  wie ktoś czy da się do tego włożyć coś większego (wychodzę z założenia że wolłąbym dopłacić te 200 zł za baterię 2x większą niż potem mieć lapka co trzyma kilka godzin krócej)? W ogóle wiecie może jaka jest polityka sklepów odnośnie baterii - można np zakupić od razu lapka z większą za dopłatą zostawiając mniejszą w sklepie (w końcu na cholerę mi 2 baterie), czy też akumulator zawsze trzeba kupować oddzielnie i przepłacać?

Ciekawie wygląda też to:

http://allegro.pl/laptop-acer-v3-571g-i5-3210m-8gb- … 19616359.html

Ale jedno że Acer za tę cenę  z takimi bebechami jest już podejrzany, drugie że ten review:

http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-V3- … .88733.0.html

pokazuje bardzo małą żywotność na baterii (3h 40m w trybie idle to imho jakaś kpina na dzisiejsze czasy - a może się mylę?)

Ciekawie wygląda też to:

http://allegro.pl/laptop-lenovo-y580-i5-3210m-8gb-1 … 94131012.html

Ale matryca błyszcząca ;] kurde producenci robią wszystko żebym tego lapka nie kupił

Ciekay (i sporo tanszy) wydaje się jeszcze ten:

http://allegro.pl/laptop-lenovo-g580ah-i5-3230m-12g … 92476101.html

Ale oczywiście matryca błyszcząca

Generalnie widzę że wybór jest spory - jak chcę wydać jakieś 2500 zł to nawet i7 i całkiem znośnego GeForce’a się za to dostanie (choć głównie od Acera).

Myślicie że któryś z powyższych jest wart swojej ceny jako lapek po troszku do wszystkiego?

Offline

 

#79  2013-09-04 14:18:53

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Czy warto inwestować w grafe w lapku?

fervi napisał(-a):

procesory Intinte-Neutrone

;)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#80  2013-09-04 14:31:17

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Czy warto inwestować w grafe w lapku?

Huk napisał(-a):

Ale jedno że Acer za tę cenę  z takimi bebechami jest już podejrzany, drugie że ten review:

http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-V3- … .88733.0.html

pokazuje bardzo małą żywotność na baterii (3h 40m w trybie idle to imho jakaś kpina na dzisiejsze czasy - a może się mylę?)

Mylisz się. Ja mam baterię 4400, czy coś koło tego. Dwie godziny to jest maksimum na otwartych sterownikach z repozytorium wheezy'ego. W żadne Windows'y się nie bawię. Według producenta - maks to 3 godziny.

Offline

 

#81  2013-09-04 14:54:58

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Czy warto inwestować w grafe w lapku?

Z taką baterią to 2,5 -3,5 godziny normalnego używania to standard.
Wszystko zależy od użytych podzespołów, samej konstrukcji laptopa i konfiguracji systemu.
Sama pojemność o niczym jeszcze nie decyduje.
U mnie było tyle:

Kod:

grep -i full_design /sys/class/power_supply/BAT0/uevent
POWER_SUPPLY_ENERGY_FULL_DESIGN=47520000

i normalnie działało jakieś 3,5 h z włączonym wifi.

Ostatnio edytowany przez yossarian (2013-09-04 14:55:54)

Offline

 

#82  2013-09-04 20:51:15

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Czy warto inwestować w grafe w lapku?

A takie ogólne pytanie - jak wygląda sprawa z nowymi kartami graficznymi Intela (zintegrowanymi)?

Fervi

Offline

 

#83  2013-09-04 21:09:38

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Czy warto inwestować w grafe w lapku?

Dzięki za info, widzę że jedynie lapki z prockami "U", tak jak ten pierwszy Asus na liście, śmigają po 5 godzin.

Dzisiaj poprzeglądałem dość sporo alledrogo, x-kom i nawet skąpca i doszedłem do wniosku że ze mnie chyba jakiś baaardzo dziwny człowiek jest bo nigdzie za normalne pieniądze nie jestem w stanie znaleźć lapka spełniającego 5 wymagań:

-rodzielczość FullHD
-matryca matowa
-procek i5/i7
-grafa na poziomie co najmniej GT640/GT740
-cena do 3000 zł

Jedynie Acer widzę że daje mocna konfiguracje w normalnych cenach, Dell za najtańszą Nvidię chce blisko 4000 zł, Lenovo, Samsung i Asus zwykle obcinają co innego (najczęściej albo błyszcząca matryca, albo rozdzielka 1600x900,  albo badziewna karta typu GT710M). W chwili obecnej wszystko poza rozdzielczością spełnia ASUS X550VB - bateria co prawda mała ale z tego co czytam potrafi na wifi trzymać do 4 godzin, z drugiej strony strasznie kuszą te Acery - podany wcześniej ma jako jedyny w trym przedziale matrycę IPS i blueRay.

Czy ktoś wie jak to teraz jest z jakością tych maszyn? Kiedyś było kiepsko, wiem że zaczęło się to zmieniać na plus jakieś 2 lata temu, a teraz? Nadal raczej badziewie czy jednak Acery są warte uwagi?

EDIT:

Jeszcze teraz zaciekawiło mnie to:

http://allegro.pl/laptop-samsung-550p5c-i5-3210m-8g … 24857485.html

Poza rozdzielczością wydaje się być cholernie mocną konfiguracją jak za te pieniądze.

Ostatnio edytowany przez Huk (2013-09-04 21:22:10)

Offline

 

#84  2013-09-04 22:35:49

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Czy warto inwestować w grafe w lapku?

Huk napisał(-a):

Dzięki za info, widzę że jedynie lapki z prockami "U", tak jak ten pierwszy Asus na liście, śmigają po 5 godzin.

Dzisiaj poprzeglądałem dość sporo alledrogo, x-kom i nawet skąpca i doszedłem do wniosku że ze mnie chyba jakiś baaardzo dziwny człowiek jest bo nigdzie za normalne pieniądze nie jestem w stanie znaleźć lapka spełniającego 5 wymagań:

-rodzielczość FullHD
-matryca matowa
-procek i5/i7
-grafa na poziomie co najmniej GT640/GT740
-cena do 3000 zł

Jedynie Acer widzę że daje mocna konfiguracje w normalnych cenach, Dell za najtańszą Nvidię chce blisko 4000 zł, Lenovo, Samsung i Asus zwykle obcinają co innego (najczęściej albo błyszcząca matryca, albo rozdzielka 1600x900,  albo badziewna karta typu GT710M). W chwili obecnej wszystko poza rozdzielczością spełnia ASUS X550VB - bateria co prawda mała ale z tego co czytam potrafi na wifi trzymać do 4 godzin, z drugiej strony strasznie kuszą te Acery - podany wcześniej ma jako jedyny w trym przedziale matrycę IPS i blueRay.

Czy ktoś wie jak to teraz jest z jakością tych maszyn? Kiedyś było kiepsko, wiem że zaczęło się to zmieniać na plus jakieś 2 lata temu, a teraz? Nadal raczej badziewie czy jednak Acery są warte uwagi?

EDIT:

Jeszcze teraz zaciekawiło mnie to:

http://allegro.pl/laptop-samsung-550p5c-i5-3210m-8g … 24857485.html

Poza rozdzielczością wydaje się być cholernie mocną konfiguracją jak za te pieniądze.

Teraz i tak wszystko robią chińskie rączki. A po kilku latach sprzęt powinien się psuć żebyś pamiętał o kupnie nowego ;)

A tu recenzja tego Samsunga do porównania:
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Samsung-550P5C.90706.0.html

Twoja kasa, poczytaj porównaj i wybieraj ;)

Offline

 

#85  2013-09-04 22:36:37

  dominbik - Członek DUG

dominbik
Członek DUG
Zarejestrowany: 2011-07-25

Re: Czy warto inwestować w grafe w lapku?

Dostałem ostatnio Acera do instalacji systemu - ~6letni, ale z wyższej póki ; jakość naprawdę na przyzwoitym poziomie. Normalnie Acery kojarzą mi się z słabą jakością wykonania.
tak PS; te twoje wymagania to wcale nie takie banały ;p sam też bym miał problem znaleźć model, który temu sprosta :)


http://img34.imageshack.us/img34/5092/zw9m.png http://img29.imageshack.us/img29/219/pibw.png

Offline

 

#86  2013-09-04 22:48:24

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Czy warto inwestować w grafe w lapku?

@Huk
Czemu nie bierzesz pod uwagę Toshiby?

Ostatnio edytowany przez PavloAkaLogan (2013-09-04 22:49:16)

Offline

 

#87  2013-09-04 23:28:01

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Czy warto inwestować w grafe w lapku?

@yossarian:

Wiadomo, ale jak konstrukcja jest zwalona to nawet tego okresu gwarancyjnego może nie przetrzymać - stąd pytania ;]

Dodam tylko że mój MSI-VR630 - mimo że uważam go za crap jakich mało, chodzi od 5 lat, swego czasu był używany jako podstawowa maszyna do grania przez kilka miesięcy i temperatury dochodziły do 90 stopni na grafie, a mimo to jakoś to przeżył ;]

@dominbik:

Czyli tak jak słyszałem "kupisz taniego Acera - będzie kupa, kupisz za normalną kasę będzie spoko", dzięki za info.

Wymagania może nie są na lapka za 2000 zł, ale liczyłem że za 3000 już się coś takiego uda kupić a tu takie buty ;]

@PavloAkaLogan:

Jakoś nic ciekawego podczas wyszukiwania nie wpadło mi od Toshiby w oko - jak masz jakiś ciekawy model to zapodaj proszę ;]

W X-kom jest toshiba z Haswellem:

http://www.x-kom.pl/p/154690-notebook-laptop-15-6-t … -srebrny.html

Nawet dobre bebeszki, ale brak napędu i odblaskowa matryca mnie mocno zniechęcają.

Offline

 

#88  2013-09-05 10:36:40

  miszasty93 - Użytkownik

miszasty93
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-08-21

Re: Czy warto inwestować w grafe w lapku?

-rodzielczość FullHD
-matryca matowa
-procek i5/i7
-grafa na poziomie co najmniej GT640/GT740
-cena do 3000 zł

Nie znajdziesz laptopów do 3000zł z matową matrycą wraz k.graficzną takiej bądź wyższej klasy. W listopadzie stałem przed takim samym wyborem, kupiłem Lenovo Y580. Mimo pojawiających się Chasłeli, Y580 to dalej najlepszy laptop do 3000(FHD+i5+GTX660,bateria na ok.4h).

Dla mnie również prawie niezbędnym elementem była matowa matryca, zobaczyłem kilka modeli, dziękuję. Wolę dobry odblask niż pseudo-matową matrycę. W cieniu/sztucznym oświetleniu są na równi, w słońcu obie były nie do użytkowania. Do 3K po prostu nie ma dobrych czy nawet średnich matowych ekranów, nie ma, nie da rady.

PS. Warto zwrócić uwagę, że tylko Lenovo obudowuje swoje komputery w aluminium w tym przedziale cenowym (a nawet i do 4k). Raz mi to dupę uratowało, skończyło się na rysce i małym wgnieceniu, strach pomyśleć gdyby to był plastik...

Offline

 

#89  2013-09-05 18:11:08

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Czy warto inwestować w grafe w lapku?

175

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:39:00)

Offline

 

#90  2013-09-05 18:18:38

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Czy warto inwestować w grafe w lapku?

A co to ma wspólnego z czytaniem?

Offline

 

#91  2013-09-05 22:44:46

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Czy warto inwestować w grafe w lapku?

Procek U, grafika intelowska i bateria 4400mAh u mnie z włączony wifi lub wwan chodzi 6-7 godzin.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#92  2013-09-06 13:45:15

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Czy warto inwestować w grafe w lapku?

@mati75:

Mnie grafa intelowska niestety nie zadowala (chyba że Haswellowa - ale lepek z Iris'em pewnie będzie drogi jak cholera i na jedno wyjdzie ;] )

@uzytkownikubunt:

Heh... sztuka dla sztuki IMHO, lepiej zaczeli by roibć w końcu TV 50 cali z rozdzielką 7k x 4k a nie "FullHD" ;]

Tak jeszcze wracając do tematu - czy mi się wydaje czy we wrześniu działa zasada "łebki idące do szkoły na pewno będą chciały zaszpanować lapkami, więc podnieśmy ceny" ? Jakieś 2 miech temu robiłem pierwszy przegląd urządzeń i za 3500 zł był spory wybór spełniający moje oczekiwania (nawet za 3000 zł chodziły niezłe urządzenia), a teraz jakoś strasznie drogo - czy ktoś mający kontakty w sklepach mógłby potwierdzić? Ewentualnie jak długo się taki trend wzrostowy utrzymuje?

Jakby olać rozdzielkę i matrycę to wybór już jest spoko - i nawet i7 z dobrą grafą można za 3 koła wyciągnąć (albo i5 z tą samą za 2,5 ).

@miszasty93 toć to jakieś ferrari za tą kasę za które chodzi - dzięki za info - Linuks na tym śmiga no problem?

Offline

 

#93  2013-09-06 14:09:53

  krasnij - oj tam

krasnij
oj tam
Skąd: z JO73VT
Zarejestrowany: 2012-05-04
Serwis

Re: Czy warto inwestować w grafe w lapku?

Tak jeszcze wracając do tematu - czy mi się wydaje czy we wrześniu działa zasada "łebki idące do szkoły na pewno będą chciały zaszpanować lapkami, więc podnieśmy ceny"

Zajmowałem się jakiś czas sprzedażą laptopów i dokładnie taka zasada funkcjonuje :)


Pozdrawiam i życzę sukcesów :)
The truth is out there.

Offline

 

#94  2013-09-06 14:28:17

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Czy warto inwestować w grafe w lapku?

@krasnij:

A możesz zdradzić za ile ceny wrócą do "normy" ? Tydzień, dwa, miesiąc ?

Offline

 

#95  2013-09-06 14:42:30

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Czy warto inwestować w grafe w lapku?

Podejrzewam, że jak wróci, to wróci w połowie października na może miesiąc czasu. Do tych świąt, co są w grudniu, bym odczekał.

Offline

 

#96  2013-09-06 14:46:43

  krasnij - oj tam

krasnij
oj tam
Skąd: z JO73VT
Zarejestrowany: 2012-05-04
Serwis

Re: Czy warto inwestować w grafe w lapku?

Najlepszy okres do kupowania komputerów to wakacje. Wtedy ceny są najniższe. W październiku ceny powinny nieco spaść, a zaraz potem w handlu zaczynają się już swięta i wszelkiej maści promocje i paradoksalnie ceny mogą nieco podskoczyć.

Jak zakupów dokonujecie w internecie - najlepszym okresem zawsze były, są i będą wakacje. Jezeli sklep stacjonarny to najlepiej podbić na przełomie stycznia i lutego - najmniejszy ruch, można załatwić sobie dobre ceny.

Dodam grafikę, która przedstawia co i kiedy kupować. Z doświadczenia wiem, że przedstawia prawdę. Na polskie warunki cofnijcie tylko wszystko o miesiąc.

http://i.imgur.com/zBOrickl.jpg

Ostatnio edytowany przez krasnij (2013-09-06 14:47:56)


Pozdrawiam i życzę sukcesów :)
The truth is out there.

Offline

 

#97  2013-09-06 15:21:00

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Czy warto inwestować w grafe w lapku?

Ten obrazek jest z USA czy UK?

Pytam, bo w Polsce wygląda to troszkę inaczej.
Ja zawsze elektronikę droższą niż 200 zł staram się kupować w okolicach 20 stycznia - 20 lutego.
I zawsze udaje mi się wytargać najlepszą cenę w roku.

Wynika to ze specyfiki polskiego rynku (ostatni kwartał: święta, zaskórniaki w urzędach,  itp), trzeba opłacić podatki.
I np największy obrót jest w grudniu, a VAT z grudnia trzeba zapłacić w styczniu, i to niezależnie, czy sklep stacjonarny czy internetowy.

W tym momencie obrót w elektronice prawie żaden, a koszty są poważne, można się nieźle targować. ;)

Jedyny wyjątek od tej zasady, to momenty kryzysu, kiedy np w 2008 roku w czerwcu dolar był po 2 zł, a w styczniu 2009 już po ~3,4.
Ale to sytuacje całkowicie wyjątkowe.

Pozdro
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2013-09-06 15:22:27)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#98  2013-09-06 15:46:43

  krasnij - oj tam

krasnij
oj tam
Skąd: z JO73VT
Zarejestrowany: 2012-05-04
Serwis

Re: Czy warto inwestować w grafe w lapku?

Obrazek o ile dobrze pamięŧam pochodzi z USA. Czasem warto też polować na sprzęt za granicą. Można wyrwać ciekawe rzeczy za niezłe pieniądze.


Pozdrawiam i życzę sukcesów :)
The truth is out there.

Offline

 

#99  2013-09-07 12:36:39

  miszasty93 - Użytkownik

miszasty93
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-08-21

Re: Czy warto inwestować w grafe w lapku?

Huk napisał(-a):

@mati75:
@miszasty93 toć to jakieś ferrari za tą kasę za które chodzi - dzięki za info - Linuks na tym śmiga no problem?

Obecnie mam na tym Jessie z openboxem, zrobione bumblebee, nVidia pięknie wyłączona, wentylatorek wywiewa zimne powietrze :) Zerknij na wiki gentoo lub Archa, w szczególności na archa (https://wiki.archlinux.org/index.php/Lenovo_IdeaPad_Y580), wszystko pięknie opisane. Przyciski funkcyjne nawet chodza (osobny moduł idea_pad) :D

Offline

 

#100  2013-09-07 13:32:54

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Czy warto inwestować w grafe w lapku?

Z Linuksem obecnie niemal wszystko chodzi.
Trzeba mieć sporego pecha, żeby z czymś był większy problem.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)